Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586213 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #510 Dátum: 2008. November 20. - 22:09:31 »

[quot
A felügyeleti szerv, azaz a PMRFK ... sajnos házon belül marad az ügy.
author=Viktor link=topic=34.msg27506#msg27506 date=1227212543]
A felügyeleti szerv, azaz a PMRFK ... sajnos házon belül marad az ügy.
[/quote]

Azt, hogy a Monori RK felügyeleti szerve a PMRFK, azt én is tudom, de ki az szerv, akinek hivatalból intézkednie kell/lehet ha maga a Rendőrség a hatáskörét túllépi? Mert az ilyen előírásokat azért nem az igrendes ügyintézők találják ki, hanem utasítások alapján intézkednek!
IRM?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #511 Dátum: 2008. November 20. - 22:38:10 »

[quot author=Viktor link=topic=34.msg27506#msg27506 date=1227212543]
A felügyeleti szerv, azaz a PMRFK ... sajnos házon belül marad az ügy.


Azt, hogy a Monori RK felügyeleti szerve a PMRFK, azt én is tudom, de ki az szerv, akinek hivatalból intézkednie kell/lehet ha maga a Rendőrség a hatáskörét túllépi? Mert az ilyen előírásokat azért nem az igrendes ügyintézők találják ki, hanem utasítások alapján intézkednek!
IRM?


Ez egy közigazgatási ügy, amelyben a felügyeleti szervhez lehet és kell fordulni.

A törvényességi felügyeletet az ügyészség gyakorolja, törvényességi kérelmet lehet benyújtani.
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #512 Dátum: 2008. November 21. - 19:26:07 »

Khmmm, fussunk neki még egyszer:

Vtv. 9. § (1) bekezdés: "A vad az állam tulajdonában van."

Véleményed szerint ebből mi következik? Számítok Rád mint jogvégzett IRM-dolgozóra... Kacsint



Khmmm, fussunk neki még egyszer.

Ha én megnyúzok egy nyestet, amit lakott területen belül találtam az út mentén elütve, akkor kinek kell leadnom a prémet?

A vadásztársaságnak nem, mert a lakott terület nem vadászterület. Ugyanezzel az erővel a vadászati kamarának sem. Mondjuk itt van a Vtv. ezen szakasza:

(3) A nem vadászterületen elhullott vad teteme, valamint a hullatott agancs annak a jogosultnak tulajdonába kerül, amelyiknek a vadászterületéről a vad oda került. Kétség esetén tulajdonosnak a fellelés helye szerinti legközelebbi vadászterület jogosultját kell tekinteni.

Csak ezzel meg az a gond, hogy a nyest urbánus vadfaj, megél lakott területeken, ergo egy nyest úgy is leélheti az életét, hogy vadászterületre a lábát be nem teszi.

A természetvédelem is kiesett, mert a nyest nem áll természetvédelmi oltalom alatt.

Úgyhogy még egyszer: kinek kell leadnom a birtokomban lévő prémet?

Vigyem be az önkormányzathoz és adjam le mint talált tárgyat, foglalkozzanak vele ők?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #513 Dátum: 2008. November 21. - 19:30:35 »

Mér akarod mindenáron leadni valakinek?  Vigyorog  OOO  Wave

Add oda egy szűcsnek, az szépen megcsinálja, aztán bökd ki a falra, vagy lehet belőle kesztyű is.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #514 Dátum: 2008. November 21. - 19:34:12 »


Khmmm, fussunk neki még egyszer.

Ha én megnyúzok egy nyestet, amit lakott területen belül találtam az út mentén elütve, akkor kinek kell leadnom a prémet?

A vadásztársaságnak nem, mert a lakott terület nem vadászterület. Ugyanezzel az erővel a vadászati kamarának sem. Mondjuk itt van a Vtv. ezen szakasza:

(3) A nem vadászterületen elhullott vad teteme, valamint a hullatott agancs annak a jogosultnak tulajdonába kerül, amelyiknek a vadászterületéről a vad oda került. Kétség esetén tulajdonosnak a fellelés helye szerinti legközelebbi vadászterület jogosultját kell tekinteni.

Csak ezzel meg az a gond, hogy a nyest urbánus vadfaj, megél lakott területeken, ergo egy nyest úgy is leélheti az életét, hogy vadászterületre a lábát be nem teszi.

A természetvédelem is kiesett, mert a nyest nem áll természetvédelmi oltalom alatt.

Úgyhogy még egyszer: kinek kell leadnom a birtokomban lévő prémet?

Vigyem be az önkormányzathoz és adjam le mint talált tárgyat, foglalkozzanak vele ők?

Pont ezért tettem oda az állam tulajdonjogára vonatkozó rendelkezéseket.

Ha a lakott területen elhullott nyest esetében - mint az vélelmezhető - nem akad vadászatra jogosult, akkor az állami tulajdonjog érvényesül mint főszabály. Ezt ha jól emlékszem másutt már kiveséztük egyszer... Vállat von

A talált dolgot egyébként a rendőrségre kell bevinni. Így legalább majd a bőrt vissza tudod szerezni fél év múlva. Csak jól tartósítsd, ismerve a rendőrségi tárolás körülményeit. Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #515 Dátum: 2008. November 21. - 19:36:01 »

Mér akarod mindenáron leadni valakinek?  Vigyorog  OOO  Wave

Add oda egy szűcsnek, az szépen megcsinálja, aztán bökd ki a falra, vagy lehet belőle kesztyű is.  Vállat von

Valljuk be ez lenne a legegyszerűbb, de az az igazság hogy ez egy érdekes kérdés jogilag. Nekem ez az álláspontom, de pont az ilyen kis pisztlicsáré rendelkezéseken lehet jól eljogászkodni...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #516 Dátum: 2008. November 21. - 19:58:29 »

Valljuk be ez lenne a legegyszerűbb, de az az igazság hogy ez egy érdekes kérdés jogilag. Nekem ez az álláspontom, de pont az ilyen kis pisztlicsáré rendelkezéseken lehet jól eljogászkodni...

Továbbgondolva: a nyestet EGÉSZBEN kéne leadni, hogy ábszolúte jogszerű legyen minden... Vigyorog
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #517 Dátum: 2008. November 21. - 20:02:41 »

Mér akarod mindenáron leadni valakinek?  Vigyorog  OOO  Wave

Add oda egy szűcsnek, az szépen megcsinálja, aztán bökd ki a falra, vagy lehet belőle kesztyű is.  Vállat von

Jogászkodni akartam csak kicsit.

De ismét bebizonyosodott, hogy egy dologról két jogász nagyon ritkán mondja ugyanazt...

Ha meg beviszem a yardra, úgy el fognak vele hajtani, mint a magzatvizet. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 21. - 20:10:28 írta Viktor » Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #518 Dátum: 2008. November 21. - 20:16:32 »

Nézd, én agyaltam rajta de más nem lehet a megoldás. Nézzük meg még egyszer elölről:

A nyest vadfaj, mégpedig vadászható vadfaj. Ebből következik viszont, hogy alkalmazni kell a Vtv. 9. §-ának rendelkezéseit. Mivel azonban annak a speciális szabályai nem alkalmazhatóak egy urbánus vad esetén, a főszabály, azaz a állami tulajdonjog lép elő. Itt pedig van esély hogy az állam lemond a tulajdonjogról, azaz sz..ik rá.

A kétséget az okozhatja, hogy a nyest honnan származik: vadászterületről, vagy sem. Ezért itt szakértőztetni kéne, de ki a jó franc fog egy nyest miatt szakértőt kirendelni?
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #519 Dátum: 2008. November 21. - 20:17:49 »

Egyébként ami ezzel a témával jobban foglalkoztatott, az az, hogy nyúzás közben elvágtam a kezem és hogy ezáltal megfertőztem-e magam a veszettséggel.

De már ez is megoldódott, kapom az oltásokat.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #520 Dátum: 2008. November 21. - 20:19:36 »

Nézd, én agyaltam rajta de más nem lehet a megoldás. Nézzük meg még egyszer elölről:

A nyest vadfaj, mégpedig vadászható vadfaj. Ebből következik viszont, hogy alkalmazni kell a Vtv. 9. §-ának rendelkezéseit. Mivel azonban annak a speciális szabályai nem alkalmazhatóak egy urbánus vad esetén, a főszabály, azaz a állami tulajdonjog lép elő. Itt pedig van esély hogy az állam lemond a tulajdonjogról, azaz sz..ik rá.

A kétséget az okozhatja, hogy a nyest honnan származik: vadászterületről, vagy sem. Ezért itt szakértőztetni kéne, de ki a jó franc fog egy nyest miatt szakértőt kirendelni?

De a szakértő mi alapján állapítja ezt meg?

Gyomortartalom alapján?

Valamint azt se hiszem, hogy a vadásztársaság tagsága testületileg megvágja a f...án a vastag eret, ha nem kerül a birtokukba a nyest...
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 21. - 20:30:30 írta Viktor » Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #521 Dátum: 2008. November 21. - 20:30:03 »

De a szakértő mi alapján állapítja ezt meg?

Gyomortartalom alapján?


Például. De én nem vagyok szakértő, ez legyen az ő dolga... pont azért szoktam kirendelni, mert én nem értek hozzá... Mosolyog


Valamint azt se hiszem, hogy a vadásztársaság tagsága testületileg megvágja a f...án a vastag eret, ha nem kerül a birtokukba a nyest...

Ezt én sem hiszem.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #522 Dátum: 2008. November 21. - 20:31:22 »

Egyébként ami ezzel a témával jobban foglalkoztatott, az az, hogy nyúzás közben elvágtam a kezem és hogy ezáltal megfertőztem-e magam a veszettséggel.

De már ez is megoldódott, kapom az oltásokat.

... és közben elgondolkodtál... Vigyorog
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #523 Dátum: 2008. November 21. - 20:43:11 »

... és közben elgondolkodtál... Vigyorog

Persze. Most már immunizálva vagyok, ami jópár évig védettséget ad, most már nyúzhatok bármit.  Vigyorog
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #524 Dátum: 2008. November 24. - 12:25:30 »

Sziasztok !
 Milyen távolságot kell elhagyni a szomszédos szántoföldtöl akác telepitése esetén.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: