Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585969 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #585 Dátum: 2008. December 17. - 08:33:48 »


Viktor!

Idézet
Bár nem tudom, hogy a kávéban mennyi tej volt, gyanítom: volt benne, így akár a befolyásoltság megállapítható. Így pedig nem szabad szállítani a fegyvert.

Ezt nem értem! Ha tejet iszol, nem szállíthatsz fegyvert??? Vállat von
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #586 Dátum: 2008. December 17. - 10:09:34 »

Viktor!

Ezt nem értem! Ha tejet iszol, nem szállíthatsz fegyvert??? Vállat von

Hmm, hogyan legyek diplomatikus? Ha veszett a tehén, akkor nem... Kacsint
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #587 Dátum: 2008. December 17. - 10:32:06 »

Szia Viktor!

Félre értetted... volt szondáztatás és mindenki teljesen józan volt az autóban... a haveromra tényleg a hasmenés jött rá, mert a tejeskévé meghajtotta.
A puska tokban volt, a kivehető tár pedig külön a kabátjában, amiben benne volt a három darab lőszer. Az autóban mindenki rendelkezett fegyvertartásival, golyós vadászfegyverre is, (igaz nem olyan kaliberre, DE szerintem az durva lenne, ha azért büntetnék, mert nem vitte magával a bokorba). A tár pedig azért volt a puskából kivéve, mert egyszer más megyében, de azért csesztette közúti igazoltatás során a szerv, mert az üres! tár benne volt a puskában. Azóta kiveszi és azzal együtt teszi a lőszertartó zsebébe. Ahonnan most a sörgős cselekvés miatt az autó ülésére kicsúszott.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Viktor
Vendég
« Új üzenet #588 Dátum: 2008. December 17. - 10:47:11 »

Szia Viktor!

Félre értetted... volt szondáztatás és mindenki teljesen józan volt az autóban... a haveromra tényleg a hasmenés jött rá, mert a tejeskévé meghajtotta.
A puska tokban volt, a kivehető tár pedig külön a kabátjában, amiben benne volt a három darab lőszer. Az autóban mindenki rendelkezett fegyvertartásival, golyós vadászfegyverre is, (igaz nem olyan kaliberre, DE szerintem az durva lenne, ha azért büntetnék, mert nem vitte magával a bokorba). A tár pedig azért volt a puskából kivéve, mert egyszer más megyében, de azért csesztette közúti igazoltatás során a szerv, mert az üres! tár benne volt a puskában. Azóta kiveszi és azzal együtt teszi a lőszertartó zsebébe. Ahonnan most a sörgős cselekvés miatt az autó ülésére kicsúszott.

Aki rossz és roszra gondol, az megváltoztatja a leányzó fekvését... Vigyorog Félreértettem..

... de nekem akkor is komoly aggályaim vannak. Lőfegyver csak VADÁSZATRA engedhető át az arra jogosultnak. De Ők kiiratkoztak már, így ez véleményem szerint nem volt vadászat, hanem a vagyonbiztonság körében tett sürgős intézkedés.

Így viszont az átengedés szabályainak megsértéséről van szó. De ez csak az én véleményem.
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #589 Dátum: 2008. December 17. - 10:56:15 »

Én is érzem, hogy nem tiszta a dolog, aki elővette a puskát az el is ismeri, hogy hüleséget csinált,
de annyira beizgultak, mert olyat már láttak, hogy őzet fognak a korcsok, de olyat még nem, hogy disznót...
És az is felel, aki minderről semmit nem tudva az autó mögött guggol 10 méterre a saját kínjával elfoglalva?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #590 Dátum: 2008. December 17. - 11:00:04 »

Én is érzem, hogy nem tiszta a dolog, aki elővette a puskát az el is ismeri, hogy hüleséget csinált,
de annyira beizgultak, mert olyat már láttak, hogy őzet fognak a korcsok, de olyat még nem, hogy disznót...
És az is felel, aki minderről semmit nem tudva az autó mögött guggol 10 méterre a saját kínjával elfoglalva?
Megvalósult az őrizetlenség...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #591 Dátum: 2008. December 17. - 11:14:16 »

Tudom, hogy volt már erről szó, de egyszerűen, - mint büntető jogász! - nem tudom elfogadni azt, hogy ha egy vadász barátommal megyek vendégségbe és útközben a benzinkútra bemegyek fizetni és a társam a kocsiban ül... szintén vadász és rendelkezik olyan jogosítványokkal, hogy akár át is adhatnám neki vadászni -megfelelő lepapírozást követően- a puskám, akkor én megszegem a fegyver őrzésére vonatkozó szabályokat?!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Viktor
Vendég
« Új üzenet #592 Dátum: 2008. December 17. - 11:30:39 »

Megvalósult az őrizetlenség...

Na szerintem meg az pont nem!

A Vtv. nem személyes őzésről beszél, így nem tudom, hogy mi az őrzés, ha az nem az, hogy két vadászjeggyel és fegyvertartási engedéllyel rendelkező személlyel van a cucc egy autóban.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #593 Dátum: 2008. December 17. - 11:33:47 »

Na szerintem meg az pont nem!

A Vtv. nem személyes őzésről beszél, így nem tudom, hogy mi az őrzés, ha az nem az, hogy két vadászjeggyel és fegyvertartási engedéllyel rendelkező személlyel van a cucc egy autóban.
Próbálnád ezt elmagyarázni egy KMB-nek. Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #594 Dátum: 2008. December 17. - 11:34:10 »

Akkor jó!
Ebben (is) Viktor egyetértünk!

De majd meglátjuk mit lép a hatóság!  :Mosolyog
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #595 Dátum: 2008. December 17. - 11:37:04 »

Próbálnád ezt elmagyarázni egy KMB-nek. Ördög Ördög Ördög
Vagy ami még szebb, egy "határőrnek", akin virít a Police felirat, és élvezi, hogy Ű mostmár pedig rendőr...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #596 Dátum: 2008. December 17. - 16:04:29 »

Hát, ez egy érdekes eset!

Én abban semmi gondot nem látok, hogy a cimbora használta a fegyvert, mert a fegyvert vadászat céljára átengedhetem, ha a feltételek adottak. Az nincs sehol leírva, hogy a nyakán kell állnom, és nem távolodhatok el 10 méterre sem. Az sincs leírva sehol, hogy a lőszert nem tárolhatom a tárban, és utazás közben nem tarthatom bárhol az autóban.
Ha nem azt mondták, hogy a tulaj átengedte, és a fegyver eredetileg tokba volt, akkor már ciki.

Abban sem találok különös kivetni valót, hogy "kiírás" után valaki egy sebzett, a biztos enyészetté váló, nagyvadat, vagy a kutyák által marcangolt disznó esetén gondolkodás nélkül fegyverhez nyúl. A törvények is (még ha olyan sz@rok is mint a mi Vadászati, vagy Fegyver Tv) valamilyen formában az emberért, a vadért kellene hogy legyenek. Persze az ilyen fegyverhasználatnak is megvannak a formái. Utólagosan is dokumentálni kell, vagy telefonon be kell jelenteni a lövés megtörténte után.
Ez olyan, mint ha valaki kimegy vadászni  és talál egy bikát vergődni a hurokban. Nem hiszem, hogy van olyan Vadász aki végignézi a haláltusát,  és nem lövi meg, mert esetleg neki nincs kilövési engedélye, vagy nincs nála klotália! Persze lehet értesíteni a hiv. vadászt, vagy az Úristent is, de mire valaki odaér, eltelhet pár óra is!
Az megint más kérdés, hogy tudja e igazolni, hogy valóban disznót téptek a kutyák, vagy csak a "kóbor" kutya váltotta ki az eseményeket? Az nagyobb gond lenne, ha a disznó maradt volna ott, és a kutyák léptek volna meg!

Ami gondot okozhat, az a közút, és a szomszédos terület!!! Vállat von Vállat von Vállat von
Szerintem közösen fogadjanak egy nagyon-nagyon jó ügyvédet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #597 Dátum: 2008. December 17. - 16:10:34 »

Hát, ez egy érdekes eset!

Én abban semmi gondot nem látok, hogy a cimbora használta a fegyvert, mert a fegyvert vadászat céljára átengedhetem, ha a feltételek adottak. Az nincs sehol leírva, hogy a nyakán kell állnom, és nem távolodhatok el 10 méterre sem. Az sincs leírva sehol, hogy a lőszert nem tárolhatom a tárban, és utazás közben nem tarthatom bárhol az autóban.
Ha nem azt mondták, hogy a tulaj átengedte, és a fegyver eredetileg tokba volt, akkor már ciki.

Abban sem találok különös kivetni valót, hogy "kiírás" után valaki egy sebzett, a biztos enyészetté váló, nagyvadat, vagy a kutyák által marcangolt disznó esetén gondolkodás nélkül fegyverhez nyúl. A törvények is (még ha olyan sz@rok is mint a mi Vadászati, vagy Fegyver Tv) valamilyen formában az emberért, a vadért kellene hogy legyenek. Persze az ilyen fegyverhasználatnak is megvannak a formái. Utólagosan is dokumentálni kell, vagy telefonon be kell jelenteni a lövés megtörténte után.
Ez olyan, mint ha valaki kimegy vadászni  és talál egy bikát vergődni a hurokban. Nem hiszem, hogy van olyan Vadász aki végignézi a haláltusát,  és nem lövi meg, mert esetleg neki nincs kilövési engedélye, vagy nincs nála klotália! Persze lehet értesíteni a hiv. vadászt, vagy az Úristent is, de mire valaki odaér, eltelhet pár óra is!
Az megint más kérdés, hogy tudja e igazolni, hogy valóban disznót téptek a kutyák, vagy csak a "kóbor" kutya váltotta ki az eseményeket? Az nagyobb gond lenne, ha a disznó maradt volna ott, és a kutyák léptek volna meg!

Ami gondot okozhat, az a közút, és a szomszédos terület!!! Vállat von Vállat von Vállat von
Szerintem közösen fogadjanak egy nagyon-nagyon jó ügyvédet!
Kutyára lehet "vadászni"? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #598 Dátum: 2008. December 17. - 16:12:41 »

Attila!

Szerintem pénzkidobás az ügyvéd. Két büntetőjogász vitáját olvashatod a topicban...

Peti!

A vadat űző kutyára... és a támadó macskára... Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #599 Dátum: 2008. December 17. - 16:14:16 »

Attila!

Szerintem pénzkidobás az ügyvéd. Két büntetőjogász vitáját olvashatod a topicban...

Peti!

A vadat űző kutyára... és a támadó macskára... Kacsint
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: