Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 [336] 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586073 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5025 Dátum: 2020. Július 17. - 13:58:25 »

Sziasztok!

A múlt hónapban írattam be egy újonnan vásárolt fegyvert a fegyvertartásimba a .-i városi kapitányság igazgatás rendészetén. Az ügyintéző (kedves és segítőkész) egy eljárásban egyszeri háromezer forint illeték megfizetéséért beírta az új fegyvert az uniós fegyvertartásimba is.
Tegnap telefonált, hogy azonnal menjek be a rendőrségre, mert egy utólagos megyei főkapitánysági ellenőrzés feltárta, hogy egy eljárásban nem lehetett volna a két ügyet elintézni, most be kell fizetnem még egy háromezer forintos illetéket, meg egy pár soros jegyzőkönyvet kellett aláírnom az ügy körülményeiről. Az ügyintéző azt mondta nekem, hogy hat éve csinálja a fenti gyakorlatot, azaz egyszeri háromezer forintért egy eljárásban írja be a megszerzett fegyvert a fegyvertartásiba és az uniósba is, de éppen most (pechemre) felülvizsgálták és hibának hozták ki.
Kíváncsi vagyok más kapitányságok gyakorlatára. Máshol is külön eljárásba csinálják, vagy egyszerre egy illetékért megoldják a két beírást?  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #5026 Dátum: 2020. Július 17. - 17:14:22 »

Sziasztok!

A múlt hónapban írattam be egy újonnan vásárolt fegyvert a fegyvertartásimba a .-i városi kapitányság igazgatás rendészetén. Az ügyintéző (kedves és segítőkész) egy eljárásban egyszeri háromezer forint illeték megfizetéséért beírta az új fegyvert az uniós fegyvertartásimba is.
Tegnap telefonált, hogy azonnal menjek be a rendőrségre, mert egy utólagos megyei főkapitánysági ellenőrzés feltárta, hogy egy eljárásban nem lehetett volna a két ügyet elintézni, most be kell fizetnem még egy háromezer forintos illetéket, meg egy pár soros jegyzőkönyvet kellett aláírnom az ügy körülményeiről. Az ügyintéző azt mondta nekem, hogy hat éve csinálja a fenti gyakorlatot, azaz egyszeri háromezer forintért egy eljárásban írja be a megszerzett fegyvert a fegyvertartásiba és az uniósba is, de éppen most (pechemre) felülvizsgálták és hibának hozták ki.
Kíváncsi vagyok más kapitányságok gyakorlatára. Máshol is külön eljárásba csinálják, vagy egyszerre egy illetékért megoldják a két beírást?  Emelem
Emlékeim szerint nyilatkozni kell a helyszínen írásban, hogy egy eljárás keretében kéred az EU-s útlevélbe is beíratni.  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #5027 Dátum: 2020. Július 17. - 21:14:59 »

Kíváncsi vagyok más kapitányságok gyakorlatára. Máshol is külön eljárásba csinálják, vagy egyszerre egy illetékért megoldják a két beírást?  Emelem

Szombathely: Külön eljárás - külön pénz.
Naplózva
András85
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #5028 Dátum: 2020. Július 27. - 15:57:19 »

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit, miután frissen regisztráltam és csupán néhány hete tettem le a vadászvizsgát. Egy elméleti kérdéssel fordulnék Hozzátok. Egy korábban (1980-ban) hatástalanított (sörétes) puskát lehet-e újra legálisan üzembe helyezni? A korán meghalt nagypapa puskája, egy rokonnál 40 éve lóg a falon. Csupán érzelmi értéke miatt szeretném körbejárni a témát, ezen kívül más értéket nem képvisel miután egy öreg orosz tömegcikk.

Válaszokat előre is köszönöm!

András
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #5029 Dátum: 2020. Július 27. - 16:57:57 »

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit, miután frissen regisztráltam és csupán néhány hete tettem le a vadászvizsgát. Egy elméleti kérdéssel fordulnék Hozzátok. Egy korábban (1980-ban) hatástalanított (sörétes) puskát lehet-e újra legálisan üzembe helyezni? A korán meghalt nagypapa puskája, egy rokonnál 40 éve lóg a falon. Csupán érzelmi értéke miatt szeretném körbejárni a témát, ezen kívül más értéket nem képvisel miután egy öreg orosz tömegcikk.

Válaszokat előre is köszönöm!

András

Vlszeg átfúrták a csöveket, akkor még rendesen csinálták, stift bele. Ütőszeg lehegesztve.Hagyd a falon.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5030 Dátum: 2020. Július 27. - 19:11:42 »

Vlszeg átfúrták a csöveket, akkor még rendesen csinálták, stift bele. Ütőszeg lehegesztve.Hagyd a falon.
Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5031 Dátum: 2020. Július 28. - 00:07:10 »

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit, miután frissen regisztráltam és csupán néhány hete tettem le a vadászvizsgát. Egy elméleti kérdéssel fordulnék Hozzátok. Egy korábban (1980-ban) hatástalanított (sörétes) puskát lehet-e újra legálisan üzembe helyezni? A korán meghalt nagypapa puskája, egy rokonnál 40 éve lóg a falon. Csupán érzelmi értéke miatt szeretném körbejárni a témát, ezen kívül más értéket nem képvisel miután egy öreg orosz tömegcikk.

Válaszokat előre is köszönöm!

András

Tudomásom szerint nem lehet olyan állapotba hozni, hogy a műszakin átmenjen, és valahol le is van írva, hogy végleges állapot a hatástalanítás.  Én 77 és 86 között több fegyver hatástalanítását végeztettem el. Mindegyik csövét alul a kisagy alatt megfúrták, a töltényűrbe pedig a csapot hegesztettek.  Azt viszont jó ha tudod, hogy engedélyeztetni kell a hatástalanított fegyverek tartását is, és nem értékesítheted, legfeljebb beolvasztathatod.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
András85
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #5032 Dátum: 2020. Július 28. - 09:03:00 »

Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos kilátástalannak tűnik a küzdelem. Nagyon nem is pattoghatok mert még kiderül, hogy nem is tarthatnám. Keresek egy ugyan olyan típust, ezt is biztosan értékeli majd a nagypapa..
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5033 Dátum: 2020. Július 28. - 19:51:48 »

Vlszeg átfúrták a csöveket, akkor még rendesen csinálták, stift bele. Ütőszeg lehegesztve.Hagyd a falon.

 Az akkori szabályok  ( egészen 1994-ig)   sokkal engedékenyebbek voltak mint a mostaniak  , akkor még nem hegesztettek semmit , csak kifúrták a csövet(ket) egy helyen , bedugózták a töltényűrt  ( de azt se minden esetbe , attól függött hogy ki csinálta) , és kivették  az ütőszeget  vagy lecsíptek a végéből pár mm-t !

régebben gyüjtöttem a hatástalanított fegyvereket , volt olyan Suhli duplám amit 1981-ben hatástalanítottak  ( megvolt az eredeti hatástalanítási papírja) ami abból ált hogy a csőpárt az előagy alatt kifúrták egy-egy helyen  3mm-es fúróval , és kivették belőle az ütöszeget , töltényűrrel  semmit az ég világon nem csináltak !
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5034 Dátum: 2020. Július 28. - 22:30:54 »

Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos kilátástalannak tűnik a küzdelem. Nagyon nem is pattoghatok mert még kiderül, hogy nem is tarthatnám. Keresek egy ugyan olyan típust, ezt is biztosan értékeli majd a nagypapa..

Szerintem ne keress!  Válassz egy másik puskát magadnak.  Őrizd meg Nagypapád hatástalanított fegyverét, és emlékét azzal. Egy másik ugyan olyan puska soha nem lesz az ő emléke!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #5035 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 16:27:15 »

Sziasztok!
A HV-ok üzemorvosi ellátására mely orvosok jogosultak?
A foglalkozás egészségügyi ALAPELLÁTÓ üzemorvosok vagy csak a SZAKELLÁTÓ minősítésű üzemorvosok?
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5036 Dátum: 2020. Október 02. - 01:12:18 »

Halló!

Az Adóvilág 2020/10. számában a 12. oldaltól található egy nagyon részletes írás a vadgazdálkodás adózási kérdéseiről. Talán lesz, akit érdekel:
https://www.nav.gov.hu/nav/kiadvanyok/adovilag/adovilag_2020
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #5037 Dátum: 2020. Október 03. - 19:39:35 »

Sziasztok!

Tisztújító közgyűlésre lehat meghatalmazást adni tagtársnak, ha "véletlenül" olyan időpontra tették a választást, ami a többségnek nem igazán jó?
Hol lehet ez a téma szabályozva?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5038 Dátum: 2020. Október 03. - 23:26:57 »

Sziasztok!

Tisztújító közgyűlésre lehat meghatalmazást adni tagtársnak, ha "véletlenül" olyan időpontra tették a választást, ami a többségnek nem igazán jó?
Hol lehet ez a téma szabályozva?

Nem lehet!  Szavazni csak személyesen! Ha jól emlékszek, PTK 3 könyv, Egyesületek.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5039 Dátum: 2020. Október 04. - 07:40:59 »

Sziasztok!

Tisztújító közgyűlésre lehat meghatalmazást adni tagtársnak, ha "véletlenül" olyan időpontra tették a választást, ami a többségnek nem igazán jó?
Hol lehet ez a téma szabályozva?

Nincs ilyen. A Vt. Alapszabályának is kell tartalmaznia (egyetértésben a PTK rendelkezéseivel) ezt, a "Közgyűlés" fejezetben megtalálod, valami ilyesmit:
"A közgyűlésen minden tagnak egy szavazata van. A vadásztársaság tagja szavazati jogát személyesen gyakorolhatja."
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 [336] 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: