Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585770 alkalommal)
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2460 Dátum: 2014. Március 04. - 09:45:54 »

Komolyan az az érzésem, hogy szórakozol! 

Nem lőszer vásárlásról beszéltem, mint ahogy a kérdés sem az volt. Azt csak beíratott fegyverrel tudod megtenni. Itt arról volt, szó, hogy lehet-e lőszere a megvásárolt, de még be nem íratott fegyverhez!  OVB!
Nem szórakozok!
Azt látjuk hogy nem vásárolhat ez világos.
Ha arra gondolsz hogy valaki vásárol valakitől egy fegyvert és a fegyverhez van lőszere az eladónak akkor szerintem az eladó köteles meggyőződni arról hogy a vevőnek van-e az adott kaliberben fegyvere.Szerintem ha nincs akkor nem adhatja át a lőszert a vásárolt fegyverhez.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2461 Dátum: 2014. Március 04. - 09:55:39 »

Nem szórakozok!
Azt látjuk hogy nem vásárolhat ez világos.
Ha arra gondolsz hogy valaki vásárol valakitől egy fegyvert és a fegyverhez van lőszere az eladónak akkor szerintem az eladó köteles meggyőződni arról hogy a vevőnek van-e az adott kaliberben fegyvere.Szerintem ha nincs akkor nem adhatja át a lőszert a vásárolt fegyverhez.


Feladom.

Nem jó az elképzelésed ismét mondom, de csak ragaszkodj a marhasághoz.

Magyarázd el, hogyan vadászhat a teóriád szerint valaki kölcsön fegyverrel. Mert azt ugye elismered, hogy lehet kölcsön fegyverrel vadászni?!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2462 Dátum: 2014. Március 04. - 09:58:11 »

Az OVB = Olvass Vissza B+  ???? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2463 Dátum: 2014. Március 04. - 10:03:00 »

Az OVB = Olvass Vissza B+  ???? Vigyorog

Bingo!

 Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2464 Dátum: 2014. Március 04. - 16:05:22 »


Feladom.

Nem jó az elképzelésed ismét mondom, de csak ragaszkodj a marhasághoz.

Magyarázd el, hogyan vadászhat a teóriád szerint valaki kölcsön fegyverrel. Mert azt ugye elismered, hogy lehet kölcsön fegyverrel vadászni?!

Ha jól tudom a kölcsön fegyverrel történő vadászat átengedéssel történhet vagyis a fegyver nem kerül ki a felügyelte alól tehát ott van és van a fegyverhez lőszere.
Ha átadásról van szó akkor már kikerül a felügyelete alól.
Na most ha átadásról van szó azt akkor ugye lepapírozzák hogy x y átadtam ennek és ennek ettől eddig.De akkor ezek szerint az átadott fegyverhez tartozó lőszert is átvehető?
 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2465 Dátum: 2014. Március 04. - 16:09:33 »


De akkor ezek szerint az átadott fegyverhez tartozó lőszert is átvehető?
 Emelem

Robi, igen, átveheti a lőszert is különben mi a fenét kezdene a puskával. Viszont a boltban hiába lobogtatod az átadási papírt, nem fognak kiszolgálni lőszerrel. Csak olyan kaliberrel, ami a fegyvertartási engedélyedben is szerepel.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2466 Dátum: 2014. Március 04. - 16:13:38 »

Ha jól tudom a kölcsön fegyverrel történő vadászat átengedéssel történhet vagyis a fegyver nem kerül ki a felügyelte alól tehát ott van és van a fegyverhez lőszere.
Ha átadásról van szó akkor már kikerül a felügyelete alól.
Na most ha átadásról van szó azt akkor ugye lepapírozzák hogy x y átadtam ennek és ennek ettől eddig.De akkor ezek szerint az átadott fegyverhez tartozó lőszert is átvehető?
 Emelem

Vajon hogyan sikerült levizsgáznod? Az alapvető fogalmakat kevered.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2467 Dátum: 2014. Március 04. - 16:19:37 »

Vajon hogyan sikerült levizsgáznod? Az alapvető fogalmakat kevered.

       Voldi! Igen

Pont ezen gondolkodtam én is.   OOO ..
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2468 Dátum: 2014. Március 04. - 17:23:01 »

.......De akkor ezek szerint az átadott fegyverhez tartozó lőszert is átvehető?
 Emelem

Egyébként minek vennéd át, ha nem használatra? Lőszer nélkül esetleg nézegetni, meg simogatni lehet.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2469 Dátum: 2014. Március 04. - 18:07:09 »

Egyébként minek vennéd át, ha nem használatra? Lőszer nélkül esetleg nézegetni, meg simogatni lehet.

Háát, ja..           Mint ahogy, álló f@sz hiányában, csak hugyozni lehet..   Stoel ..

Azt is.., prosztamol-lal.  Kacsint ..
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2470 Dátum: 2014. Március 04. - 18:34:13 »

Háát, ja..           Mint ahogy, álló f@sz hiányában, csak hugyozni lehet..   Stoel ..

Azt is.., prosztamol-lal.  Kacsint ..
Üdv!
Én úgy tudtam ezek szerint  rosszul hogy csak olyan lőszert birtokolhatok amilyen kaliberű fegyver be van írva a fegyvertartási könyvembe.
3 éve ismerkedek a sportvadászattal nagyon sok mindent nem tudok és nem is tanultam meg.
Hat hetes tanfolyamon ami nekünk volt szerintem aki azt mondja hogy úgy megtanult mindent hogy keni vágja az lehet hogy nem fedi a valóságot.
Biztos van ilyen ő tőle elnézést kérek már most.
Az hogy valamit nem tanultam meg vagy rosszul az nem azt jelenti hogy rögtön támadni kell valakit.
Van itt olyan idős kolléga is mert hát azért ugye vannak itt elvileg rutinos öreg rókák név szerint nem nevezném meg tudjuk hogy hogyan vizsgáztak abban az időben.
Tisztelet a kivételnek és nem szeretném ha most ez miatt engem köpködnének de olyan fórum társatok is van itt több ezer okos hozzá szólásával aki azt mondták hogy az őzről beszéljen erre azt mondta hát ha megnő belőle lesz a szarvas.Na ilyen is van.
Nem bántás és senkit nem szeretnék megbántani és a tudását kétségbe vonni.
De azt észre vettem hogy ha valaki nektek nem tetsző dolgot ír vagy rosszul tud nem az az első hogy segítő jelleggel vissza írtok hanem azonnal támadjátok.
Ez sem mindenkire jellemző de sajnos ilyen is van köztetek.
Szóval rosszul tudom rosszul tudtam nem tanultam meg elismerem az okosabb tudását.
De az építő jellegű segítő kész hozzá szólásokat kellene szerintem írnotok nem a lenéző b@szogatókat.
Elnézést ha valakit ez rosszul érint. Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2471 Dátum: 2014. Március 04. - 18:57:52 »


Az hogy valamit nem tanultam meg vagy rosszul az nem azt jelenti hogy rögtön támadni kell valakit.

Senki nem támadott, amikor az első ökörséget írtad, finoman figyelmeztettünk. A sokadiknál sem küldtünk el sehova, az érzékeny lelkeddel együtt. de azért illik észrevenni, ha többen és sokszor mondják, hogy nem úgy van, mint írod! De, te azért csak nyomod a fals fél igazságaid, összekeverve a szezont a fazonnal!

Idézet
De azt észre vettem hogy ha valaki nektek nem tetsző dolgot ír vagy rosszul tud nem az az első hogy segítő jelleggel vissza írtok hanem azonnal támadjátok.

Ez szimpla hazugság!

Nekünk nem tetsző dolog az pontosan úgy szól, hogy a hiányos tudásoddal osztod az észt! Vannak kezdővadászok ezek a fórumon, nem kell fél tudással, fél információkkal félrevezetni őket. Főleg olyan valaki ne ossza itt a "tudását", aki nem is rendelkezik vele!

Többet értél volna, ha kérdezel és nem kinyilatkoztatsz, hogy a szabályokat, törvényeket szerinted hogyan is kellene értelmezni!


Idézet
Elnézést ha valakit ez rosszul érint. Emelem


Egyedül téged érint ez rosszul, mert ha csendben vagy, bölcs maradtál volna!

Részemről lezárva!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2472 Dátum: 2014. Március 04. - 20:02:08 »

Senki nem támadott, amikor az első ökörséget írtad, finoman figyelmeztettünk. A sokadiknál sem küldtünk el sehova, az érzékeny lelkeddel együtt. de azért illik észrevenni, ha többen és sokszor mondják, hogy nem úgy van, mint írod! De, te azért csak nyomod a fals fél igazságaid, összekeverve a szezont a fazonnal!

Ez szimpla hazugság!

Nekünk nem tetsző dolog az pontosan úgy szól, hogy a hiányos tudásoddal osztod az észt! Vannak kezdővadászok ezek a fórumon, nem kell fél tudással, fél információkkal félrevezetni őket. Főleg olyan valaki ne ossza itt a "tudását", aki nem is rendelkezik vele!

Többet értél volna, ha kérdezel és nem kinyilatkoztatsz, hogy a szabályokat, törvényeket szerinted hogyan is kellene értelmezni!
Szerintem egy hozzászólásomban sem osztottam az észt.
Mindig hozzátettem hogy szerintem így van de lehet hogy nem jól tudom.
Az ész osztás szerintem nem ez.Ha oda is írtam hogy beismerem nem jól tudom vagy tudtam akkor is támadtak. Emelem
Ennyit kívánok hozzá fűzni.
További jó egészséget és sikeres élményekben gazdag vadászatot kívánok mindenkinek.

Egyedül téged érint ez rosszul, mert ha csendben vagy, bölcs maradtál volna!

Részemről lezárva!


Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2473 Dátum: 2014. Március 04. - 20:03:04 »


Az ész osztás szerintem nem ez.Ha oda is írtam hogy beismerem nem jól tudom vagy tudtam akkor is támadtak. Emelem
Ennyit kívánok hozzá fűzni.
További jó egészséget és sikeres élményekben gazdag vadászatot kívánok mindenkinek.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2474 Dátum: 2014. Március 08. - 18:51:56 »

Tisztelettel kérdezem az Uraktól!
Fegyvertartási engedély eü.érvényességének lejárta előtt 1 hónappal kell-e kérvényezni a megújítást a Rendőrkapitányságon? Vagy lejárat előtt 1-2 nappal csak besétálok a háziorvos igazolásával,oszt' jónapot? 40 éves kor alatt (2 héttel  Stoel) hány évre adja meg a doki?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: