Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 577847 alkalommal)
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1575 Dátum: 2011. Március 09. - 11:21:55 »

Elment a rendelés a Nikon-ra már csak pár nap és be sem lehet majd rángatni a területről!
 Táncol
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1576 Dátum: 2011. Március 09. - 13:55:57 »

Csak megjegyzem, hogy már a Nikon se Japán.

Ez így erősen nem igaz. A Nikon az Japán, de nem minden terméke készül ott. Ezt minden termékükön fel is tüntetik, hol gyártották. Még nem láttam egy olyan Nikon kereső vagy céltávcsövet amin ez ne lett volna feltüntetve, pedig láttam már pár darabot. Ha ez még sincs rajta a vásárlónál, az bizony a kereskedő sara mert levette. Csak megjegyeztem  Emelem

Üdv

Imre
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1577 Dátum: 2011. Március 09. - 14:51:43 »

Csak megjegyzem, hogy már a Nikon se Japán.

Ez így erősen nem igaz. A Nikon az Japán, de nem minden terméke készül ott. Ezt minden termékükön fel is tüntetik, hol gyártották. Még nem láttam egy olyan Nikon kereső vagy céltávcsövet amin ez ne lett volna feltüntetve, pedig láttam már pár darabot. Ha ez még sincs rajta a vásárlónál, az bizony a kereskedő sara mert levette. Csak megjegyeztem  Emelem

Üdv

Imre

Akkor Te még nem láttál olyan origin Nikon távcsövet, melynél a középső képélesség-állító dobon Made in Japan volt, de a középső belső részen a tengelynél meg van egy kis átlátszó alig észrevehető matrica, melyen a tényleges gyártó szerepel. Vagyis Kína.

Na, ezt szokták levenni és mi marad ? Meglepődött

Van, tényleg van eredet Nikon is, csak az még véletlen sem ebben az árkategóriában van. Emelem

Nikko Stirling céltávcső is az én kezdő koromban még eredeti Japán volt, most meg eredeti Kínai.

Mint már említettem több esetben is, van Leupold céltávcső eredeti és van Kínai Leupold is, a cég háborgása ellenére is.
De a Leupold meg gyártat Kínában, Leupold kereső távcsövet is, de az már nem hamisítvány, de ez is csak matrica kérdése.

Józsi bácsi soha nem fogja megtudni, hogy mi az eredeti és mi nem, ha egyszerre a két "azonosnak" vélt gyártmánnyal nem találkozik.

Nekem volt szerencsém, és azt kell, hogy mondjam, tök azonos.

Lenne, de nem az, mert mind optikailag, mind mechanikailag ég és föld a különbség.

De ezt az ár is jelzi.

Nem az a gond, hogy Kínai valami, mert tényleg nem az, mert vannak már nagyon jó termékek, a gond az, mikor túlárazva eladnak valamit annak, ami nem az ami. Mosolyog Emelem
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1578 Dátum: 2011. Március 09. - 17:51:36 »

Nos, én arra reflektáltam, hogy a Nikon se Japán. Ebben az esetben más sem Japán pl a Delta, hiszen gyártat a Fülöp-szigeteken is. Ezért azt gondolom csak ezért kijelenteni valamiről, hogy nem igazi vagy nem Japán gyártó nem felel meg a valóságnak.
Egyébként a matrica nem átlátszó, hanem fekete és fehér felirattal. Amennyiben a boltos leveszi - a keze törjön le- a vásárló nem látja. De erről nem a gyár rossz szándékát kell feltételezni hiszen Ő rárakta. Nem? És igen, az Action VII és EX, Monarch az China, Prostaff Fülöp-szigetek -mint a Delta Classic- a HG sorozat, a céltávcsövek és spektívek nagy része Japán. Ettől még lehet valami jó.
Mindig vannak közszájon forgó valótlan állítások -itt most nem rólad beszélek Attila természetesen- ami nem felel meg a valóságnak. A közelmúltban ilyen volt a Zeiss Duralyt. Volt egy érdeklődő aki azért nem vette meg mert a barátja hallotta valahol, hogy ez nem Made in Germany hiába van ráírva. Aztán a Zeiss oldalán hetekkel később megjelent ez a közel félórás kisfilm a Zeiss Wetzlar-i gyáráról készítette egy tv csatorna. Több helyen benne van a gyártósoron a filmben a Duralyt. Elküldtem neki, de már későn. Már mást vett közben.
 A link: http://www.youtube.com/user/fieldsportschannel#p/a/ACF64E5B56660E19/0/ygtBaJ3n7u8

Érdekes dolgok ezek.

Üdv

Imre
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1579 Dátum: 2011. Március 10. - 08:16:38 »

Nos, én arra reflektáltam, hogy a Nikon se Japán. Ebben az esetben más sem Japán pl a Delta, hiszen gyártat a Fülöp-szigeteken is. Ezért azt gondolom csak ezért kijelenteni valamiről, hogy nem igazi vagy nem Japán gyártó nem felel meg a valóságnak.
Egyébként a matrica nem átlátszó, hanem fekete és fehér felirattal. Amennyiben a boltos leveszi - a keze törjön le- a vásárló nem látja. De erről nem a gyár rossz szándékát kell feltételezni hiszen Ő rárakta. Nem? És igen, az Action VII és EX, Monarch az China, Prostaff Fülöp-szigetek -mint a Delta Classic- a HG sorozat, a céltávcsövek és spektívek nagy része Japán. Ettől még lehet valami jó.
Mindig vannak közszájon forgó valótlan állítások -itt most nem rólad beszélek Attila természetesen- ami nem felel meg a valóságnak. A közelmúltban ilyen volt a Zeiss Duralyt. Volt egy érdeklődő aki azért nem vette meg mert a barátja hallotta valahol, hogy ez nem Made in Germany hiába van ráírva. Aztán a Zeiss oldalán hetekkel később megjelent ez a közel félórás kisfilm a Zeiss Wetzlar-i gyáráról készítette egy tv csatorna. Több helyen benne van a gyártósoron a filmben a Duralyt. Elküldtem neki, de már későn. Már mást vett közben.
 A link: http://www.youtube.com/user/fieldsportschannel#p/a/ACF64E5B56660E19/0/ygtBaJ3n7u8

Érdekes dolgok ezek.

Üdv

Imre

Egyetértünk. Emelem

És ismét megemlítem, hogy pld. a német, osztrák nem veszi meg a S-B céltávcsövet, ha arra Hungary van írva.

Ők még mindig azon a szinten vannak, hogy az nem eredeti és nem lehet olyan jó.

A Nikon-on szereplő matrica, amit én láttam az tényleg átlátszó volt alig olvasható fekete felirattal, de lényegtelen, hogy mi az amit levesznek. Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1580 Dátum: 2011. Március 10. - 09:50:23 »

Egyetértünk. Emelem

És ismét megemlítem, hogy pld. a német, osztrák nem veszi meg a S-B céltávcsövet, ha arra Hungary van írva.

Ők még mindig azon a szinten vannak, hogy az nem eredeti és nem lehet olyan jó.

A Nikon-on szereplő matrica, amit én láttam az tényleg átlátszó volt alig olvasható fekete felirattal, de lényegtelen, hogy mi az amit levesznek. Kacsint Vigyorog Emelem

Üdv!

Azért elég szelektív a németek és osztrákok übermensch felfogása, mert valahogy a győri Audi-ba bele fogja tenni meg a kecskeméti merdzsóba az érzékeny p.csáját pedig az sem echte teuton honba készül. Ja és nem mondja, hogy ez nem lehet olyan jó.(elnézést az analóg gondolkodásért.) : Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1581 Dátum: 2011. Március 10. - 13:24:25 »

Üdv!

Azért elég szelektív a németek és osztrákok übermensch felfogása, mert valahogy a győri Audi-ba bele fogja tenni meg a kecskeméti merdzsóba az érzékeny p.csáját pedig az sem echte teuton honba készül. Ja és nem mondja, hogy ez nem lehet olyan jó.(elnézést az analóg gondolkodásért.) : Emelem

Már miért ne Németországba készülne?
Jürgen megnézi: alvázszám "W"-vel kezd, akkor ez német.
Hiszi Ő! Ördög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1582 Dátum: 2011. Március 10. - 14:52:54 »

Üdv ! Pár éve jött haza a Merci gyár , már nem emlékszem milyen igazgatója , mert nyugdíjas lett . Kapott is valamilyen nemzetközi kitüntetést .
Aki persze Magyar ,. a másik német márkánál is van magyar igazgató .  Röhög Röhög Röhög Taps Taps Taps
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1583 Dátum: 2011. Március 10. - 15:00:37 »

Merci nekem igyse, úgyse kell, elég volt a kezemben. Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1584 Dátum: 2011. Március 10. - 15:02:17 »

Már miért ne Németországba készülne?
Jürgen megnézi: alvázszám "W"-vel kezd, akkor ez német.
Hiszi Ő! Ördög

Az "autógyártás" olyan szövevényes, hogy csak na, nem beszélve a besszállítók sokkszínűségéről.... Ördög Ördög Röhög Röhög

A legjobb történetek mostanában: ügyfél a VW szalonból át a Skodában, és nyöszörgések közepette elmondja, hogyan ő nem bízik a  Skoda motorjába mer azt halottá az rosszabb mint a VW...     Táncol Táncol Táncol, motorháztető fel, fény felkapcsol... Ördög Ördög Stoel
Naplózva

Üdv End
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1585 Dátum: 2011. Március 10. - 15:04:47 »

Az "autógyártás" olyan szövevényes, hogy csak na, nem beszélve a besszállítók sokkszínűségéről.... Ördög Ördög Röhög Röhög

A legjobb történetek mostanában: ügyfél a VW szalonból át a Skodában, és nyöszörgések közepette elmondja, hogyan ő nem bízik a  Skoda motorjába mer azt halottá az rosszabb mint a VW...     Táncol Táncol Táncol, motorháztető fel, fény felkapcsol... Ördög Ördög Stoel

Ajánlani neki esetleg Seat-ot  Stoel  Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1586 Dátum: 2011. Március 10. - 15:25:50 »

Üdv ! Csak azt akartam példázni nem a címke fontos ! Pl. a kinai termékek jók ,! Ott a nagyfal   Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1587 Dátum: 2011. Március 11. - 08:30:06 »

Üdv ! Csak azt akartam példázni nem a címke fontos ! Pl. a kinai termékek jók ,! Ott a nagyfal   Röhög Röhög Röhög Röhög

Bakkerrrrrrrrrrr  Röhög Ördög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1588 Dátum: 2011. Március 26. - 20:54:00 »

http://www.jofogas.hu/budapest/Carl_Zeiss_Jena_Deltrentis_8x30_tavcso_1597106.htm?ca=5_a  ha valakit érdekel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1589 Dátum: 2011. Március 27. - 11:02:36 »

Nos, én arra reflektáltam, hogy a Nikon se Japán. Ebben az esetben más sem Japán pl a Delta, hiszen gyártat a Fülöp-szigeteken is. Ezért azt gondolom csak ezért kijelenteni valamiről, hogy nem igazi vagy nem Japán gyártó nem felel meg a valóságnak.
Egyébként a matrica nem átlátszó, hanem fekete és fehér felirattal. Amennyiben a boltos leveszi - a keze törjön le- a vásárló nem látja. De erről nem a gyár rossz szándékát kell feltételezni hiszen Ő rárakta. Nem? És igen, az Action VII és EX, Monarch az China, Prostaff Fülöp-szigetek -mint a Delta Classic- a HG sorozat, a céltávcsövek és spektívek nagy része Japán. Ettől még lehet valami jó.
Mindig vannak közszájon forgó valótlan állítások -itt most nem rólad beszélek Attila természetesen- ami nem felel meg a valóságnak. A közelmúltban ilyen volt a Zeiss Duralyt. Volt egy érdeklődő aki azért nem vette meg mert a barátja hallotta valahol, hogy ez nem Made in Germany hiába van ráírva. Aztán a Zeiss oldalán hetekkel később megjelent ez a közel félórás kisfilm a Zeiss Wetzlar-i gyáráról készítette egy tv csatorna. Több helyen benne van a gyártósoron a filmben a Duralyt. Elküldtem neki, de már későn. Már mást vett közben.
 A link: http://www.youtube.com/user/fieldsportschannel#p/a/ACF64E5B56660E19/0/ygtBaJ3n7u8

Érdekes dolgok ezek.

Üdv

Imre


A dologhoz még annyit fűznék hozzá hogy a matrica a dobozon fekete fehér,de a csőről aligha tudná levenni a feliratot a kereskedő!!
Egyébként a különbség tényleg ég és föld a Fomeihez képest! Próbáltam egyidőben mindkettőt és a Nikon sokkal tovább használható szürkületben,és a képe is élesebb!
egyszóval jó kis távcső ez 23 ezer (szállítással együtt)  :Emelforintért!

 






 Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: