Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586043 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Július 18. - 12:05:14 »

Az egyáltalán nem biztos, hogy az őz adásvétele bűncselekmény, ennek az állatnak is elképzelhető a jogszerű tartása, így kereskedelme is. Persze ezt tisztázni kell, de egy ilyen hirdetés még nem biztos, hogy bűncselekményről árulkodik.

Az azonosító jel árusítása viszont egyértelműen bűncselekmény, mégpedig véleményem szerint egyedi azonosító jel meghamisításának bűntette.


Btk. 277/A. § (1) bekezdés: „Aki
a) egyedi azonosító jelet eltávolít, vagy egyéb módon meghamisít,
(...)
bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

Ennyi. Akinek kedve van hozzá, nyugodtan jelentse fel az illetőt, én csak azért nem teszem, mert most egy kissé el vagyok havazva.....
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Július 18. - 13:31:23 »

Dúvadjelről van szó nem krotáliáról.

Apropos krotália: miért nem a szép magyar lábszám szót használjuk?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Július 18. - 13:34:21 »

Mi az a dúvadjel gyerekek? Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Július 18. - 13:37:41 »

Rókának orra, szárnyasnak csőre/lába.

Gondolom van ahol fizetnek érte a hivatásosnak (talán még a törvény is rendelkezik valami ilyesmiről), aztán gondolom így akar vele bótolni a manus.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Július 18. - 13:52:14 »

Dúvadjelről van szó nem krotáliáról.

Apropos krotália: miért nem a szép magyar lábszám szót használjuk?  Vállat von

Hoppá, bocsánat, elnéztem valóban!

Az viszont biztosan nem bűncselekmény, de még csak nem is szabálysértés... ennyi...
Naplózva
Fzsolt69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Július 19. - 11:30:16 »

Dúvadjelről van szó nem krotáliáról.

Apropos krotália: miért nem a szép magyar lábszám szót használjuk?  Vállat von

Hoppá, bocsánat, elnéztem valóban!

Az viszont biztosan nem bűncselekmény, de még csak nem is szabálysértés... ennyi...
Naplózva
Fzsolt69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Július 19. - 11:41:19 »

Sziasztok!
Nálunk nem csak a hivatásos kap javadalmazást a leadott duvadjelekért, hanem a sportvadász is. Rókaorr 1 doboz sörétes lőszer, kutya, macska orr 9 db sörétes lőszer, szárnyas dúvad lábai 5 darab sörétes lőszer.  Közel egy kartonravalót adogattam már le ebben az idényben.

Viktor!
Ennek fényében azért már érthető a hirdetés!!! Persze hirdetni lehet! Meg is lehet venni! Csak felhasználni nem lehet, mert akkor azzal ugye már becsapunk valakit, amiből anyagi hasznunk is származik....
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Július 20. - 15:43:07 »

Dúvadjelről van szó nem krotáliáról.

Apropos krotália: miért nem a szép magyar lábszám szót használjuk?  Vállat von

Mi ezt azonositónak modjuk. (néha krotáliának :Mosolyog)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Július 20. - 22:07:04 »

Sziasztok!
Nálunk nem csak a hivatásos kap javadalmazást a leadott duvadjelekért, hanem a sportvadász is. Rókaorr 1 doboz sörétes lőszer, kutya, macska orr 9 db sörétes lőszer, szárnyas dúvad lábai 5 darab sörétes lőszer.  Közel egy kartonravalót adogattam már le ebben az idényben.

Viktor!
Ennek fényében azért már érthető a hirdetés!!! Persze hirdetni lehet! Meg is lehet venni! Csak felhasználni nem lehet, mert akkor azzal ugye már becsapunk valakit, amiből anyagi hasznunk is származik....

Árulni nem tilos. A felhasználás viszont természetesen tulajdon elleni szabálysértés, sőt, ha meghaladja a 20.000- Ftot, akár csalás vétsége is lehet.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Július 31. - 12:35:49 »

Sziasztok Lányok/Fiúk!

Egy Barátom kérdése nyomán ismételten eltöprengtem az alkohol és a fegyverviselés kérdésén. Be kell vallanom töredelmesen, hogy azt gondoltam eddig: egy sör sem fér bele a fegyver viselésébe, használatába. Most azonban felülvizsgáltam ezt az álláspontot a jogszabályszöveg alapján:

A Korm rend. 38. § (1) bekezdésének c) pontja alapján „a lőfegyver, gáz- és riasztófegyvert tartó személy fegyverét nem szállíthatja, nem viselheti és nem használhatja szeszes italtól befolyásolt állapotban, illetve, ha szervezetében kábítószer, illetve pszichotróp anyag van”

A jogszabály tehát az alkoholos befolyásoltsághoz köti a fenti a fegyvertartás szabályainak megsértését, azaz csak ebben az esetben követhető el az Sztv. 141. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés is.

Az alkoholos befolyásoltság jogi kategória, az alkoholfogyasztás és az alkoholos befolyásoltság igazságügyi orvos-szakértői vizsgálatáról és véleményezéséről szóló, az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. számú, 1994. november 30-án megjelent módszertani levele értelmében az alkoholos befolyásoltság fennállása és mértéke véleményezéséhez - a vért vevő orvos által észlelt klinikai tünetek rögzítése mellett - a véralkohol-tartalom objektív módszerekkel történő meghatározásának az eredményei szolgálnak alapul.

A számunkra fontos alkoholértékek a következők:

- 0,30 ezrelék alatt negatív;0,31-0,50 ezrelék között: ivott, de alkoholosan nem befolyásolt,
- 0,51 ezrelék felett – különböző fokozatokban – alkoholosan befolyásolt.

Tehát a Korm.rend. szerinti befolyásoltság véleményezése szakkérdés, enélkül, azaz szakvélemény nélkül a szabálysértést megállapítani és a fegyvertartást visszavonni nem lehet. Ennek megállapításához a szonda (Spiratest, Lion) önmagában nem elég, az csak arra szolgál, hogy megállapítsa az alkohol jelenlétét, megjegyzem az alkoholszonda használatát a Rendőrségi Törvény csak a közlekedésrendészeti intézkedések körében nevesíti, így egy nem gépkocsit vezető vadásszal szembeni alkalmazása több mint aggályos.

Az alkoholos befolyásoltság megállapítása tehát csak a két másik módszer a vérvétel és a szondán kívüli légbefújásos módszer. Levegőbefúvásos módszer esetén egyedül a Seress Ethylometer és a még kísérleti szakban levő Siemens Alcomat eszköz orvosszakértő által szakvéleménnyel alátámasztott (!) eredménye fogadható el. A bizonyítás másik eszköze a vérvétel, az ítélkezési gyakorlatban is ez a legelfogadottabb, mint a legobjektívebb módszer.

Összefoglalva: álláspontom szerint egy kis kupica, vagy egy sör jogilag mindenképpen belefér, ez nem alapozza még meg az alkoholos befolyásoltságot, azaz a lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértést. Az alkoholos befolyásoltságot csak a megfelelő bizonyítás azaz szakvélemény alapján lehet megállapítani és megszabadítani minket ennek alapján a fegyvereinktől.

A határ azonban nagyjából egy sör, nem árt odafigyelni hogy ezt ne lépjük át. Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Július 31. - 12:58:53 »

Nagyon érdekes, és IGAZ amit írsz, de én mégsem ajánlom senkinek, hogy kipróbálja!
Egyrész, a herce-hurca miatt, másrészt azért, mert nem hiszem, hogy akik az ilyen ügyekben döntéseket hoznak is így gondolják! Vállat von
Nekem a Vadászat, és a fegyvertartás egy sörnél többet ér!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Július 31. - 13:08:07 »

Nekem is többet ér! De bárki belefuthat egy ilyen helyzetbe és nem kell mindjárt feltartott kézzel leadni a puskát.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Július 31. - 13:21:10 »

Nagyon érdekes, és IGAZ amit írsz, de én mégsem ajánlom senkinek, hogy kipróbálja!
Egyrész, a herce-hurca miatt, másrészt azért, mert nem hiszem, hogy akik az ilyen ügyekben döntéseket hoznak is így gondolják! Vállat von
Nekem a Vadászat, és a fegyvertartás egy sörnél többet ér!

Dícséretes önmegtartóztatás ez Attila, elismerésem! Igen De még nagyobb lenne az örömöm, ha ez belső meggyőződésből és nem a hatóság jogszerűtlen intézkedésétől való félelemből fakadna.

"akik az ilyen ügyekben döntéseket hoznak is így gondolják"

Hát igen, sajnos a rendőrségi túlkapások igen jellemzőek hazánkban ezen a téren, de azzal a bíróság vajmi keveset szokott törődni, hogy a rendőrnek mi a személyes meggyőződése, elvégre ez a szerv a jogszabályok alapján jár el (ennek a Rendőrségre is vonatkoznia kellene).

Mindegy, akit ártatlanul meghurcolnak, az innentől kezdve tudja mire kell hivatkoznia hogy bebizonyítsa az igazát.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Július 31. - 13:38:27 »

Az érem másik fele pedig az, hogy ilyenformán szinte lehetetlen kiszűrni a vadászatból azokat akik beszürcsölve járnak ki.

A legendákat félretéve, biztosan sokan láttak-hallottak-ismertek olyan embeket, akik rendszeresen ittasan jártak vadászni, nem kevés fejtörést okozva ezzel a többieknek. Jó hideg téli disznóhajtáson is előfordult már hogy a déli átállásra a pógárnak ujra kellett tölteni a laposüveget, mert elfogyott belőle a 'tea'. És nem beszélve azokról, akik eddig is bátran szürcsöltek a vadászaton, gondolván hogy nekik amúgy is mindent szabad...

Aztán beugrik a pár év előtti pusztavacsi történet, mikor a némileg ittas kisérővadász a hasonló állapotú vendéggel sötétben rálövetett egy kóbornak hitt kutyára... ami egyébként az erdész vizslája volt, és mögötte állt a felesége, akit sikerült a 7x64-es Norma Vulkannal combon találni...

Szóval az ilyen emberek kiszűrésére ilyenformán nincs reális lehetőség, csak akkor lehet az ittasságukat vizsgálni ha már megvan a baj.
Hát én ennek nem örülök. NoNo
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Július 31. - 13:41:54 »

Az érem másik fele pedig az, hogy ilyenformán szinte lehetetlen kiszűrni a vadászatból azokat akik beszürcsölve járnak ki.

A legendákat félretéve, biztosan sokan láttak-hallottak-ismertek olyan embeket, akik rendszeresen ittasan jártak vadászni, nem kevés fejtörést okozva ezzel a többieknek. Jó hideg téli disznóhajtáson is előfordult már hogy a déli átállásra a pógárnak ujra kellett tölteni a laposüveget, mert elfogyott belőle a 'tea'. És nem beszélve azokról, akik eddig is bátran szürcsöltek a vadászaton, gondolván hogy nekik amúgy is mindent szabad...

Aztán beugrik a pár év előtti pusztavacsi történet, mikor a némileg ittas kisérővadász a hasonló állapotú vendéggel sötétben rálövetett egy kóbornak hitt kutyára... ami egyébként az erdész vizslája volt, és mögötte állt a felesége, akit sikerült a 7x64-es Norma Vulkannal combon találni...

Szóval az ilyen emberek kiszűrésére ilyenformán nincs reális lehetőség, csak akkor lehet az ittasságukat vizsgálni ha már megvan a baj.
Hát én ennek nem örülök. NoNo

Ennek én sem, ebben egyet is értek Veled.

A legmegfelelőbb megoldás: ha az ember látja, hogy a másik személy rendesen ittas, akkor hív egy rendőrt, az pedig bekíséri vérvételre.

Ezt meg lehet tenni minden további nélkül...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: