Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586113 alkalommal)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #870 Dátum: 2009. Március 03. - 14:57:52 »

Szia Tamás!

Az utóbbinak. Öt éve igaza van.


Igen Köszi!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #871 Dátum: 2009. Március 05. - 13:35:14 »

"A VÉRES TŐR LETT GYANÚS
Közúti ellenőrzés során bukott meg az a 44 éves szegedi férfi, aki engedély nélkül lőtt ki egy őzbakot, ráadásul ittasan vezette a járművét. A Szegedi Rendőrkapitányság Tarjánvárosi Rendőrőrs munkatársai álló ellenőrzést végeztek a 47-es főút mellett, amikor megállítottak egy Opel típusú személygépkocsit.

A rendőröknek a csomagtartó átvizsgálása során egy véres tőr lett gyanús. A tüzetes ellenőrzés során találták meg egy kilőtt őzbak szőrét, valamint egy engedéllyel tartott távcsöves puskát a hozzátartozó lőszerekkel együtt. Mint kiderült a férfi előző nap vadászni volt annak ellenére, hogy jelenleg ezt jogszerűen nem tehette volna meg.

Ráadásul, amikor megfújta a szondát, az elszíneződött, így kiderült, hogy ittasan ült a volán mögé, amit a vezetői engedélye bánt. Kihallgatása során beismerő vallomást tett. Lopás vétsége és ittas járművezetés vétsége miatt indult ellene büntetőeljárás. A gyanúsított már valószínűleg jövő héten bíróság elé állhat. (Csongrád megye)"

Forrás: Nimród honlap

Most akkor hogy is van ez?
Lőfegyverrel visszaélés miatt nem indul eljárás? Hisz részegen szállította.

Nem akarok én neki rosszat - Isten ments! De akkor van olyan jogszabály amit komolyan veszünk, meg van olyan amit nem? Nagyon helyes egyébként mert hülyeség ahogy van, de ez akkor sem így működik...

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #872 Dátum: 2009. Március 05. - 13:51:30 »

"A VÉRES TŐR LETT GYANÚS
Közúti ellenőrzés során bukott meg az a 44 éves szegedi férfi, aki engedély nélkül lőtt ki egy őzbakot, ráadásul ittasan vezette a járművét. A Szegedi Rendőrkapitányság Tarjánvárosi Rendőrőrs munkatársai álló ellenőrzést végeztek a 47-es főút mellett, amikor megállítottak egy Opel típusú személygépkocsit.

A rendőröknek a csomagtartó átvizsgálása során egy véres tőr lett gyanús. A tüzetes ellenőrzés során találták meg egy kilőtt őzbak szőrét, valamint egy engedéllyel tartott távcsöves puskát a hozzátartozó lőszerekkel együtt. Mint kiderült a férfi előző nap vadászni volt annak ellenére, hogy jelenleg ezt jogszerűen nem tehette volna meg.

Ráadásul, amikor megfújta a szondát, az elszíneződött, így kiderült, hogy ittasan ült a volán mögé, amit a vezetői engedélye bánt. Kihallgatása során beismerő vallomást tett. Lopás vétsége és ittas járművezetés vétsége miatt indult ellene büntetőeljárás. A gyanúsított már valószínűleg jövő héten bíróság elé állhat. (Csongrád megye)"

Forrás: Nimród honlap

Most akkor hogy is van ez?
Lőfegyverrel visszaélés miatt nem indul eljárás? Hisz részegen szállította.

Nem akarok én neki rosszat - Isten ments! De akkor van olyan jogszabály amit komolyan veszünk, meg van olyan amit nem? Nagyon helyes egyébként mert hülyeség ahogy van, de ez akkor sem így működik...



Te Kálmi, ha valakire, hát Rád nem jellemző hogy túl gyorsan nyomogatod a gombot, most mégis megtörtént... olvassuk el még egyszer, figyelmesen, együtt:

"A tüzetes ellenőrzés során találták meg egy kilőtt őzbak szőrét, valamint egy engedéllyel tartott távcsöves puskát a hozzátartozó lőszerekkel együtt. "

Tehát a fegyvert engedéllyel tartotta. Mi ebben a lőfegyverrel visszaélés? Vállat von

A fentiek alapján csak a lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés látszik megvalósulni, ezt pedig nem a büntetőeljárásban bírálják el, hanem külön szabálysértési eljárásban.

 Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #873 Dátum: 2009. Március 05. - 14:38:58 »

Tehát a fegyvert engedéllyel tartotta. Mi ebben a lőfegyverrel visszaélés? Vállat von

A fentiek alapján csak a lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés látszik megvalósulni, ezt pedig nem a büntetőeljárásban bírálják el, hanem külön szabálysértési eljárásban.

Jóvanna, akor szabálysértés! Nem vagyok én bűntetőjogász!  Vigyorog  Vigyorog

Azt hittem ilyenkor összecsapnak egyhelyre mindent.  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #874 Dátum: 2009. Március 05. - 14:39:23 »

akkor
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #875 Dátum: 2009. Március 05. - 14:45:11 »

Jóvanna, akor szabálysértés! Nem vagyok én bűntetőjogász!  Vigyorog  Vigyorog

Azt hittem ilyenkor összecsapnak egyhelyre mindent.  Vállat von

 Emelem

Neeem, ez nem mákos tészta... Vigyorog

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #876 Dátum: 2009. Március 05. - 16:03:51 »

Egy kérdés a hétvégével kapcsolatban:

Ugye március 1.-e vasárnapra esett. Így a februári idények vonatkoztak-e vasárnapra is (pl. őz)?

Nekünk azt mondták, hogy nem, mert most a vadászati évnek van vége, és ilyenkor nem értelmezhető az idény ilyetén hosszabbodása.

Szerintetek?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #877 Dátum: 2009. Március 05. - 16:13:28 »

Egy kérdés a hétvégével kapcsolatban:

Ugye március 1.-e vasárnapra esett. Így a februári idények vonatkoztak-e vasárnapra is (pl. őz)?

Nekünk azt mondták, hogy nem, mert most a vadászati évnek van vége, és ilyenkor nem értelmezhető az idény ilyetén hosszabbodása.

Szerintetek?
Szerintem ugyan úgy értelmezhető, mint amikor az idénynek van csak vége, különben miért is lenne ez az egész.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #878 Dátum: 2009. Március 05. - 16:32:51 »

Egy kérdés a hétvégével kapcsolatban:

Ugye március 1.-e vasárnapra esett. Így a februári idények vonatkoztak-e vasárnapra is (pl. őz)?

Nekünk azt mondták, hogy nem, mert most a vadászati évnek van vége, és ilyenkor nem értelmezhető az idény ilyetén hosszabbodása.

Szerintetek?

Ez ostobaság.

Vhr. 27. § (1) bekezdés: "A vadászati idényeket az 5. számú melléklet tartalmazza. A vadászati idény, ha annak kezdete vasárnapra vagy hétfőre esik, akkor kiterjed az azt megelőző egy, illetve kettő napra. Ha a vadászati idény vége péntekre vagy szombatra esik, akkor kiterjed az azt követő kettő, illetve egy napra is."

A jogszabály ennyit ír, a vadászati évet nem köti az idényhez. Jellemzően a vadászati évnek más is a funkciója mint az idénynek.

Ez egy egyszerű - és nem túl okos - belemagyarázás.
   
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #879 Dátum: 2009. Március 05. - 18:47:10 »

Egy kérdés a hétvégével kapcsolatban:

Ugye március 1.-e vasárnapra esett. Így a februári idények vonatkoztak-e vasárnapra is (pl. őz)?

Nekünk azt mondták, hogy nem, mert most a vadászati évnek van vége, és ilyenkor nem értelmezhető az idény ilyetén hosszabbodása.

Szerintetek?

Nekünk kijött a határozat, hogy Tolna megyében az őz és gím tarvad febr. 28-ig lőhető.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #880 Dátum: 2009. Március 05. - 18:51:49 »

Nekünk kijött a határozat, hogy Tolna megyében az őz és gím tarvad febr. 28-ig lőhető.

Érdemes elgondolkodni ennek a törvényességén.

Vtv. 38. § (3) bekezdés: "A vadászati hatóság hivatalból vagy kérelemre indított eljárás során a vad védelme, az erdészeti és a növényi kultúrák, valamint a mesterséges vizek halállományának védelme, járványveszély és a vad által okozott folyamatos károsítás megelőzése érdekében, továbbá tudományos, oktatási és kutatási célból:
(...)
c) a vadászati idényen belül korlátozhatja vagy megtilthatja egy vagy több vadfaj vadászatát;"

Tehát a hatóság határozata ellentmond a Vhr.-nek, más jogszabályi felhatalmazása meg nincs egy ilyen döntés meghozatalára...
   
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #881 Dátum: 2009. Március 05. - 19:12:09 »

Érdemes elgondolkodni ennek a törvényességén.

Vtv. 38. § (3) bekezdés: "A vadászati hatóság hivatalból vagy kérelemre indított eljárás során a vad védelme, az erdészeti és a növényi kultúrák, valamint a mesterséges vizek halállományának védelme, járványveszély és a vad által okozott folyamatos károsítás megelőzése érdekében, továbbá tudományos, oktatási és kutatási célból:
(...)
c) a vadászati idényen belül korlátozhatja vagy megtilthatja egy vagy több vadfaj vadászatát;"

Tehát a hatóság határozata ellentmond a Vhr.-nek, más jogszabályi felhatalmazása meg nincs egy ilyen döntés meghozatalára...
   


Továbbá az is, hogy a 2008/09 -es azonosítók is febr. 28-ig érvényesek. Tehát március 1-én ejtett vadba nem teheted. Újat viszont csak hétfőn kaptunk.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #882 Dátum: 2009. Március 05. - 22:44:40 »

Továbbá az is, hogy a 2008/09 -es azonosítók is febr. 28-ig érvényesek. Tehát március 1-én ejtett vadba nem teheted. Újat viszont csak hétfőn kaptunk.

Emlékszel tavaly mekkora állatságot csináltak a február 29.-ével kapcsolatban... Szomorú Nem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #883 Dátum: 2009. Március 06. - 00:05:04 »

Itt sem lehetett már márc. 1-én a krotáliát felhasználni, új pedig még nem volt, mert azt 2-a után adják ki...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #884 Dátum: 2009. Március 06. - 00:08:05 »

Itt sem lehetett már márc. 1-én a krotáliát felhasználni, új pedig még nem volt, mert azt 2-a után adják ki...

Szánalmas.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: