Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586110 alkalommal)
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #1365 Dátum: 2011. November 05. - 15:28:56 »

Segítségre lenne szükségem.Nagyvad egyéni vadászaton,lesvadászaton ki jogosult ellenőrizni a lesen ülő vadászt?
Előre is köszönöm
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1366 Dátum: 2011. November 05. - 19:02:41 »

Segítségre lenne szükségem.Nagyvad egyéni vadászaton,lesvadászaton ki jogosult ellenőrizni a lesen ülő vadászt?
Előre is köszönöm


Rendőr, hivatásos vadász, vadászati hatóság alkalmazottja, valamint akit az alap,- vagy a házi szabályzat erre feljogosít.
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #1367 Dátum: 2011. November 05. - 19:07:16 »

Rendőr, hivatásos vadász, vadászati hatóság alkalmazottja, valamint akit az alap,- vagy a házi szabályzat erre feljogosít.
Köszönöm.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1368 Dátum: 2011. November 06. - 11:34:16 »

Rendőr, hivatásos vadász, vadászati hatóság alkalmazottja, valamint akit az alap,- vagy a házi szabályzat erre feljogosít.

Szia Roland!

Kíváncsi vagyok a véleményedre! Egy nógrádi társaságnál fordult elő, hogy a rendőrök éjjel megközelítették a mezőgazdasági területen lesen ülő vadászt, felszólították hangszóróval, hogy jöjjön le a lesről, és igazolja magát. Én alapvetően szeretem, ha egy területen rend van és a rendőrök közreműködése is üdvös lehet, pláne a szakszemélyzet mellett. De a hasonló ellenőrzéseket én túlzásnak és szakmaiatlannak tartom, mert ezzel tönkretették az illető vadászatát, aki lehet hogy 100 kilométereket utazott a vadászatért. Miért nem lehet az ilyen ellenőrzéseket a be-/ill. kimenő vadásznál megejteni a műutak mellett?
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1369 Dátum: 2011. November 06. - 14:27:30 »

Szia Roland!

Kíváncsi vagyok a véleményedre! Egy nógrádi társaságnál fordult elő, hogy a rendőrök éjjel megközelítették a mezőgazdasági területen lesen ülő vadászt, felszólították hangszóróval, hogy jöjjön le a lesről, és igazolja magát. Én alapvetően szeretem, ha egy területen rend van és a rendőrök közreműködése is üdvös lehet, pláne a szakszemélyzet mellett. De a hasonló ellenőrzéseket én túlzásnak és szakmaiatlannak tartom, mert ezzel tönkretették az illető vadászatát, aki lehet hogy 100 kilométereket utazott a vadászatért. Miért nem lehet az ilyen ellenőrzéseket a be-/ill. kimenő vadásznál megejteni a műutak mellett?
 Emelem

Mivel nem ismerem a történet hátterét, így nem tudom, hogy mit mondjak erre...
Nem tudom, hogy a rendőrök maguktól, vagy esetleg egy "jóakaró instrukciói" alapján mentek oda.
Mivel tehát ez a körülmény nem ismert, így véleményezni nem szeretném a dolgokat.

Egy biztos.
Jártunk többen olyan sz@arházi vadászmester miatt tárgyalásra, aki korábban havonta hívogatott, hogy "Rolandkám csináljunk már valamit, mert ezek szétlopják a társaságot!".

No, aztán csináltunk.
Elsőként, kitartóan és végletekig tagadta, hogy neki bármi köze is lett volna az akcióhoz...
Sőt olyan dolgokat is tagadott, amiért más ember - akinek nem ez a munkája - simán szemközt köpte volna, vagy lehasít neki egy sallert.

Annak természetesen én sem vagyok híve, hogy csakúgy blintre, alaptalanul elkezdjünk hangszórózni a lesen ülőnek.
Nálunk ilyenre nem volt és nem is lesz példa az biztos.
A hangsúly az "alaptalan" kifejezésen van. Kacsint
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1370 Dátum: 2011. November 06. - 19:00:54 »

Szia Roland!

Kíváncsi vagyok a véleményedre! Egy nógrádi társaságnál fordult elő, hogy a rendőrök éjjel megközelítették a mezőgazdasági területen lesen ülő vadászt, felszólították hangszóróval, hogy jöjjön le a lesről, és igazolja magát. Én alapvetően szeretem, ha egy területen rend van és a rendőrök közreműködése is üdvös lehet, pláne a szakszemélyzet mellett. De a hasonló ellenőrzéseket én túlzásnak és szakmaiatlannak tartom, mert ezzel tönkretették az illető vadászatát, aki lehet hogy 100 kilométereket utazott a vadászatért. Miért nem lehet az ilyen ellenőrzéseket a be-/ill. kimenő vadásznál megejteni a műutak mellett?
 Emelem
Ebben az esetben nem lehet, hogy felmerült a gyanú, hogy a tag éjjellátóval vadászik? Aztán valakik úgy gondolták, hogy a lesen "tetten" lehet érni!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1371 Dátum: 2011. November 06. - 19:23:55 »

Ebben az esetben nem lehet, hogy felmerült a gyanú, hogy a tag éjjellátóval vadászik? Aztán valakik úgy gondolták, hogy a lesen "tetten" lehet érni!

Udv!

Bocs,hogy beleszolok,hiszen nem ismerem az otthoni torvenyeket. De felmerul bennem egy kerdes. Ha a rendor mindent rendbentalal a fent emlitett esetnel,nem kell-e megindokolnia,hogy miert cselekedett igy? A masik kerdes,hogy ez nem minosul-e zaklatasnak? (persze,ha minden rendbe volt)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1372 Dátum: 2011. November 06. - 20:45:27 »

Udv!

Bocs,hogy beleszolok,hiszen nem ismerem az otthoni torvenyeket. De felmerul bennem egy kerdes. Ha a rendor mindent rendbentalal a fent emlitett esetnel,nem kell-e megindokolnia,hogy miert cselekedett igy? A masik kerdes,hogy ez nem minosul-e zaklatasnak? (persze,ha minden rendbe volt)

Ezért írtam, hogy amíg nem tudni az intézkedés okát, hátterét, addig csak okoskodás az egész.
A zaklatás magyarországi törvényi tényállásának ehhez nincs köze.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1373 Dátum: 2011. November 06. - 23:59:56 »

Udv!

Bocs,hogy beleszolok,hiszen nem ismerem az otthoni torvenyeket. De felmerul bennem egy kerdes. Ha a rendor mindent rendbentalal a fent emlitett esetnel,nem kell-e megindokolnia,hogy miert cselekedett igy? A masik kerdes,hogy ez nem minosul-e zaklatasnak? (persze,ha minden rendbe volt)

Rendőrségről szóló törvény 19 §-a:
 (1) A jogszabályi előírások végrehajtását szolgáló rendőri intézkedésnek - ha törvény vagy nemzetközi megállapodás másként nem rendelkezik - mindenki köteles magát alávetni, és a rendőr utasításának engedelmeskedni. A rendőri intézkedés során annak jogszerűsége nem vonható kétségbe, kivéve, ha a jogszerűtlenség mérlegelés nélkül, kétséget kizáróan megállapítható.


Szerintem nem kell indokolnia a rendőrnek az intézkedését, és nem minősül zaklatásnak, még akkor se, ha minden rendben volt. De ha jól emlékszem, van valamiféle arányosság elve a törvényben, az intézkedés által okozozott esetleges hátránynak arányban kell lennie a törvényes céllal, azaz nem kellene verébre ágyúval lőni. Ja és a rendőri intézkedést megpanaszolhatod... Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1374 Dátum: 2011. November 07. - 00:05:39 »

Rendőrségről szóló törvény 19 §-a:
 (1) A jogszabályi előírások végrehajtását szolgáló rendőri intézkedésnek - ha törvény vagy nemzetközi megállapodás másként nem rendelkezik - mindenki köteles magát alávetni, és a rendőr utasításának engedelmeskedni. A rendőri intézkedés során annak jogszerűsége nem vonható kétségbe, kivéve, ha a jogszerűtlenség mérlegelés nélkül, kétséget kizáróan megállapítható.


Szerintem nem kell indokolnia a rendőrnek az intézkedését, és nem minősül zaklatásnak, még akkor se, ha minden rendben volt. De ha jól emlékszem, van valamiféle arányosság elve a törvényben, az intézkedés által okozozott esetleges hátránynak arányban kell lennie a törvényes céllal, azaz nem kellene verébre ágyúval lőni. Ja és a rendőri intézkedést megpanaszolhatod... Emelem

Hmm.  Fejvakarás  Koszonom a valaszokat
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1375 Dátum: 2011. November 11. - 22:05:42 »

http://www.kormany.hu/hu/dok?source=1&type=302&year=2011#%21DocumentBrowse
 Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1376 Dátum: 2011. November 11. - 22:35:46 »

Várható némi könnyítés a megszerzés, a tárolás, a szállítás területén és az újratöltés engedélyzett lesz, igaz vizsgával, illetve engedéllyel.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1377 Dátum: 2011. November 11. - 22:36:39 »

Gyorsan hozzáteszem, hogy ez egy tervezet!  Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1378 Dátum: 2011. December 06. - 11:42:22 »

Tisztelt Forumozok!

Az alabbi kerdesben kernek tanacsot: golyos fegyverre van tartasi engedelyem, most tervezem soretes vasarlasat (a kiszemelt fegyver mar megvan). A megszerzesi kiadasanal nalunk kb. egy honapos hataridovel kell szamolni, ez a karacsonyi unnepek miatt lehet akar januar eleje is ha most megkerem... A kerdesem a kovetkezo: erdemes belevagnom, vagy valoszinusithetoen elobb eletbe lep az uj torveny mint megkapom a megszerzesit?
A valaszokat elore is koszonom.

Udv,
Barni
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1379 Dátum: 2011. December 06. - 11:49:10 »

Szervusz Bernie636! Emelem

Szerintem nincs ember Magyarországon aki ezt ma meg tudná mondani!
Én úgy érzem, ez a törvény tavasz előtt nem kerül a Parlament elé! Rííí
De ha egyáltalán elfogadásra kerül, akkor is még idő mire a végrehajtási utasítás is megjelenik!

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: