Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586175 alkalommal)
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1260 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 19:38:42 »

Pont ez az látod, amiről úgymond beszélek. Tanulsz mint egy güzü, és a végén amit a munkádért kapsz, minimálbér.
Hiába van felsőfokú végzettséged, leszel max vadőr. Ezért tanultál 800 évet, hogy a végén a rengeteg tanulásért kiszúrják a szemed éhbérrel?
Ez neked is, nekem is, és szinte mindenkinek felnyomja az agyvizét. De ez érthető is.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1261 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 20:08:05 »

Üdv ! Azért azt ismerjük el , az utóbbi 20 évben túlképzés van . Talán egész európát eltudnánk látni
felsőfokú vizsgát tett fiatallal ! Nemcsak erdészet , vadgazdálkodás területén . Viszont jó szakmunkás meg nincs vagy
csak kevés . Kíváncsi lennék 45 előtt , hogy ment ? Gondolom akkor is voltak inas és segéd évek , mindkettő területén !   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1262 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 20:15:36 »

Szia Roli! Emelem

Nekem nincs gondom a felsőfokú végzettséggel! Sőt!
Csak azért kérdeztelek, mert neked is van rálátásod a kérdésre, és kíváncsi voltam, hogy értékeled !
Köszi! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1263 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 14:17:33 »

Üdv ! Azért azt ismerjük el , az utóbbi 20 évben túlképzés van . Talán egész európát eltudnánk látni
felsőfokú vizsgát tett fiatallal ! Nemcsak erdészet , vadgazdálkodás területén . Viszont jó szakmunkás meg nincs vagy
csak kevés . Kíváncsi lennék 45 előtt , hogy ment ? Gondolom akkor is voltak inas és segéd évek , mindkettő területén !   Emelem

Szerintem nem kell odáig visszamenni, elég a rendszerváltás előttig. A nyolcvanas években is megvoltak még az egészséges arányok a szakmunkás-technikus-egyetemi végzettségű fiatalok között.
Ez csak az utóbbi 20 évben borult fel.
Úgy néz ki egyébként, hogy nem csak el tudnánk, hanem el is látjuk fél Európát, ld. orvoskivándorlás, ami szakemberek szerint a Munka törvénykönyvének jelenleg tervezett változásai miatt a jövőben erősödni, és sok más szakterületet is érinteni fog.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1264 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 14:33:05 »

Úgy néz ki egyébként, hogy nem csak el tudnánk, hanem el is látjuk fél Európát, ld. orvoskivándorlás, ami szakemberek szerint a Munka törvénykönyvének jelenleg tervezett változásai miatt a jövőben erősödni, és sok más szakterületet is érinteni fog.

 Igen
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1265 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 15:15:29 »

Üdv ! Lehet nem így van , de mintha az államokban az első pár évet kijelölt helyen töltik a kezdő orvosok .
Nem kívánság műsor . / ha nem jól tudom akkor  Stoel /
Egyáltalán van még  gyakornoki idő a diploma megszerzése után . Régen végig kellett járnia az egész területet .
Tapasztalatom szerint túl rövid volt , csak felszínes rálátást biztosított ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1266 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 16:59:37 »

Üdv ! Lehet nem így van , de mintha az államokban az első pár évet kijelölt helyen töltik a kezdő orvosok .
Nem kívánság műsor . / ha nem jól tudom akkor  Stoel /
Egyáltalán van még  gyakornoki idő a diploma megszerzése után . Régen végig kellett járnia az egész területet .
Tapasztalatom szerint túl rövid volt , csak felszínes rálátást biztosított ,.  Emelem

Szia Lacus! Nem akarom szétoffolni a topikot, de van 4-5 rezidens ismerősöm. Van gyakornoki idő a szakvizsgáig, ez "x" év, attól függ, ki mivel kíván a jövőben foglalkozni. Feketén-fehéren megmondták, a hálapénzből élnek (ha van, ez náluk egyáltalán nem általános), mert a fizetésből nem lehet ( kb 90.x ezer forint), abból viszont nem feltétlen szeretnének. Én maradéktalanul meg tudom érteni egytől egyik az összes rezidenst: elvárják, hogy döntsön életekről egyetlen kivétellel, ez pedig a maga sorsa..  Ördög  Hozzájuk képest a jogászi munka tényleg kismiska.

Bocs az offért.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Márti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1267 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 13:28:32 »

Kedves Lacus!

Én tavaly végeztem a fősulival és a BSc-n most már van a nappalisoknak fél év szakmai gyakorlat, ami nekünk a következőképp nézett ki: egy hónap a Tanulmányi erdőgazdaságban, hat hét állami erdőgazdálkodónál és egy hónap az MGSZH-nál, úgy tudom más felsőoktatási intézménynél is hasonlóképp rendezik a dolgot. Volt olyan évfolyamtársam aki nem sokat csinált ez alatt az idő alatt, mert nem tudtak neki munkát adni, de én sokat tanultam például a trófeabírálatról, mondjuk ehhez az is fontos, hogy ki a gyakorlatvezető és mennyire hajlandó értelmes munkát adni a gyakorlaton lévő diáknak.
A középiskolai képzésben is úgy tudom hogy van nyári gyakorlat, ami kötelező.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1268 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 14:48:54 »

Kedves Márti  Wave ! Nem rosszindulatból írtam . Tapasztaltam a terepi gyakorlat akkor ér valamit , ha tevékenyen részt vesz 
benne a diák . Speciel én szerettem velük dolgozni / halászati és zöldség termesztési - öntözési ágazat / sokszor szidtak is mint a bokrot .  Röhög Röhög . Igaz ragadt is rájuk valami  Röhög  Igen / nemcsak az iszap és a sár / .   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Márti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1269 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 15:57:19 »

Kedves Lacus!

Gondoltam , hogy nem rosszindulat vezérelt, csak volt egy kérdésed és próbáltam tárgyilagosan válaszolni, csak a saját tapasztalatomat írtam le.
 Kacsint
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1270 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 19:50:51 »

Kedves Márti  Wave ! Szerinted jobb lett volna több gyakorlat ? Hogy érzed ? Nekem nagy álmom volt az erdész hívatás ,
de már írtam itt a fórumon / sajnos nem jött össze /  Rííí   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Steve
Vendég
« Új üzenet #1271 Dátum: 2011. Augusztus 07. - 21:07:46 »

Szia Lacus! Nem akarom szétoffolni a topikot, de van 4-5 rezidens ismerősöm. Van gyakornoki idő a szakvizsgáig, ez "x" év, attól függ, ki mivel kíván a jövőben foglalkozni. Feketén-fehéren megmondták, a hálapénzből élnek (ha van, ez náluk egyáltalán nem általános), mert a fizetésből nem lehet ( kb 90.x ezer forint), abból viszont nem feltétlen szeretnének. Én maradéktalanul meg tudom érteni egytől egyik az összes rezidenst: elvárják, hogy döntsön életekről egyetlen kivétellel, ez pedig a maga sorsa..  Ördög  Hozzájuk képest a jogászi munka tényleg kismiska.

Bocs az offért.  Wave

Hát tudod nagyon sokan élnek 90.x ezer forint alatti jövedelemből!
És még csak annyit sem kaptak/kapnak az államtól mint a diplomások (és itt nem véletlenül nem szűkítettem a kört!!!) zöme.
Na oszt akkor velük mi a túró legyen?!
Nekik ki az Isten bánatos f@sza ad paraszolvenciát?
Ők hova a rákba menjenek?


Ja!Bocsánat! Majd elfelejtettem!  Az Ő kötelességük előteremteni a diplomára valót.....

Komolyan mondom vicc ami itt megy.....

A rezindensekről csak annyit! Aki kurvának áll, az ne méltatlankodjon amikor megb@sszák. Amikor elkezdte azt a nyüves egyetemet, kizártnak tartom, hogy baromira túlfizetettek lettek volna a rezidensek/orvosok. Viszont külföldön már akkor is keresték őket.
Akkor miért is kezdték el az orvosi pályát....... Fejvakarás Vállat von

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1272 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 07:27:43 »

Hát tudod nagyon sokan élnek 90.x ezer forint alatti jövedelemből!
És még csak annyit sem kaptak/kapnak az államtól mint a diplomások (és itt nem véletlenül nem szűkítettem a kört!!!) zöme.
Na oszt akkor velük mi a túró legyen?!
Nekik ki az Isten bánatos f@sza ad paraszolvenciát?
Ők hova a rákba menjenek?


Ja!Bocsánat! Majd elfelejtettem!  Az Ő kötelességük előteremteni a diplomára valót.....

Komolyan mondom vicc ami itt megy.....

A rezindensekről csak annyit! Aki kurvának áll, az ne méltatlankodjon amikor megb@sszák. Amikor elkezdte azt a nyüves egyetemet, kizártnak tartom, hogy baromira túlfizetettek lettek volna a rezidensek/orvosok. Viszont külföldön már akkor is keresték őket.
Akkor miért is kezdték el az orvosi pályát....... Fejvakarás Vállat von



 Emelem

Csevegő? Bár nem tudom, tényleg itt kell-é erről igét hirdetni...  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1273 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 13:27:18 »

Én szerény kis fizikai melós parasztgyerek meg, "csak annyit kérdezek, a válaszra várva" ha nekik kilencven, nekünk szerintetek mennyi?
 És mennyi létminimum, és ki a f@szom jön ki ebből.  Mert akik ezt a fílelmetes összeget megállapították, azok havi másfél, meg két és fél millából gazdálkodnak, és még kapnak egy kazal költség térítést is mellé. de mire fel???? Mire hármat számolok?
Naplózva
Márti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1274 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 13:50:54 »

Szia Lacus!

Igen véleményem szerint jobb lett volna még több gyakorlat! Főleg azért, mert a legtöbb vadgazdálkodó és vadásztársaság olyan szakembert keres aki bár fiatal, tehát jó munkabírású, de nem pályakezdő.
Nekem gyakorlatilag még az is nehézséget jelent, hogy kettessel kezdődik a személyi számom, ezért tagnak nagyon szívesen látnának minden vadásztársaságban, de hivatásos vadásznak nem, mert ugye egy nő véleményük szerint nem bír annyit, mint egy férfi, pedig sokszor nem a nyers erő a lényeg hanem az ész.
Sajnos ezért ha az ember lányának kevés a hátszele szinte esélytelen, hogy munkát kapjon. De ez már az én bajom.
Ettől függetlenül a túlképzés miatt véleményem szerint sokszor nem a megfelelő szakemberek dolgoznak a megfelelő helyen. Mert ugyebár, ha engem felvesznek vadőrnek akkor egy jó szakmunkás elől veszem el a helyet, ha nem vesznek fel akkor meg diplomás munkanélküli vagyok.
Ehhez képest a főiskolák és egyetemek hitegetik a diákokat, hogy milyen könnyen és milyen jó helyekre lehet felvételt nyerni mondjuk vadgazda-, vagy erdőmérnökként.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: