Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585797 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #1830 Dátum: 2012. Június 26. - 16:04:04 »

Addig meg sírjatok nyugodtan,

Ha te feljogosítva érzed magad az örömre, én feljogosítva érzem magam a sírásra. Ennyi, és nem több.
Sajnos egy ideje sűrűbben cserélem a puskáimat, mint szívem szerint tenném, és ezért érint a dolog. És még ráadásul abban az árkategóriában, ahol egy új műszaki ára sok százalékot tesz ki egy fegyver értékéből.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1831 Dátum: 2012. Június 26. - 16:18:41 »

Ha te feljogosítva érzed magad az örömre, én feljogosítva érzem magam a sírásra. Ennyi, és nem több.
Sajnos egy ideje sűrűbben cserélem a puskáimat, mint szívem szerint tenném, és ezért érint a dolog. És még ráadásul abban az árkategóriában, ahol egy új műszaki ára sok százalékot tesz ki egy fegyver értékéből.

Mindenki úgy mulat, ahogy tud!  Kacsint
Nekem tetszik ez a törvény, bocsássatok meg érte! Inkább azt hiányolom, ha már jogról van szó, hogy a házi töltés ügyében érdemi elmozdulás nemigen történt! Itt jogos a kritika, mert szerintem a hatalom "mulasztásos törvénysértés"-ben van! (na milyen szakkifejezéseket tud a sanyooo  Röhög )

Dolgozók általános iskolája: "Van házid?-Persze, töltsek?"  Vigyorog
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1832 Dátum: 2012. Június 26. - 18:08:04 »

Akkor megint a "kakinak egy pofon Mosolyog)))
Elértük, hogy lemegyek 150 km-re egy meghirdetett fegyverért, megírjuk az adásvételit és ennyi, vettem egy puskát, amit beíratok a rendőrségen...kényelmes, okos, emberi.

 Erre most,majd eladó felutazik Pestre, bevizsgáltatja a fegyvert (ez alsó hangon is belekerül neki 15ezer Ft-jába, üzemanyag, egy nap szabadság + vizsgálati díj), majd eladja a fegyvert 30ezerért. Jóóóó buli, ügyes döntés, csak gratulálhatunk megint valami marha nagy okos "szakembernek"
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1833 Dátum: 2012. Június 26. - 18:44:46 »

Olvastátok ezt: http://huntingpress.eu/magazin/ujabb_gyozelem

Azt írja, hogy tegnap elfogadta az országgyűlés.
Ezek szerint megszűnik a vadász és sport fegyverek időszakos vizsgája!



Nekem ebből:"g) pontja alapján a tanúsítványban megadott érvényességi határidõ lejártakor, de legalább tízévenként újbóli vizsgálatra kell bemutatni. "  nem igazán ez jön le! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1834 Dátum: 2012. Június 26. - 19:03:01 »

Nem kákás sztori ez, annál komolyabb Kacsint

Kíváncsi vagyok rá ki, hogyan értelmezi a következő sorokat:

2.§ (3): A már használatban lévő vadász- és sportlőfegyverek az időszakos vizsgálat alól mentesek, ezen lőfegyvereket a (2) bekezdésben meghatározott esetekben kell vizsgára bemutatni

Ezek szerint a már tulajdonomban lévő vadász-lőfegyvert nem kell X évente Budapestre cibálni egy tulajdonképp semmit érő felülvizsgálatra. Ez eddig rendben is volna.

Itt jön a képbe a (2) bekezdéssel együtt való értelmezés:

Kivonat a (2) bekezdésből:
A fegyvert a javítást……….helyreállítást követően, valamint a fegyver megszerzése esetén –a megszerzés előtt- vizsgálatra be kell mutatni.

Na de mennyivel előtte????
Ha az adásvétel előtt pl. 8 évvel volt „műszakin”, az is megfelel a „megszerzés előtt” kitételnek……………     ?????  Fejvakarás Vállat von

Ha egy törvény megfogalmazása értelmezhetetlen, akkor a törvény maga is legalább olyan komolytalan, mint aki megalkotta Nem


Ha jól ötölöm ki a fentieket, akkor:

  • műszakit nem bemutatóra fognak adni, hanem ugyanúgy 5/10 évre mint most,
  • ha örökre veszed a puskát és nem basztatod, (=nem lesz fődarabcserés), akkor nem kell 5/10 évente molyolni a PKLV-nél
  • Ha eladod, vagy fődarabcserés, akkor ugyanúgy vinni köll, mint eddig
  • mennyivel előtte? tök mindegy, anélkül nem írják be (én pl. így hoztam be kintről, mielőtt bemutattam a yardon, aznap előtte a PKLV-nél is)

Az úgymond könnyebbség tehát szerintem valóban azon megannyi kedves sportársakra/vadásztársakra fog vonatkozni, aki mögveszi a készséget, oszt szolgál nála, míg szeli a kenyeret.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1835 Dátum: 2012. Június 26. - 19:20:45 »


Nekem ebből:"g) pontja alapján a tanúsítványban megadott érvényességi határidõ lejártakor, de legalább tízévenként újbóli vizsgálatra kell bemutatni. "  nem igazán ez jön le! Fejvakarás

Vadász és sportlőfegyverekre nem ez vonatkozik hanem a 2. § 3. pontja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1836 Dátum: 2012. Június 26. - 19:41:54 »

Vadász és sportlőfegyverekre nem ez vonatkozik hanem a 2. § 3. pontja.


Annak könnyű aki tud figyelmesen olvasni! Vigyorog


Sanyooo!
Bocsánat, én tévedtem! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1837 Dátum: 2012. Június 26. - 20:02:18 »

Ez jó   Grt

http://huntingpress.eu/magazin/fegyverjog__kave__videosorozat
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1838 Dátum: 2012. Június 26. - 20:45:04 »

a (2) bekezdésben meghatározott vizsgálatra a bemutatási kötelezettség............lövőkészülék megszerzési szándéka esetén – a felek eltérő
rendelkezése hiányában
– a fegyvertől, lövõkészüléktõl megváló személyt terheli.


...vagy is, ha abban állapodok meg a vevővel, akkor Ő is elvégeztetheti a bevizsgálást...csakhogy, akkor még " nem szerezte meg" ...akkor nem értem

(2) A fegyvert vagy a lövõkészüléket megszerzés esetén –a megszerzés elõtt – vizsgálatra be kell mutatni.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1839 Dátum: 2012. Június 26. - 21:37:16 »

Annak könnyű aki tud figyelmesen olvasni! Vigyorog


Sanyooo!
Bocsánat, én tévedtem! Emelem

Attila!
Nem tudom miért kellene bocsánatot kérned, de meghatódtam! Köszönöm! De ez így ebben a formában még kevés, bizonyos mennyiségű gyümölcspárlattal (Viktor Barátod engedélyezte) hozzá kell még járulnod a "hangulat"-omhoz!
 Piál   Röhög

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1840 Dátum: 2012. Június 26. - 21:44:06 »

Attila!
Nem tudom miért kellene bocsánatot kérned, de meghatódtam! Köszönöm! De ez így ebben a formában még kevés, bizonyos mennyiségű gyümölcspárlattal (Viktor Barátod engedélyezte) hozzá kell még járulnod a "hangulat"-omhoz!
 Piál   Röhög

 Emelem

A "Viktor Barátod"-ért Te is! Kvittek vagyunk! Röhög
De megígérem azért módot kerítünk rá, hogy elszürcsölgessünk egy üveggel! Piál
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1841 Dátum: 2012. Június 26. - 21:50:00 »

A "Viktor Barátod"-ért Te is! Kvittek vagyunk! Röhög
De megígérem azért módot kerítünk rá, hogy elszürcsölgessünk egy üveggel! Piál

Moderátornak szabad "politizálni"?   Röhög Röhög Röhög
 ÖrömNeked
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1842 Dátum: 2012. Június 26. - 21:56:48 »

Moderátornak szabad "politizálni"?   Röhög Röhög Röhög
 ÖrömNeked
 Emelem

Azt hiszem nem egyre gondoltunk! Én arra, aki azt írta, hogy egy feles miatt még nem lehet bevonni a fegyvertartásit!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1843 Dátum: 2012. Június 26. - 21:58:15 »

Azt hiszem nem egyre gondoltunk! Én arra, aki azt írta, hogy egy feles miatt még nem lehet bevonni a fegyvertartásit!

Biztos igazad van, nekem még nem elég "világos" az elmém!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1844 Dátum: 2012. Június 26. - 23:54:03 »

Nos, ahogy  utána olvastam, szerintem, ha veszel egy fegyvert és jelen pillanatban van vizsgája, akkor az  nyilván jó, elfogadják.

 Majd ha lesz olyan fegyver aminek lejárt, és a jogszabály szerint ugye már nem kellett meghosszabítani és tulaj úgy használta pl két éve...akkor csak úgy adhatja el, ha megcsináltatja a vizsgálatot.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: