Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 133044 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #300 Dátum: 2020. Március 18. - 21:28:13 »

Azt gondolom, hogy a jelenlegi helyzetben nem fogok látszatdemokráciás játékokkal szarakodni, videokonferenciára nem vagyunk felkészülve.
Kiküldtem minden tagnak e-mailben a vadgazdálkodási terv tejesítéséről szóló tájékoztatót, a pénzügyi beszámolót, írásban az IB beszámolóját a két ülés között végzett munkáról, valamint szintén írásban az egyebek napirendi pontban tárgyalandó témák rövid összefoglalóját.
Ha elmarad a közgyűlés, kiküldöm a határozati javaslatokat, aztán e-mailben mindenki visszaír, hogy a javaslattal egyetért, vagy nem.
Jobbat én pillanatnyilag nem tudok kitalálni.


Mi van ha közgyűlési jóváhagyás nélkül zárod le, teszed közzé a beszámolót? Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #301 Dátum: 2020. Március 19. - 06:13:14 »

Mi van ha közgyűlési jóváhagyás nélkül zárod le, teszed közzé a beszámolót? Vállat von

Nem tudom, mi van.
Szerintem közgyűlési jóváhagyás nélkül érvénytelen a beszámoló.
Magunk között mondva - most a pénzügyi beszámolóról beszélek - sokszor elgondolkoztam azon, hogy mi volna, ha a közgyűlés egyszer azt mondaná, hogy nem fogadjuk el a a beszámolót.
Nem csak vadásztársaságról beszélek, gondolok itt az ország valamennyi gazdasági társaságára.
Feltenném szavazásra, hogy mondjátok meg, mennyi legyen a mérlegfőösszeg?
Elég komikus.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #302 Dátum: 2020. Március 24. - 13:43:58 »

https://www.omvk.hu/hir/a-vadaszkamara-kerese-minden-vadasztars-fele?fbclid=IwAR2xH8GTmbZzfjtnDm1w_-OQ6qhZnfibVBzwvGtiE7cALZGFzWffxCrzji8
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #303 Dátum: 2020. Március 24. - 15:33:13 »

Emberek!
Az van, hogy nincs pénz.
De nem csak, hogy pénzünk nincs, még pénzeszközünk se!
Benne vagyunk a statisztikába - a lóf@szt - a slamasztikába...
Úgyhogy ha valakinek tiptye, hogy hogyan kerüljünk ki a statisztikábul, akkor az mondja, aztán a sok kis tiptyibül összetippülünk valamit.

Biztos nem idéztem pontosan, de nekem erről ez jutott eszembe Hofitól…

 Stoel csak azt nem tudom  Rííí vagy  Röhög …  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #304 Dátum: 2020. Március 24. - 18:03:35 »

Ha már Hofi, szabadon, emlékezetből.
 - Aszonygyák', kibontakozási program. Arany drága bogaraim! Kibontakozni egy ölelő női karból kell. Amiben mi most vagyunk, abból legfeljebb kimászni lehet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #305 Dátum: 2020. Március 24. - 18:18:40 »

Még egy dolog.
A legnagyobb vezetői baromság az, amikor valaki "cselekvési irányokkal kapcsolatos javaslatot" kér.
Az nem vezető, aki a vezetettektől várja el, hogy megmondják, mit kéne csinálni, attól teljesen joggal kérdik meg, hogy mi a fasznak kötötted fel a kolompot, ha kolompolni nem tudsz.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2020. Március 24. - 19:01:30 »

Még egy dolog.
A legnagyobb vezetői baromság az, amikor valaki "cselekvési irányokkal kapcsolatos javaslatot" kér.
Az nem vezető, aki a vezetettektől várja el, hogy megmondják, mit kéne csinálni, attól teljesen joggal kérdik meg, hogy mi a fasznak kötötted fel a kolompot, ha kolompolni nem tudsz.





  Fejvakarás   Tudod mi jutott eszembe ! Kacsint       Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #307 Dátum: 2020. Március 24. - 19:20:10 »


  Fejvakarás   Tudod mi jutott eszembe ! Kacsint       Röhög

Te csak ne nagyon röhogcséljél Ördög ez neked nem ismerős valahonnan, hogy aszongya:

"Vezetőként képessé válnak  a  felkészítés  helyzetének  elemzésére  és  értékelésére,  a  következtetésből  adódó feladatok elgondolássá formálására, az elgondolás végrehajtásának megszervezésére. A törzs tagjaként képessé válnak az előljáró elgondolásának megértésére, a felkészítéssel kapcsolatos feladatok tervezésére, szervezésére és végrehajtására"

 Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2020. Március 24. - 19:40:20 »

Te csak ne nagyon röhogcséljél Ördög ez neked nem ismerős valahonnan, hogy aszongya:

"Vezetőként képessé válnak  a  felkészítés  helyzetének  elemzésére  és  értékelésére,  a  következtetésből  adódó feladatok elgondolássá formálására, az elgondolás végrehajtásának megszervezésére. A törzs tagjaként képessé válnak az előljáró elgondolásának megértésére, a felkészítéssel kapcsolatos feladatok tervezésére, szervezésére és végrehajtására"

 Ördög

Már elfelejtettem .     Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #309 Dátum: 2020. Március 24. - 19:55:46 »

Már elfelejtettem .     Röhög

Az utolsó nap aláírtad a felejtést tudom Kacsint Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #310 Dátum: 2020. Március 25. - 06:39:39 »


  Fejvakarás   Tudod mi jutott eszembe ! Kacsint       Röhög

Nem tudom, mi jutott eszedbe.
Egyet valamit viszont tudok.
Idestova 30 éve vezetek ilyen-olyan közösségeket.
Soha nem jutott eszembe, hogy a vezetettektől iránymutatást kérjek.
Minden helyzetben elmondtam, hogy mik az elképzeléseim, hogyan gondolom a szorult helyzetből való kilábalást.
Ezt az adott közösség vagy magáévá tette és rendbe jöttünk, illetve felszínen maradtunk, vagy otthagytam őket, mint Szent Pál az oláhokat.
Persze, közben meghallgattam javaslatokat. Ha ezek beleillettek a "fő csapásirányba", akkor beleillesztettem.
De az, hogy egy vezető, krízishelyzetben széttárja a karját és ötletbörzét hirdessen, az hozzá méltatlan magatartás.
Ha csak ennyi tud, akkor menjen krumplit kapálni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #311 Dátum: 2020. Március 25. - 07:34:39 »

Nem tudom, mi jutott eszedbe.
Egyet valamit viszont tudok.
Idestova 30 éve vezetek ilyen-olyan közösségeket.
Soha nem jutott eszembe, hogy a vezetettektől iránymutatást kérjek.
Minden helyzetben elmondtam, hogy mik az elképzeléseim, hogyan gondolom a szorult helyzetből való kilábalást.
Ezt az adott közösség vagy magáévá tette és rendbe jöttünk, illetve felszínen maradtunk, vagy otthagytam őket, mint Szent Pál az oláhokat.
Persze, közben meghallgattam javaslatokat. Ha ezek beleillettek a "fő csapásirányba", akkor beleillesztettem.
De az, hogy egy vezető, krízishelyzetben széttárja a karját és ötletbörzét hirdessen, az hozzá méltatlan magatartás.
Ha csak ennyi tud, akkor menjen krumplit kapálni.

Lajos,Lajos gondolod,hogy a kamarában egzisztáló sok hozzáértőből tud valaki kapálni? Nem lehetsz ennyire naiv!

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #312 Dátum: 2020. Március 25. - 08:42:27 »

Még egy dolog.
A legnagyobb vezetői baromság az, amikor valaki "cselekvési irányokkal kapcsolatos javaslatot" kér.
Az nem vezető, aki a vezetettektől várja el, hogy megmondják, mit kéne csinálni, attól teljesen joggal kérdik meg, hogy mi a fasznak kötötted fel a kolompot, ha kolompolni nem tudsz.




Eközben a méhészeket napok óta biztosították hogy kijárási tilalom alatt is ténykedhetnek.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #313 Dátum: 2020. Március 25. - 09:12:31 »

Eközben a méhészeket napok óta biztosították hogy kijárási tilalom alatt is ténykedhetnek.

A méhész, a paraszt, minimális fertőzési kockázatot jelent.
Szinte mind önállóan, vagy azokkal dolgozik, akikkel amúgy is egy légtérben él.
A vadász szintúgy, ha a beírókönyvet és a vadhűtőt kesztyűben használja.

Egy általános kijárási tilalom esetén is kell lenniük kivételeknek. Ezek azok, ahol minimális a kockázat és a tevékenység abbahagyása visszafordíthatatlan folyamatokat idézne elő.
Az agrárium - ide értem az egyéni vadászatot is - tipikusan ilyen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #314 Dátum: 2020. Március 25. - 09:49:30 »

Eközben a méhészeket napok óta biztosították hogy kijárási tilalom alatt is ténykedhetnek.
Franciaországban is küldik ki a gazdákat vetni, kijárási tilalom, karantén ide vagy oda. A kontakt másokkal minimális, enni meg kell jövőre is.
Még olaszországba is mennek tőlünk takarmányos kamionok, az állatoknak ott is enni kell ahol amúgy teremtett lélek sincs az utcákon.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: