Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585787 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1140 Dátum: 2011. Január 14. - 19:57:59 »

Postagalamb!

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Erdésztechnikusként  most lett vadőri munkám:::! Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Aggodalmadat valahol megértem, de talán el lehetne már engedni a "gyerek" kezét! Felnőtt, talán tudja mit csinál! A gyermekednek szerintem az a feladata, hogy legjobb tudása szerint végezze el a munkáját, és ne folyjon bele mások vitáiba. Nem hiszem, hogy bárkire tartozik a munkáltatók egymás közötti vitája! A vadásztársaság jogi személy ami tagságának (közgyűlésének) tartozik elszámolni, törvényességét az ügyészség felügyeli.


",hogy milyen emberek vannak itt -fegyverrel a kezükben " ??  Nem hinném, hogy az határozza meg a viselkedésüket, hogy van e fegyver a kezükben vagy nincs! Ez nem háború ahol a fegyverek diktálnak! Ezek Vadászat céljára használatos eszközök. Attól, hogy viták, veszekedések, vagy pereskedések vannak náluk, nem muszáj feltételezni, hogy a fegyvertartásra alkalmatlanok. Nem kell rémeket látni! De ha ennyire félted, és úgy gondolod, beszéld rá a gyermekedet, hogy lépjen ki, mert egy Vadásztársaságnál sincs szülői értekezlet, ahol a véleményedre kíváncsiak. Itt a munkaadó és munkavállaló véleménye a lényeg.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1141 Dátum: 2011. Január 14. - 20:02:57 »


Én sem arra gondoltam, hogy az erdésztechnikus képzésnek ez a tananyaga, hanem arra,  ilyen végzettségnél , (és főleg ha valaki állást is vállal egy társaságnál) én elvárhatónak tartom, hogy előre tájékozódjon.


Szia Attila!  Emelem
Elvárható, hogy előre tájékozódjék, éppen ezt teszi most újdonsült fórumtársunk. Az iskola sajnos nem elég ehhez. Nem mondanám, hogy az erdészeti szakközepet végzettek nulláról indulnak, de azt sem, hogy csupán az iskola elvégzése által bármiben is igazán tájékozottak, járatosak lennének, ha nincs "hátország" mögöttük. Sok minden bele van sűrítve a tananyagba, olyan dolgok is, amik később manifesztálódnak, de a középfokú képzés segítség nélkül még az indulás lehetőségét sem biztosítja senkinek. A papír csak egy belépő.
Remélem nem bántottam meg ezzel a mostanában (bármilyen) iskolában végzett Fórumtársakat.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1142 Dátum: 2011. Január 14. - 20:12:21 »

De ha ennyire félted, és úgy gondolod, beszéld rá a gyermekedet, hogy lépjen ki, mert egy Vadásztársaságnál sincs szülői értekezlet, ahol a véleményedre kíváncsiak. Itt a munkaadó és munkavállaló véleménye a lényeg.

Vagy pedig hagyd dolgozni, beilleszkedni.
A "fegyverrel  a kezükben" kitételt pedig szíves engedelmeddel és nagyon szelíden, figyelmedet kérve kikérném magunknak, mert ha mindenki olyan szabálykövető, fegyelmezett lenne, mint akik fegyverrel a kezükben léteznek, akkor az összes rendőr, meg a Kék Fény stábja is elmehetne szabadságra.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
postagalamb
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1143 Dátum: 2011. Január 14. - 20:21:41 »

igazatok van,elnézést kérek,senkit és semmilyen törvényt nem akartam szándékosan megbántani.
csak a héten  fura esetek történtek a munkájával kapcsolatban
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1144 Dátum: 2011. Január 14. - 20:33:38 »

igazatok van,elnézést kérek,senkit és semmilyen törvényt nem akartam szándékosan megbántani.

Nem bántottál meg senkit, hacsak azzal nem, hogy más nevében/személyében fórumoztál. (Azzal viszont kicsit igen, ez itt nem szokás...)
Várjatok néhány hetet, remélhetőleg azután a munkájával megelégedett fiatal kollégával "beszélgethetünk".
De ha mégsem, legalábbis tanácsadással itt vagyunk.  Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1145 Dátum: 2011. Január 14. - 20:52:22 »

de közben kiderült ,hogy hatalmi harcok vannak,és itt mindenki mindenkinek az ellensége Woest,de szóban olyan szép ígéreteket kapott,hogy csak na....


Isten hozott a 2011-es "vadász"társadalomban!  Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1146 Dátum: 2011. Január 14. - 21:14:21 »

igazatok van,elnézést kérek,senkit és semmilyen törvényt nem akartam szándékosan megbántani.
csak a héten  fura esetek történtek a munkájával kapcsolatban

Szia!
Nem bántottál meg - legalább is engem nem -  de tényleg jobb lett volna az őszinteség az elején, mert nekem sántított a tájékozatlanság!!  Szívesen segítünk természetesen Neked is, másnak is, de igazi ismeretek nélkül általánosságokban lehet csak beszélgetni. Ezért lenne jó, ha gyermekeddel együtt  kérdeznétek, akinek konkrét rálátása van a munkájára!

 Wave Wave


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1147 Dátum: 2011. Január 15. - 10:21:18 »

Ha újra kezdhetném, én csak vadásztársasági vadőr lennék... !!! Ördög Röhög Bow Taps Ölel Smitten  Grt Favag Felmos
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1148 Dátum: 2011. Január 15. - 12:32:20 »

Ha újra kezdhetném, én csak vadásztársasági vadőr lennék... !!! Ördög Röhög
Ördög

 OffTopic
Manapság a legtöbb pályakezdő néhány évig munkanélküliként tengődik, aztán mire talál valamit, már épp eléggé kompromisszumkész.  Határozatlan
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1149 Dátum: 2011. Január 17. - 16:51:11 »

Nekem is furcsák Postagalamb kérdései, hiszen egy munkaszerződés kötésekor alapvető, hogy részletes munkaköri leírás is születik, melyet a felek aláírnak (nyilván előzetes egyeztetés után).
A munkaköri leírásnak részletesen kell tartalmazni - többek között - a munkavállaló kötelezettségeit és azt is, hogy ki irányítja munkavégzését.

Ha nincs munkaköri leírás, az nagy baj...
Naplózva

Erdő az én templomom...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1150 Dátum: 2011. Január 18. - 10:56:29 »

... de közben kiderült ,hogy hatalmi harcok vannak,és itt mindenki mindenkinek az ellensége Woest,....
...

Csak nem? Nyihi


"ha valaki kiváncsi megadom priviben a vt nevét,ahol az elnök havi szinten jár bíróságra különféle ügyekben"

Nem szükséges, szerintem mindannyian tudunk kapásból mondani 3-4 ilyet. Ez a való világ, nem ami a tv-ben megy.

Szerintem ha nem akar a srác mindjárt a pálya elején kiábrándulni ebből az egész vadőrösdiből, akkor sürgősen lépjen le onnan, és keressen beosztott vadászi vagy hasonló állást állami cégnél.
Ott még előfordulnak olyan szakemberek, akiktől lehet tanulni valamit, másrészt teljesen világosak a hatalmi viszonyok, harmadrészt kicsi az esélye, hogy valami törvénytelenségre akarják rávenni, ami azért vt szinten megesik -nem ritkán. Szerintem.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1151 Dátum: 2011. Január 18. - 11:42:19 »

Szerintem ha nem akar a srác mindjárt a pálya elején kiábrándulni ebből az egész vadőrösdiből, akkor sürgősen lépjen le onnan, és keressen beosztott vadászi vagy hasonló állást állami cégnél.
Ott még előfordulnak olyan szakemberek, akiktől lehet tanulni valamit, másrészt teljesen világosak a hatalmi viszonyok, harmadrészt kicsi az esélye, hogy valami törvénytelenségre akarják rávenni, ami azért vt szinten megesik -nem ritkán. Szerintem.
Szerinted "keresztapa" nélkül bejuthat ilyen helyre? Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1152 Dátum: 2011. Január 18. - 11:44:42 »

Szerinted "keresztapa" nélkül bejuthat ilyen helyre? Röhög

Szerintem simán! Egy csinos keresztanyával!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1153 Dátum: 2011. Január 18. - 12:36:57 »

 Ördög Vigyorog Úgy látom ti már értitek a csíziót ! Vigyorog Egyikőtöknek se kell már a cumi...! Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1154 Dátum: 2011. Január 18. - 12:45:17 »

Szerinted "keresztapa" nélkül bejuthat ilyen helyre? Röhög


Be. Csak nem rögtön a tutiba.
Engem anno erdészkerületi segédmunkásnak vettek fel -útjavítás, kaszálás, árokpucolás, kerítésjavítás, stb... Egy év múlva "kerületember" (az olyan al-segéderdész féle  :Mosolyog) lettem. További egy év elteltével erdészgyakornok, ekkor átkerültem fizikai állományból műszaki állományba. Majd beosztott erdész, és 5,5 év után lettem készletkezelő, azaz "rendes" erdész.

Mióta elindult a közmunkaprogram, annyit változott a helyzet, hogy ezeket a frissen végzett srácokat először a közmunkára veszik fel, 6 hónapra. Amelyik beválik, azt utána felveszik állományba. A vadászati ágazatnál kb ugyanígy megy, csak mások a megnevezések.

Ha nincs semmi hátszeled, akkor sem lehetetlen, csak akkor végig kell járni a szamárlétrát. Persze akinek nem adja, hogy technikus bizonyítvánnyal először átereszt pucoljon, vagy pocsolyát engedjen le a földesútról, annak ez nem járható út...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: