Oldalak: 1 ... 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586247 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2925 Dátum: 2015. Május 18. - 16:20:17 »

Köszönöm szépen a választ, de ez egy kissé "karcsú" nekem így!!! Nem a "fingot reszelni" - ahogy ezt a kifejezést a fórumon már többször olvastam - szándékozom, de ez a "megvetted, te felelsz érte" - kissé sántikál... Mert a megvétellel még nem biztos, hogy a birtokomba is kerül azonnal a fegyver.  Lehet, hogy hülye példa, de mi van akkor, ha elutazom egy fegyverért csak belföldre - mondjuk Alsómocsoládra - a puska az asztalon, megnézem, tetszik, kifizetem - "kvázi" az enyém - erre a tulaj felkapja az "én puskámat" és megrövidíti magát az anyósával. Akkor én leszek a felelős, mert az én fegyveremmel történt a dolog?
Tényleg nem hülyéskedésből kérdezek, jó lenne egy jogász - biztosan van jogász a fórumozók között - válaszát elolvasni...
A törvény teljesen egyértelmű, hogy mindenáron kiskaput akarsz keresni rajta, az meg legyen a Te bajod.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2926 Dátum: 2015. Május 18. - 16:29:22 »

Ha alá van írva az adásvételi, akkor igen.

 Stoel De azért ez már vastagon a fingreszelés kategóriája ám!  Stoel

Már ne haragudj, nem ismerlek, nem tudom, hogy a témában otthonosan mozgó jogász vagy-e?
És ha valaki jogi szempontból korrekt választ szeretne kapni, az miért lenne fingreszelés? Azért kérdezek, mert én nem tudom a kérdésre a választ.
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2927 Dátum: 2015. Május 18. - 17:15:37 »

A törvény teljesen egyértelmű, hogy mindenáron kiskaput akarsz keresni rajta, az meg legyen a Te bajod.

Akar a nyavalya kiskaput keresni!
Kizárólag azt szerettem volna megtudni, hogy tudja-e valaki, hogy jogszabályban, törvényben, rendeletben, végrehajtási utasításban stb. hol van leírva, melyik részében hogy csak így szabad, illetve, ha másképpen fogalmazták meg, akkor hogyan nem szabad.
Csak ennyi...
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2928 Dátum: 2015. Május 18. - 17:21:05 »

Már ne haragudj, nem ismerlek, nem tudom, hogy a témában otthonosan mozgó jogász vagy-e?
És ha valaki jogi szempontból korrekt választ szeretne kapni, az miért lenne fingreszelés? Azért kérdezek, mert én nem tudom a kérdésre a választ.
Addig keresed a "jogi szempontból korrekt választ" amíg valaki meg nem kérdezi, hogy a francba vizsgáztál le?
Tudnod kellene, mivel jár, ha a neveden van egy fegyver...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2929 Dátum: 2015. Május 18. - 17:25:13 »

Tisztelt "Olvtársak"!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy jogszabályban hol van "explicit" leírva, hogy külföldön (EU-s tagállamban) vásárolt - előzetesen kiállított engedély birtokában, természetesen - vásárolt vadászfegyvert kizárólag személyesen szabad behozni Magyarországra, másképpen fogalmazva, ha erre szakosodott és az egész EU-ra erre engedéllyel rendelkező speciális futárszolgálattal szeretném behozatni, akkor bűncselekményt követnék el?
(Próbáltam saját "kútfővel" keresgélni, de úgy látszik, a fő nem volt eléggé kút, vagy a kút nem volt eléggé fő...)
Köszönettel!!!
 

Szia, magyar jog szerint a térítés ellenében végzett szállítás fegyverkereskedelmi tevékenység, csak erre engedéllyel bíró hozhat/hozathat be. Tudtommal....

Üdv.

nagysas  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2930 Dátum: 2015. Május 18. - 17:45:51 »

Addig keresed a "jogi szempontból korrekt választ" amíg valaki meg nem kérdezi, hogy a francba vizsgáztál le?
Tudnod kellene, mivel jár, ha a neveden van egy fegyver...

Hááát, valahogy a francba levizsgáztam, igaz, ha jól emlékszem, nem válaszoltam úgy egyik kérdésre sem, hogy "benne van a törvényben"...
És azt, hogy mivel jár, ha a nevemen van egy fegyver, elég jól tudom. Csak a bibi ott van, hogy ebben az esetben még nincs a nevemen a fegyver.

Mindenesetre, köszönöm szépen a választ.
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2931 Dátum: 2015. Május 18. - 17:47:07 »

Szia, magyar jog szerint a térítés ellenében végzett szállítás fegyverkereskedelmi tevékenység, csak erre engedéllyel bíró hozhat/hozathat be. Tudtommal....

Üdv.

nagysas  Emelem

Köszönöm szépen a választ!
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2932 Dátum: 2015. Május 18. - 19:16:54 »

Hááát, valahogy a francba levizsgáztam, igaz, ha jól emlékszem, nem válaszoltam úgy egyik kérdésre sem, hogy "benne van a törvényben"...
És azt, hogy mivel jár, ha a nevemen van egy fegyver, elég jól tudom. Csak a bibi ott van, hogy ebben az esetben még nincs a nevemen a fegyver.

Mindenesetre, köszönöm szépen a választ.

Majd fél éve fizettem ki egy fegyvert az egun-on, megbíztam vele az egyetlen magyarországi kereskedőt, aki tudtommal jogosult a behozatalra és el is vállalta, havonta érdeklődöm, vérnyomásom szerint hol habzó szájjal őrjöngve, hol sírva könyörögve. "Puska Németországban, majd ha itt lesz megkapod paraszt!"-kb ennyi volt eddig a válasz.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2933 Dátum: 2015. Május 18. - 20:05:25 »

......................................... ha elutazom egy fegyverért csak belföldre - mondjuk Alsómocsoládra - a puska az asztalon, megnézem, tetszik, kifizetem - "kvázi" az enyém - erre a tulaj felkapja az "én puskámat" és megrövidíti magát az anyósával.............

Álmodozás az élet megrontója.......
Csak nem foglalkozol mostanában az egyik puskád eladásának gondolatával.....? anyós véletlenül bejön (anyukaaa!!!.... hoztam magának valamit)..... öregem, a tökéletes bűntény.... Kacsint Vigyorog Igen Igen

Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2934 Dátum: 2015. Május 18. - 21:44:48 »

Álmodozás az élet megrontója.......
Csak nem foglalkozol mostanában az egyik puskád eladásának gondolatával.....? anyós véletlenül bejön (anyukaaa!!!.... hoztam magának valamit)..... öregem, a tökéletes bűntény.... Kacsint Vigyorog Igen Igen


Na neeem! A "klasszikus anyósnak" - a tisztelt fórumtársak "drága Anyukái" természetesen kivételek!!! - úgy is olyan vastag bőre van, hogy minimum .700 Nitro Express-szel és FMJ-vel sportszerű "meglepni"... Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2935 Dátum: 2015. Május 18. - 21:56:51 »

Majd fél éve fizettem ki egy fegyvert az egun-on, megbíztam vele az egyetlen magyarországi kereskedőt, aki tudtommal jogosult a behozatalra és el is vállalta, havonta érdeklődöm, vérnyomásom szerint hol habzó szájjal őrjöngve, hol sírva könyörögve. "Puska Németországban, majd ha itt lesz megkapod paraszt!"-kb ennyi volt eddig a válasz.

Nos, éppen ezért próbálom körbejárni a kérdést, hogy ilyen szituáció ne forduljon elő! És valami úton-módon rá kellene ébreszteni az illetékeseket is arra, hogy ha már papírforma szerint az Unió tagjai vagyunk, akkor a gyakorlatban miért nem? Főleg, mert semmiféle észérvet nem lehet felhozni annak indoklására, hogyha pl. egy Overnight Nickeldorf-alsóig elhozhatja a fegyvert és ott - persze, a megfelelő személy- és dokumentum-azonosítás után - átadhatja a fegyvert, akkor ezt miért ne tehetné meg Jászárokugordáton... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2936 Dátum: 2015. Május 18. - 22:08:02 »

Nos, éppen ezért próbálom körbejárni a kérdést, hogy ilyen szituáció ne forduljon elő! És valami úton-módon rá kellene ébreszteni az illetékeseket is arra, hogy ha már papírforma szerint az Unió tagjai vagyunk, akkor a gyakorlatban miért nem? Főleg, mert semmiféle észérvet nem lehet felhozni annak indoklására, hogyha pl. egy Overnight Nickeldorf-alsóig elhozhatja a fegyvert és ott - persze, a megfelelő személy- és dokumentum-azonosítás után - átadhatja a fegyvert, akkor ezt miért ne tehetné meg Jászárokugordáton... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Ez egy szép és nemes cél egy fiatal herceg számára!

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2937 Dátum: 2015. Május 18. - 22:22:54 »

Nos, éppen ezért próbálom körbejárni a kérdést, hogy ilyen szituáció ne forduljon elő! És valami úton-módon rá kellene ébreszteni az illetékeseket is arra, hogy ha már papírforma szerint az Unió tagjai vagyunk, akkor a gyakorlatban miért nem? Főleg, mert semmiféle észérvet nem lehet felhozni annak indoklására, hogyha pl. egy Overnight Nickeldorf-alsóig elhozhatja a fegyvert és ott - persze, a megfelelő személy- és dokumentum-azonosítás után - átadhatja a fegyvert, akkor ezt miért ne tehetné meg Jászárokugordáton... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Az elmúlt időszakban nagyon sok könnyítést kaptunk. Ehhez képest úgy veritek az asztalt, mintha az életetek múlna rajta. Vannak a mienknél szigorúbb fegyvertörvények is az unióban, minden állam szuverén joga, mit fogad el. De ti baromira fel tudtok háborodni azon, ha nem mindenhonnan a legliberálisabb szabályozást vesszük át. Egyébként észrevehetően szigorítják az uniós tagországok a fegyvertörvényeiket, hőbölgés helyett inkább reménykedjetek, hogy ide nem gyűrűzik át(át fog)...
Egyébként "Overnite" és "Nickelsdorf".  Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2938 Dátum: 2015. Május 19. - 12:40:48 »

Az elmúlt időszakban nagyon sok könnyítést kaptunk. Ehhez képest úgy veritek az asztalt, mintha az életetek múlna rajta. Vannak a mienknél szigorúbb fegyvertörvények is az unióban, minden állam szuverén joga, mit fogad el. De ti baromira fel tudtok háborodni azon, ha nem mindenhonnan a legliberálisabb szabályozást vesszük át. Egyébként észrevehetően szigorítják az uniós tagországok a fegyvertörvényeiket, hőbölgés helyett inkább reménykedjetek, hogy ide nem gyűrűzik át(át fog)...
Egyébként "Overnite" és "Nickelsdorf".  Wave

Tökéletesen igazad van, a leglényegesebbet emelted ki a mondanivalómból: tehát "Overnite" és "Nickelsdorf"!
Azt azonban tisztelettel megjegyezném, hogy nem "hőbölgök", maximum hőbörgök azon, ha logikátlan f@szságot tapasztalok, aminek az indoklása a legtöbb esetben az, hogy "csak"!
Azt nem tudom, ki az a "ti", én csak azt tudom, hogy "én" nem azt akarom, hogy a liberalizálás határtalan legyen, hanem azt, hogy legyen egy normális, logikus, szigorú, de a mindennapi élet realitásaihoz igazodó fegyvertörvényünk, amit nem lehet megyénként+a főváros másként értelmezni és ha már a német fegyvertörvény alapján született, akkor igazodjon is hozzá, illetve, a uniós szabályozáshoz.
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2939 Dátum: 2015. Május 19. - 12:44:55 »

Ez egy szép és nemes cél egy fiatal herceg számára!



Én is szeretlek!!! Ördög A "herceg" egyébként valóban fiatal, értsd, hogy közelíti a második gyermekkort Röhög Röhög
Ahhoz viszont tartom magam, hogy "Ha megpróbálod, veszíthetsz, de ha nem próbálod meg, akkor vesztettél!
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Oldalak: 1 ... 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: