Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586073 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1845 Dátum: 2012. Június 26. - 23:58:26 »

ezzel elérik, hogy csak megfelelő állapotú fegyverek maradjanak használatban, ha már gazdát cserél...ezzel mondjuk a vevő lesz védve, nem szalad bele olyan fegyverbe ami esetleg életveszélyes, vagy sérülést okozhat.

Nem kell majd itt a fórumon képeket küldözgetni, hogy megveheti-e valaki az adott fegyvert, mert ilyen  vagy olyan a csöve stb  Röhög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1846 Dátum: 2012. Június 27. - 08:24:27 »

Nos, ahogy  utána olvastam, szerintem, ha veszel egy fegyvert és jelen pillanatban van vizsgája, akkor az  nyilván jó, elfogadják.

 Majd ha lesz olyan fegyver aminek lejárt, és a jogszabály szerint ugye már nem kellett meghosszabítani és tulaj úgy használta pl két éve...akkor csak úgy adhatja el, ha megcsináltatja a vizsgálatot.
Nem tudom hol olvastál utána,de a rendelkezésemre álló ismeretek szerint nem helyes a következtetésed. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1847 Dátum: 2012. Június 27. - 08:37:36 »

Nem tudom hol olvastál utána,de a rendelkezésemre álló ismeretek szerint nem helyes a következtetésed. Emelem

Akkor viszont nem olyan jó ez nekünk.
Mert szerintem a fegyverek zöme tíz éven belül cserél gazdát.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1848 Dátum: 2012. Június 27. - 09:27:22 »

Jól látom, hogy ez a jogszabály már hatályos is?

Tehát ha holnap el akarok adni egy fegyvert, akkor hiába van mondjuk 2020-ig műszakija, vinni kell vizsgáltatni?  Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 27. - 11:20:49 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1849 Dátum: 2012. Június 27. - 20:16:45 »

Nem tudom hol olvastál utána,de a rendelkezésemre álló ismeretek szerint nem helyes a következtetésed. Emelem

Az ismereteidet akkor oszd már meg légy szíves  Emelem

Akkor minden kint lévő  igazolást bevonnak???....több ezer ember fog leadásra sorban állni???...ezt nevetségesnek és elképzelhetetlennek tartom.

Akinek van érvényes műszakija, azt el kell, hogy fogadják, már abból kifolyólag is, hogy az eladás előtt történt a vizsgálat...és ez a kritérium.

Holnap felhívom mindkét illetékes csapatot és megkérdezem, ez a legegyszerűbb...aztán beszámolok
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1850 Dátum: 2012. Június 27. - 20:42:50 »

Az ismereteidet akkor oszd már meg légy szíves  Emelem



  • műszakit nem bemutatóra fognak adni, hanem ugyanúgy 5/10 évre mint most,
  • ha örökre veszed a puskát és nem basztatod, (=nem lesz fődarabcserés), akkor nem kell 5/10 évente molyolni, magadnak megújítgatni a PKLV-nél
    • Ha eladod, vagy fődarabcserés, és amúgy nincs műszakija akkor ugyanúgy vinni köll, mint eddig
    • mennyivel előtte? tök mindegy, ha nincs műszakija anélkül nem írják be (én pl. így hoztam be kintről, mielőtt bemutattam a yardon, aznap előtte a PKLV-nél is)

      Ha van érvényes műszakija a puskának, akkor nem kell csak azért újból elvinni még egyszer, mert kótyavetye lesz.

      Az úgymond könnyebbség tehát szerintem valóban azon megannyi kedves sportársakra/vadásztársakra fog vonatkozni, aki mögveszi a készséget, oszt szolgál nála, míg szeli a kenyeret.  
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1851 Dátum: 2012. Június 27. - 21:40:02 »




      Ha van érvényes műszakija a puskának, akkor nem kell csak azért újból elvinni még egyszer, mert kótyavetye lesz.

      Az úgymond könnyebbség tehát szerintem valóban azon megannyi kedves sportársakra/vadásztársakra fog vonatkozni, aki mögveszi a készséget, oszt szolgál nála, míg szeli a kenyeret.  [/li][/list][/list]

      Akkor ,csak jól írtam Mosolyog

      "......., szerintem, ha veszel egy fegyvert és jelen pillanatban van vizsgája, akkor az  nyilván jó, elfogadják.

       Majd ha lesz olyan fegyver aminek lejárt, és a jogszabály szerint ugye már nem kellett meghosszabítani és tulaj úgy használta pl két éve...akkor csak úgy adhatja el, ha megcsináltatja a vizsgálatot."
      Naplózva

      A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

      ...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
      Balkóbátya
      Globális moderátor
      Vadász
      *
      Nem elérhető Nem elérhető

      Hozzászólások: 11258


      Lábonlőtt Akác törzsfőnök


      « Új üzenet #1852 Dátum: 2012. Június 27. - 21:41:01 »


      • műszakit nem bemutatóra fognak adni, hanem ugyanúgy 5/10 évre mint most,
      • ha örökre veszed a puskát és nem basztatod, (=nem lesz fődarabcserés), akkor nem kell 5/10 évente molyolni, magadnak megújítgatni a PKLV-nél
        • Ha eladod, vagy fődarabcserés, és amúgy nincs műszakija akkor ugyanúgy vinni köll, mint eddig
        • mennyivel előtte? tök mindegy, ha nincs műszakija anélkül nem írják be (én pl. így hoztam be kintről, mielőtt bemutattam a yardon, aznap előtte a PKLV-nél is)

          Ha van érvényes műszakija a puskának, akkor nem kell csak azért újból elvinni még egyszer, mert kótyavetye lesz.

          Az úgymond könnyebbség tehát szerintem valóban azon megannyi kedves sportársakra/vadásztársakra fog vonatkozni, aki mögveszi a készséget, oszt szolgál nála, míg szeli a kenyeret.  
      Az én tudományom ott állt meg ,hogy megszerzés előtt le kell vizsgáztatni.(!) Most ezen háborog mindenki,mert ez azért egy átlagos használt sörétes áránál már tényező. Ha nagysas álláspontja a jó (s ez lehet,mert valóban nincs leírva mennyivel előtte kell a vizsga) akkor tényleg jó ez a jogszabály. Ha nem akkor meg nem...  Mindegy holnap már én is okosabb leszek... Emelem
      Naplózva

      „ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

      Abigail Van Buren
      Erdojaro (Molnár Attila)
      Vadász
      *****
      Nem elérhető Nem elérhető

      Hozzászólások: 14843



      « Új üzenet #1853 Dátum: 2012. Június 27. - 22:07:31 »

      ...  Mindegy holnap már én is okosabb leszek... Emelem

      Biztos vagy benne? Stoel Vigyorog
      Ma én is megpróbáltam tudakozódni, de nem tudtak még érdemlegeset mondani.  Fejvakarás
      Naplózva

      A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
      Balkóbátya
      Globális moderátor
      Vadász
      *
      Nem elérhető Nem elérhető

      Hozzászólások: 11258


      Lábonlőtt Akác törzsfőnök


      « Új üzenet #1854 Dátum: 2012. Június 27. - 22:59:37 »

      Próbálom a legmegbízhatóbb forrásokat állásfoglalásra bírni.
      Naplózva

      „ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

      Abigail Van Buren
      sab
      Vendég
      « Új üzenet #1855 Dátum: 2012. Június 28. - 07:43:51 »

      Szerintem tök egyértelmű az eset.
      Semmi, de semmi nem indokolja és nem is írja, hogy az MKH érvényességét valami felülírta, ha meg nem, az akkor érvényes, addig, míg le nem jár.
      Ha meg érvényes, akkor az érvényességi időn belül eladhatom.

      Ha meg lejár, vagy lejárt, akkor két választás van.
      Vagy megtartom és nem kér továbbiakban "ennivalót" (MKH), vagy ha el akarom adni, akkor MKH kell.

      Én annyiban tartom örvendetesnek ezt az új rendelkezést, hogy egyrészt nincs MKH időszakos kötelezettség, abban az esetben, ha nem vagyok dealer, és nem cserélgetem össze-vissza a fegyverzetemet.
      Másrészt, az emlék, nem használatos, vagy valamiért fődarabhibás, de éles fegyvereket nem kell leadnom, ha nem MKH nélkül is megtarthatom.

      Illetve egy "zaklatásnak" nem lesz szenvedő alanya a fegyver tulajdonosa, sem a rendőrség, sem az MKH részéről.
       Emelem
      Naplózva
      sab
      Vendég
      « Új üzenet #1856 Dátum: 2012. Június 28. - 07:59:06 »

      Szerintem tök egyértelmű az eset.
      Semmi, de semmi nem indokolja és nem is írja, hogy az MKH érvényességét valami felülírta, ha meg nem, az akkor érvényes, addig, míg le nem jár.
      Ha meg érvényes, akkor az érvényességi időn belül eladhatom.

      Ha meg lejár, vagy lejárt, akkor két választás van.
      Vagy megtartom és nem kér továbbiakban "ennivalót" (MKH), vagy ha el akarom adni, akkor MKH kell.

      Én annyiban tartom örvendetesnek ezt az új rendelkezést, hogy egyrészt nincs MKH időszakos kötelezettség, abban az esetben, ha nem vagyok dealer, és nem cserélgetem össze-vissza a fegyverzetemet.
      Másrészt, az emlék, nem használatos, vagy valamiért fődarabhibás, de éles fegyvereket nem kell leadnom, ha nem MKH nélkül is megtarthatom.

      Illetve egy "zaklatásnak" nem lesz szenvedő alanya a fegyver tulajdonosa, sem a rendőrség, sem az MKH részéről.
       Emelem

      Ja és erről sem szabad lefeledkezni értelmezésileg :

      A nemzetgazdasági miniszter 12/2012. (VI. 25.) NGM rendelete
      a fegyverek, lövõkészülékek, valamint ezek lõszereinek vizsgálatáról szóló
      31/2006. (VI. 1.) GKM rendelet módosításáról


      "1. § A fegyverek, lövõkészülékek, valamint ezek lõszereinek vizsgálatáról szóló 31/2006. (VI. 1.) GKM rendelet
      (a továbbiakban: R.) 4. §-a helyébe a következõ rendelkezés lép:
      „4. § (1) Nem kell vizsgálatra bemutatni a más államból behozott fegyvert és lõszert abban az esetben, ha
      a) az egy részes államból származik és az illetõ ország elismert próbajelével van ellátva; vagy
      b) az nem részes államból származik, de azt egy részes állam vizsgáló állomása bevizsgálta, és az illetõ ország elismert
      próbajelével látta el.

      (2) Nem kell vizsgálatra bemutatni a házilagos lõszerszereléssel és -újratöltéssel elõállított lõszert.”"


      Kategória igazolásra nem tér ki, mint szemrevételezésre. Emelem
      Naplózva
      Zolimester
      Vadász
      *****
      Nem elérhető Nem elérhető

      Hozzászólások: 1411



      « Új üzenet #1857 Dátum: 2012. Június 28. - 08:24:24 »

      És mi van azokkal a fegyverekkel, amik mondjuk csökkentett idejű műszakit kaptak, mert kezdődő hibájuk (pl. csődudor) van? Azok hirtelen megjavultak, ha nem adjuk el őket?  Fejvakarás

      Naplózva
      sab
      Vendég
      « Új üzenet #1858 Dátum: 2012. Június 28. - 08:48:54 »

      És mi van azokkal a fegyverekkel, amik mondjuk csökkentett idejű műszakit kaptak, mert kezdődő hibájuk (pl. csődudor) van? Azok hirtelen megjavultak, ha nem adjuk el őket?  Fejvakarás



      Nem adod el és kész, és nem lősz abból a csőből lehetőleg golyót . Meglepődött Vigyorog

      Ha meg eladnád, és véletlen kiszúrják, akkor vagy korlátozott évre, vagy javításra ítélik, vagy selejtnek. Emelem
      Naplózva
      sab
      Vendég
      « Új üzenet #1859 Dátum: 2012. Június 28. - 09:18:04 »

      Nem adod el és kész, és nem lősz abból a csőből lehetőleg golyót . Meglepődött Vigyorog

      Ha meg eladnád, és véletlen kiszúrják, akkor vagy korlátozott évre, vagy javításra ítélik, vagy selejtnek. Emelem

      Egyik fél nyilatkozata :

      http://gunmagazin.com/sportloveszet/polgari-kezilofegyver-es-loszervizsgalo-kft-exkluziv
      Naplózva
      Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 365   Fel
        Nyomtatás  
       
      Ugrás: