Oldalak: 1 ... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585797 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3720 Dátum: 2016. Március 16. - 12:23:39 »

Egyre másra hallani olyan (szerintem törvényellenes) törekvésekről,miszerint egyfajta limitet hoznak létre az alakuláshoz akár földterület nagyságát illetően,akár saját tulajdonnal rendelkezést illetően. Ennyire még nem bújtam bele a polgári jogba,de a vadászati jogban ilyen nincs sehol leírva. Hozzáteszem kétélű a dolog,lehet haszna is,és hátránya is de ha jogszabályellenes,akkor nincs ,mint más lehetőséget keresni a nagy kutyáknak arra,hogy a kicsiket máshogy golyózzák ki. Egyszóval KEZDŐDIK....

Igazából nem értem mire gondolsz. 

Az alakulás úgy zajlik, hogy legalább 10 ember összeáll és alakít egy társaságot. Hogy kik az alapítók,  és milyen feltételekkel az csak rajtuk múlik. Azután pedig az Alapszabály szerint köteles eljárni, amit ugye szintén ők állítanak össze. Az, hogy valamilyen területi nagyságrendhez kötik a tagságot meg is érthető, mert egy adott terület több száz tulajdonosa mégsem lehet tag.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3721 Dátum: 2016. Március 16. - 12:32:41 »

Igazából nem értem mire gondolsz. 

Az alakulás úgy zajlik, hogy legalább 10 ember összeáll és alakít egy társaságot. Hogy kik az alapítók,  és milyen feltételekkel az csak rajtuk múlik. Azután pedig az Alapszabály szerint köteles eljárni, amit ugye szintén ők állítanak össze. Az, hogy valamilyen területi nagyságrendhez kötik a tagságot meg is érthető, mert egy adott terület több száz tulajdonosa mégsem lehet tag.


Persze! Csak mondjuk 100-200hektáros saját tulajdonnal rendelkező bekerülési limitet meglépni enyhén szólva is pofátlanság mondjuk egy 3-4ezer hektáros területnél.  Így lesz még szerintem több társaságnak is kopp,mert a földtulajdonosi gyűlésen mégsem lesz meg nekik a többség pl.,mert előre bezengik hogy ily módon csak a kiskirályok jöhetnek szóba .,.   szerintem ez gusztustalan.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3722 Dátum: 2016. Március 16. - 13:54:48 »

Ez egy új társaság, vagy a régiben döntött egy-két ember így?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3723 Dátum: 2016. Március 16. - 15:31:11 »

Ez egy új társaság, vagy a régiben döntött egy-két ember így?


 Pontosan nem tudom hogy mennyire új,de amit hallani ez nem csak egy helyen megy így,magyarán a régi és új belépő nagyok is így akarják érvényesíteni az érdekeiket,vagy a vadászati lehetőségeiket megnövelni,csakhát ez mint észrevétel,mint tény is,hogy megint azok járnak majd rosszul több ilyen helyen is,aki helyi de nincs pl. sokszáz hektárja. De konkrétan ezzel azt is akartam felvetni,hogy a meghatalmazás ilyen helyen halottnak a csók ,ilyen alapon.      Jóhiszeműen oda szavaz a földtulajdonosi gyűlésen valaki  10-20, 50-80 hektárral meghatalmazással,aztán a társaságba meg nem "fér" be mondókával szépen lekoccolják pár nap mulva.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3724 Dátum: 2016. Március 16. - 17:30:43 »


Persze! Csak mondjuk 100-200hektáros saját tulajdonnal rendelkező bekerülési limitet meglépni enyhén szólva is pofátlanság mondjuk egy 3-4ezer hektáros területnél. 
Mi a megoldás szerinted? Húsz hektár után már be lehet lépni?
Háromezer hektár "elbír" egy húszfős társaságot. Ha kevés az aktív, harmincat. Mi alapján választod ki ezt a harminc embert?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3725 Dátum: 2016. Március 16. - 19:34:31 »

Mi a megoldás szerinted? Húsz hektár után már be lehet lépni?
Háromezer hektár "elbír" egy húszfős társaságot. Ha kevés az aktív, harmincat. Mi alapján választod ki ezt a harminc embert?


Ez is reális kérdés,de semmiképp sem úgy választanám ki,hogy saját tulajdonú területe legyen minimum 100-200hektár.  A területes tagsággal rendelkező vadászok között szerintem ma sincs többségben az ilyen, ha meg így lesz,akkor lesznek a 10fős gittegyletek megint sok helyen,akik kénytelenek lesznek csomagban értékesíteni a kilövési terv teljesítés miatt meg a vadkár miatt a tarvadat,merthát ugye nekik csak a trófeás kell.
Naplózva
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #3726 Dátum: 2016. Március 17. - 01:32:55 »


Tudja-e Valaki, hogy egy új egyesület  bejegyzése a bíróságon kb. mennyi ideig tart (a szükséges papírok beadása után)?
Köszönöm! ollotq
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3727 Dátum: 2016. Március 17. - 02:43:34 »


Ez is reális kérdés,de semmiképp sem úgy választanám ki,hogy saját tulajdonú területe legyen minimum 100-200hektár.  A területes tagsággal rendelkező vadászok között szerintem ma sincs többségben az ilyen, ha meg így lesz,akkor lesznek a 10fős gittegyletek megint sok helyen,akik kénytelenek lesznek csomagban értékesíteni a kilövési terv teljesítés miatt meg a vadkár miatt a tarvadat,merthát ugye nekik csak a trófeás kell.
Szerintem hagyd ezt a témát a fenébe. Gittegylet vagy sem-ők vadásznak. Akinek meg nem hagyják ,hogy vadásszon:nyugodtan be is lehet fejezni. Van ezer fontosabb dolog, mint a vadászat. Például a család. Én ide jutottam az elmúlt hónapok nyavajgásai után. Ha lesz hol,vadászok. Ha nem, akkor a fennmaradó időt a családra fordítom. Hasznosabb mint idegbajtól gyomorfekélyesen ülni egy kegyelemlesen,és hallgatni,hogy mások milyen jót vadásznak. Sokminden számít most kishazánkban,de a becsület és a tisztesség-no meg az érdekek nélküli barátság nincs köztük. Ha ezt el tudod fogadni,jó úton vagy. Nekem is kár volt bizonygatni,hogy milyen kis rendes,becsületes vadászember vagyok...qrvára nem kiváncsi rá senki és egy bizonyos közegben ez egyáltalán nem érdekes,mert mindenkitől azt várják el,amit önmaguk is csinálnak. Ha ehhez meg nincs gyomrod,akkor végérvényesen a pályán kívül ragadsz,de ez megint csak nem érdekel senkit...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3728 Dátum: 2016. Március 17. - 07:25:01 »

 Emelem Igen
Szerintem hagyd ezt a témát a fenébe. Gittegylet vagy sem-ők vadásznak. Akinek meg nem hagyják ,hogy vadásszon:nyugodtan be is lehet fejezni. Van ezer fontosabb dolog, mint a vadászat. Például a család. Én ide jutottam az elmúlt hónapok nyavajgásai után. Ha lesz hol,vadászok. Ha nem, akkor a fennmaradó időt a családra fordítom. Hasznosabb mint idegbajtól gyomorfekélyesen ülni egy kegyelemlesen,és hallgatni,hogy mások milyen jót vadásznak. Sokminden számít most kishazánkban,de a becsület és a tisztesség-no meg az érdekek nélküli barátság nincs köztük. Ha ezt el tudod fogadni,jó úton vagy. Nekem is kár volt bizonygatni,hogy milyen kis rendes,becsületes vadászember vagyok...qrvára nem kiváncsi rá senki és egy bizonyos közegben ez egyáltalán nem érdekes,mert mindenkitől azt várják el,amit önmaguk is csinálnak. Ha ehhez meg nincs gyomrod,akkor végérvényesen a pályán kívül ragadsz,de ez megint csak nem érdekel senkit...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3729 Dátum: 2016. Március 17. - 08:02:41 »

Szerintem hagyd ezt a témát a fenébe. Gittegylet vagy sem-ők vadásznak. Akinek meg nem hagyják ,hogy vadásszon:nyugodtan be is lehet fejezni. Van ezer fontosabb dolog, mint a vadászat. Például a család. Én ide jutottam az elmúlt hónapok nyavajgásai után. Ha lesz hol,vadászok. Ha nem, akkor a fennmaradó időt a családra fordítom. Hasznosabb mint idegbajtól gyomorfekélyesen ülni egy kegyelemlesen,és hallgatni,hogy mások milyen jót vadásznak. Sokminden számít most kishazánkban,de a becsület és a tisztesség-no meg az érdekek nélküli barátság nincs köztük. Ha ezt el tudod fogadni,jó úton vagy. Nekem is kár volt bizonygatni,hogy milyen kis rendes,becsületes vadászember vagyok...qrvára nem kiváncsi rá senki és egy bizonyos közegben ez egyáltalán nem érdekes,mert mindenkitől azt várják el,amit önmaguk is csinálnak. Ha ehhez meg nincs gyomrod,akkor végérvényesen a pályán kívül ragadsz,de ez megint csak nem érdekel senkit...

Nagy igazságot írtál !  Igen   Szerencsére még tartalékban ott a horgászat és az az állami területeken (természetes folyókban tavakban) már csak a horgászoké - szóval az viszont erősödött tömegszórakozássá válni . Na és a család az unokák !    Okos   Taps                                                                   Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3730 Dátum: 2016. Március 17. - 08:26:28 »

Szerintem hagyd ezt a témát a fenébe. Gittegylet vagy sem-ők vadásznak. Akinek meg nem hagyják ,hogy vadásszon:nyugodtan be is lehet fejezni. Van ezer fontosabb dolog, mint a vadászat. Például a család. Én ide jutottam az elmúlt hónapok nyavajgásai után. Ha lesz hol,vadászok. Ha nem, akkor a fennmaradó időt a családra fordítom. Hasznosabb mint idegbajtól gyomorfekélyesen ülni egy kegyelemlesen,és hallgatni,hogy mások milyen jót vadásznak. Sokminden számít most kishazánkban,de a becsület és a tisztesség-no meg az érdekek nélküli barátság nincs köztük. Ha ezt el tudod fogadni,jó úton vagy. Nekem is kár volt bizonygatni,hogy milyen kis rendes,becsületes vadászember vagyok...qrvára nem kiváncsi rá senki és egy bizonyos közegben ez egyáltalán nem érdekes,mert mindenkitől azt várják el,amit önmaguk is csinálnak. Ha ehhez meg nincs gyomrod,akkor végérvényesen a pályán kívül ragadsz,de ez megint csak nem érdekel senkit...

quintessential  Igen ( és minden más jelenkori történésre is igaz) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3731 Dátum: 2016. Március 17. - 10:43:25 »

Szerintem hagyd ezt a témát a fenébe. Gittegylet vagy sem-ők vadásznak. Akinek meg nem hagyják ,hogy vadásszon:nyugodtan be is lehet fejezni. Van ezer fontosabb dolog, mint a vadászat. Például a család. Én ide jutottam az elmúlt hónapok nyavajgásai után. Ha lesz hol,vadászok. Ha nem, akkor a fennmaradó időt a családra fordítom. Hasznosabb mint idegbajtól gyomorfekélyesen ülni egy kegyelemlesen,és hallgatni,hogy mások milyen jót vadásznak. Sokminden számít most kishazánkban,de a becsület és a tisztesség-no meg az érdekek nélküli barátság nincs köztük. Ha ezt el tudod fogadni,jó úton vagy. Nekem is kár volt bizonygatni,hogy milyen kis rendes,becsületes vadászember vagyok...qrvára nem kiváncsi rá senki és egy bizonyos közegben ez egyáltalán nem érdekes,mert mindenkitől azt várják el,amit önmaguk is csinálnak. Ha ehhez meg nincs gyomrod,akkor végérvényesen a pályán kívül ragadsz,de ez megint csak nem érdekel senkit...

 Emelem

 Igen Legfontosabb a család.
De akinek szenvedélye a vadászat (jó értelemben), mint sokunknak, előbb-utóbb elkezdi furdalni az oldalát a "dejólennevadászni" érzés.
Én legalább is nem szívesen képzelném el az életemet vadászat nélkül.

Egyébként meg "szabadúszó" vendég és bérvadászként sokszor sokkal jobb lehetőségei vannak az embernek, mint területes tagként tele megkötésekkel.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3732 Dátum: 2016. Március 17. - 11:06:36 »


Egyébként meg "szabadúszó" vendég és bérvadászként sokszor sokkal jobb lehetőségei vannak az embernek, mint területes tagként tele megkötésekkel.

 Wave
Ebben is van valami. De azt nem lehet megfizetni, hogy ha ki akarok menni vadászni, akkor fejembe nyomom a kalapot és kimegyek, nem kell engedélyt kérni senkitől (max. az asszonytól Stoel ).
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3733 Dátum: 2016. Március 17. - 11:08:48 »

Ebben is van valami. De azt nem lehet megfizetni, hogy ha ki akarok menni vadászni, akkor fejembe nyomom a kalapot és kimegyek, nem kell engedélyt kérni senkitől (max. az asszonytól Stoel ).

Van ekkora kalap ????              Csodalk  Csodalk  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3734 Dátum: 2016. Március 17. - 11:15:15 »

De azt nem lehet megfizetni, hogy ha ki akarok menni vadászni, akkor fejembe nyomom a kalapot és kimegyek,

Főleg azt kell megfizetni...
Aztán sok helyen mást nem is kapsz "cserébe".

...nem kell engedélyt kérni senkitől (max. az asszonytól Stoel ).

Ez a legproblémásabb... De lehet, hogy csak én vagyok papucs... Stoel  Vigyorog
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: