Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585785 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2940 Dátum: 2015. Május 19. - 13:11:36 »

Tökéletesen igazad van, a leglényegesebbet emelted ki a mondanivalómból: tehát "Overnite" és "Nickelsdorf"!
Ha ennyit fogtál fel az írásomból akkor szar lehet neked.
Azt azonban tisztelettel megjegyezném, hogy nem "hőbölgök", maximum hőbörgök azon, ha logikátlan f@szságot tapasztalok, aminek az indoklása a legtöbb esetben az, hogy "csak"!
Na figyelj Te nehéz felfogású szerencsétlen! Az indoklás le lett írva neked csak annyira fafejű vagy, hogy nem érted meg az istennek sem. Az eladó eladta neked a fegyverét, attól a pillanattól Te felelsz érte. Nem kell hülye példákat felhozni az asztalon fekvő vadászpuskáról, alá lett írva az adásvételi, Ő már nem tulajdonosa a vasnak, a fegyver pedig gazdátlan jószág nem lehet. Ha valóban levizsgáztál, akkor tudnod kell, kinek és milyen dokumentumokkal adhatod át a fegyveredet, és azt is, hogy egy futárszolgálat nem felel meg ezeknek a kritériumoknak. Valójában nyilván el tudnák intézni, hogy miként a magyar kereskedők, úgy Ők is szállíthassanak, importálhassanak fegyvert Magyarországra de nem teszik, valószínűleg túl kicsi piac vagyunk ehhez. Ez azonban nem a magyar törvényhozás sara hanem azé a bizonyos futárcégé.
Azt nem tudom, ki az a "ti", én csak azt tudom, hogy "én" nem azt akarom, hogy a liberalizálás határtalan legyen, hanem azt, hogy legyen egy normális, logikus, szigorú, de a mindennapi élet realitásaihoz igazodó fegyvertörvényünk, amit nem lehet megyénként+a főváros másként értelmezni és ha már a német fegyvertörvény alapján született, akkor igazodjon is hozzá, illetve, a uniós szabályozáshoz.
Melyek a mindennapi élet realitásai? Az, hogy futárcégek rohangálnak vadászfegyverekkel szerte az országban? Ez nagyon marginális probléma. Mit tudsz a német fegyvertörvényről? Tudod, hogy egyre szigorúbb lesz? Lassan oda jutunk, hogy pl. az utántöltőket szanaszét szopatják a hatóságok, annyira meg van nekik szabva, mennyi és milyen port, kapszlit vehetnek, tarthatnak. Ehhez képest nálunk kánaán van, legalábbis jogszabályi szinten, a kereskedelem még nem érte utol magát etéren. Uniós szabályozásról meg kár beszélni egy olyan tárgyban, ami majd minden tagállamban más és más. Ha ezt nem vagy képes elfogadni vagy felfogni, akkor reszelgetheted még itt a fingot egy darabig, nagyjából feleslegesen.
Másrészt én valahol örülök neki, hogy nem működik a csomagküldősdi. Mióta a sok barom magyar ellepte az egunt, rettentően elszálltak az árak. Ha akarsz venni valamit, állandóan belefutsz egy "csakazértisrálicitálok" hülyébe. Az a baj, hogy ezek nagy része nepper, az áru már akkor fent van a vadászaprón amikor még ide sem ért. Már lassan nem éri meg magadnak sem vásárolni, legalábbis távcsövet meg ilyesmit. Fegyvert a nehézségek miatt még ki lehet fogni de ha ezek az akadályok is elhárulnak akkor azt a piacot is tönkreteszik Nem
(A "hőbölgés" és "hőbörgés" egyaránt helyes, mindkettőt használja a magyar nyelv.)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2941 Dátum: 2015. Május 19. - 14:45:35 »

Én is szeretlek!!! Ördög A "herceg" egyébként valóban fiatal, értsd, hogy közelíti a második gyermekkort Röhög Röhög
Ahhoz viszont tartom magam, hogy "Ha megpróbálod, veszíthetsz, de ha nem próbálod meg, akkor vesztettél!

Magyarország nem független már nagyon-nagyon hosszú ideje, sokan viszont nem értik mit jelent ez. Én is sokat gondolkoztam ezen (igen Boar meg is fájdult a fejem Ördög ) és arra jutottam, hogy csak akkor tudnánk ezen változtatni, ha minden családban lenne öt-hat fiúgyerek, és ezekből négyet hivatásos katonának adnánk. Ha ez így menne 50-60 évig, megnőne a politikai jelentőségünk megint Európában, de addig???  Szomorú
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2942 Dátum: 2015. Május 20. - 08:32:31 »

Magyarország nem független már nagyon-nagyon hosszú ideje, sokan viszont nem értik mit jelent ez. Én is sokat gondolkoztam ezen (igen Boar meg is fájdult a fejem Ördög ) és arra jutottam, hogy csak akkor tudnánk ezen változtatni, ha minden családban lenne öt-hat fiúgyerek, és ezekből négyet hivatásos katonának adnánk. Ha ez így menne 50-60 évig, megnőne a politikai jelentőségünk megint Európában, de addig???  Szomorú

Családonként 4 hivatásos katonához legalább 10 másik gyerek is kéne, hogy legyen aki eltartsa őket.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2943 Dátum: 2015. Május 20. - 09:37:28 »

Családonként 4 hivatásos katonához legalább 10 másik gyerek is kéne, hogy legyen aki eltartsa őket.  Vigyorog
Sanyooo úgy gondolja, hogy prédálni járnánk mint a régi szép időkben... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2944 Dátum: 2015. Május 20. - 10:51:09 »

Sanyooo úgy gondolja, hogy prédálni járnánk mint a régi szép időkben... Ördög

Svájc, St. Gallenig az enyém. Stipi-stop!

Kiírjuk a kolostorra: Vörös Feri nyilaitól ments meg Uram minket!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2945 Dátum: 2015. Május 20. - 11:59:22 »

Családonként 4 hivatásos katonához legalább 10 másik gyerek is kéne, hogy legyen aki eltartsa őket.  Vigyorog

Most miből is él az ország?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2946 Dátum: 2015. Május 21. - 16:33:48 »

Most miből is él az ország?

Hát a Segíjbül!  Nyihi

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2947 Dátum: 2015. Május 21. - 18:11:21 »

Magyarország nem független már nagyon-nagyon hosszú ideje, sokan viszont nem értik mit jelent ez. Én is sokat gondolkoztam ezen (igen Boar meg is fájdult a fejem Ördög ) és arra jutottam, hogy csak akkor tudnánk ezen változtatni, ha minden családban lenne öt-hat fiúgyerek, és ezekből négyet hivatásos katonának adnánk. Ha ez így menne 50-60 évig, megnőne a politikai jelentőségünk megint Európában, de addig???  Szomorú

Ne viccelj már Sanyooo! Talán mi sem voltunk igazán katonák, na de ez a tornából felmentett  ifjúság?  Elnézegetem a fiam évfolyamtársait, hát.....!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2948 Dátum: 2015. Május 21. - 18:17:03 »

Ne viccelj már Sanyooo! Talán mi sem voltunk igazán katonák, na de ez a tornából felmentett  ifjúság?  Elnézegetem a fiam évfolyamtársait, hát.....!

Azt mondom Neked amit "ingerelt" fórumtársunk ajánl mindenkinek: "Értelmezd" amit írtam! Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2949 Dátum: 2015. Május 21. - 21:28:38 »

Talán mi sem voltunk igazán katonák...

Én tutira nem.
Olyannyira, hogy leszerelésem után még az épületet is elbontották, ahol a körletem volt, nehogy ottmaradt antikatona kisugárzásom esetleg tovább rombolja a harci szellemet.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2950 Dátum: 2015. Május 22. - 10:07:01 »

Ha ennyit fogtál fel az írásomból akkor szar lehet neked.Na figyelj Te nehéz felfogású szerencsétlen! Az indoklás le lett írva neked csak annyira fafejű vagy, hogy nem érted meg az istennek sem. Az eladó eladta neked a fegyverét, attól a pillanattól Te felelsz érte. Nem kell hülye példákat felhozni az asztalon fekvő vadászpuskáról, alá lett írva az adásvételi, Ő már nem tulajdonosa a vasnak, a fegyver pedig gazdátlan jószág nem lehet. Ha valóban levizsgáztál, akkor tudnod kell, kinek és milyen dokumentumokkal adhatod át a fegyveredet, és azt is, hogy egy futárszolgálat nem felel meg ezeknek a kritériumoknak. Valójában nyilván el tudnák intézni, hogy miként a magyar kereskedők, úgy Ők is szállíthassanak, importálhassanak fegyvert Magyarországra de nem teszik, valószínűleg túl kicsi piac vagyunk ehhez. Ez azonban nem a magyar törvényhozás sara hanem azé a bizonyos futárcégé.Melyek a mindennapi élet realitásai? Az, hogy futárcégek rohangálnak vadászfegyverekkel szerte az országban? Ez nagyon marginális probléma. Mit tudsz a német fegyvertörvényről? Tudod, hogy egyre szigorúbb lesz? Lassan oda jutunk, hogy pl. az utántöltőket szanaszét szopatják a hatóságok, annyira meg van nekik szabva, mennyi és milyen port, kapszlit vehetnek, tarthatnak. Ehhez képest nálunk kánaán van, legalábbis jogszabályi szinten, a kereskedelem még nem érte utol magát etéren. Uniós szabályozásról meg kár beszélni egy olyan tárgyban, ami majd minden tagállamban más és más. Ha ezt nem vagy képes elfogadni vagy felfogni, akkor reszelgetheted még itt a fingot egy darabig, nagyjából feleslegesen.
Másrészt én valahol örülök neki, hogy nem működik a csomagküldősdi. Mióta a sok barom magyar ellepte az egunt, rettentően elszálltak az árak. Ha akarsz venni valamit, állandóan belefutsz egy "csakazértisrálicitálok" hülyébe. Az a baj, hogy ezek nagy része nepper, az áru már akkor fent van a vadászaprón amikor még ide sem ért. Már lassan nem éri meg magadnak sem vásárolni, legalábbis távcsövet meg ilyesmit. Fegyvert a nehézségek miatt még ki lehet fogni de ha ezek az akadályok is elhárulnak akkor azt a piacot is tönkreteszik Nem
(A "hőbölgés" és "hőbörgés" egyaránt helyes, mindkettőt használja a magyar nyelv.)

Nos, amikor jelentkeztem erre a fórumra, örültem, hogy olyan közösségbe kerülök, amelynek a tagjai kulturáltan beszélgetnek egymással, ha valamit nem tudnak, vagy nem biztosak benne, megkérdezik a többieket és vagy kapnak rá egzakt választ, vagy kulturált hangnemű beszélgetés, esetleg vita alakul ki a kérdésről. Ez - kevés kivételtől eltekintve - így is van. Sajnos, a kevés kivételek egyikét a saját bőrömön tapasztaltam, tőled. Nem tudom, hogy itt a Fórumon az Adminisztrátor státusz kritériuma-e a "szar lehet neked", a "Te nehéz felfogású szerencsétlen", "annyira fafejű vagy" kifejezések használata, amennyiben igen, akkor egy szót sem szóltam, de ha nem, akkor valószínűleg az emberi oldallal van baj... Na mindegy, tekintve, hogy az eredeti kérdésemre egzakt választ nem sikerült kapnom, és nem is arra irányult, hogy ki tud többet a német fegyvertörvényről, vagy ki nem örül személy szerint és minek, részemről ebben a tárgyban a "beszélgetést" befejeztem. És ha véletlenül vétettem a Fórum normái ellen, akkor azért utólag is elnézést kérek.

Tisztelettel
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2951 Dátum: 2015. Május 22. - 10:38:17 »

Már ne haragudj, nem ismerlek, nem tudom, hogy a témában otthonosan mozgó jogász vagy-e?

Istenmencs!
Bár lassacskán annak kéne lenni mindenkinek ebben az országban, ha el akar igazodni a rá vonatkozó jogszabályok között...
Én nem akarok.

 Stoel Bár sokszor elgondolkodok, hogy anno azt a tíz paragrafust fölírták egy kőtáblára, aztán úgy is működött a világ...  Stoel

És ha valaki jogi szempontból korrekt választ szeretne kapni

Olyan nincs.
Mert olyan a jogrendünk, hogy így is lehet csavarni, meg úgy is.

Talán nem véletlenül...

Csavargatják is sokan. Jó pénzért...


Az általad fölhozott anyósos példa bár elképzelhető, de nem életszerű.
Ezért írtam/írtuk a fingreszelést.
 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #2952 Dátum: 2015. Május 22. - 12:41:00 »

Én tutira nem.
Olyannyira, hogy leszerelésem után még az épületet is elbontották, ahol a körletem volt, nehogy ottmaradt antikatona kisugárzásom esetleg tovább rombolja a harci szellemet.

Már bocs de te hol voltál katona?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 22. - 13:14:29 írta Boar » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2953 Dátum: 2015. Május 22. - 13:13:59 »

Nos, amikor jelentkeztem erre a fórumra, örültem, hogy olyan közösségbe kerülök, amelynek a tagjai kulturáltan beszélgetnek egymással, ha valamit nem tudnak, vagy nem biztosak benne, megkérdezik a többieket és vagy kapnak rá egzakt választ, vagy kulturált hangnemű beszélgetés, esetleg vita alakul ki a kérdésről. Ez - kevés kivételtől eltekintve - így is van. Sajnos, a kevés kivételek egyikét a saját bőrömön tapasztaltam, tőled. Nem tudom, hogy itt a Fórumon az Adminisztrátor státusz kritériuma-e a "szar lehet neked", a "Te nehéz felfogású szerencsétlen", "annyira fafejű vagy" kifejezések használata, amennyiben igen, akkor egy szót sem szóltam, de ha nem, akkor valószínűleg az emberi oldallal van baj... Na mindegy, tekintve, hogy az eredeti kérdésemre egzakt választ nem sikerült kapnom, és nem is arra irányult, hogy ki tud többet a német fegyvertörvényről, vagy ki nem örül személy szerint és minek, részemről ebben a tárgyban a "beszélgetést" befejeztem. És ha véletlenül vétettem a Fórum normái ellen, akkor azért utólag is elnézést kérek.

Tisztelettel
Minden választ megkaptál, többször is. Ha képtelen vagy felfogni, Te bajod. Ha az emberek idegeire mész az erőszakos értetlenségeddel és ezért a kapott válaszok is egyre durvábbak, azt meg magadnak köszönheted.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2954 Dátum: 2015. Május 22. - 18:25:39 »


Egyáltalán engedélyezett dolog hogy valaki csak úgy nekivágjon a vadonnak vagy minimum be kell jelentkezni valami hivatalnál ?                 Emelem

Bocs Stefi most latom, hogy kerdeztel. Nem, nem kell bejelentkezni sehol akkor mehetsz amikor akarsz. Otthon jo megmutatni terkepen, hogy hova vagy hol is szandekszol vadaszni es meddig maradsz.....igy legalabb tudjak hol keressenek ha baj van.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: