Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684065 alkalommal)
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1305 Dátum: 2012. Január 19. - 21:36:21 »

"Én úgy gondolom,ha valami nem működik 100%-osan,akkor annak a végére kell járni,ha javítható,igenis meg kell javíttatni.
Ha az élet minden területén így van,miért lenne ez másképpen a vadászatban."

Szia Magesz! Emelem

Had kérdezzem meg, te a Világ melyik részéről fórumozol? Mosolyog


Üdvözöllek Attila!
Ezek szerint csodaországból! Vigyorog
Egyébként kishazánkból,de ezek szerint naivak az elképzeléseim.Vagy én térek el az "átlagtól".
Üdv:
magesz  Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1306 Dátum: 2012. Január 19. - 21:41:52 »

Egyet értek az előttem szólókkal,és mihamarabb fegyvermesterhez fogok fordulni a dologgal,csak kérdés hová?
Vác környékén,vagy Nógrád megyében kellene valami mester aki megtudná javítani,esetleg nem tud segíteni ebben valaki?
Ha lövök vele így párat (1 rotte) akkor lehet valami komolyabb dolog belőle?
 Mennyibe kerülhet most kb ennek a javítása,mert eredeti fényében akarom fogy ragyogjon a kis FÉG!!
Válaszokat köszönöm! Emelem

Szia!
A pár lövéstől semmi baj nem lesz,szerintem.A javítási költség nem hinném,hogy tetemes lenne.
Esetleg keresd meg Tal-t vagyis Sab-ot,ő tagja a Magyar fegyverjavítók szövetségének és talán első kézből tud címet,nevet adni neked.
Üdv:magesz Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1307 Dátum: 2012. Január 19. - 21:51:38 »

 Vadász Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1308 Dátum: 2012. Január 19. - 22:38:38 »

Megkértek, hogy szerezzek egy Merkel duplapuskát 20-as kaliberben. Vadászlánynak lesz, ha valakinek van elfekvőben... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1309 Dátum: 2012. Január 19. - 22:45:33 »

Megkértek, hogy szerezzek egy Merkel duplapuskát 20-as kaliberben. Vadászlánynak lesz, ha valakinek van elfekvőben... Ördög Ördög

Van itt egy arany áron:  http://vadaszapro.hu/52136/20-as-merkel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1310 Dátum: 2012. Január 19. - 22:49:27 »

Egyet értek az előttem szólókkal,és mihamarabb fegyvermesterhez fogok fordulni a dologgal,csak kérdés hová?
Vác környékén,vagy Nógrád megyében kellene valami mester aki megtudná javítani,esetleg nem tud segíteni ebben valaki?
Ha lövök vele így párat (1 rotte) akkor lehet valami komolyabb dolog belőle?
 Mennyibe kerülhet most kb ennek a javítása,mert eredeti fényében akarom fogy ragyogjon a kis FÉG!!
Válaszokat köszönöm! Emelem

Hát örülök neki hogy itt ennyi okos szakértő van, akkor már csak egy kérdésem van, az én 12-es Monte Carlom is sz@r ? Ne is vadásszak vele? Akkor szart se ér a 9-év műszaki rajta?
Most mit is csináljak? feljelentsem a Fegyvervizsgálót, hogy kiadták a műszakit az ócskavasra,
Na látjátok ilyenkor jut eszembe, hogy talán abba kellene hagynom a Fórumozást mert megfertőz a marhaság még engem is  Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1311 Dátum: 2012. Január 19. - 23:29:56 »

Szilva!

Én nem haragítani szerettelek volna,csak engem zavar ez a kotyogás,és meg akarom csináltatni mihamarabb!
A te monte carlod pedig nem 1 ócskavas(ahogy az enyém sem),hanem a Magyar ipar 1 remekműve!
Én szeretném tökéletes állapotúnak látni,ha már megvettem és használom!
Egyébként tudnátok segíteni szűkítés terén: bal cső:15,8 jobb cső:16!
Ez minek is felelne meg? Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1312 Dátum: 2012. Január 20. - 14:03:44 »

szevasztok!
tudnátok segíteni szűkítés terén(16/70 Monte carlo): bal cső:15,8 jobb cső:16!
Ez minek is felelne meg?  rotweil (original brenneke mag)gyöngygolyót lőhetek a jobb csőből,ha szükség úgy kívánja?
 Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1313 Dátum: 2012. Január 20. - 15:19:10 »

Hát örülök neki hogy itt ennyi okos szakértő van, akkor már csak egy kérdésem van, az én 12-es Monte Carlom is sz@r ? Ne is vadásszak vele? Akkor szart se ér a 9-év műszaki rajta?
Most mit is csináljak? feljelentsem a Fegyvervizsgálót, hogy kiadták a műszakit az ócskavasra,
Na látjátok ilyenkor jut eszembe, hogy talán abba kellene hagynom a Fórumozást mert megfertőz a marhaság még engem is  Igen
Tisztelt Szilva!
Először is nyugodj meg!
Senki nem mondta a fegyveredre,hogy "szar". Alapvető probléma,hogy ráérünk arra még,mert van x-év műszaki.
A műszaki vizsga intézménye nem azért van,mert jelent bármit is,hanem a valós okot tudja mindenki.
Ha a műszaki után egy nappal meghibásodik a fegyver és esetlegesen személyi sérülés következik be ez miatt.
Kit terhel felelősség?
Természetesen a tulajdonost,mert a hivatallal szemben jogorvoslatnak helye nincs!Ennyit a műszakiról.
Ami meg most kicsit kotyog,lötyög az az idő múlásával nem fog megjavulni általában,hanem egyre rosszabb lesz!
Tisztelettel:
             magesz  Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1314 Dátum: 2012. Január 20. - 15:26:08 »

Hát örülök neki hogy itt ennyi okos szakértő van, akkor már csak egy kérdésem van, az én 12-es Monte Carlom is sz@r ? Ne is vadásszak vele? Akkor szart se ér a 9-év műszaki rajta?
Most mit is csináljak? feljelentsem a Fegyvervizsgálót, hogy kiadták a műszakit az ócskavasra,
Na látjátok ilyenkor jut eszembe, hogy talán abba kellene hagynom a Fórumozást mert megfertőz a marhaság még engem is  Igen


Szilva, ne kapd fele a vizet.  Mosolyog

Attól, hogy kotyog, még nem lesz szar.
Az hogy megkapta a műszakit 10 évre, az nem jelenti azt, hogy nem szorul javításra.

Az a fajta mentalitás, miszerint: "Ami működik, azt nem kell megjavítani " nem a legjobb tanácsadó, ha fegyverről van szó. (szerintem  Stoel )

Az egy dolog, hogy működik, csak az a kérdés, hogy meddig?
Én figyelek rá, hogy a fegyvereimet jól karbantartsam, illetve karbantartassam, ha javításra szorul, megjavíttatom.

Amúgy egy csapcsere nem a világvége, érdemes megjavíttatni. Igen

Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1315 Dátum: 2012. Január 20. - 22:10:42 »

szevasztok!
tudnátok segíteni szűkítés terén(16/70 Monte carlo): bal cső:15,8 jobb cső:16!
Ez minek is felelne meg?  rotweil (original brenneke mag)gyöngygolyót lőhetek a jobb csőből,ha szükség úgy kívánja?
 Emelem

Azt nézd meg a szétszedett fegyveren, hogy a csőkampó mellett van-e "NO BULLET" vagy "NEM GOLYÓNAK" beütés. Ha van, ne lőj brennekét, ha nincs, rád van bízva.
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #1316 Dátum: 2012. Január 26. - 14:04:19 »

Tegnap megjött végre a vásárlási ...nem sokára megyek a Lampartér remélem hogy már a hétfői fácánozásra tudom vinni magammal! Kacsint  Stoel
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1317 Dátum: 2012. Január 26. - 14:30:19 »

Én meg várom ,hogy hogyan muzsikál az öreg. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #1318 Dátum: 2012. Január 27. - 14:27:13 »

Na meg itthon a Lampart! Holnap teszt!  Mosolyog
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #1319 Dátum: 2012. Január 27. - 14:29:26 »

Olyan kérdésem lenne még hogy a cső elején vagy is a töltény űr felelőli részen van egy kis le ütés magában a csőben! Ez mennyire fogják nekem nézni műszakin vagy az nagy gond?? Ez ott van körül belül ahonnan elindul a sörét szem!! Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: