Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585782 alkalommal)
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Május 23. - 13:59:54 »

Szerintem a vadász iskola az egy baromság!

A télelt saját magam dolgozatam ki, a vadásziskola segítségével!

Akkor ezekre a kérdésekre az aki szerint benne van a vadásziskolába az írja meg hanyadik oldalon van!

Utánna mondjunk vmit!

Mert ezeket kérdéseket nem egyszer kerestem. Másik dolog hibátlan tesztet és szóbelit csináltam, a képeket meg szóról szóra 0 hibával!

Vagy is erről beszélünk.

Várom az oldal számokat!

Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Május 23. - 14:39:25 »

Alapozonak!!!

Eleg nagy problema ha "vadaszok" szaladgalnak erdoben -mezon es fogalmuk sincs mire mivel lohetnek milyen fegyverrel milyen korulmenyek kozott.
Na errol ennyit!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Május 23. - 14:47:55 »

Hat Roka bizony most  feleslegesen  haborodtal fel.. En arra nem lennek buszke, hogy minimalis tudassal sikerult levizsgaznom.
Egyet ertek az elottem szolokkal ha neked mar van vadaszvizsgad ak kor ilyen kerdeseket nem teszel fel mert az altalad kerdezettek pontosan le vannak irva / szabalyozva a vadaszati torvenyben illetve annak vegrehajtasi rendeleteben. En Viktor helyeben nem valaszolnek csak annyit Vadaszati torveny es annak vegrehajtasi rendelete. Olvasd el vegig. Sztem rad fer Figyelmes olvasás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Május 23. - 14:50:37 »

Ha Roka-koma nem tudna megtalalni itt van egyu kis bovebb olvasnivalo:
http://www.tar.hu/vadaszatijog/

« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 23. - 15:20:39 írta Voldemort » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Május 23. - 15:23:58 »

Szia Róka-Koma!

Már korábban összeszedtem, hogy milyen eszközökkel mire szabad vadászni, ezt ismételten megosztom:

A
.
Valamennyi vadász alkalmazhatja az alábbi eszközöket:
[/b]

Vtv. 67. § (1) bekezdés „Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.”
(2) bekezdés „Vadászíjjal történő vadászat esetében gímszarvast, dámszarvast, muflont, vaddisznót és őzet kizárólag 222,7 newton húzóerőt meghaladó vadászíjjal és arra alkalmas vadászvesszővel lehet elejteni.”

Vhr. 58. § (1) bekezdés „Apróvadat sörétes vadászlőfegyverből kilőtt söréttel, nagyvadat golyós vadászlőfegyverrel szabad elejteni. A hivatásos vadász által - nagyvad utánkeresés során kegyelemlövéshez - alkalmazható vadászlőszer kivételével vadászati célra legalább 2 mm-től legfeljebb 5 mm-ig terjedő átmérőjű sörét használható.”
(2) bekezdés „Az 1. § bb) pontjában felsorolt apróvadfajokra vadászlőfegyverből kilőtt söréttel és golyós vadászlőfegyverrel - ideértve az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszert és a 0,22 kaliberű golyós vadászlőfegyvert - is lehet vadászni. Vaddisznóra, rókára, borzra, aranysakálra, nyestkutyára, mosómedvére sörétes vadászlőfegyverből kilőtt golyóval is lehet vadászni.”

Vhr. 58. § (1) bekezdés: „A hivatásos vadász által - nagyvad utánkeresés során kegyelemlövéshez - alkalmazható vadászlőszer kivételével vadászati célra legalább 2 mm-től legfeljebb 5 mm-ig terjedő átmérőjű sörét használható.”

253/2004. Korm. rend. 1. § 11. pont „lőfegyver jellege: sörétes lőfegyver (huzagolatlan hosszú), golyós lőfegyver (huzagolt hosszú), maroklőfegyver (rövid), 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú flóbert fegyver és 7,5 joule csőtorkolati energia feletti teljesítményű légfegyver.”


Összefoglalva:

1) a nagyvadak közül
- dámszarvast, gímszarvast, muflont, őzet (huzagolt csövű), vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú lőfegyverből kilőtt golyóval szabad elejteni, amelynek energiája - a Vtv. 71. § (2) bekezdésének d) pontjára figyelemmel - őz esetében az 1000, dámszarvas, gímszarvas, muflon esetében a 2500 Joule-t meghaladja,
- vaddisznóra (huzagolt csövű), vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú lőfegyverből kilőtt golyóval, valamint sörétes (sima csövű) vadászlőfegyverből kilőtt golyóval is lehet vadászni,
- íj esetében kizárólag 222,7 newton húzóerőt meghaladó vadászíjjal és arra alkalmas vadászvesszővel lehet elejteni valamennyi nagyvadat.

2) az apróvadak közül
- a Vhr. 1. § ba) pontja szerinti fajokra (mezei nyúl, üregi nyúl, fácán, fogoly, ludak, récék, erdei szalonka, galambfélék) sörétes (sima csövű) vadászlőfegyverből kilőtt, legalább 2, legfeljebb 5 mm átmérőjű söréttel,
- a Vhr. 1. § bb) pontja szerinti fajokra (házi görény, nyest, borz, róka, aranysakál, pézsmapocok, nyestkutya, mosómedve, dolmányos varjú, szarka, szajkó) sörétes (sima csövű) vadászlőfegyverből kilőtt, legalább 2, legfeljebb 5 mm átmérőjű söréttel, továbbá golyós vadászlőfegyverrel - ideértve az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszert és a 0,22 kaliberű golyós vadászlőfegyvert –
- a gyakorlat szerint valamennyi apróvadfajra vadászíjjal

szabad vadászni,


B.

Külön rendelkezések vonatkoznak a hivatásos vadászra:


Vtv. 54. § (3) bekezdés: „A hivatásos vadász a szolgálati maroklőfegyverét - a jogos önvédelmen túl - csak a sebzett szarvas, dám, muflon, őz és a vaddisznó elejtésére használhatja. A hivatásos vadász nagyvad utánkeresése során a kegyelemlövéshez legalább 5 milliméter átmérőjű sörétet is használhat.”
Vtv. 68. § (2) bekezdés „A hivatásos vadász munkaköri feladatainak ellátásakor folytatott vadászata során százhúsz joule-nél nagyobb csőtorkolati energiájú golyós vadászlőszert, illetve 0,22 kaliberű golyós, vagy annál nagyobb kaliberű golyós vadászlőfegyvert, továbbá maroklőfegyvert is használhat.”
Vhr. 58. § (1) bekezdés „A hivatásos vadász által - nagyvad utánkeresés során kegyelemlövéshez - alkalmazható vadászlőszer kivételével vadászati célra legalább 2 mm-től legfeljebb 5 mm-ig terjedő átmérőjű sörét használható.”
Vhr. 39. § „A hivatásos vadász nagyvad utánkeresés során kegyelemlövéshez legalább 357 Magnum kaliberű, ötven méter távolságon legalább 8 KO értékű lövedék kilövésére alkalmas, forgótáras rendszerű szolgálati maroklőfegyvert vagy legalább öt milliméter átmérőjű sörétet használhat. Ezen kívül legalább kilenc mm parabellum kaliberű szolgálati maroklőfegyvert tarthat.”

Tehát:

A hivatásos vadász a sportvadász eszközein túl használhat:

1) sebzett szarvas, dám, muflon, őz és a vaddisznó elejtésére, utánkeresésre kegyelemlövéshez, legalább 357 Magnum kaliberű, ötven méter távolságon legalább 8 KO értékű lövedék kilövésére alkalmas, forgótáras rendszerű szolgálati maroklőfegyvert,

2) nagyvad utánkeresése során a kegyelemlövéshez legalább 5 milliméter átmérőjű sörétet (posta),

3) munkaköri feladatainak ellátásakor folytatott vadászata során százhúsz joule-nél nagyobb csőtorkolati energiájú golyós vadászlőszert, illetve 0,22 kaliberű golyós, vagy annál nagyobb kaliberű golyós vadászlőfegyvert.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Május 23. - 15:27:32 »

Frédi, Taser!

Szerintem nem vagytok egészen igazságosak Róka-Komával.

Meglett vadászok is meg-megkérdezik ezeket. A jogszabály igazából nehezen áttekinthető, az pedig tény, hogy ÍGY, EBBEN A FORMÁBAN a Vadásziskola sem tartalmazza ezeket...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Május 23. - 15:29:51 »

Ha Roka-koma nem tudna megtalalni itt van egyu kis bovebb olvasnivalo:
http://www.tar.hu/vadaszatijog/




Nem a hazabeszélés szándékával, de szerintem ez jobb:

http://vadaszforum.net/web/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=3&id=7&Itemid=25

Kereshető és hatályos.... Kacsint Vigyorog
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Május 23. - 15:32:29 »

Na mindegy lehet játszani, az okosat, meg a jót stb.

Hagyjuk egymás piszkálását. Mindenki tud mindent szabályt! Pl vezetés. Tényleg mindannyiunk elsőre levizsgázna autóvezetésből, aki már egyszer levizsgázott és felkészülés nélkül újra kellene vizsgázni. A jogsival rendelkező embereknek 20%-a tudná letenni a vizsgát. Míg pl. egy oktató vizsgabiztos az le tudja tenni. Pl. hányunk autójában jó az elsősegélynyújtó csomag szavatossága? Ugyanez igaz a vadászokra is. Pedig ezért a Vadászati hatóság vonja vissza a vadászjegyet.

Ha én is evvel foglalkoznék nap mint nap akkor én is tudnám.
Minden szakember a saját dolgát tudja és csinálja nap mint nap.

Egy öreg tanárom mondta anno: "Abból, hogy kérdeztünk még soha nem volt baj." Vagyis inkább kérdezek és nem cselekszek elébb.
Mert nincs kedvem átadni a fegyvert a rendőrségnek.

Szerintem nem egy főben járó bűn ez. Inkább nézzünk médiát, hogy balasetről tudunk a vadászatok közül.
Én inkább 2xszer meggondolok mindent, mint, hogy baj legyen!

Na mindegy!

Köszönöm a lentebbi elismerést! De a csúnya beszédnek itt nincs helye, főként nem egy vitában. Viktor
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 23. - 15:34:55 írta Viktor » Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Május 23. - 15:33:21 »

Köszönöm Viktor!

Vannak még rendes emberek a világon!

Hálás köszönet!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Május 23. - 15:39:52 »

Róka Koma!

A fegyverek tárolására jelenleg az alábbi előírások vonatkoznak:

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 42. § (1) bekezdés: "E rendelet eltérô rendelkezése hiányában a lôfegyvert az engedélyes által állandóan lakott lakásban - szervezet esetén ôrzött, vagy riasztó berendezéssel védett épületben - ürített állapotban, biztonsági zárral rendelkezô lemezszekrényben, illetéktelen személyektôl elzárva kell tárolni."
   
Ennyi. Hogy mivel van összefogatva a szekrény, az nem számít. Lényeg, hogy lemezből legyen és biztonsági zárral rendelkezzen.

Hali!

...

A fegyverlámpa használatára mi vonatkozik törvényileg illetve gyakorlatban?

....

Üdv. Róka-Koma


Vtv. 71. § (4) bekezdés: "A vadászati hatóság engedélyezheti
a) ha a vadkár másként nem hárítható el, a vaddisznó,
b) ha állat-egészségügyi, humánegészségügyi vagy vagyonvédelmi indokok ezt szükségessé teszik, a róka
fényszóróval történő éjszakai vadászatát."
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Május 23. - 15:42:17 »

Van egy tanult kollegam aki azt mondta Nehez igazsagtalannak lenni de megeri  Ördög
Es van meg egy csomo olyen dolog amit nem emelnek ki kulon de aki meg akarja tudni az meg tudja talalni benne.  Fektessen mar bele energiat aki vadaszni akar es ne varja el hogy mindent a szajaba ragjanak vagy nagy piros neonbetukkel emeljenek ki. A feltett kerdesek szerintem hozzatartoznak az alapveto vadaszati tudashoz. Ha teruletkiszamitasi kerdeseket nem ertetted volna vagy a kepviseleti jogot akkor azt megertettem volna vagy nem vagy egeszen tisztaban a vadhusszallitas kovetelmenyeivel akkor az rendben van. az nem  a minden napos gyakorlat. De egy lampahsznalat vagy a vadaszat eszkozei nem  szabadna, hogy kerdes legyen
A vicc rovatban olvastam hogy ha a poharra nincs rairva hogy ivasra is hasznalhato akkor szomjan vesznek az ameriakaiak. Ne legyunk mar mi is ilyenek
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Május 23. - 15:48:45 »

Frédi, Taser!

Szerintem nem vagytok egészen igazságosak Róka-Komával.

Meglett vadászok is meg-megkérdezik ezeket. A jogszabály igazából nehezen áttekinthető, az pedig tény, hogy ÍGY, EBBEN A FORMÁBAN a Vadásziskola sem tartalmazza ezeket...

Eleg baj ez! A Vadasziskolat "Persze csak alapozonak" szantam, ezert tettem be a linket a folytatashoz.
Masik: Azert azt illene mindenkinek tudni, hogy ha valamit nem tud hol tudja megtalalni. Oreg vadasznak is! En is sokszor megnezem vannak-e szabaly valtozasok ugyanis itt is ervenyes, hogy a torveny nem tudasa nem mentesit....
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Május 23. - 15:52:19 »

Van egy tanult kollegam aki azt mondta Nehez igazsagtalannak lenni de megeri  Ördög
Es van meg egy csomo olyen dolog amit nem emelnek ki kulon de aki meg akarja tudni az meg tudja talalni benne.  Fektessen mar bele energiat aki vadaszni akar es ne varja el hogy mindent a szajaba ragjanak vagy nagy piros neonbetukkel emeljenek ki. A feltett kerdesek szerintem hozzatartoznak az alapveto vadaszati tudashoz. Ha teruletkiszamitasi kerdeseket nem ertetted volna vagy a kepviseleti jogot akkor azt megertettem volna vagy nem vagy egeszen tisztaban a vadhusszallitas kovetelmenyeivel akkor az rendben van. az nem  a minden napos gyakorlat. De egy lampahsznalat vagy a vadaszat eszkozei nem  szabadna, hogy kerdes legyen
A vicc rovatban olvastam hogy ha a poharra nincs rairva hogy ivasra is hasznalhato akkor szomjan vesznek az ameriakaiak. Ne legyunk mar mi is ilyenek

Nem vagyok szőke!

Igazad, van csak az vicces, hogy ennek nagy részet már tudtam. De mindegy! Máskülönben a vizsgán nem engedtek volna át.

De egy vmit tanultam ma. Itt kárkérdezni mert csak cseszegetést kapok.

Na mindegy.

"Elnézést kérek mindenkiotől, de kiborult a bili!"

Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Május 23. - 15:53:58 »

Mégegszer elnézést!

De nem tudom mi volt a csúnya!

Na mindegy téma lezárva!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Május 23. - 16:12:10 »

Szia Róka-Koma!

Ha visszaemlékszel arra mit írtál az előbb, akkor rájössz melyik csúnya szót moderáltam. Segítek: "B"-vel kezdődött és "piszkálását" szerepel helyette most.

Srácok!

Értelek Titeket, de: "Úgy tanul a gyerek..." Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: