Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585793 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1275 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 15:42:05 »

Nem offoljuk szét a topikot!  Irány a csevegő! Fa testápoló
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1276 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 16:13:31 »

Na hogy az off-olásnak vége szakadjék.

Ki mit tud arról a bizonyos jogszabályról, hogy lakott terület, belterület, tanya, út, vasút, zártkerti ingatlantól hány száz méteren belül tilos vadászati célú mobil ill. állandó magasles telepítése, üzemeltetése.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1277 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 17:39:44 »

300m?  Vállat von
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1278 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 17:56:23 »

300m?  Vállat von
Én is így tudom! Ha csak azóta nem változott valami §. Fejvakarás
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1279 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 18:05:39 »

Tudtommal nem változott a Jogszabály. Én is 300 méternek tudom a minimális távot, úgy mobil, mint fix les vagy vadászati célú szór esetén. Fejvakarás

Csak érdekelt, hogy jól emlékszem e erre a jogszabályra.

Van, aki magasról tesz rá.
 
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1280 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 20:50:01 »

300 méter!
Majd addig tesz rá amíg valami baleset nem lesz!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1281 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 09:43:56 »

Én úgy emlékszem, hogy a 300m kapcsán lesvadászat szerepel a törvényben, nem vadászati létesítmény.
Illetve a létesítményre az vonatkozik, hogy a szomszéddal való megegyezés hiányában van előírt távolság. Ha van megegyezés, lehet vadászati létesítmény a határon is.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1282 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 10:53:15 »

Szervusztok! Emelem
 Lehet, hogy rosszul tudom, de a törvény csak a területhatároknál határozza meg a lesvadászat 300 méteres korlátját. Én a ma is érvényben lévő rendeletek között nem találtam sehol olyat, ami szabályozná a vadgazdálkodási berendezések kihelyezési távolságát.

Ismereteim szerint   a lakott terület kezdetét és végét jelző táblán belüli terület számít lakott területnek. Tehát a tanya nem a klasszikusan vett lakott terület.  Ha a tanyáknál is figyelembe vennénk a 300 méteres távolságot egyes területeken nem is lehetne vadgazdálkodási berendezéseket kihelyezni, de még vadászni sem lehetne.  Nálunk tavaly volt egy feljelentés egy őzlövés miatt, amikor is a tanya kerítésétől nem messze adtak le egy lövést.  (természetesen a tanyával ellentétes irányba) A rendőrség is lezárta az ügyet, mert a vadászatot szabályosnak minősítette. Sajnos valóban sok nézeteltérés adódik a tanyák közelében folytatott vadászatokból, (főleg a városokból kiköltözött új tanyatulajdonosokkal) de azt tudomásul kellene mindenkinek venni, hogy minden területrész vadászterület ami után bérleti díjat fizetünk.
Az utak, vasutak, stb.  mellé normális vadgazda természetesen nem rak etetőt, és úgy vadászik, hogy ne okozzon közúti balesetet a megzavart vad. Az ezekből adódó balesetekért  már felelősséggel is tartozik.
Magaslest pedig nyugodtan!

Én ezeket találtam:
  Vtv. 31. § (1) Vadászterületen vadgazdálkodási, vadászati létesítmény a föld használójának előzetes hozzájárulásával létesíthető.


Vtv. 71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:

g) az érintett vadászatra jogosultak közötti megállapodás hiányában a szomszédos vadászterület határától számított háromszáz méteren belüli lesvadászat,

 Wave


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1283 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 14:54:26 »

Szia Attila Wave

Itt a szomszéd az az ipari park, és más egyéb sűrűn járt terület 50 méterre. Vagyis, belterület, lakott terület. Lő
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1284 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 15:17:20 »

Pista!

Én azt írtam le amit megtaláltam a rendelkezésekben, és nem egy konkrét esetre válaszoltam. Az amit nekem átküldtél, arra nem tudok mit mondani, mert nem ismerem.
Egyébként az, hogy ipari terület még nem jelenti azt, hogy lakott területnek minősül.
A sűrűn járt rész sem meghatározó, mert pl.  a Pilisi Parkerdő szentendrei területe igen csak sűrűn járt, mégsem lakott terület, hanem vadászterület!
A vadászat szempontjából szerintem édes mindegy, hogy egy terület mennyire ritkán, vagy sűrűn látogatott, mert a lövés leadása előtt minden esetben igen körültekintően kell eljárni, és már mindenütt lehet/kell/ csellengőkre számítani.

A félórás videóról és a készített fényképekről nem mondok véleményt. Az biztos, ha én ilyeneket készítenék, másnap nehezemre esne borotválkozni! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1285 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 15:43:14 »

Hát az biztos, hogy nagyon észen kell lenni! Nálunk az erdőkedvelő túristák miatt szokott gond lenni! De amikor szól nekik az ember, hogy ugyan már nem jó játék a vadászterületen sétafikálni, akkor még ők sértődnek meg, mert a természet mindenkié! Márciusban ülök kint az erdő szélén egy vadföldön! A vadföld mellet 100 ha-os repcevetés! Olyan 19.40. körül tőlem kb. 400 méterre két 12-13 éves forma gyerek sétálgat repcén az erdő szélétől egyre messzebb haladva! Szitkozódtam is rendesen, mert úgy gondoltam jelenlétükkel úgy megzavarták az erdőt, hogy nekem itt már disznó nem terem! Hát erre kiáll az erdő szélére, tőlem 140 méterre három olyan 150 kg körüli koca meg két 45 kg körüli süldő, és feszülten néznek rám! Mivel a gyerekek nem már jó 500 méterre elhagyták a lőirány vonalát, gondoltam két legyet ütök egycsapásra, terítékre hozok egy jó kis süldőt, meg elveszem ezeknek a kedvét a határba való tekergéstől! A 243-as durrant, a üldő elfeküdt, és mivel emelgette még a fejét megváltottam a szenvedéseitől! A kölkök meg szaporázott léptekkel elhagyták a területet.
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1286 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 16:36:48 »

Szervusz Zotya!

Hát sajnos már nem igazán mondható, hogy a természet (de főleg az erdő) mindenkié!
A gond ott kezdődik amikor a turistautakat messze elkerülik, és össze vissza kolbászolnak az erdőben, vagy a vetéseken. Sokszor kocsival, motorral, lóval is. Az erdőkben már hajnali szürkületben bóklászó gombázókról nem is beszélve.

De azt hiszem ezen a téren sem lesz egyenlőre nagy változás. Majd ha egyszer-kétszer érvényt szereznek a törvénynek, és hoznak egy pár elmarasztaló ítéletet, talán akkor.

Erre gondolok:
"A VAD ÉS ÉLŐHELYÉNEK VÉDELME
Általános szabályok
Vtv. 28. § (1) A vadászatra jogosult nem veszélyeztetheti a nem vadászható állatfajok, az élő szervezetek, valamint a vadászterületre meghatározott legkisebb vadlétszám fennmaradását.
(2) A vadászaton kívül a vad nyugalmát mindenki köteles megóvni. Tilos vadászaton kívül a vad fennmaradását bármilyen módon veszélyeztetni.
(3) A vad védelme érdekében tilos a vad búvó-, lakó-, és táplálkozási, valamint szaporodási vagy költési helyét zavarni. Nem minősül zavarásnak az okszerű mező- és erdőgazdálkodással összefüggő tevékenység, ideértve a halastavak lehalászását is.
(4) Tilos a madarak fészkének és fészkelésének vadászati célra engedélyezett vagy bármely más eszközzel való zavarása, megrongálása vagy elpusztítása. A vadászati hatóság a tilalom alól - a természetvédelmi hatóság előzetes szakhatósági hozzájárulásával - felmentést adhat, amennyiben a vadállomány védelme, valamint a vadkárok megelőzése ezt különösen indokolttá teszi."


De ezzel egyenlőre egyetlen "természetvédő zöldike" sem foglalkozik. Sőt! A legtöbb csellengő arra hivatkozik, hogy ő természetvédő, ellentétben a gyilkos vadászokkal.
A jegyzők is csak széttárják a kezüket, ha levelet írunk a tavaszi erdőben legeltető birkások miatt. A büntetés 10 000 Forint amit röhögve kifizetnek, és a harmadik feljelentés után szinte minket zavar el a jegyző!
Ez az egész természetvédelem is egy nagy rakás....! Ha Mariska néni vízbe fojtja a nyolcvanadik kismacskáját kaphat két évet. De ha letárcsázzák a fészkeket, kiszántják a nyúlfiakat, elkaszálják a gidákat, hát Istenem. Régen legalább kötelező volt a vadriasztó használata, és az ilyen munkákról értesítették a vadászokat is!.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1287 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 17:26:53 »

Szia Attila!
Maximálisan egyetértek veled! Mikor úgy olvastam az írásod, olyan érzés volt, mintha Te is nálunk vadásznál! Ugyan ez a forgatókönyv! Cross motorral az erdőben, erdőgazdasági-, mezőgazdasági utakon, vetéseken keresztül-kasul! Csellengők az erdőkben! Zavarják a vad élőhelyét! 2-3 évvel ezelőtt volt valamelyik tv csatorna híradójában, hogy természetvédelmi területen lekapcsolták az ott cross motorozó, qvadozó egyéneket, a járműveket lefoglalták, és ha jól emlékszem meg is bírságolták őket! Kérdem én! A vad élőhelyének a zavarását miért csak természetvédelmi területen lehet szankcionálni? Ezzel a két suttyóval is, az imént leírt eseményt megelőzően kb. egy hónappal már összefutottam ezen a területrészen! Direkt szóltam nekik, hogy vadászterületen vannak, ahol vadászat folyik, és lehet, hogy a szüleik nem örülnének neki, ha valamelyiküket eltalálná egy kósza lövedék(merthogy akkor az erdő kellős közepén voltak). Erre még kérdőre von, hogy mikor lesz vége a vadászatnak, mert ők ki szeretnének ide járni! Hozzáteszem a lakóhelyüktől légvonalban is vagy 5-6 km-re voltak! Elhajtottam őket! Ez nem volt nekik elég! De valószínűleg másodszori találkozásunknál a leadott lövések hatásosak voltak, mert azóta nem láttam őket! Nem is fogják fel, hogy zavarják a vadat, hiszen a disznók is őmiattuk indultak meg! Mondjuk nekik elég volt ennyi! De egy motoros? Utol se érem, hogy szóljak neki, meg se áll, mert tudja, hogy törvénytelen amit csinál!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 09. - 17:32:10 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1288 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 18:45:14 »

Ez mind szép és jó Zoli. De akkor azt is írjuk ki nyíltan, hogy 2 éve E.cs-ben a vadőr részegen lövöldözött a motorosokra sörétes puskával, és semmi sem lett belőle.
Senki sem szólt a rendőrség részéről azért sem, mikor az erdőben keresztbe kasba drótot feszítettek ki minden ösvényre, és volt olyan motoros akinek kulcs csont törése lett, a másikat meg úgy kellet újraéleszteni akkorát esett miután beakadt a drótba a bukósisakja, és a vízmosásban landolt a gépével.
Szankcionálni kell, de azért nem kellene átesni a másik oldalra. Én sem rajongok a motorosokért az erdőben, pedig én is motoros vagyok. De azért ez, nem megoldás. Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1289 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 19:27:09 »

Pista!

Igazán nem értelek. Feltettél egy általános kérdést amire legjobb ismereteim szerint próbáltam válaszolni.
Aztán kiderül, hogy egy konkrét dologra vagy kíváncsi amire te sokkal jobban tudod a választ, mert a helyzetet csak te ismered. ??
Mit akarsz itt bebizonyítani? Azt, hogy a vadászok milyen rossz emberek? Semmivel nem rosszabbak mint a nem vadászok.
A részegen lövöldöző vadőrről mi a véleményem, talán nem kell leírnom. Mint ahogy  azokról sem írom le a véleményemet akik ilyenkor nem veszik ki a kezéből a fegyvert, vagy azokról sem akik a piásan kocsiba ülő társuk kezéből nem veszik ki a kulcsot!  (aztán lehet fröcsögni, ha balesetet okoz!)  Példákat pro és kontra vég nélkül lehetne még sorolni!
Vagy azt akarod bizonygatni, hogy a rendőri munka milyen? Hidd el ezt talán nálad jobban meg tudom ítélni, de azt sem itt kell bírálni. Azokon kell számon kérni akik hosszú idő alatt módszeresen ide juttatták a rendőrséget, vagy akik felelőtlenül ígérgettek. Megnyugtatlak, lesz még ilyenebb se! Ördög
Azt, hogy ki feszítheti ki a drótokat nem tudom, de ha te tudod tegyél feljelentést. Ugyan úgy, mint abban az ügyben amit nekem írtál.


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: