Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585982 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #330 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:41:16 »

Tervezek egy hazalatogatast Januar elso napjaiban.

Sok szép csuka van a pötrétei tőzegtavakban...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #331 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:46:18 »

Na, még ebben a rovatban sem jártam mióta megvan a fórum Bion

Szóval: kitaláltam egy teljesen új terméket, amit nemsokára(1-2 éven) gyártani szeretnék, de nem szeretném ha valaki lenyúlná az ötletem.
Tudom, hogy erre van a szabadalmaztatás és meg is próbáltam, de elutasították a kérelmem mondván, hogy nem előzi meg tényleges kutatás a terméket, így az bárkinek szabadon gyártható lesz, ha széles körben a nyilvánosság elé tárom. Na, ezt szeretném én valahogy elkerülni. Van-e erre valamilyen más megoldás, vagy ki kell találnom, hogy hogyan fogom bebizonyítani, hogy nekem ez nem kevés pénzembe és időmbe telt?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #332 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:47:52 »

Na, még ebben a rovatban sem jártam mióta megvan a fórum Bion

Szóval: kitaláltam egy teljesen új terméket, amit nemsokára(1-2 éven) gyártani szeretnék, de nem szeretném ha valaki lenyúlná az ötletem.
Tudom, hogy erre van a szabadalmaztatás és meg is próbáltam, de elutasították a kérelmem mondván, hogy nem előzi meg tényleges kutatás a terméket, így az bárkinek szabadon gyártható lesz, ha széles körben a nyilvánosság elé tárom. Na, ezt szeretném én valahogy elkerülni. Van-e erre valamilyen más megoldás, vagy ki kell találnom, hogy hogyan fogom bebizonyítani, hogy nekem ez nem kevés pénzembe és időmbe telt?

Te Girgi, kapcsolódik ez a vadászathoz? Mert ha nem, akkor inkább jobb lenne ha 17.00 után felhívnál...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #333 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:56:53 »

Na, még ebben a rovatban sem jártam mióta megvan a fórum Bion

Szóval: kitaláltam egy teljesen új terméket, amit nemsokára(1-2 éven) gyártani szeretnék, de nem szeretném ha valaki lenyúlná az ötletem.
Tudom, hogy erre van a szabadalmaztatás és meg is próbáltam, de elutasították a kérelmem mondván, hogy nem előzi meg tényleges kutatás a terméket, így az bárkinek szabadon gyártható lesz, ha széles körben a nyilvánosság elé tárom. Na, ezt szeretném én valahogy elkerülni. Van-e erre valamilyen más megoldás, vagy ki kell találnom, hogy hogyan fogom bebizonyítani, hogy nekem ez nem kevés pénzembe és időmbe telt?

Te Girgi, kapcsolódik ez a vadászathoz? Mert ha nem, akkor inkább jobb lenne ha 17.00 után felhívnál...

Nem kapcsolódik-ezért kérdeztem, hogy hogy a jobb Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #334 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 13:02:43 »

Na, még ebben a rovatban sem jártam mióta megvan a fórum Bion

Szóval: kitaláltam egy teljesen új terméket, amit nemsokára(1-2 éven) gyártani szeretnék, de nem szeretném ha valaki lenyúlná az ötletem.
Tudom, hogy erre van a szabadalmaztatás és meg is próbáltam, de elutasították a kérelmem mondván, hogy nem előzi meg tényleges kutatás a terméket, így az bárkinek szabadon gyártható lesz, ha széles körben a nyilvánosság elé tárom. Na, ezt szeretném én valahogy elkerülni. Van-e erre valamilyen más megoldás, vagy ki kell találnom, hogy hogyan fogom bebizonyítani, hogy nekem ez nem kevés pénzembe és időmbe telt?

Te Girgi, kapcsolódik ez a vadászathoz? Mert ha nem, akkor inkább jobb lenne ha 17.00 után felhívnál...

Nem kapcsolódik-ezért kérdeztem, hogy hogy a jobb Mosolyog

Íg már értem. Hív
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #335 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 20:40:19 »

Szia Viktor!

Mostanában hallottam, hogy valami változás lesz a vadászati törvényben, vadásztársaságok - földtulajdonosok kérdéskörében.

Pont aktuális a kérdés számomra. Konkrétan: 3 hete vizsgáztam, és szeretnék tag lenni a lakhelyemen működő társaságnál. Beadtam a tagfelvételi kérelmem. Páran (akik nem szimpatizálnak velem) mondták, hogy felesleges beadni........  Tudom, hogy a tagság szavazata fog számítani, majd februárban. Előnyöm, hogy 100 ha feletti földet művelünk. Megpendítettem a vadkárt (eddig nem foglalkoztam vele, pedig volt bőven....), és úgy vettem észre sebezhető a társaság. Nem szeretnék ilyen áron bekerülni, de ha nem vesznek fel, akkor sokba fog kerülni nekik.

Tehát azt szeretném megtudni, hogy valóban lesz-e valami változás, vagy valami tervezet ezzel kepcsolatban?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 20:49:05 »

Szia Viktor!

Mostanában hallottam, hogy valami változás lesz a vadászati törvényben, vadásztársaságok - földtulajdonosok kérdéskörében.

Pont aktuális a kérdés számomra. Konkrétan: 3 hete vizsgáztam, és szeretnék tag lenni a lakhelyemen működő társaságnál. Beadtam a tagfelvételi kérelmem. Páran (akik nem szimpatizálnak velem) mondták, hogy felesleges beadni........  Tudom, hogy a tagság szavazata fog számítani, majd februárban. Előnyöm, hogy 100 ha feletti földet művelünk. Megpendítettem a vadkárt (eddig nem foglalkoztam vele, pedig volt bőven....), és úgy vettem észre sebezhető a társaság. Nem szeretnék ilyen áron bekerülni, de ha nem vesznek fel, akkor sokba fog kerülni nekik.

Tehát azt szeretném megtudni, hogy valóban lesz-e valami változás, vagy valami tervezet ezzel kepcsolatban?

Szia Tuto!

Én nem tudok ilyen jogszabály-változásról, ami azt illeti nem is tartom valószínűnek, hogy a tulajdonosi és az egyesülési autonómiát olyan mértékben háborgassák, ami egy egyesület (vadásztársaság) esetében feleslegessé tesz egy tagfelvételi kérelmet.

A vadásztársaság egyesület, azaz társadalmi szervezet, amelyik az alapszabálya szerint működik. A vadásztársaságok általában részletesen meghatározzák a tagfelvétel módját, rendjét. Ha a társaság alapszabályában az írásbeli kérelem van előírva, akkor azt mondtam volna korábban: add csak be nyugodtan. Most hogy beadtad, Te Magad is láthatod: azok mondták hogy nem kell, akik ellenzik a felvételedet.. Kacsint
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #337 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 20:57:55 »

Egy ismerősöm mondta, és csak futtában olvastam a Nimrodban. Holnap elolvasom részletesen.
Köszi
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #338 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 11:31:40 »

Szia Viktor !

Előjött újra egy probléma, ami egy más ügy kapcsán már régóta foglalkoztat.
Arról van szó, hogy a vadászterületünkön egy erdőtömbben szeptember elsején elkezdte a vállalkozó egy magántulajdonosnak a fakitermelést. A legjobb bőgőhely szívében.
Szerinted milyen törvénymódosítás kellene ahhoz, hogy az Erdészeti Szolgálat a területet haszonbérlő VT-t is "emberszámba vegye", pontosabban ügyfélnek tekintse, akinek adott esetben fellebbezési joga van a határozat ellen, hogy a kitermelés kezdetét legalább októberig kitolhassuk.
Úgy gondolom, hogy ez esetben tipikusan az a kategória vagyunk, akinek jogát, jogos érdekét az érintett határozat sérti.
A másik ügynek is ez a végkifejlete, ugyanis egy elaprózott erdőtulajdonú területen egy nagyobb volumenű hajtásba bármikor belekerülhet néhány maszek favágó. Tönkretehetnek több napi munkát, előkészítést, aláírt bérvadászati szerződést.
Ha a Vt-nek információja lenne arról, hogy kinek van vágási engedélye az adott időszakban a bérelt területen, némi utánjárással, egyeztetéssel megelőzhető volna egy sereg felesleges költség és balesetveszély.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #339 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 11:38:39 »

Be kell menni, meg kell kérdezni, majd egyeztetni a vállalkozóval...
Itt a Beregben a legjobb bőgőhelyeken hónapok óta gázcsövet fektetnek, a nagyobbik fajtából...
Hová menjek panaszra?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #340 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 11:54:41 »

Szia Lajos!

Nemsokára megpróbálok válaszolni erre is és írni egy kérdésről ami Téged is érdekelhet. Most sajnos túl nagy itt a pörgés...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #341 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 14:29:53 »

Szia Viktor!

Mostanában hallottam, hogy valami változás lesz a vadászati törvényben, vadásztársaságok - földtulajdonosok kérdéskörében.

Pont aktuális a kérdés számomra. Konkrétan: 3 hete vizsgáztam, és szeretnék tag lenni a lakhelyemen működő társaságnál. Beadtam a tagfelvételi kérelmem. Páran (akik nem szimpatizálnak velem) mondták, hogy felesleges beadni........  Tudom, hogy a tagság szavazata fog számítani, majd februárban. Előnyöm, hogy 100 ha feletti földet művelünk. Megpendítettem a vadkárt (eddig nem foglalkoztam vele, pedig volt bőven....), és úgy vettem észre sebezhető a társaság. Nem szeretnék ilyen áron bekerülni, de ha nem vesznek fel, akkor sokba fog kerülni nekik.

Tehát azt szeretném megtudni, hogy valóban lesz-e valami változás, vagy valami tervezet ezzel kepcsolatban?
Én az adott társaság helyében úgy hajtanálak el a retekbe, hogy a lábad se éri a földet...
És az ilyen mentalitás igazolja, mekkora bődületes hiba volt a földtulajdonosok kezébe adni a vadászati jogot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #342 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 14:32:31 »


Szerinted milyen törvénymódosítás kellene ahhoz, hogy az Erdészeti Szolgálat a területet haszonbérlő VT-t is "emberszámba vegye", pontosabban ügyfélnek tekintse, akinek adott esetben fellebbezési joga van a határozat ellen, hogy a kitermelés kezdetét legalább októberig kitolhassuk.

Nálunk az erdőgazdaság csinálta ugyanezt a régi területünkön. Aztán, mikor széthullott a gárda, az utódtársaságokba még az anyjuk picsáját is felvetették azok után az erdők után, melyeknek csak kezelői, szolgái de nem tulajdonosai...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #343 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 14:38:11 »


Szerinted milyen törvénymódosítás kellene ahhoz, hogy az Erdészeti Szolgálat a területet haszonbérlő VT-t is "emberszámba vegye", pontosabban ügyfélnek tekintse, akinek adott esetben fellebbezési joga van a határozat ellen, hogy a kitermelés kezdetét legalább októberig kitolhassuk.

Nálunk az erdőgazdaság csinálta ugyanezt a régi területünkön. Aztán, mikor széthullott a gárda, az utódtársaságokba még az anyjuk picsáját is felvetették azok után az erdők után, melyeknek csak kezelői, szolgái de nem tulajdonosai...

Hidd el, hogy jobban jártak, mint ha a tulajdonos (Magyar Állam) képviselőinek a valaga végeit kellett volna felvenniük.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #344 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 14:49:28 »

Délután válaszolok, tegnap meg ma eddig csak szösszenetekre volt időm.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: