Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 316935 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #645 Dátum: 2012. November 02. - 14:40:05 »

Egy kis "érdekesség" és olvasgatni való. Egy jó összehasonlítás a 30-06-os kaliberrel, némi "magyarázattal"..  Figyelmes olvasás
http://www.vadaszat.net/fegyver/judit.html
Jó olvasgatást!
Üdvözlettel
 Emelem

Már szerettem volna kérni, hogy valaki linkelje be Kovács László egyik érdekes cikkét!  Ördög
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #646 Dátum: 2012. November 02. - 18:30:09 »

Ez igen! Van ám ribillió...  OOO
Most, hogy megindult a 300 winmag topic is, van mit olvasgatni a tapasztalatokról. Nekem az a kaliber még mindig erős..viszont a 308-as meg nem tudom, menyire tudom jól használni pl. dúvadazásra, amit imádok... Bár ha megnézem, hogy a legtöbb varmint fegyver alap kalibere.  Fejvakarás  Igazából nálam a lőtáv maximum 200 méter, e fölé esetleg suta gida vadászatakor kell lőni, mert hát ugye nagy nyílt platz, stb. A rókát pedig behívom 100-ra síppal és a szórón a disznók is 50m-re lehetnek... Ahogy nézem a ballisztikai adatokat energia ügyileg sem áll rosszul ez a kaliber.
Alapjában véve talán közelebb áll a szívemhez mint a 300-as WinMag...  :Mosolyog
Remington SPS 700 Varmint ezzel a kaliberrel, meg a 66 cm-es BULL csővel....  Sam6

Üdv
 Emelem
Szia! 
Ha a pontosság miatt aggódsz, akkor az 5-600; 1000 yardos rekordokat a mai napig a 308-al állítják fel, tartják (néha 6XC; 6mm BR Norma) döntik meg legtöbbször. Persze laposabb a röppályája a 300winmag-nak, de nagy távolságra már annál is kell korrigálni. Szerintem ez vadász betegség a minél erősebb magnum divatja.
BP  Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #647 Dátum: 2012. December 05. - 21:33:39 »

Üdvözletem!

Használ valaki ebben a kaliberben GECO TM lőszert??? Tapasztalatok??? Én is ehhez a lőszerhez lőttem be a fegyverem, gyakorlatban sajnos még nem sikerült kipróbálni.

Köszönettel: Viktor

Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #648 Dátum: 2012. December 06. - 07:14:14 »

Üdvözletem!

Használ valaki ebben a kaliberben GECO TM lőszert??? Tapasztalatok??? Én is ehhez a lőszerhez lőttem be a fegyverem, gyakorlatban sajnos még nem sikerült kipróbálni.

Köszönettel: Viktor


Szia !
Annyit tudok,hogy nekem a 70 méterről lőtt bikámban elakadt.Ez az egy tapasztalatom van vele kapcsolatban.
Belül rendbe tett mindent,menekülési távolság 60 méter körüli volt, egy csepp vér nélkül.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #649 Dátum: 2012. December 06. - 08:31:53 »

Idézet
Idézetet írta: foximaxi - 2012. November 02. - 08:12:50
Ez igen! Van ám ribillió... 
Most, hogy megindult a 300 winmag topic is, van mit olvasgatni a tapasztalatokról. Nekem az a kaliber még mindig erős..viszont a 308-as meg nem tudom, menyire tudom jól használni pl. dúvadazásra, amit imádok... Bár ha megnézem, hogy a legtöbb varmint fegyver alap kalibere.    Igazából nálam a lőtáv maximum 200 méter, e fölé esetleg suta gida vadászatakor kell lőni, mert hát ugye nagy nyílt platz, stb. A rókát pedig behívom 100-ra síppal és a szórón a disznók is 50m-re lehetnek... Ahogy nézem a ballisztikai adatokat energia ügyileg sem áll rosszul ez a kaliber.
Alapjában véve talán közelebb áll a szívemhez mint a 300-as WinMag... 
Remington SPS 700 Varmint ezzel a kaliberrel, meg a 66 cm-es BULL csővel.... 

Üdv
 

Szia! 
Ha a pontosság miatt aggódsz, akkor az 5-600; 1000 yardos rekordokat a mai napig a 308-al állítják fel, tartják (néha 6XC; 6mm BR Norma) döntik meg legtöbbször. Persze laposabb a röppályája a 300winmag-nak, de nagy távolságra már annál is kell korrigálni. Szerintem ez vadász betegség a minél erősebb magnum divatja.
BP   
 

 

Szia Petibácsi!

Már meg is van a fegyver...a fentiekben említett, csak még a szereléket várom hozzá "ámerkából"  Nyihi
meg a lőszert itt a bajai boltban  Rííí
Szombatra úgy néz ki, összeáll a fegyver...és akkor próba....aztán meg  Eb a vadász

Üdvözlettel
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #650 Dátum: 2012. December 06. - 08:46:51 »

Szia!

Gratulálok! Képet majd tegyél fel róla.

BP  Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #651 Dátum: 2012. December 06. - 10:01:09 »

Szia Petibácsi!  Emelem

Köszönöm a gratulációt, már alig várom, hogy a kezembe fogjam összeállítva...
Mindenképpen fényképezem és megoszom Veletek!

Üdvözlettel
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #652 Dátum: 2012. December 06. - 17:22:38 »

Üdvözletem!

Használ valaki ebben a kaliberben GECO TM lőszert??? Tapasztalatok??? Én is ehhez a lőszerhez lőttem be a fegyverem, gyakorlatban sajnos még nem sikerült kipróbálni.

Köszönettel: Viktor



Kedves Viktor!

Én ezzel a típusú lőszerrel nagyon megvagyok elégedve!
Egyrészt úgy gondolom, hogy az ára is nagyon korrekt, valamint épp a minap sikerült lőni egy szarvast, amit nagyon szépen át vitt, és bő vér is volt utána!
üdv: Nandess
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #653 Dátum: 2012. December 06. - 18:48:15 »

Kedves Viktor!

Én ezzel a típusú lőszerrel nagyon megvagyok elégedve!
Egyrészt úgy gondolom, hogy az ára is nagyon korrekt, valamint épp a minap sikerült lőni egy szarvast, amit nagyon szépen át vitt, és bő vér is volt utána!
üdv: Nandess

Őznél nagyobb állatot nehezen visz át,nagyon ritka.
.243-asban ( 6.8 g )az őznél a bemenet brutálisan nagy,és roncsol rendesen,a kimenet sokkal kisebb.
Nagyon fröcsögős lőszer,nagyon ritkán van kimenet nagyobbacska vadnál,legalábbis amikor lőttem 30.06-ból ezt tapasztaltam,viszont az őzeket széttépte.
A .308-asomból lőve egyből egyszer nem vitte át 70 méterről a bikát.
Szerintem nem kell hanyatt esni tőle.
Az ára jó,és pontos is,ezen kívül más pozitívumot nem tapasztaltam.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #654 Dátum: 2012. December 07. - 11:20:54 »

Tudom, hogy nem ebben a topic-ban a helye és elnézést a kép minőségéért de szerettem volna az ígéretemet betartani....
hát íme Ő: Remington 700 SPS Varmint 308 Win 66 cm-es BULL csővel állítható elsütőszerkezettel...

További, jobb minőségű képek az arra való topicban 1-2 napon belül.

Üdvözlettel
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #655 Dátum: 2012. December 07. - 12:55:53 »


.243-asban ( 6.8 g )az őznél a bemenet brutálisan nagy,és roncsol rendesen,a kimenet sokkal kisebb.


Talán inkább fordítva! Fejvakarás
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #656 Dátum: 2012. December 07. - 19:47:44 »


Talán inkább fordítva! Fejvakarás

Nem ,nem ,pontosan ahogy olvasod,a testfelszínen hatalmasat expandál a nagy sebesség miatt,ami megmarad belőle,az töredéke pici lukat üt a kimenetnél.
A ballistic silvertipem 3.56g hasonlóképp viselkedik,bemenet 6-8 cm átmérőjű,kimenet csak akkor van,ha 100 méter fölött találkozik az állattal(akkor már lassú),a kimenet gyakran 1 cm-es.

Bizony ám!
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #657 Dátum: 2012. December 07. - 22:45:08 »

Őznél nagyobb állatot nehezen visz át,nagyon ritka.
.243-asban ( 6.8 g )az őznél a bemenet brutálisan nagy,és roncsol rendesen,a kimenet sokkal kisebb.
Nagyon fröcsögős lőszer,nagyon ritkán van kimenet nagyobbacska vadnál,legalábbis amikor lőttem 30.06-ból ezt tapasztaltam,viszont az őzeket széttépte.
A .308-asomból lőve egyből egyszer nem vitte át 70 méterről a bikát.
Szerintem nem kell hanyatt esni tőle.
Az ára jó,és pontos is,ezen kívül más pozitívumot nem tapasztaltam.

Már bocsánat, én is Geco TM-t lövök .308-asból és eddig mindig minden vadat átvitt.
Csak a múlt hónapban 4 kant sikerült terítékre hoznom 58 - 95 kg-os zsigerelt súly között - a legnagyobb helyben maradt, de a többi is 25 méteren belül meglett.
Lapocka mögé célzok, de nem mindig sikerül pont keresztben álló vadra lőnöm, mégis kb. ugyanaz az eredmény - mostanra már hozzászoktam, hogy ha elengedem a lövést, akkor biztosan a közelben lesz amire lőttem.
Ismerőseim közül is sokan váltanak gyakran lőszert, már nem is merek szólni, hogy én egyszerűen nem értem a problémát...
Standard közép kaliber, soft point mag, vadászias lőtáv, megfelelő helyre helyezve - nem lehet probléma.

Amit még mindenképpen szeretnék hozzá tenni, hogy
1-eddig két disznóm nem lett meg (elég sokáig tartó vérnyom ellenére) - mind a kétszer én voltam a hibás, mozgott a vad, elhamarkodtam a lövést, emiatt nagyon hátra mehetett. Bizonytalan körülmények között már igyekszem inkább nem lőni...de nyilván más is.
2-bikát egyet lőttem Gecoval, nyak lövéssel helyben maradt. 
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #658 Dátum: 2012. December 08. - 09:33:11 »

Nem ,nem ,pontosan ahogy olvasod,a testfelszínen hatalmasat expandál a nagy sebesség miatt,ami megmarad belőle,az töredéke pici lukat üt a kimenetnél.
A ballistic silvertipem 3.56g hasonlóképp viselkedik,bemenet 6-8 cm átmérőjű,kimenet csak akkor van,ha 100 méter fölött találkozik az állattal(akkor már lassú),a kimenet gyakran 1 cm-es.

Bizony ám!





Hát nem tudom.... Nekem a 243, sőt egyik kaliber sem produkált hasonlót! Olyan volt, hogy a kimenet majdnem akkora
volt, mint a bemenet, mert nem expandált a lövedék, de ez is leginkább csak a Blaser CDP-nél volt tapasztalható, ami hála istennek lassan elfogy!
Minden esetre tehetnél fel képet a megfelelő topicba erről amit írsz, kiváncsi lennék rá!
Na de nem offolok itt tovább, mert még valaki a fejemre koppint aztán nézhetek! Stoel
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #659 Dátum: 2012. December 08. - 09:45:05 »

Standard közép kaliber, soft point mag, vadászias lőtáv, megfelelő helyre helyezve - nem lehet probléma.  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: