Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585788 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1200 Dátum: 2011. Június 08. - 22:32:39 »

És van a ti társaságaitokban olyan, hogy kísérő az lehet aki a Vtv. 59§ paragrafusa alapján nem minősül vadásznak??? Jó ötlet vagy nem?
59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;
c) a ragadozó madárral vadászó vadász esetén a természetvédelmi hatóság által ragadozó madár tartására kiadott engedéllyel;


No akkor tisztázzuk, hogy mi a  vadász és mi a vadászat.
Ha te puska nélkül mész ki, attól még ugyanúgy vadász vagy, mert rendelkezel a törvény által előírt szükséges feltételekkel.
Viszont ha nem viszel puskát (nem vagy beírva fegyveres vadászatra), akkor nem gyakorlod a vadászati törvényben - és a társaságod ASZ.-ban - rád ruházott jogokat.
Tehát egy nagyon egyszerű kísérő vagy.
Nem kísérő vadász, hanem kísérő.
(Viszont az ASZ.-t, illetve a HSZ.-t érdemes elolvasni, hogy nincs-e külön rendelkezés a vendéghívással/kíséréssel kapcsolatban.)
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1201 Dátum: 2011. Június 08. - 22:56:28 »

És van a ti társaságaitokban olyan, hogy kísérő az lehet aki a Vtv. 59§ paragrafusa alapján nem minősül vadásznak??? Jó ötlet vagy nem?
59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;
c) a ragadozó madárral vadászó vadász esetén a természetvédelmi hatóság által ragadozó madár tartására kiadott engedéllyel;


Akinek nincs vadászjegye, attól hogy várod el, hogy ismerje az idényeket, vadászati jogszabályokat? Nem is beszélve a vadászatra jogosult helyi rendelkezéseiről, kíméleti területekről, vadászterület határairól, szomszédos jogosultakkal kötött egyezségeket a határ közeli vadászatról, stb stb... ezeket még a vadászjeggyel rendelkező tagok közül sem ismeri mindenki. Trófeás vadat hogyan bírálja el nem vadász kísérő?  És van még jópár kérdés, ami felvetődik ezzel kapcsolatban.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1202 Dátum: 2011. Június 09. - 08:29:18 »

Módosult a Korm. Rend. a közbiztonságra veszélyes eszközök terén vadászkés és íj vonatkozásában.

Nem vonatkozik a tilalom "azokra a 8 cm-t meghaladó szúróhosszúságú vagy vágóélű, szúró vagy vágóeszközökre, amelyeket a vadászatról szóló törvényhatálya alá tartozó vadász közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmi közlekedési eszközön - vad elejtésére alkalmas vadászati eszköz birtokolásával vagy szállításával egyidejűleg - tokban, dobozban, zárt tárolóeszközben birtokol vagy szállít".

Erről lenne szó?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1203 Dátum: 2011. Június 09. - 08:44:12 »

Nem vonatkozik a tilalom "azokra a 8 cm-t meghaladó szúróhosszúságú vagy vágóélű, szúró vagy vágóeszközökre, amelyeket a vadászatról szóló törvényhatálya alá tartozó vadász közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmi közlekedési eszközön - vad elejtésére alkalmas vadászati eszköz birtokolásával vagy szállításával egyidejűleg - tokban, dobozban, zárt tárolóeszközben birtokol vagy szállít".

Erről lenne szó?

A Machetám hova tartozik? Mindig van nálam, sose lehet tudni, mikor kell, s azért közlekedek köves úton is.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1204 Dátum: 2011. Június 09. - 08:46:58 »

A Machetám hova tartozik? Mindig van nálam, sose lehet tudni, mikor kell, s azért közlekedek köves úton is.

Na igen, én is hordok magammal egy nagyobbacska Tramontinát, ha olyan helyre megyek. Azért sokszor jött az már jól!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #1205 Dátum: 2011. Június 09. - 10:08:44 »

Azért kérdeztem, mert ilyen életszerűtlen határozatot hoztak a társaságban az okostojások!!! És beírtam egy olyan embert kísérőnek aki rendelkezik vadászjeggyel és kaptam egy figyelmeztetőt vagy fegyelmit vagy mi az Istent!  Mosolyog
És én is azt kérdeztem, ha kiviszek valakit vendégként kísérő vagyok vagy nem. És nem tudtak rá gombot varrni. Csinálják a feszültséget... Vélemények, hogy ez ellen mit lehet tenni?
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #1206 Dátum: 2011. Június 09. - 10:13:14 »

Csak ott van a bökkenő, hogy voltak külföldiek őzezni és oda pont a fő mufti aki ezen a témán nagyon lovagol, úgy volt beírva, hogy kísérő. Na akkor ilyenkor mi van? Ellentmondás a beíróban és a házi szabályzatban?! Egyébként is bérvadász vadásztatásához nem kellene valami végzettség?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1207 Dátum: 2011. Június 09. - 10:15:26 »

Azért kérdeztem, mert ilyen életszerűtlen határozatot hoztak a társaságban az okostojások!!! És beírtam egy olyan embert kísérőnek aki rendelkezik vadászjeggyel és kaptam egy figyelmeztetőt vagy fegyelmit vagy mi az Istent!  Mosolyog
És én is azt kérdeztem, ha kiviszek valakit vendégként kísérő vagyok vagy nem. És nem tudtak rá gombot varrni. Csinálják a feszültséget... Vélemények, hogy ez ellen mit lehet tenni?

Közgyűlés? Fegyelmi bizottság?

Csak ott van a bökkenő, hogy voltak külföldiek őzezni és oda pont a fő mufti aki ezen a témán nagyon lovagol, úgy volt beírva, hogy kísérő. Na akkor ilyenkor mi van? Ellentmondás a beíróban és a házi szabályzatban?! Egyébként is bérvadász vadásztatásához nem kellene valami végzettség?

Sajnos tudomásom szerint nem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1208 Dátum: 2011. Június 09. - 10:22:38 »

Azért kérdeztem, mert ilyen életszerűtlen határozatot hoztak a társaságban az okostojások!!! És beírtam egy olyan embert kísérőnek aki rendelkezik vadászjeggyel és kaptam egy figyelmeztetőt vagy fegyelmit vagy mi az Istent!  Mosolyog
És én is azt kérdeztem, ha kiviszek valakit vendégként kísérő vagyok vagy nem. És nem tudtak rá gombot varrni. Csinálják a feszültséget... Vélemények, hogy ez ellen mit lehet tenni?

Sok társaság a HSZ-ben kiköti, hogy kisérő nem lehet olyan személy, aki rendelkezik érvényes vadászjeggyel. Vendég az lehet, de a vendéghívást meg korlátozzák évi X alkalomra.Sok esetben itt a fekete vadásztatást akarják kivédeni.
Ahol én vadászom ott is így müködik, de sztem egy baromság!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1209 Dátum: 2011. Július 04. - 11:13:15 »

Lehet, hogy volt már korábban, de sajna nincs időm visszaolvasni  Rííí
Segítsetek, ha tudtok!

Mik azok a bűnök (szabálysértés, bűnügy, stb.), amik befolyással vannak a fegyvertartásra?
Valahol, valamilyen jogszabályban ez - ha jól tudom - fel van sorolva.
Ha valaki tudja, hogy melyik ez a jogszabály, és esetleg be is tudja idézni, akkor legyen szíves!

 Wave Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1210 Dátum: 2011. Július 04. - 11:57:54 »

253/2004.(XIII.31) Korm. rend. 3. paragraf.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1211 Dátum: 2011. Július 04. - 13:07:08 »

Megtaláltam, köszönöm!  S.Peti

(Bár nem a kormányrendeletben hanem a fegyvertörvényben, de így már boldogultam a jogtárral  Vigyorog)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1212 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 12:29:17 »

Üdvözlöm a fórum vadászait!!

Nem tudom jó helyen teszem e fel kérdésemet,de bizonytalan vagyok a dologban!
A kérdésem az lenne:Nógrád megyében lakom rendelkezem  vadászjeggyel megvan a Háziorvosi alkalmassági,tehát marad a pszichológiai vizsgálat!
A Nógrád megyei Rendőrség elfogadja mondjuk a Pest megyében lévő pszichológus véleményét is (Silling és Társa Egészségügyi Kft.
2600 Vác, Kosdi u.2
(27) 312-800, (30) 96 28 599 vagy (20) 225 2499
Dr. Fóris Nóra klinikai szakpszichológus
Vác és vonzáskörzete) vagy mindenképp nógrád megyeihez kell mennem?!

Válaszokat előre is köszönöm!
                                       Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1213 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 13:31:20 »

Üdvözlöm a fórum vadászait!!

Nem tudom jó helyen teszem e fel kérdésemet,de bizonytalan vagyok a dologban!
A kérdésem az lenne:Nógrád megyében lakom rendelkezem  vadászjeggyel megvan a Háziorvosi alkalmassági,tehát marad a pszichológiai vizsgálat!
A Nógrád megyei Rendőrség elfogadja mondjuk a Pest megyében lévő pszichológus véleményét is (Silling és Társa Egészségügyi Kft.
2600 Vác, Kosdi u.2
(27) 312-800, (30) 96 28 599 vagy (20) 225 2499
Dr. Fóris Nóra klinikai szakpszichológus
Vác és vonzáskörzete) vagy mindenképp nógrád megyeihez kell mennem?!

Válaszokat előre is köszönöm!
                                       Emelem
Elfogadja.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 03. - 13:38:10 írta Pyrus » Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1214 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 00:02:31 »

Elfogadja.


Aha.

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: