Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586110 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3480 Dátum: 2016. Február 13. - 19:34:57 »

Kellett hozzá pár hét,hogy belássam...de tényleg így van. Ha pénzem lesz,vadászni fogok.
Boarosan: Ne vedd be rá a csapott evőkanál ciánkálit! Környezetemben tudok olyan esetről,hogy van aki most letenné az 5 milkát egyösszegben,hogy adott területen 2017-től tag lehessen.
És láss csodát: a közgyűlés elutasította!
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3481 Dátum: 2016. Február 13. - 19:44:42 »

Boarosan: Ne vedd be rá a csapott evőkanál ciánkálit! Környezetemben tudok olyan esetről,hogy van aki most letenné az 5 milkát egyösszegben,hogy adott területen 2017-től tag lehessen.
És láss csodát: a közgyűlés elutasította!
Küld hozzánk, felvesszük .... Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3482 Dátum: 2016. Február 13. - 20:10:59 »

Boarosan: Ne vedd be rá a csapott evőkanál ciánkálit! Környezetemben tudok olyan esetről,hogy van aki most letenné az 5 milkát egyösszegben,hogy adott területen 2017-től tag lehessen.
És láss csodát: a közgyűlés elutasította!
Ha egy vagyon állna hőkamerában,terepjáróban,a húsipari vállalkozáshoz, stabil ügyfélkörrel... Ördög
Én csak egy természetkedvelő, nyáron korán kelő, nádat taposni szerető,  lápi remete vagyok... Ezen szenvedélyeimnek egy jóképű akácfurkóval felfegyverkezve is tudok hódolni... A puskákért kapott pénzből meg veszek egy fotómasinát...azt,meg az élményt nem veheti el tőlem senki...
Így lettem én ezzel a nagy osztozkodással... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3483 Dátum: 2016. Február 13. - 20:46:01 »

Ha egy vagyon állna hőkamerában,terepjáróban,a húsipari vállalkozáshoz, stabil ügyfélkörrel... Ördög
Én csak egy természetkedvelő, nyáron korán kelő, nádat taposni szerető,  lápi remete vagyok... Ezen szenvedélyeimnek egy jóképű akácfurkóval felfegyverkezve is tudok hódolni... A puskákért kapott pénzből meg veszek egy fotómasinát...azt,meg az élményt nem veheti el tőlem senki...
Így lettem én ezzel a nagy osztozkodással... Vigyorog
Türelem lehet,hogy az elején nagy osztozkodásnak a végén(néhány év) Te leszel a harmadik nevető a végén.(az akácfurkót azért csak tartsd meg) 20 -év az nagyon hosszú... Vigyorog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3484 Dátum: 2016. Február 14. - 04:45:13 »

Türelem lehet,hogy az elején nagy osztozkodásnak a végén(néhány év) Te leszel a harmadik nevető a végén.(az akácfurkót azért csak tartsd meg) 20 -év az nagyon hosszú... Vigyorog

Nagyon hasonlót sejtek én is. Sokkal hamarabb el fog menni a kedvesúj területes kollégák kedve az egésztől, mint ahogy akár saját maguk hiszik.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #3485 Dátum: 2016. Február 14. - 07:12:13 »

A tv-ben az szerepel, hogy a hatóság ajánlást tesz közzé (jelenlegi vt.). Ha megtámadják a ftulaj képviselők egyezkednek. Ha van egyezség a hatóság kijelöli a határokat. Na de melyik képviselők, akik 2007-ben lettek választva?

Ez is bent van a törvényben.
Az asztal egyik oldalán az ül, akit a rájelölők maguk közül választottak, a másikon a jelenlegi földtulajdonosi képviselő.

Egyébként lent arra utaltam, hogy a földterület egyötöde kell ahhoz, hogy egyáltalán összehívhasd a közgyűlést.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3486 Dátum: 2016. Február 14. - 08:06:42 »

http://omvk.hu/hirek/a-vadaszteruletek-kialakitasanak-rendje.html
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3487 Dátum: 2016. Február 14. - 11:32:39 »


Egyébként lent arra utaltam, hogy a földterület egyötöde kell ahhoz, hogy egyáltalán összehívhasd a közgyűlést.
Bízzunk benne,hogy a kezdeményezés egyszerűbb formátuma is (a meghatalmazással együtt) benne lesz a várva-várt vhr-ben! Csak 3000 ha-nál 600 ha az egyötöd,az meg -az átlag birtokmérettel számolva-, 5-600 db hrsz. felsorolását és tulajdonigazolását jelentené!  Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3488 Dátum: 2016. Február 14. - 11:51:34 »

Légy szíves, olvasd el a módosított vadászati törvényt.
Meghatalmazás, vagy földtulajdon nélkül nem fog az öletekbe hullani a terület, ebben biztos lehetsz.

Elvileg odahullhat !  Ez teljesen egyedi dolog minden területen. Egyébként most fog igazán elválni (kiderülni) hogy milyen kapcsolat volt a földtulajdonosokkal . ( Felvették e tagnak ha kérte ? Korrekt módon tárgyaltak e velük ha vadkára volt. Rendezték e a vadkárt ? stb.stb.   Nem szól szám
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #3489 Dátum: 2016. Február 14. - 11:59:20 »

Bízzunk benne,hogy a kezdeményezés egyszerűbb formátuma is (a meghatalmazással együtt) benne lesz a várva-várt vhr-ben! Csak 3000 ha-nál 600 ha az egyötöd,az meg -az átlag birtokmérettel számolva-, 5-600 db hrsz. felsorolását és tulajdonigazolását jelentené!  Fejvakarás

Magyarországon lelkiismereti és vallásszabadság van, mindenki abban hisz, amiben akar.  Vigyorog

FM rendelettel nem lehet törvényt felülírni. Ha tehát a törvény előírja az egyötödöt, azt a miniszteri rendelet nem fogja felpuhítani. Ekkora jogalkotási nonszensz még napjainkban is valószínűtlen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #3490 Dátum: 2016. Február 14. - 16:55:31 »

Elvileg odahullhat !  Ez teljesen egyedi dolog minden területen. Egyébként most fog igazán elválni (kiderülni) hogy milyen kapcsolat volt a földtulajdonosokkal . ( Felvették e tagnak ha kérte ? Korrekt módon tárgyaltak e velük ha vadkára volt. Rendezték e a vadkárt ? stb.stb.   Nem szól szám

Na ez a kapcsolat általában nem a föld tulajdonosokkal volt , ha nem a bejegyzett földhasználókkal! Ezért van igaza szerintem annak aki azt mondja hogy a vadászati jogot NEM a földtulajdonhoz hanem a bejelentkezett földhasználói joghoz  kellet volna kötni! A bejelentkezett földhasználó gazdálkodik a jó gazda gondosságával a saját vagy bérbe vett területeken így ő van napi kapcsolatban a vadászati jog élvezőivel!
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3491 Dátum: 2016. Február 14. - 17:11:53 »

Na ez a kapcsolat általában nem a föld tulajdonosokkal volt , ha nem a bejegyzett földhasználókkal! Ezért van igaza szerintem annak aki azt mondja hogy a vadászati jogot NEM a földtulajdonhoz hanem a bejelentkezett földhasználói joghoz  kellet volna kötni! A bejelentkezett földhasználó gazdálkodik a jó gazda gondosságával a saját vagy bérbe vett területeken így ő van napi kapcsolatban a vadászati jog élvezőivel!

Nem kell ennyire sarkítani a lényeg a normális kapcsolaton van. Nem kötelező de általában aki bérli a területet annak a tulajdonos oda is adja a vadászati jogot sőt sokan már azt évek óta bele is írják a szerződésbe. Egyébként ha a földhasználathoz lenne kötve akkor ugye bonyolódna a dolog de nagyon. Fejvakarás Van aki csak 1 évre bérel , talán a leggyakoribb az 5 éves bérlés ez így köszönő viszonyba sincs a 20 éves ciklussal .................a földhasználó max. csak azokra az évekre nyilatkozhatna ameddig a valós bérleti szerződése szól. Jó nagy katyvasz lenne az biztos. Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3492 Dátum: 2016. Február 14. - 17:24:30 »

Én csak egy természetkedvelő, nyáron korán kelő, nádat taposni szerető,  lápi remete vagyok... Ezen szenvedélyeimnek egy jóképű akácfurkóval felfegyverkezve is tudok hódolni... A puskákért kapott pénzből meg veszek egy fotómasinát...azt,meg az élményt nem veheti el tőlem senki...
Szinte ugyanezt mondtam én is az asszonynak! Úgyhogy nem vagyok túlságosan kétségbeesve.
Eddig már annyi vadat sikerült elejtenem -társaságunk magas kilövési keretének köszönhetően-, hogy sokaknak egész életére nem jut ennyi lehetőség, tehát akár elégedett is lehetek. Persze azért tovább vadászni is jó lenne, de ha nem sikerül, hát akkor az emlékeknek élek!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3493 Dátum: 2016. Február 14. - 17:32:43 »

Szinte ugyanezt mondtam én is az asszonynak! Úgyhogy nem vagyok túlságosan kétségbeesve.
Eddig már annyi vadat sikerült elejtenem -társaságunk magas kilövési keretének köszönhetően-, hogy sokaknak egész életére nem jut ennyi lehetőség, tehát akár elégedett is lehetek. Persze azért tovább vadászni is jó lenne, de ha nem sikerül, hát akkor az emlékeknek élek!

Én se ugrok a kútba mint a megesett lány !  Röhög  Pénzé tenném a vadászcuccaim meg a még erre a nagy osztozkodásra összekuporgatottakat és új csónak új botok és a hőkamera árán új halradar Sam6 a labradort megtanítom hajtani a víz alatt    Röhög  aszt hajrá.  B-szák +         Emelem Wave
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3494 Dátum: 2016. Február 14. - 17:44:46 »

.................a földhasználó max. csak azokra az évekre nyilatkozhatna ameddig a valós bérleti szerződése szól. Jó nagy katyvasz lenne az biztos. Emelem
A földtulajdonos meg azokra az évekre,amíg él,vagy amíg el nem adja a földjét.Most aláír 20 évre,aztán 2 év múlva bekövetkezik az egyik,vagy a másik.Akkor hogy is van ez? Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 14. - 17:46:10 írta Voldi » Naplózva
Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: