Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586213 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #1455 Dátum: 2012. Január 02. - 16:09:13 »




Üdv!

Lehet, hogy én nem tudom jól, de tudomásom szerint csak az a kaliberű fegyver vehető át használatra, tárolásra egyaránt,
ami az átvevő fegyvertartási engedélyében szerepel. Vagy rosszul tudom?

Én meg úgy tudom, hogy átengedés esetén bármilyen, csak legyen fegyvertartásiba valami bejegyezve, átadás esetén meg a jelleg stimmeljen, tehát pld. golyóst átvehet ha van golyós bejegyezve, sörétest ha sörétes van bejegyezve.

Nincs kalibermegkötés ebben az esetben. Emelem
Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1456 Dátum: 2012. Január 02. - 16:31:17 »

Én meg úgy tudom, hogy átengedés esetén bármilyen, csak legyen fegyvertartásiba valami bejegyezve, átadás esetén meg a jelleg stimmeljen, tehát pld. golyóst átvehet ha van golyós bejegyezve, sörétest ha sörétes van bejegyezve.

Nincs kalibermegkötés ebben az esetben. Emelem

Sab tudja jól.Dhraken még egy gondolat.Korábban jeleztem,hogy amit leírok segítő szándékkal teszem,ez továbbra sem változott nos tehát.Azt irod Dhraken hogy "még szerencse hogy maradt hozzá lőszered" (nem másolom ide szöveg pontosan.)Ebből én arra következtetek hogy a fegyvert használni is kivánod.Ne tedd.Pláne ne tedd ha távoli vadászterületen óhajtasz vele vadászni.Mert ha ellenőrzésen fenn akadsz, illegális fegyvertartásért úgy előállítanak mint annak a rendje.Igaz hogy másnap elengednek,azonban az illetékes fegyverügyi előadónak hivatalból kell le csapnia a magas labdát azaz bevonultat a fegyvereiddel ill a tartási engedélyeddel egyetemben.Azokkal érkezel,nélkülük távozol..... Emelem
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1457 Dátum: 2012. Január 02. - 16:31:28 »

Szia!
Az én olvasatomban az átadás-átvételi bizonylat rendőrségileg iktatott papírral,a tartási engedéllyel azonos jogkörökkel ruház fel.Tehát épp úgy használhatod a fegyvert,mint amelyik a tartásidban szerepel,ergó ha lőszer kell hozzá,azt is vásárolhatsz.Én kérnék a helyedben egy ORFK-ás állásfoglalást.Sajnos a törvények és végrehajtási rendeleteik megítélése,olvasása sokszor sokféleképpen történik,pedig egy ugyanazon országról beszélünk és még a nyelvünk is közös.
Üdv:magesz

Azt, hogy megyénként/kapitányságonként nem sikerül egyformán értelmezni ugyanazt a jogszabályt, azt már megszoktuk.
De hogy ugyanazon kapitányságon sem sikerül egységes álláspontra helyezkedni azon azért jót mulatok.
Persze csak azért, mert a szituáció nem túl komoly, a valóságban ez inkább siralmas, mint vicces...
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1458 Dátum: 2012. Január 02. - 16:40:49 »

Sab tudja jól.Dhraken még egy gondolat.Korábban jeleztem,hogy amit leírok segítő szándékkal teszem,ez továbbra sem változott nos tehát.Azt irod Dhraken hogy "még szerencse hogy maradt hozzá lőszered" (nem másolom ide szöveg pontosan.)Ebből én arra következtetek hogy a fegyvert használni is kivánod.Ne tedd.Pláne ne tedd ha távoli vadászterületen óhajtasz vele vadászni.Mert ha ellenőrzésen fenn akadsz, illegális fegyvertartásért úgy előállítanak mint annak a rendje.Igaz hogy másnap elengednek,azonban az illetékes fegyverügyi előadónak hivatalból kell le csapnia a magas labdát azaz bevonultat a fegyvereiddel ill a tartási engedélyeddel egyetemben.Azokkal érkezel,nélkülük távozol..... Emelem

Öööö, ezt tényleg rosszul tudod, és még sab-nak is ellentmondasz pedig az első mondatodban igazat adsz neki Mosolyog
Teljesen szabályosan használhatom (és használom is évek óta Mosolyog ) a fegyvert hidd el. A vita csak a hozzávaló lőszer vásárlása körül forog, arra ugyanis - átadás esetén - nem tér ki sem a fegyvertörvény, sem a vhr. Tehát birtokolhatom és használhatom is a lőszert, csak van aki úgy értelmezi, hogy a bótban nem vehetem meg...  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1459 Dátum: 2012. Január 02. - 16:50:33 »

Sab tudja jól.Dhraken még egy gondolat.Korábban jeleztem,hogy amit leírok segítő szándékkal teszem,ez továbbra sem változott nos tehát.Azt irod Dhraken hogy "még szerencse hogy maradt hozzá lőszered" (nem másolom ide szöveg pontosan.)Ebből én arra következtetek hogy a fegyvert használni is kivánod.Ne tedd.Pláne ne tedd ha távoli vadászterületen óhajtasz vele vadászni.Mert ha ellenőrzésen fenn akadsz, illegális fegyvertartásért úgy előállítanak mint annak a rendje.Igaz hogy másnap elengednek,azonban az illetékes fegyverügyi előadónak hivatalból kell le csapnia a magas labdát azaz bevonultat a fegyvereiddel ill a tartási engedélyeddel egyetemben.Azokkal érkezel,nélkülük távozol..... Emelem

Melyik megyebeli tapasztalat alapján írod mindezt a marhaságot?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1460 Dátum: 2012. Január 02. - 16:51:22 »

Öööö, ezt tényleg rosszul tudod, és még sab-nak is ellentmondasz pedig az első mondatodban igazat adsz neki Mosolyog

Ezt nem ártana bővebben kifejtened......

A többiről az a véleményem amelyet korábban szintén leírtam.Ha rám halgat mindenki azt tesz amit jónak lát.......
Azt azért meg említeném hogy amit a leg elején leírtam ma valóságot nyert számodra a "hivatalban"....
Lehet futni köröket, a kérdés az, megéri e?
Azon elgondolkodtál ha egy fegyverhez nem vásárolhatsz lőszert, azzal hogyan vadászol hivatalosan? De maradjunk annál a változatnál,hogy a vásárra te mész Mosolyog a saját bőrőddel Kacsint Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 02. - 16:53:54 írta Voldemort » Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1461 Dátum: 2012. Január 02. - 16:55:12 »

Melyik megyebeli tapasztalat alapján írod mindezt a marhaságot?


Nézd Voldemort.Ha vissza olvasol látod elsőnek szóltam hozzá Dhraken felvetéséhez,amely után kávéházi diskurzus kerekedett a felett hogy ÁÁÁÁÁÁ ez hülyeség Mosolyog Ma leírja a jóbarát hogy mégsem az..... Kacsint Nem szivesen de le fogom írni az újabb MARHASÁGOMAT, azonban elnézést kérek most nem mert nekem munka van az pedig az első ha nem probléma Mosolyog Holnap visszatérek rá ha még aktuális Emelem Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1462 Dátum: 2012. Január 02. - 16:56:50 »

Ezt nem ártana bővebben kifejtened......

A többiről az a véleményem amelyet korábban szintén leírtam.Ha rám halgat mindenki azt tesz amit jónak lát.......
Azt azért meg említeném hogy amit a leg elején leírtam ma valóságot nyert számodra a "hivatalban"....
Lehet futni köröket, a kérdés az, megéri e?
Azon elgondolkodtál ha egy fegyverhez nem vásárolhatsz lőszert, azzal hogyan vadászol hivatalosan? De maradjunk annál a változatnál,hogy a vásárra te mész Mosolyog a saját bőrőddel Kacsint Emelem

Azért, mert 1-2 helyen képtelenek felfogni az idevágó rendeletet, nem kell általánosítani. Aki érti a szakmáját teljes joggal ad lőszert a hivatalos átadási papírra.

Olyankor a naplóba az átadási okmányon szereplő adatok kerülnek bejegyzésre.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1463 Dátum: 2012. Január 02. - 16:58:30 »


Nézd Voldemort.Ha vissza olvasol látod elsőnek szóltam hozzá Dhraken felvetéséhez,amely után kávéházi diskurzus kerekedett a felett hogy ÁÁÁÁÁÁ ez hülyeség Mosolyog Ma leírja a jóbarát hogy mégsem az..... Kacsint Nem szivesen de le fogom írni az újabb MARHASÁGOMAT, azonban elnézést kérek most nem mert nekem munka van az pedig az első ha nem probléma Mosolyog Holnap visszatérek rá ha még aktuális Emelem Wave

De attól még hülyeség. Az ifjú igrendes kollega tudatlansága nem jelent semmit. Szóval melyik megyéből is van a tapasztalatod?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1464 Dátum: 2012. Január 02. - 17:20:06 »

Ezt nem ártana bővebben kifejtened......

A többiről az a véleményem amelyet korábban szintén leírtam.Ha rám halgat mindenki azt tesz amit jónak lát.......
Azt azért meg említeném hogy amit a leg elején leírtam ma valóságot nyert számodra a "hivatalban"....
Lehet futni köröket, a kérdés az, megéri e?
Azon elgondolkodtál ha egy fegyverhez nem vásárolhatsz lőszert, azzal hogyan vadászol hivatalosan? De maradjunk annál a változatnál,hogy a vásárra te mész Mosolyog a saját bőrőddel Kacsint Emelem

Bocsi, igazad van benéztem és csak a kaliber-fegyverjellegre vonatkozott az hogy sab jól tudja  Emelem
A jogszerűen átadott fegyver használatát teljesen egyértelműen rendezi a törvény, ezt még a fegyverügyis sem vitatja, épp ezért fura, hogy ha eddig eljutott akkor miért nem tudja feloldani az ellentmondást önmagával  Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1465 Dátum: 2012. Január 02. - 17:56:27 »

Szerintem a szabályozást ebben az esetben nem kell "állásfoglaltatni", mert az egyértelmű.
Sajnálatosan igaz, hogy nagyon sok esetben a tisztelt ig.rendek, és azok vezetője is tévesen értelmez, sőt mi több, jogszabálysértő és egyben hivatali hatáskörrel való visszaélést is elkövetnek.

Mondok egy pld.

Hatósági engedélyezés folyamán a jogszabálytól eltérően olyan hiánypótlást kérnek melyet a jogszabály egyértelműen nem kér.

Ig.rend vezető ezt úgy reagálja le, hogy már pedig Ő kéri, mert Ő úgy gondolja, hogy kell.

Nos, ebben az esetben, "mivel ez a akkori is kérem", eset károkozás, mert pénzbe kerül, és hivatali hatáskörrel való visszaélés, károkozás, amelynek tudtommal van jogi erőteljes vonzata. ( károkozás)

Én tapasztalatból mondom, hogy minden olyan esetben, mikor gyanús az ig.end értelmezése, sőt mi több határozata, kérjünk alátámasztott rendeletet amely a kérdéskörben érintett, konkrétan jogszabályi indoklással.

És még ebben az esetben is nézzük meg, hogy melyik és milyen rendeletre hivatkoznak, mert van nekem már jó pár határozat, amely bizonyítottan csúsztatás ( mert megnéztem) és még elnézést sem kértek tőlem.

Én meg voltam több esetben olyan rendes, hogy nem pereltem be őket.

Tehát a lényeg, hogy legyünk óvatosak, sőt, ha levelezünk vagy leadunk valamely hivatalos okmányt, akkor annak átvételéről kérjünk igazolást, mert tapasztaltam, hogy pofátlanul képesek letagadni. Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1466 Dátum: 2012. Január 02. - 18:51:02 »

De attól még hülyeség. Az ifjú igrendes kollega tudatlansága nem jelent semmit. Szóval melyik megyéből is van a tapasztalatod?

 Igen

( Bővebben inkább nem laudálnék, kb. 20-at nyeltem, de nem segített.  Ördög Stoel )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1467 Dátum: 2012. Január 02. - 19:16:42 »

De attól még hülyeség. Az ifjú igrendes kollega tudatlansága nem jelent semmit. Szóval melyik megyéből is van a tapasztalatod?

A gyakran cserélődő előadókat figyelve amúgy az lett a meggyőződésem, hogy a pozíció betöltésénél sokkal fontosabb szempont a 10 ujjal gépelés és hasonló adminisztrációs kompetenciák, mint a kapcsolódó jogszabályok ismerete. Az alapvető szabályokat gondolom csakcsak tudják, de elsődlegesen csak adatfeldolgozók :S
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1468 Dátum: 2012. Január 02. - 19:59:39 »

Szia Zoli!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Szia, Roli!

Nagyon szívesen. Mosolyog

Zoli
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1469 Dátum: 2012. Január 02. - 21:13:44 »

A gyakran cserélődő előadókat figyelve amúgy az lett a meggyőződésem, hogy a pozíció betöltésénél sokkal fontosabb szempont a 10 ujjal gépelés és hasonló adminisztrációs kompetenciák, mint a kapcsolódó jogszabályok ismerete. Az alapvető szabályokat gondolom csakcsak tudják, de elsődlegesen csak adatfeldolgozók :S

De azért ne az én káromra legyenek már tudatlanok! Tényleg azt kell csinálni, hogy minden esetben panasszal kell élni, előbb utóbb megtanulják. Persze, csak, ha tutira igazad van.   Ördög Márpedig az átadásban tutira az van!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: