Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585791 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2160 Dátum: 2013. Február 19. - 16:06:10 »

"Semmilyen észérv nincs ellene"

Mert mi van mellette ?

" Régen készítettek vadász-szélpuskát, tehát vadásztak is vele. "

Mi több, volt ilyen hadifegyver is, mint szélpuska, és akit elkaptak vele, azt azonnal kivégezték.

Azért régen a flóbert fegyvereknek sokkalta nagyobb hagyománya volt, mint a szélfegyvereknek.

Az sem jött vissza.

 Emelem




Nem illik kérdésre kérdéssel válaszolni!  Kacsint
Semmilyen észérv nincs ellene!-tartom most is, ha másként gondolkozol fejtsd ki véleményed!
Régen a "boszorkány"-okat is kivégezték, aztán egy magyar király kijelentette, hogy nincsenek!
Nálunk a középkor óta nincs hagyománya az íjas vadászatnak, aztán most mégis jól elférünk egymás mellett!
De továbbra is várom az érveidet a szélpuska vadászati használata ellen!
 Vigyorog
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #2161 Dátum: 2013. Február 19. - 16:17:07 »

Üdv. Urak!

Szeretnék megvenni egy sörétes puskát, de az a baj, hogy márc. 28.-án lejár a műszaki vizsgája!

A kérdésem az lenne, hogy átírja a nevemre a rendőr, vagy le kell műszakiztatni?

A válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2162 Dátum: 2013. Február 20. - 08:02:02 »


Nem illik kérdésre kérdéssel válaszolni!  Kacsint
Semmilyen észérv nincs ellene!-tartom most is, ha másként gondolkozol fejtsd ki véleményed!
Régen a "boszorkány"-okat is kivégezték, aztán egy magyar király kijelentette, hogy nincsenek!
Nálunk a középkor óta nincs hagyománya az íjas vadászatnak, aztán most mégis jól elférünk egymás mellett!
De továbbra is várom az érveidet a szélpuska vadászati használata ellen!
 Vigyorog

Íjas vadászat és az említett elöltöltős fegyveres vadászat nem volt soha idegen, de a légfegyveres vadászatot Európában nem honosították meg a legtöbb országban.

Ennek biztos volt szakmai oka, melynek vadászati indoklása nem az én dolgom, én csak azt írtam, hogy a magánvéleményem szerint nem tartanám célszerűnek.

És nem azért, melyet én is elítéltem, a .22LR esetében mikor egy jó időszakra ezeket nem engedélyezték vadászati célból.

Azt sem indokolták semmivel, csak fű alatt köztudott volt, hogy hallgatólagosan rabsickodásra céloztak vele, ill. hogy le lehetett "halkítani" a fegyvert.
Ill. h, hogy arra is lőttek vele, amire egyáltalán nem alkalmas.

Én azt gondolom, hogy ha nem is mondanák ki a vadászati szakértők, de a belső vélemény ez lenne a légfegyveres vadászatról. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2163 Dátum: 2013. Február 20. - 08:46:02 »

Semmilyen észérv nincs ellene, éppen ezért nem fogják engedélyezni! Régen készítettek vadász-szélpuskát, tehát vadásztak is vele.
Nem is volt az olyan régen... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2164 Dátum: 2013. Február 20. - 09:18:08 »



Régen a "boszorkány"-okat is kivégezték, aztán egy magyar király kijelentette, hogy nincsenek!

Valószínűleg az anyósom akkor még kislány volt... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2165 Dátum: 2013. Február 20. - 14:32:12 »

Íjas vadászat és az említett elöltöltős fegyveres vadászat nem volt soha idegen, de a légfegyveres vadászatot Európában nem honosították meg a legtöbb országban.

Ennek biztos volt szakmai oka, melynek vadászati indoklása nem az én dolgom, én csak azt írtam, hogy a magánvéleményem szerint nem tartanám célszerűnek.

És nem azért, melyet én is elítéltem, a .22LR esetében mikor egy jó időszakra ezeket nem engedélyezték vadászati célból.

Azt sem indokolták semmivel, csak fű alatt köztudott volt, hogy hallgatólagosan rabsickodásra céloztak vele, ill. hogy le lehetett "halkítani" a fegyvert.
Ill. h, hogy arra is lőttek vele, amire egyáltalán nem alkalmas.

Én azt gondolom, hogy ha nem is mondanák ki a vadászati szakértők, de a belső vélemény ez lenne a légfegyveres vadászatról. Emelem


Mióta az íjas vadászat engedélyezett, ezek az érvek kiüresedtek! Úgy gondoltam érthetően, bár igaz árnyaltan fogalmaztam hozzászólásomban!
Azt mondhatod, hogy neked nem tetszik, nem érdeked a szélpuskás vadászat, de komoly érveket nem tudtál ellene felsorakoztatni! A "csak" logikát nőktől tudom elfogadni!
 Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2166 Dátum: 2013. Február 20. - 17:00:34 »


Mióta az íjas vadászat engedélyezett, ezek az érvek kiüresedtek! Úgy gondoltam érthetően, bár igaz árnyaltan fogalmaztam hozzászólásomban!
Azt mondhatod, hogy neked nem tetszik, nem érdeked a szélpuskás vadászat, de komoly érveket nem tudtál ellene felsorakoztatni! A "csak" logikát nőktől tudom elfogadni!
 Ördög

Nem tisztem, nem az én tisztem, de mint írtam is, ez csak az én magánvéleményem, mint ahogy Neked is van véleményed. Emelem
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2167 Dátum: 2013. Február 20. - 20:31:31 »

... a légfegyveres vadászatot Európában nem honosították meg a legtöbb országban.
De sok országban igen! Spanyol, portugál és a fellegvár: Anglia

Ennek biztos volt szakmai oka...
Mi lehetett? Ölőhatása megfelelő, pontossága szintén...

... csak fű alatt köztudott volt, hogy hallgatólagosan rabsickodásra céloztak vele, ill. hogy le lehetett "halkítani" a fegyvert. Ill. h, hogy arra is lőttek vele, amire egyáltalán nem alkalmas.
Ha már erről van szó, akkor köztudott, hogy vannak arra alkalmasabb eszközök, melyek halkabbak (íj, nyíl, csúzli, hurok, háló..stb.), amik, még olcsóbbak is, mint egy félmillás-millás vadászlégfegyver, amivel ha elkapnak ugrott a pusek.. Lenne értelme vadorzózni, vagy "lőttek vele, amire egyáltalán nem alkalmas" kockázatot vállalni, hogy lefoglalják ???

Én azt gondolom, hogy ha nem is mondanák ki a vadászati szakértők, de a belső vélemény ez lenne a légfegyveres vadászatról.
Lehet, mert a magyar szakértők biztos nem veszik figyelembe a többi ország buta szakértőinek tapasztalatát és tudását.  Nyihi

Többen javasolták, hogy szedjem össze amiket kimásolgattunk és kérjek állásfoglalást ez ügyben. Igazából (ahogy írtátok is) semmi sem szól ellene és minden attól függ, hogy bejegyeznének-e egy vadászlőfegyvernek gyártott és forgalmazott fegyvert itthon, mint vadászlőfegyver-célú ?!?!?
Megyek Köszönöm az e kérdésben tett értékes hozzászólásaitokat, segítségeteket! Mindenkinek eredményes vadászatot és jó egészséget!
 Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2168 Dátum: 2013. Február 20. - 21:22:29 »

De sok országban igen! Spanyol, portugál és a fellegvár: Anglia
Mi lehetett? Ölőhatása megfelelő, pontossága szintén...
Ha már erről van szó, akkor köztudott, hogy vannak arra alkalmasabb eszközök, melyek halkabbak (íj, nyíl, csúzli, hurok, háló..stb.), amik, még olcsóbbak is, mint egy félmillás-millás vadászlégfegyver, amivel ha elkapnak ugrott a pusek.. Lenne értelme vadorzózni, vagy "lőttek vele, amire egyáltalán nem alkalmas" kockázatot vállalni, hogy lefoglalják ???
Lehet, mert a magyar szakértők biztos nem veszik figyelembe a többi ország buta szakértőinek tapasztalatát és tudását.  Nyihi

Többen javasolták, hogy szedjem össze amiket kimásolgattunk és kérjek állásfoglalást ez ügyben. Igazából (ahogy írtátok is) semmi sem szól ellene és minden attól függ, hogy bejegyeznének-e egy vadászlőfegyvernek gyártott és forgalmazott fegyvert itthon, mint vadászlőfegyver-célú ?!?!?
Megyek Köszönöm az e kérdésben tett értékes hozzászólásaitokat, segítségeteket! Mindenkinek eredményes vadászatot és jó egészséget!
 Wave

Én erre csak azt tudom mondani, hogy hajrá ! Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #2169 Dátum: 2013. Február 24. - 08:17:31 »

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:

Ha 02.28-ig nem tudnék eljutni a vadászkamarához kiváltani az új vadászjegyet;

- Papírokat átadva ezt más is kiválthatná -e nekem?
- Nem követnék el halálos bűnt, ha elsején váltanám ki személyesen?

Tavaly ebből nem volt gond senkinél, ahogy olvastam a fórumon, de mindenképp meg szerettem volna kérdezni, hátha volt valami változás azóta.

Előre is köszönöm a válaszokat!

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #2170 Dátum: 2013. Február 24. - 08:22:17 »

Ha a vadászjegyedet más is kiválthatja, én egy hete négy vadásztársamét váltottam ki egyszerre.  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2171 Dátum: 2013. Február 24. - 14:10:07 »

Üdv:Volt már aki márciusban érvényesítette?
Naplózva

davidde
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2172 Dátum: 2013. Február 25. - 08:38:43 »

Üdv:Volt már aki márciusban érvényesítette?

Aha... Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2173 Dátum: 2013. Február 25. - 17:46:01 »

De nem vittek el a kommandósok rögtön ugye?
Naplózva

davidde
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2174 Dátum: 2013. Február 25. - 17:55:45 »

De nem vittek el a kommandósok rögtön ugye?

Dehogynem vitték el. Csak nem azért!  Ördög 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: