Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314784 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #945 Dátum: 2015. Január 11. - 23:37:45 »

Udv, a topicnak!
Mielott megkoveztek, tudom, hogy mar volt rola szo, es azt is tudom, hogy sokan mar azert megkoveznenek, hogy egyaltalan szoba hozom  Ördög
DE. Erdekelne, hogy van-e friss tapasztalat, amit esetleg eddig nem osztott meg Lapua Scenar lovedek vadaszatra valo felhasznalasaval kapcsolatban?
Kulfoldi forumokon dicserik, hogy tokeletes, es a legtobb esetben tuzberogyast eredmenyez. Foleg hosszabb tavon eredmenyes, gondolom rovid tavon meg tul gyors, hogy expandaljon.
Azon is meglepodtem, mikor eladtam egy doboz ilyen loszert, mert en mas tomegut kezdtem hasznalni, es a vevo mondta, hogy vadaszni veszi, es csak ezt hasznalja a legnagyobb disznora is. Hozzatette, hogy a pontossaga miatt, mert csak fejloveseket tesz.
Szoval erdekelne valos tapasztalat. Nem elmeleti fejteges, hogy szerintem igy, vagy ugy, meg bezztos szetfroccsen, vagy csak atsuhan...
Elore is koszi!
 Emelem

Mivel az eleje fúrt, és üreges, biztos lehetsz benne, hogy elég hevesen fog expandálni, bármilyen sebességnél.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #946 Dátum: 2015. Január 12. - 00:46:28 »

Udv, a topicnak!
Mielott megkoveztek, tudom, hogy mar volt rola szo, es azt is tudom, hogy sokan mar azert megkoveznenek, hogy egyaltalan szoba hozom  Ördög
DE. Erdekelne, hogy van-e friss tapasztalat, amit esetleg eddig nem osztott meg Lapua Scenar lovedek vadaszatra valo felhasznalasaval kapcsolatban?
Kulfoldi forumokon dicserik, hogy tokeletes, es a legtobb esetben tuzberogyast eredmenyez. Foleg hosszabb tavon eredmenyes, gondolom rovid tavon meg tul gyors, hogy expandaljon.
Azon is meglepodtem, mikor eladtam egy doboz ilyen loszert, mert en mas tomegut kezdtem hasznalni, es a vevo mondta, hogy vadaszni veszi, es csak ezt hasznalja a legnagyobb disznora is. Hozzatette, hogy a pontossaga miatt, mert csak fejloveseket tesz.
Szoval erdekelne valos tapasztalat. Nem elmeleti fejteges, hogy szerintem igy, vagy ugy, meg bezztos szetfroccsen, vagy csak atsuhan...
Elore is koszi!
 Emelem

Azthiszem hogy, ha azt mondom hogy a scenar lovedeket kimondottan celbalovesre talalta ki a Lapua, azthiszem mindent elmondtam a lovedek vadaszias mivoltjarol. Hogy megis lehet vele vadaszni is hat, az sem kizart dolog.
Erthetetlen resze leginkabb a kerdesednek - nalam legalabbis - a Lapua mint gyarto, epp az a cseg aki nagyon eredmenyes vadaszlovedekeket gyart, szinte minden caliberben. vagyis erthetetlen hogy miert eppen egy cell0vo mag vadaszias teljesitmenye erdekel ?  Vállat von
Olvasva a rengeteg utankeresesrol szolo leirasokat, akaratlanul az otlik az ember agyaba hogy, van ott olyan is (a rossz talalatok mellett) hogy a vadasz rosszul valasztotta a lovedeket amivet az allatra vadaszott Fejvakarás
 S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #947 Dátum: 2015. Január 12. - 05:20:54 »

1 doboz Scenar dámos "tesztvadászata" után (308Win) kijelenthető, hogy vitális terület találata esetén semmivel sem marad el az SP. lövedékektől.
A kimeneti sebek alapján vélhető, hogy nem csak deformálódik, de ki is tér a tengelyéből, vagyis bepörög a testbe érés után.
Hogy ez tudatos tervezői visekedés-e? Vállat von
Maradványtestünk nincs, pedig volt pár igen hosszú lövés is.
A vérzés meglepően jónak bizonyult, ahogyan az ölőerő is.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #948 Dátum: 2015. Január 12. - 12:25:27 »

Van aki Hornady TAP lőszerrel vadászik .308 kaliberben, és szerinte az a tuti. Elvileg az personal defense/hadi vonalra gyártott lőszer.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #949 Dátum: 2015. Január 12. - 12:45:49 »

Még valami a Scenarról.
Nem céllövésre fejlesztett lövedék, hanem emberre Stoel
Az természetes, hogy emellett jó ballisztikai tulajdonságokkal is rendelkezik, mert
a mesterlövészek mu kájához az is kell.
Habár a mieink Normát használnak DiamondLine maggal, de nincs nagy különbség köztük.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #950 Dátum: 2015. Január 12. - 17:44:30 »

Meg valamit kovimikinek!
Erdemes lenne atnezni - hamar erdekli "ez a forma" - a Berger Bullet homlapjat http://buybergerbullets.3dcartstores.com/30-Caliber_c_27.html  Igen
Az is igaz hogy jo messzire repul de, legalabb "vadaszmag" Kacsint Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #951 Dátum: 2015. Január 12. - 19:21:00 »

Bocsanat, hogy nem valaszolok egyesevel mindenkinek. Koszonom a valaszokat, foleg galoscsabus-nak. Pont az ilyen valaszra vartam.
Egyebkent jelenleg Lapua Megat hasznalok, amivel ugyan nincs sok tapasztalatom, konkretan 1 db diszno, de nagyon meg vagyok elegedve, hiszen tokeletesen vegezte a dolgat a lovedek, a vad tuzbe rogyott (valoszinu a sokkhatastol), es at is utotte boseges vert adva. Szoval panasz nincs ra, DE...
Tobbszaz scenart lottem mar el, de sosem vadaszat soran. Mivel iszonyu pontos a loszer, en pedig szeretnek elmenni az Alfoldre vadaszni, hosszu loveseket tenni, ezert foglalkoztat a kerdes...hiszen ballisztikai tulajdonsagai miatt a Meganak azert megvannak a tavolsagi hatarai velemenyem szerint.
Mindig ugy gondoltam a scenar lovedekre, hogy egy vekony falu, azonnal szetfroccseno, cellovo tolteny. Addig amig egyszer ra nem lottem a loteren 150 meteren levo kiselejtezett fem bukocelra, ami 15-os acelbol volt. En azt vartam, hogy megall benne, szetfroccsen rajta, egy jo nagy benyomodast okozva. Hat nem, kb masfel centis likat hagyva maga utan ment at rajta. Ekkor gondolkoztam el, hogy akkor valoszinu a lapockacsont se allitana meg...
Ekkor utanaolvastam, hogy a scenar lovedek az eleg kemeny, sokkal kemenyebb, mint a sierra hasonlo lovedeke. (A sierra MK egyebkent se kozeliti meg se gyartasi, se lopontossagban a scenart)
ingerelt, nagyon jo pelda a Berger VLD, vagy a hybrid, eredetileg ugyanugy match lovedeknek indultak, mint a scenar, aztan rajottek, hogy milyen jo vadaszni is...Felepitesben pedig szinte ugyanaz, mint a scenar...nezegettem mar en is, de meg nem lattam MO-n beszerzesi forrast ujratolteshez, voltam USA-ban is (ahol meglepo modon loszerhiany van sok esetben), ott se sikerult Berger magot venni, hogy kiprobaljam.
Szoval varom tovabbra is az elmenyeket, szemelyes tapasztalatokat.
En szemely szerint azt hiszem, amikor idom engedi,ra fogom szanni magam, es csinalok hazilag 2 ballisztikai zsele tombot, rakok bele egy-egy nagyobb lapockacsontot, es megnezem mi tortenik ha scenar illetve mega lovedekkel lovom meg.
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #952 Dátum: 2015. Január 12. - 19:33:32 »

Itthon is lehet kapni Berger lövedéket!  Emelem
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #953 Dátum: 2015. Január 12. - 19:38:02 »

Itthon is lehet kapni Berger lövedéket!  Emelem

Mea Culpa, amikor kerestem nem volt, most en is rogton ratalaltam a neten
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #954 Dátum: 2015. Január 12. - 20:27:27 »

Mea Culpa, amikor kerestem nem volt, most en is rogton ratalaltam a neten

Engedjetek meg némi pontosítást...
Ha jól tudom a dám tesztelés 167-es Scenarral történt, gyári lőszerrel.
A 185-ös 308-ból (gyári) nagyon jól dolgozik, egyik barátom használja mindenfajta nagyvadhoz, több mázsa feletti kan, egy 200 feletti disznó is alátámasztja ezt. Az apróbbakat nem ezzel lövi, arra 5,6-ost használ.
Barátom tapasztalata is ezt erősíti, 30-06-ból, nem csúcsra járatva, jellemzően csak a nagyobb süldőtől dolgozott jól a 185-ös, a rókái elmentek rendre, és sutázásnál sem vált be az elégtelen expanzió miatt. Abba is hagyta a használatát, egyik gyengéje a róka vadászat.
Magam a 155-öset használtam 900 méter körüli indulóval, nagyon robbanásszerű az expanzió, kifejezetten csúnya munkát végez az őzben, pedig jóval 200 m felett volt, lassult már a lövedék rendesen.
Szóval nagyon nem mindegy a Scenar esetében a lövedéktömeg, és a becsapódási sebesség sem.
A Légzsák a 155-ösnél hatalmas, a 167-esnél kisebb, a 185-ös pedig kifejezetten kemény lövedéknek mondható a légzsák ellenére.
Egy vékony dróttal mérhető a jelentős különbség a légzsák méretét illetően.
Hozzá kell tenni, hogy ezek mindegyike régebbi beszerzés, lehet, hogy azóta változtattak a lövedék keménységén, vagy esetleg másban a belső felépítést illetően.
A Lapua nagyon viccesen, az elmúlt 15 évben a 200-as Mega- lövedékén kétszer módosított látható módon, minden figyelmeztetés nélkül!
Tehát van 3 féle 200-as Megám........ Fejvakarás Fejvakarás

Én, ha most puhább HollowP-t keresnék, kipróbálnám a Nosler céllövő lövedékét.
 Emelem
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #955 Dátum: 2015. Január 12. - 21:20:31 »

A Légzsák a 155-ösnél hatalmas, a 167-esnél kisebb, a 185-ös pedig kifejezetten kemény lövedéknek mondható a légzsák ellenére.
Egy vékony dróttal mérhető a jelentős különbség a légzsák méretét illetően.

Ezt a legzsak meretet ugy erted, hogy a lovedek hegyetol kezdve milyen melyen kezdodik az olom?
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #956 Dátum: 2015. Január 12. - 21:34:17 »

Udv, a topicnak!
Mielott megkoveztek, ....
 gondolom rovid tavon meg tul gyors, hogy expandaljon.
 Emelem
Üdv!
Nem kövezünk. Lövünk Mosolyog    , de:
Egy lövedék annál jobban expandál, minél gyorsabb.
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #957 Dátum: 2015. Január 12. - 22:12:34 »

Üdv!
Nem kövezünk. Lövünk Mosolyog    , de:
Egy lövedék annál jobban expandál, minél gyorsabb.

igaz...tul okos akartam lenni  Vigyorog
Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #958 Dátum: 2015. Február 06. - 16:57:57 »

Sziasztok! Emelem

Nem tudom jó topikba írok e, de véleményeket kérnék (lehetőleg a gyakorlottaktól),

Jelenleg egy ÚJ! CZ 550 lux kivehető táras fegyverem van, terméseztessen 308W! Igazából nagyon jó kis fegyver de mégsem. A Pontosságával nincs igazán nagy gondom viszont

1. a fegyver 3 állású biztosítása kicsit zavar, nagy izgalomban lövés előtt nehéz előre tolni a biztosítót ami a lövész felől hanem inkább jobb elöl oldalvást van, és nagyon erősen kell megnyomni azaz le kell venni a kezet a ravaszról amit nekem ez nem tetszik. Jó hat ezzel együtt tudok élni, lesen fel lehet készülni a lövésre stb
2. a fegyverem Schnelleres ami jó de valahogy mégis nehéznek találom a elsütését, ha finoman próbálom elhúzni a ravaszt és a célra koncentrálok igen nagy erőt kell kifejteni hozzá, úgy gondolom ez lehetne finomabb szinte hozzáérve kisebb húzásra el kéne sülnie. A ravasz csak előre hátra állítási lehetőség van egy csavar által de magát a húzóerőt nem lehet állítani sajnos. Kérdeztem a fegyvermestert aki ezt megerősítette és azt a lehetőséget is kizárta hogy elsütő szerkezetet lehessen benne cserélni mert ebbe csak ez jó.

Azon gondolkodom hogy valami jobb elsütésű és egyszerűbb biztosítási rendszerű fegyvert vennék ezt pedig eladnám.

A Broning X bolt 308W vagy a Tikka T3 308W között hezitálok. Éppen most lesz a fehova amire elmegyek és megnézem mindkét fegyvert, de azért megkérdezném ezekkel van e tapasztalatotok?
Nekem az álom egy Sako lenne de azt nem engedhetem meg magamnak használtan pedig csak ismerőstől vennék és308 ban de ez nem lehetséges.

aki ezeket használja ismeri pls szóljon hozzá! Táncol
köszönettel Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
forester73
Vendég
« Új üzenet #959 Dátum: 2015. Február 06. - 17:11:00 »

Egyértelműen az X-bolt. Minden tekintetben jobb , igaz direkt sütéses , de jó !
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: