Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586057 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1350 Dátum: 2011. Október 18. - 08:09:44 »

Tisztelt Urak!
Én voltam aki le  Köcsög a rendőröket, de meg is van rá az okom. De viszont nem rátok vagyok mérges!
Egyszer már megírtam, hogy járt egy sógor Ausztriában vadászat után, feltörték az autóját puskákat ellopták, ott a megkérték, hogy másnap menjen be a papír ügyeket elvégezni (azon a héten új puskával vadásztak kaptak fegyvervásárlásit Fejvakarás Vállat von)
Nálunk MO bevonják érte a papírjaidat megbüntetnek és 2 év múlva újra vizsga stb stb... erről ennyit.
Másik példa
Az új törvény értelmében ami ugye hivatkozik az EU-ra egy hivatásos vadász késtokjából kiesett a kés a kocsi ülésére igazoltatáskor a rendőr meglátta hipp-hopp ugrott a fegyvertartási ezzel a munkaviszonya is....( ebből legalább 5 esetet tudnák felsorolni főleg nagyvadas területen)
Másik példa
A rendőr igazoltatott, mondja a határőrből lett rendőr - Te a Botond utcán laksz? mire én igen. (tegezve) Ez háromszor megismétlődött mire oda jött a rendőr rendőr, elolvasta a forgalmit és tovább engedett s lebaltázta az újdonsült kollégát, hogy legalább olvasni tanuljon meg. (mivel az autó apósom nevén volt)
Másik példa
Feljövök a földútról a céges fehér autóm egy adta por, jön utánam mint a meszes, mondja probléma van. És pedig? Koszos a rendszám tábla nem tudtak trafizni. OK azon nyomban ott a helyszínen LE MOSTAM, mondom rendben van? Erre mondja megbírságolom 3000Ft helyszíni OK? (végül is elég korrekt ár)
Mire én jobb híján. ( végül is igaza van) No de most jön a java amiért kinyílt a bicska. Mondja a rendőr maguknak úgy is kifizeti a cég! Mire én máshol lehet de nálunk biztosan nem. Akkor mondja a főnökeinek, hogy azért büntettem meg mert lejárt a kocsi EÜ dobozának a szavija! Mire én Uram nem látja LVJ a rendszámon március 25.-én kaptam minden új benne. Erre a rendőr akkor viszlát. Ha nem tud normális tanácsot adni akkor inkább ne adjon. ( Mert ha azt mondja itt van a főnököm is kénytelen vagyok megbüntetni, ELFOGADOM!!! de hülye tanácsot ne adjon)
Másik példa
Bemegyek a rendőrségre fegyver vásárlásit kérni (telefonon egyeztettem az előadóvak készségesen invitált be. A portához érve ( mert ugye zárják magukat) a szolgálatban  lévő meg kérdi gúnyos hangon MIT AKAR miután kétszer tetőtől talpig végigmért. Mondom telefonon egyeztettem az előadóval, AKKOR MENJEN JOBBRA A HARMADIK AJTÓ ismét gúnyos hanglejtéssel...
Másik példa
Kisvárosunkba lejött az egyik kocsmárosnak néhány izomagyú barátja, három szórakozóhelyen csináltak jó nagy balhét (mondták Ők csinálunk egy kis bulit magunknak). A szórakozóhely tulajai bejelentették akkor azon nyomban a rendőröknek mire kijöttek és végig nézték s röhögtek. De hideg napokon bejárnak melegedni kávézni... És még egy szép esett szintén kisvárosunkban, két család össze balhézott folyik a vér törik a csont, elmentek a rendőrségre csengettek csengettek sehol senki. Az egyik fickó elment a rendőr kakására és az autó ott áll a ház előtt, felhívták telefonon Őket azt mondták helyszínelnek nincsenek a városban mire a fickó itt vagyok a kapujában jöjjenek ki. Nagy nehezen elő kecmerednek, mire az egyik rendőr megszólal az Istenit nem tudunk egy jó filmet végignézni.
Másik példa
Hogy ne csak szapúljam Őket, lemeszel a rendőr igazoltat kérdi munkába vagy munkából?  Mondom munkából hazafelé, mire Ő jó akkor menjenek Igen
De gondolom Ti is találkoztatok különböző esetekkel, mindenki vonja le az akkori helyzet tanulságát. Ne haragudjatok akinek nem inge ne vegye magára, és bocsánat ha valakinek belegázoltam a lelki világába! Sajnos ilyen tapasztalatok után mit mondjak.
Március óta a céges autóval több mint 20000Km futottam gondolhatjátok hány rendőr igazoltatott, a megyében s kívül (de szó se róla van néhány aki tud normálisan igazoltatni!!!!) de van akik olyan alpári hangnemben beszélnek az állampolgárral, hogy a járőrtársa szégyenében elfordult tőle és elpirosodott.
Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1351 Dátum: 2011. Október 18. - 13:32:36 »

Miért vagy ezen meglepődve Roli! Valóban   Köcsög vagyunk, hogy ennyi éven keresztül, tanultunk, dolgoztunk az ilyen emberekért ahelyett, hogy napi nyolc órában pénzt kerestünk volna, és este időben hazamentünk volna a családjainkhoz!
De minden esetre én bunkó rendőr létemre még soha nem vettem a bátorságot , hogy egy hivatás, egy szakma képviselőit egyszerűen leköcsögözzem! Nem vagyunk egyformák!
Ezért érdemes itt egyáltalán segíteni. Szomorú

Én nem régen regisztráltam, sok vizet nem is zavarok, de régebb óta olvasom a fórumot. Viszont ne haragudj kedves Attila, soha nem gondoltam volna a stílusod alapján, hogy épp te vagy rendőr!  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1352 Dátum: 2011. Október 18. - 14:28:22 »

Én nem régen regisztráltam, sok vizet nem is zavarok, de régebb óta olvasom a fórumot. Viszont ne haragudj kedves Attila, soha nem gondoltam volna a stílusod alapján, hogy épp te vagy rendőr!  Nyihi

Csak volt. Aztán továbbképezte magát.  Ördög Már boldog nyugdíjas.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1353 Dátum: 2011. Október 18. - 16:53:38 »

Tisztelt Urak!
Én voltam aki le  Köcsög a rendőröket, de meg is van rá az okom. De viszont nem rátok vagyok mérges!
Egyszer már megírtam, hogy járt egy sógor Ausztriában vadászat után, feltörték az autóját puskákat ellopták, ott a megkérték, hogy másnap menjen be a papír ügyeket elvégezni (azon a héten új puskával vadásztak kaptak fegyvervásárlásit Fejvakarás Vállat von)
Nálunk MO bevonják érte a papírjaidat megbüntetnek és 2 év múlva újra vizsga stb stb... erről ennyit.
Másik példa
Az új törvény értelmében ami ugye hivatkozik az EU-ra egy hivatásos vadász késtokjából kiesett a kés a kocsi ülésére igazoltatáskor a rendőr meglátta hipp-hopp ugrott a fegyvertartási ezzel a munkaviszonya is....( ebből legalább 5 esetet tudnák felsorolni főleg nagyvadas területen)
Másik példa
A rendőr igazoltatott, mondja a határőrből lett rendőr - Te a Botond utcán laksz? mire én igen. (tegezve) Ez háromszor megismétlődött mire oda jött a rendőr rendőr, elolvasta a forgalmit és tovább engedett s lebaltázta az újdonsült kollégát, hogy legalább olvasni tanuljon meg. (mivel az autó apósom nevén volt)
Másik példa
Feljövök a földútról a céges fehér autóm egy adta por, jön utánam mint a meszes, mondja probléma van. És pedig? Koszos a rendszám tábla nem tudtak trafizni. OK azon nyomban ott a helyszínen LE MOSTAM, mondom rendben van? Erre mondja megbírságolom 3000Ft helyszíni OK? (végül is elég korrekt ár)
Mire én jobb híján. ( végül is igaza van) No de most jön a java amiért kinyílt a bicska. Mondja a rendőr maguknak úgy is kifizeti a cég! Mire én máshol lehet de nálunk biztosan nem. Akkor mondja a főnökeinek, hogy azért büntettem meg mert lejárt a kocsi EÜ dobozának a szavija! Mire én Uram nem látja LVJ a rendszámon március 25.-én kaptam minden új benne. Erre a rendőr akkor viszlát. Ha nem tud normális tanácsot adni akkor inkább ne adjon. ( Mert ha azt mondja itt van a főnököm is kénytelen vagyok megbüntetni, ELFOGADOM!!! de hülye tanácsot ne adjon)
Másik példa
Bemegyek a rendőrségre fegyver vásárlásit kérni (telefonon egyeztettem az előadóvak készségesen invitált be. A portához érve ( mert ugye zárják magukat) a szolgálatban  lévő meg kérdi gúnyos hangon MIT AKAR miután kétszer tetőtől talpig végigmért. Mondom telefonon egyeztettem az előadóval, AKKOR MENJEN JOBBRA A HARMADIK AJTÓ ismét gúnyos hanglejtéssel...
Másik példa
Kisvárosunkba lejött az egyik kocsmárosnak néhány izomagyú barátja, három szórakozóhelyen csináltak jó nagy balhét (mondták Ők csinálunk egy kis bulit magunknak). A szórakozóhely tulajai bejelentették akkor azon nyomban a rendőröknek mire kijöttek és végig nézték s röhögtek. De hideg napokon bejárnak melegedni kávézni... És még egy szép esett szintén kisvárosunkban, két család össze balhézott folyik a vér törik a csont, elmentek a rendőrségre csengettek csengettek sehol senki. Az egyik fickó elment a rendőr kakására és az autó ott áll a ház előtt, felhívták telefonon Őket azt mondták helyszínelnek nincsenek a városban mire a fickó itt vagyok a kapujában jöjjenek ki. Nagy nehezen elő kecmerednek, mire az egyik rendőr megszólal az Istenit nem tudunk egy jó filmet végignézni.
Másik példa
Hogy ne csak szapúljam Őket, lemeszel a rendőr igazoltat kérdi munkába vagy munkából?  Mondom munkából hazafelé, mire Ő jó akkor menjenek Igen
De gondolom Ti is találkoztatok különböző esetekkel, mindenki vonja le az akkori helyzet tanulságát. Ne haragudjatok akinek nem inge ne vegye magára, és bocsánat ha valakinek belegázoltam a lelki világába! Sajnos ilyen tapasztalatok után mit mondjak.
Március óta a céges autóval több mint 20000Km futottam gondolhatjátok hány rendőr igazoltatott, a megyében s kívül (de szó se róla van néhány aki tud normálisan igazoltatni!!!!) de van akik olyan alpári hangnemben beszélnek az állampolgárral, hogy a járőrtársa szégyenében elfordult tőle és elpirosodott.
Üdv Gyula

Akkor csak általánosíts tovább, jó egészséget hozzá!  Wave
Látom semmit nem értettél abból amit leírtam.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1354 Dátum: 2011. Október 18. - 17:32:57 »

Nem a rendőr tehet arról,hogy (a fórum témájához ragaszkodva) a magyar jogszabályok tömkelege nem ér egy kalap hullatékot. A rendőrök java része az átlagember érdekeit szolgálja,de mit tegyenek ha sokszor értelmetlen törvények betartatása a feladatuk??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1355 Dátum: 2011. Október 18. - 21:39:19 »

Én nem régen regisztráltam, sok vizet nem is zavarok, de régebb óta olvasom a fórumot. Viszont ne haragudj kedves Attila, soha nem gondoltam volna a stílusod alapján, hogy épp te vagy rendőr!  Nyihi


Köszönöm  Emelem mindazon fórumtársak nevében akikről szintén nem is sejtitek, hogy ők is azt a kenyeret ették évtizedekig! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1356 Dátum: 2011. Október 18. - 21:59:25 »

Nézhetsz, ahova akarsz, minden szakmában van rendes ember, de elegendö hülye is.
Nem okos dolog általánositani.
Remélem, az aki ismer engem személyesen, nem tart  Köcsög -nek, pedig ha nem is rendör, de egyenruhahordó voltam tizenkét évig, rendörrel pedig egy tetö alatt lakom és még mindig nem tartom hülyének.

Üdv     Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1357 Dátum: 2011. Október 19. - 11:50:50 »


Köszönöm  Emelem mindazon fórumtársak nevében akikről szintén nem is sejtitek, hogy ők is azt a kenyeret ették évtizedekig! Kacsint


Ha a hozzászólásom azt is tükrözi, én sem általánosítani akartam, csak viccelni picit. Sok rendőrt ismerek, ugyanúgy vannak normális emberek köztük, mint a hatalomtól elszálltak. Ebben már nyugodtan lehet általánosítani.
Természetesen én is találkoztam pár pökhendivel, de ugyanennyi segítőkésszel is. Szerencsére az időszakos fegyvertartásin kívül nincsen dolgom a rendőrrel, talán nem véletlenül.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #1358 Dátum: 2011. Október 19. - 14:50:54 »

Egy gyors kicsit OFF a rendőrökről.
Pár hete a Tevepalotában voltam, a fegyverengedélyügyön. Ez általában nem szokott jól végződni, de ebben az esetben az ügyintéző a nevemet elolvasva felnézett, és megkérdezte, hogy nem adtam-e be valamikor a közelmúltban megszerzési kérelmet? (De). Várjon, mindjárt jövök! És 3 perc múlva jött, és hozta a megszerzésimet!  OOO Látva a kérdő tekintetemet, azt mondta, hogy most úgyis itt vagyok, minek jöjjek ide még egyszer vissza? Leesett az állam, visszakaptam a hitem a budapesti fegyverügyesekben!  Piál
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1359 Dátum: 2011. Október 19. - 22:41:10 »

Tisztelt Urak!
Én voltam aki le  Köcsög a rendőröket, de meg is van rá az okom. De viszont nem rátok vagyok mérges!
Egyszer már megírtam, hogy járt egy sógor Ausztriában vadászat után, feltörték az autóját puskákat ellopták, ott a megkérték, hogy másnap menjen be a papír ügyeket elvégezni (azon a héten új puskával vadásztak kaptak fegyvervásárlásit Fejvakarás Vállat von)
Nálunk MO bevonják érte a papírjaidat megbüntetnek és 2 év múlva újra vizsga stb stb... erről ennyit.
Másik példa
Az új törvény értelmében ami ugye hivatkozik az EU-ra egy hivatásos vadász késtokjából kiesett a kés a kocsi ülésére igazoltatáskor a rendőr meglátta hipp-hopp ugrott a fegyvertartási ezzel a munkaviszonya is....( ebből legalább 5 esetet tudnák felsorolni főleg nagyvadas területen)
Másik példa
A rendőr igazoltatott, mondja a határőrből lett rendőr - Te a Botond utcán laksz? mire én igen. (tegezve) Ez háromszor megismétlődött mire oda jött a rendőr rendőr, elolvasta a forgalmit és tovább engedett s lebaltázta az újdonsült kollégát, hogy legalább olvasni tanuljon meg. (mivel az autó apósom nevén volt)
Másik példa
Feljövök a földútról a céges fehér autóm egy adta por, jön utánam mint a meszes, mondja probléma van. És pedig? Koszos a rendszám tábla nem tudtak trafizni. OK azon nyomban ott a helyszínen LE MOSTAM, mondom rendben van? Erre mondja megbírságolom 3000Ft helyszíni OK? (végül is elég korrekt ár)
Mire én jobb híján. ( végül is igaza van) No de most jön a java amiért kinyílt a bicska. Mondja a rendőr maguknak úgy is kifizeti a cég! Mire én máshol lehet de nálunk biztosan nem. Akkor mondja a főnökeinek, hogy azért büntettem meg mert lejárt a kocsi EÜ dobozának a szavija! Mire én Uram nem látja LVJ a rendszámon március 25.-én kaptam minden új benne. Erre a rendőr akkor viszlát. Ha nem tud normális tanácsot adni akkor inkább ne adjon. ( Mert ha azt mondja itt van a főnököm is kénytelen vagyok megbüntetni, ELFOGADOM!!! de hülye tanácsot ne adjon)
Másik példa
Bemegyek a rendőrségre fegyver vásárlásit kérni (telefonon egyeztettem az előadóvak készségesen invitált be. A portához érve ( mert ugye zárják magukat) a szolgálatban  lévő meg kérdi gúnyos hangon MIT AKAR miután kétszer tetőtől talpig végigmért. Mondom telefonon egyeztettem az előadóval, AKKOR MENJEN JOBBRA A HARMADIK AJTÓ ismét gúnyos hanglejtéssel...
Másik példa
Kisvárosunkba lejött az egyik kocsmárosnak néhány izomagyú barátja, három szórakozóhelyen csináltak jó nagy balhét (mondták Ők csinálunk egy kis bulit magunknak). A szórakozóhely tulajai bejelentették akkor azon nyomban a rendőröknek mire kijöttek és végig nézték s röhögtek. De hideg napokon bejárnak melegedni kávézni... És még egy szép esett szintén kisvárosunkban, két család össze balhézott folyik a vér törik a csont, elmentek a rendőrségre csengettek csengettek sehol senki. Az egyik fickó elment a rendőr kakására és az autó ott áll a ház előtt, felhívták telefonon Őket azt mondták helyszínelnek nincsenek a városban mire a fickó itt vagyok a kapujában jöjjenek ki. Nagy nehezen elő kecmerednek, mire az egyik rendőr megszólal az Istenit nem tudunk egy jó filmet végignézni.
Másik példa
Hogy ne csak szapúljam Őket, lemeszel a rendőr igazoltat kérdi munkába vagy munkából?  Mondom munkából hazafelé, mire Ő jó akkor menjenek Igen
De gondolom Ti is találkoztatok különböző esetekkel, mindenki vonja le az akkori helyzet tanulságát. Ne haragudjatok akinek nem inge ne vegye magára, és bocsánat ha valakinek belegázoltam a lelki világába! Sajnos ilyen tapasztalatok után mit mondjak.
Március óta a céges autóval több mint 20000Km futottam gondolhatjátok hány rendőr igazoltatott, a megyében s kívül (de szó se róla van néhány aki tud normálisan igazoltatni!!!!) de van akik olyan alpári hangnemben beszélnek az állampolgárral, hogy a járőrtársa szégyenében elfordult tőle és elpirosodott.
Üdv Gyula

Kedves Barátom!

Akkor te még az elitjükkel találkoztál,nem is értem miért kapod fel a vizet.
Nekem van rendőr haverom,amiket mesél,és meg is éli,hogy az úgy remek,az nálad nem kicsit csapná ki a biztosítékot.
Nem bírnám begépelni,annyi atrocitás ért rendőrök részéről,még garázdaság miatt is becitáltak bíróságra,ahol a fiatal bírónő 10 perc alatt végzett,mert megalapozatlan volt a vád,de két koszos zsaru miatt ugrott az állásom.
Amikor fel szerettem volna jelenteni a rendőröket,akkor a vallomásomat felvevő hölgy olyan valótlanságokkal teletűzdelt kinyomtatott papírt tett elém,ami hemzsegett a helyesírási hibáktól,és köszönőviszonyban sem volt a mondókámmal.
A papírokat nem írtam alá,visszamentem a "sértettel",aki kikérte előtte a vallomását pénzért.
Nem hitte el amit látott,rettenetesen kisarkítva a mondandóját látta viszont,amit úgy írt alá,hogy akkor és ott el sem olvasott,azt hitte azt írják le amit mondott.
Kijelentette,hogy nem kért rendőri intézkedést,és a felesége azért hívott rendőrt,mert olyan eseménytől tartott,ami aztán nem következett be persze,ő pedig egy pillanatra sem érezte még csak  megfélemlítve sem magát.
A rendőrök a maguk kreált történet alapján önszorgalomból tettek feljelentést,úgy,hogy a "sértett" a fülem hallatára /pedig akkor még utált is / nem kérte az intézkedést,és nem kívánt feljelentést tenni.
A rendőrnő, valamilyen tiszt /a "sértett" a tanú rá/megkért,hogy a kollégájuknak gyermekeik vannak,volt már fegyelmijük,ha lennék szíves eltekinteni a feljelentéstől,azt megköszönnék.
Én meg köszönöm,hogy kisgyermekem van ,és nincs állásom miattuk.
Amikor a rendőrök kiérkeztek,akkor én már nem voltam a" tetthelyen",egy forgalmas úton úgy szorítottak félre,hogy el tudjam kerülni a karambolt,majdnem kivittem egy oszlopot.
Nem viccelek 6 db rendőr szállt ki a rendőrautóból,és a  cégfeliratos autót körbevettek,és szó szerint kirángattak az autóból,amivel hogy az ütközést elkerüljem egy járdán álltam fenn,mellettem egy buszmegálló tele emberekkel.
Visszavittek a tetthelyre rendőri szirénás kísérettel.
Mindez azért történt,mert egy elvégzett munka után nem akartak kifizetni,és még hazugnak is tituláltak,pedig minden korrekt volt,és pontosan 6.300.- ment a cécó,amit valószínűleg az én pénzemből vontak volna le,ha nem fizetik ki.
A pasas kifizetett,csak odabökte,hogy hazudok,nincs igazam,ezért durrant el az agyam,és a lehetőségekhez képest visszafogottan reagáltam.
A testalkatom 198 magas,és 110 kg ,napi 12-14 óra munka után nincs rajtam súlyfelesleg,valószínűleg ezt látva ,ezért parázott a feleség,azt hitte valami baj lesz,mert felemeltem picit a hangom.
Még nagyon sokat tudnék mesélni,de nincs kedvem ,biztos van köztük normális is,de a többség gané.
Attila légy szíves ne vedd magadra,te egy rendes ember vagy,én már azt itt levettem.
Később egyébként jól jártam,mert ez okokból kifolyólag ,más választás nem lévén vállalkozó lettem,a szakmámat űzöm,és sokszorosát keresem az akkori fizetésemnek.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1360 Dátum: 2011. Október 20. - 08:53:43 »


Nem bírnám begépelni,annyi atrocitás ért rendőrök részéről,még garázdaság miatt is becitáltak bíróságra,ahol a fiatal bírónő 10 perc alatt végzett,mert megalapozatlan volt a vád,de két koszos zsaru miatt ugrott az állásom.
.
.
.
Később egyébként jól jártam,mert ez okokból kifolyólag ,más választás nem lévén vállalkozó lettem,a szakmámat űzöm,és sokszorosát keresem az akkori fizetésemnek.


Tulajdonképpen köszönet jár nekik, hogy rávezettek a helyes útra, hogy a társadalom még hasznosabb polgára lehess.  Wave
Ezt tartom egyébként a jó életfelfogásnak, ezt az utolsó mondatot. Mint a kakas, mikor kergeti a tyúkot és azt gondolja magában: ha utolérem megbúbolom, ha nem akkor sportoltam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1361 Dátum: 2011. Október 20. - 20:03:48 »


Mindez azért történt,mert egy elvégzett munka után nem akartak kifizetni,és még hazugnak is tituláltak,pedig minden korrekt volt,és pontosan 6.300.- ment a cécó,amit valószínűleg az én pénzemből vontak volna le,ha nem fizetik ki.
A pasas kifizetett,csak odabökte,hogy hazudok,nincs igazam,ezért durrant el az agyam,és a lehetőségekhez képest visszafogottan reagáltam.
A testalkatom 198 magas,és 110 kg ,napi 12-14 óra munka után nincs rajtam súlyfelesleg,valószínűleg ezt látva ,ezért parázott a feleség,azt hitte valami baj lesz,mert felemeltem picit a hangom.

Tényleg minden élc nélkül kérdezem:

Ha tényleg nem hívott oda senki rendőrt és tényleg nem történt semmi, akkor hogy kerültek oda? (hatan)  Vállat von
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1362 Dátum: 2011. Október 21. - 09:05:48 »

Tényleg minden élc nélkül kérdezem:

Ha tényleg nem hívott oda senki rendőrt és tényleg nem történt semmi, akkor hogy kerültek oda? (hatan)  Vállat von


De bizony hívott,a  "sértett "felesége,aki aztán azt mondta,hogy olyan cselekmények bekövetkeztétől tartott,ami aztán nem valósult meg,ezt a fülem hallatára mondta a rendőrnek.
Én nem tudtam,hogy hívtak rendőrt,ezért távoztam,a rendőrök pedig elfogtak,és visszacitáltak,majd a jelentésben autós üldözésről,a "tetthelyről" elmenekülésről írtak.

Benne van egyébként a szövegben,ha figyelmesen elolvasod,hogy a "sértett" nem kért rendőri intézkedést,csak a feleség hívta ki őket,mert azt hitte szükség lesz rájuk.

A szövegben ez a 7. mondat.

Az állásomat azért vesztettem el,mert egy fél város látta az "üldözést",a kirángatást,a cégfeliratos autóból,a szirénás felvezetést,és akkor még a fönököm sem nekem hitt.
Amikor az egész lezajlott,vissza akartak venni a munkahelyemre,de mivel nem állt ki akkor mellettem az ember,én inkább soha többet nem akartam visszamenni,és már beadtam az erkölcsi bizonyítványhoz a kérelmet,hogy vállalkozó lehessek,amit meg is kaptam,tehát nem volt ez az eset rám nézve következménnyel,pedig azt hittem valamilyen gátja lesz az egésznek.

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1363 Dátum: 2011. Október 21. - 14:23:18 »

De bizony hívott,a  "sértett "felesége,aki aztán azt mondta,hogy olyan cselekmények bekövetkeztétől tartott,ami aztán nem valósult meg,ezt a fülem hallatára mondta a rendőrnek.
Én nem tudtam,hogy hívtak rendőrt,ezért távoztam,a rendőrök pedig elfogtak,és visszacitáltak,majd a jelentésben autós üldözésről,a "tetthelyről" elmenekülésről írtak.

Benne van egyébként a szövegben,ha figyelmesen elolvasod,hogy a "sértett" nem kért rendőri intézkedést,csak a feleség hívta ki őket,mert azt hitte szükség lesz rájuk.

A szövegben ez a 7. mondat.

Az állásomat azért vesztettem el,mert egy fél város látta az "üldözést",a kirángatást,a cégfeliratos autóból,a szirénás felvezetést,és akkor még a fönököm sem nekem hitt.
Amikor az egész lezajlott,vissza akartak venni a munkahelyemre,de mivel nem állt ki akkor mellettem az ember,én inkább soha többet nem akartam visszamenni,és már beadtam az erkölcsi bizonyítványhoz a kérelmet,hogy vállalkozó lehessek,amit meg is kaptam,tehát nem volt ez az eset rám nézve következménnyel,pedig azt hittem valamilyen gátja lesz az egésznek.

No akkor, hogy tisztán láss.  Kacsint

Ha van egy bejelentés - jelen esetben erősen gyanítom, hogy önbíráskodásról volt szó - akkor oda kimegy a rendőr.
Ez a bűncselekmény HIVATALBÓL ÜLDÖZENDŐ!!!
Innentől kezdve a sértetti nyilatkozat maximum - az esetleges könnyű - testi sértésre vonatkozhat.
Súlyosnál már a sértett sem tehet semmit.

Elmondom mi lett volna ha...
Kimegy a rendőr és a sértett felesége - bejelentő személye tök mindegy!!! - azt mondja, hogy attól félt nyakon vágod a férjét, valószínűleg úgy léptél fel, ami miatt neki rendőrt akart!!! hívni.
(Ha nem így lett volna, sejtésem szerint nem is hívja.)

Lebeszéli a rendőrt, hogy á mégsem akartam semmit sem mégiscsak síkáljuk el a dolgot.
A rendőr mit írjon le az eseményről a jelentésben, ha egy hivatalból üldözendő bcs.-ről van szó?

Azt, hogy katonai bűncselekményt követ el, nem intézkedik egy akár letöltendő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény kapcsán és el van boronálva minden?
Aztán meg esetleg 2 nap múlva megjelensz és megvered a sértettet?
Szerinted kit vesznek elő ezért a későbbiekben?
Ember, ennél sokkal kisebb dolgokért szereltek le rendőrt!

A másik:

Ha ténylég nem akart semmit sem a sértett, meg a felesége, akkor ugyan mi hangozhatott el VALÓBAN köztük és a rendőrök között, amiért ők állításod szerint oktalanul az elfogásodra indultak?
Biztos azt mondták a rendőröknek, hogy ez egy olyan helyes srác volt, nem is értem miért telefonáltam a rendőrségre?
Biztos azt sem mondták el a rendőröknek, hogy merre és milyen kocsival indultál el...
Szerinted ki adta meg a kocsit típusát színét ami alapján elfogtad?

Szerintem ahelyett, hogy a vonatkozó jogszabályok, törvények (lásd fent a hivatalból üldözendő kifejezést!!!) ismerete nélkül a rendőrt aláztad le egyből, inkább a bejelentő fülét rángattad volna meg.

Ugye milyen más ebből az aspektusból IS látni a dolgokat?

Nem mondom, hogy minden így zajlott, de az éremnek akadhat másik oldala is.  Mosolyog
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1364 Dátum: 2011. Október 22. - 06:17:43 »

No akkor, hogy tisztán láss.  Kacsint

Ha van egy bejelentés - jelen esetben erősen gyanítom, hogy önbíráskodásról volt szó - akkor oda kimegy a rendőr.
Ez a bűncselekmény HIVATALBÓL ÜLDÖZENDŐ!!!
Innentől kezdve a sértetti nyilatkozat maximum - az esetleges könnyű - testi sértésre vonatkozhat.
Súlyosnál már a sértett sem tehet semmit.

Elmondom mi lett volna ha...
Kimegy a rendőr és a sértett felesége - bejelentő személye tök mindegy!!! - azt mondja, hogy attól félt nyakon vágod a férjét, valószínűleg úgy léptél fel, ami miatt neki rendőrt akart!!! hívni.
(Ha nem így lett volna, sejtésem szerint nem is hívja.)

Lebeszéli a rendőrt, hogy á mégsem akartam semmit sem mégiscsak síkáljuk el a dolgot.
A rendőr mit írjon le az eseményről a jelentésben, ha egy hivatalból üldözendő bcs.-ről van szó?

Azt, hogy katonai bűncselekményt követ el, nem intézkedik egy akár letöltendő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény kapcsán és el van boronálva minden?
Aztán meg esetleg 2 nap múlva megjelensz és megvered a sértettet?
Szerinted kit vesznek elő ezért a későbbiekben?
Ember, ennél sokkal kisebb dolgokért szereltek le rendőrt!

A másik:

Ha ténylég nem akart semmit sem a sértett, meg a felesége, akkor ugyan mi hangozhatott el VALÓBAN köztük és a rendőrök között, amiért ők állításod szerint oktalanul az elfogásodra indultak?
Biztos azt mondták a rendőröknek, hogy ez egy olyan helyes srác volt, nem is értem miért telefonáltam a rendőrségre?
Biztos azt sem mondták el a rendőröknek, hogy merre és milyen kocsival indultál el...
Szerinted ki adta meg a kocsit típusát színét ami alapján elfogtad?

Szerintem ahelyett, hogy a vonatkozó jogszabályok, törvények (lásd fent a hivatalból üldözendő kifejezést!!!) ismerete nélkül a rendőrt aláztad le egyből, inkább a bejelentő fülét rángattad volna meg.

Ugye milyen más ebből az aspektusból IS látni a dolgokat?

Nem mondom, hogy minden így zajlott, de az éremnek akadhat másik oldala is.  Mosolyog
Szia Wetzlar !

Leírom a történetet főbb vonalakban,mert úgy látom érdekelne.

Értem amit mondasz.Hiába mondta a sértett,hogy nem kér intézkedést,a rendőrnek hivatalból fel kellett jelentenie,a bíróság pedig majd eldönti,hogy megalapozott-e a vád,avagy sem.
Amikor kihívta a rendőröket a nej,akkor azt mondta,hogy féltette az urát,de végül is nem történt semmi.
Egyébként könnyen adtak személyleírást,és a kocsinak az adatait is jól tudták,mert a cégtől az ipari gépeiket minden évben én tartom karban,én javítom,és ennek már vagy 5-6 éve,tehát eddig minimum15 -ször voltam náluk,és eddig mindent kifizettek,jó ügyfelek voltak.
Most sem lett volna probléma,ha az illető nem hazugoz le./Egy harminc éves gépben cseréltem alkatrészt,egy olyant,aminek az élettartama jó ha 2-3 év,de a használattól függően lehet akár 1-2 év is.
Nem tudtam kimenni,a cégtől pedig csak én javítottam ipari gépeket is,ezért lett a baj.
Kihívtak más szerelő céget,aki kicserélte ezt az alkatrészt (amit én előtte pár hónapja),és azt állította az "ÚR",hogy azért kellett kicserélni,mert elkopott,mire ők mondták,hogy az nem lehet,mert most lett kicserélve,a "szaki" pedig azt állított,hogy az lehetetlen,mert ez ami benne volt ez eredeti.
Azt elképzelni,hogy egy ipari gépben,aminek a motorja 14-15000-res fordulaton megy,napi 8 órát,és a szénkeféje 35 mm,amiből a vezeték visszatart 5-6 mm-tert,(hogy nehogy a spirálrugó rászaladjon a kommutátorra,szegény kommutátor pedig olyan,hogy már rendesen eszi amúgy is a szénkefét)ne kopjon el 30 év alatt,na ezt nehéz elképzelni,mert jómagam cseréltem akkor másodjára,és elöttem pedig mások vagy 8-szor.
A másik szerelő alámtett igazságtalanul.
Hívnak egy másik ipari géphez,és megjavítom,majd mondom,hogy 6.300 lesz,erre ők kijelentik,hogy nem fizetnek,mert a múltkor én nem javítottam meg a gépet,csak humbukoltam,és kiszámláztam 1500 kiszállást 1500 anyagköltséget,és 2000 munkadíjat ,összesen 5000 Ft + áfát (akkor amikor az ipari gépeknek csak a jav. rezsi óradíja másoknál min.3000-4000.- +áfa).
Elmondták,hogy az Úr elvitte a motort(helyszínen 25perces munka),két nap múlva visszavitte,úgymond felújította 17.000.--ért.
Mondom nekik,akkor biztos tekercselni kellett,ha ennyibe került(bár egy forgórészt csak 8000.--ért tekernek,az állórész meg sohasem megy tönkre,de mindegy).
Azt mondják,hogy nem tekercselni,hanem szénkefézni kellett,az van a számlán,és az hogy felújítás.
Ez így is lehet,mert 1 nap alatt nem tekeri meg senki azt a motrot.
Ekkor én mondtam,hogy árulja el a szerelő nevét,vagy mutassa meg a számlát,mert az egészet addig nem hiszem el,ha megmutatja nem kell fizetni-e,és már itt sem vagyok.
Nem volt hajlandó megnevezni az illetőt,nem volt hajlandó számlát mutatni,én meg azt mondtam nem hiszem el a történetét,ha viszont igaz amit mond,akkor a másik szerelő hazudik.
Levezettem neki,hogy 30 év után nem lehetett eredeti benne a kefe értse már meg,ennek ellenére nem tágított,hogy nem fizet,és a másik komának hisz(persze mert ezzel tudta csak indokolni,hogy miért nem fizet),vegyem tudomásul,hogy én hazudok,és távozzak.
Egészen eddig nem is borult ki a bili,értettem,hogy megvezették,csak rá kellene valahogy ébresztenem.
De amikor lehazugozott,picit mérges lettem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: