Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585793 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #660 Dátum: 2009. Január 23. - 11:12:12 »



Lopás...

Reméjük azért nem, de igen közeli, nem csoda hogy nyomozás indult.

Énszerintem - gondolkodva a problémán - formálisan egy kivétellel megvalósultak a bűncselekmény tényállási elemei. Viszont nem valósult meg az elvétel és arra a szándék sem terjedt ki. Ezt bizonyítja ha szóltak a szomszédnak amikor megtalálták a disznót. Megkésve..

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #661 Dátum: 2009. Január 23. - 11:13:28 »

Reméjük azért nem, de igen közeli, nem csoda hogy nyomozás indult.

Énszerintem - gondolkodva a problémán - formálisan egy kivétellel megvalósultak a bűncselekmény tényállási elemei. Viszont nem valósult meg az elvétel és arra a szándék sem terjedt ki. Ezt bizonyítja ha szóltak a szomszédnak amikor megtalálták a disznót. Megkésve..


Ismerősfüggő, mindegy, hogy bíró, vagy ügyvéd...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #662 Dátum: 2009. Január 23. - 11:24:34 »

No és akkor mi van ha a túrázó találja meg????
Mi a különbség, hogy nem vadászként megyek utána vagy a "kék útvonalon" túrázva lelek rá a vérnyomra és elmegyek rajta a kimúlt vadig, majd oda érve felhívom a vadászatra jogosultat, hogy találtam egy erőszakos halált halt jószágot????
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #663 Dátum: 2009. Január 23. - 11:43:24 »

No és akkor mi van ha a túrázó találja meg????
Mi a különbség, hogy nem vadászként megyek utána vagy a "kék útvonalon" túrázva lelek rá a vérnyomra és elmegyek rajta a kimúlt vadig, majd oda érve felhívom a vadászatra jogosultat, hogy találtam egy erőszakos halált halt jószágot????

Itt a szándék teljesen egyértelmű, nincs módja elvinni, nem kereste és nem is tudott róla eredetileg.

Mindenesetre - ahogy írtam - ha a fegyvertelen kereső legalábbis a megtaláláskor értesíti a jogosultat, szándék és elvétel hiányában nincs bűncselekmény.

Viszont a fegyvertelen utánkeresés is vet fel aggályokat, ugyanis ez - álláspontom szerint - fegyverrel kell hogy történjen, ha nem úgy történik, akkor az nem az.

Vtv. 29. § (2) bekezdés: "A vadász köteles az általa sebzett vagy az egyébként súlyosan beteg vadat annak elejtése céljából felkutatni. A vadat - kímélete érdekében - gyors és azonnali halált okozó lövéssel kell elejteni."

Ebből a rendelkezésből szerintem ez következik. Ha viszont nem keresi után jogszerűen, azaz nem értesíti a szomszédot és nem megy fegyverrel utána, akkor:

Vtv. 84. § (1) bekezdés: "A vadászati hatóság határozata alapján vadvédelmi bírságot köteles fizetni:
(...)
d) a vadász, ha az általa sebzett vagy az egyébként súlyosan beteg vad elejtése céljából nem teszi meg a szükséges intézkedéseket;"
   


Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #664 Dátum: 2009. Január 23. - 12:26:45 »

ÁÁÁÁÁÁ
Kiakadok az ilyen dolgoktól, nagyon nem szeretem ezeket a jogi dolgokat.
Azzal is vét hogy fegyver nélkül keresi .......
Bele lehet kavarni rendessen.
Mondjuk én szóltam volna indulás előtt az tuti.

Kíváncsi leszek a kifejletre.

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #665 Dátum: 2009. Február 03. - 17:13:41 »

Viktor, ezzel a várható szalonkatilalommal kapcsolatban.
Lehet-e baja egy magyar vadászembernek, ha a mélyhűtőjében figyel néhány tavalyi és azelőtti szalonka, az eddig csak halogatott preparálásra várva. Fejvakarás
No és persze ez a tény valami módon a hatóság tudomására jut.  Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #666 Dátum: 2009. Február 03. - 17:18:17 »

Viktor, ezzel a várható szalonkatilalommal kapcsolatban.
Lehet-e baja egy magyar vadászembernek, ha a mélyhűtőjében figyel néhány tavalyi és azelőtti szalonka, az eddig csak halogatott preparálásra várva. Fejvakarás
No és persze ez a tény valami módon a hatóság tudomására jut.  Bion

Ezt kizártnak tartom. A szalonka a hatályos jogszabályok szerint továbbra is vadászható faj, nem védett. Mindemellett tavaly, idényben, legálisan lett elejtve, amit a krotália és a lőjegyzék bizonyít.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #667 Dátum: 2009. Február 03. - 17:20:22 »

Ezt kizártnak tartom. A szalonka a hatályos jogszabályok szerint továbbra is vadászható faj, nem védett. Mindemellett tavaly, idényben, legálisan lett elejtve, amit a krotália és a lőjegyzék bizonyít.
Akkor továbbítom a megnyugtatást. Milyen krotália?  A csak nagyvadba köll te. Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2009. Február 03. - 23:24:11 »

Akkor továbbítom a megnyugtatást. Milyen krotália?  A csak nagyvadba köll te. Ördög Ördög

Az igaz, de ezek azok amikkel egy vad jogszerű elejtése igazolható.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #669 Dátum: 2009. Február 04. - 00:14:23 »

Az igaz, de ezek azok amikkel egy vad jogszerű elejtése igazolható.

Meghát a szalonka az nagyvadnak számít!  Angyal
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #670 Dátum: 2009. Február 04. - 09:18:59 »

Csak elég nehéz a "horgasinat befoglalóan" - ha jól idéztem a jogszabályból - belefűzni a krotáliát...  Nyihi

Tényleg - a ronda krotália helyett miért nem a szépen/szebben hangzó lábszám szót használjuk?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #671 Dátum: 2009. Február 04. - 10:33:41 »


Tényleg - a ronda krotália helyett miért nem a szépen/szebben hangzó lábszám szót használjuk?

Én a női ékszer példája nyomán, nemes egyszerűséggel csak bokaláncnak hívom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #672 Dátum: 2009. Február 04. - 12:46:41 »

Szia Viktor!

Egy érdekes kérdésem lenne a  számodra... Én vakon voltam mikor kérdezték, tőlem mert nem igazán értek a jogszabályokhoz, így kiolvasni se nagyon tudtam...

A kérdés az lenne, hogy ha az aember elveszíti egy eljárás során a fegyvertartásiát, magyarúl bevonják x időre. A vadásztársaságban viszont tisztséget tölt be (mondjuk az elnök)
Akkor Őneki le kell mondani a tisztségéről??? (az egy dolog, hogy szerintem ilenne)
Valamint a vadászatra jogosúltat, (ha nem mond le róla az aember), érhetik-e ezért büntetések, esetleg a vadászati jog elvesztése stb... kell-e ebben az esetben a Ib-nek valamit kezdeményezni???
Ha le kell neki mondani akkor a tagsága még megmaradthat, és puska nélküli vadász lesz???

Hát kb ennyi, és előre is köszönöm a válaszod... vagy bárkiét aki ért a paragrafiához....
 Wave
Naplózva

Üdv End
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #673 Dátum: 2009. Február 04. - 13:19:50 »

Helló Forend!
Bár nem engem kérdeztél, de a véleményem leírom neked!
Szerintem ezzel a témával  a háziszabályzatnak kell foglalkoznia, legalább is nálunk így van. Az rendelkezik arról, hogy ebben az eseben mi a további lépés! Kérdés még az is, hogy miért indult eljárás az illető ellen. Nem feltétlen jelent automatikusan kizárást, ebben  a helyi szabályoknak kell irányt mutatni, ha erről nem rendelkezik a h.szabály , akkor nem tudok olyan magasabb rendű szabályról amely a kizárást írná elő!! A tisztségről ettől függetlenül le lehet mondatni a közgyűlés összehívásával.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #674 Dátum: 2009. Február 04. - 13:45:37 »

Szia Forend

Úgy van ahogy  M írta. A legutóbbi Vadászlapban is ezzel foglalkozik egy cikk a következőket írja

"A vadásztársaságnak mint egyesületnek az esetében az Alapszabály rendelkezik a tagsági jogviszony feltételeinek,  létesítésének és  megszűnésének kérdéseiről. Ha az Alapszabályban nem előírt feltétel a vadászjegy  és a fegyvertartási engedély  megléte  és az illető vállalaja a vadászaton  kívül  előírt tagi kötelezettségeket, lehet az egyesület tagja. hiszen vadászni nem kötelező. Így akár tisztségviselő is maradhat ha a tagság a tisztségéből nem hívja  vissza. ... stb( 86.  oldal ha nem akarod ezért megvenni az egész lapot)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: