Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234381 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1425 Dátum: 2020. Február 12. - 10:42:01 »

Olyankor lazít. Eleget feszült addig. Ördög
Röhög
Egyébként meg tudja a f@szom...Felhív a srác kétségbeesetten,hogy valami nem kerek,biztos,hogy komlón készült ez a weaver,mert nem stimmel a gyűrűjével. Mondom:tuti. Akkor mégis mi lehet...??? Aztán kiderül,hogy hiába a szabvány,valami elhasználódásból adódó század(?) milliméteres szorulás/kopás csak gondot csinál a lőképpel.
A másoktól származó információkért kezességet nem vállalok,a kérdést csak azért tettem fel,hogy járt-e már így valaki,meg hátha lesz rá jó megoldás,hogy a hiba megszűnjön.
Aztán tegnap kiderül,hogy egy új szerelékkel 5 forintossal letakarható a lőkép,tehát csak a régi gyűrűkben bújt el a gonosz... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1426 Dátum: 2020. Február 12. - 10:50:31 »

Aztán tegnap kiderül,hogy egy új szerelékkel 5 forintossal letakarható a lőkép,tehát csak a régi gyűrűkben bújt el a gonosz... Ördög

Attól függ, milyen messziről tartod elé az ötöst. Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1427 Dátum: 2020. Február 12. - 10:51:57 »

Adott egy amerikai puska. Azon volt egy komlói weaver sín. Egy Zasztava weaverről akarta átrakni a csövet rá a srác,de nem tudta így belőni a puskát. 3 egybe lövés után egy lövés mindig elmegy-elmondása szerint 30 cmre. Vállat von
Röhög
Egyébként meg tudja a f@szom...Felhív a srác kétségbeesetten,hogy valami nem kerek,biztos,hogy komlón készült ez a weaver,mert nem stimmel a gyűrűjével. Mondom:tuti. Akkor mégis mi lehet...??? Aztán kiderül,hogy hiába a szabvány,valami elhasználódásból adódó század(?) milliméteres szorulás/kopás csak gondot csinál a lőképpel.
A másoktól származó információkért kezességet nem vállalok,a kérdést csak azért tettem fel,hogy járt-e már így valaki,meg hátha lesz rá jó megoldás,hogy a hiba megszűnjön.
Aztán tegnap kiderül,hogy egy új szerelékkel 5 forintossal letakarható a lőkép,tehát csak a régi gyűrűkben bújt el a gonosz... Ördög

Sok fölösleges körök ! Pedig pofon egyszerű lett volna a megoldás : Három lőszert kell tárazni oszt jóvan !  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1428 Dátum: 2020. Február 12. - 11:00:35 »

Attól függ, milyen messziről tartod elé az ötöst. Ördög
https://www.eremshop.hu/kossuth-5-forint-1848-tevnyomat.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1429 Dátum: 2020. Február 12. - 11:24:22 »


Kitűnő  Taps
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1430 Dátum: 2020. Február 17. - 13:52:29 »

Na ez az igazi fájintos fix szerelék!   Röhög


Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1431 Dátum: 2020. Február 17. - 13:55:36 »

Na ez az igazi fájintos fix szerelék!   Röhög


 Fejvakarás Miért, mia baj vele? Szép is, meg jó is... Ördög Röhög

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1432 Dátum: 2020. Február 17. - 20:29:35 »

Na ez az igazi fájintos fix szerelék!   Röhög




"Manufakturális munka" , teljesen egyedi és sarokcsiszolóval oldható... Nyihi
Láttam már hasonlót... Nem szól szám

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1433 Dátum: 2020. Február 26. - 18:02:56 »

Üdv!

Távcsöszerelék ügyben kérnék tanácsot. Szerelékcsere lesz, mert a régivel nem lehet megfelelöen beállitani a szemtávolságot. Komlói gyürüs megfelelö lenne, viszont a bilincses szereléknek, ha jól látom a képeken csak az elsö gyürü alatt van oldalállitó csavar . Nem értek hozzá, de az az érzésem, hogy a hátsó gyürünek is´állithatónak kellene lennie. Mert igy csak oldalrafeszitjük vele a távcsövet. Ez lenne a kérdés, hogy valóban feszülni fog-e igy a távcsö? Nekem nincs EAW-om, de úgy emlékszem, hogy azon elöl és hátul is volt ilyen állitható csavar.

Valaki tud segiteni?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1434 Dátum: 2020. Február 26. - 19:14:08 »

Üdv!

Távcsöszerelék ügyben kérnék tanácsot. Szerelékcsere lesz, mert a régivel nem lehet megfelelöen beállitani a szemtávolságot. Komlói gyürüs megfelelö lenne, viszont a bilincses szereléknek, ha jól látom a képeken csak az elsö gyürü alatt van oldalállitó csavar . Nem értek hozzá, de az az érzésem, hogy a hátsó gyürünek is´állithatónak kellene lennie. Mert igy csak oldalrafeszitjük vele a távcsövet. Ez lenne a kérdés, hogy valóban feszülni fog-e igy a távcsö? Nekem nincs EAW-om, de úgy emlékszem, hogy azon elöl és hátul is volt ilyen állitható csavar.

Valaki tud segiteni?

Ha tudnál felrakni képeket (a sajátodról is), szerintem könnyebb lenne megérteni, miről beszélünk.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1435 Dátum: 2020. Február 26. - 19:30:37 »

Távcsöszerelék ügyben kérnék tanácsot. Szerelékcsere lesz, mert a régivel nem lehet megfelelöen beállitani a szemtávolságot. Komlói gyürüs megfelelö lenne, viszont a bilincses szereléknek, ha jól látom a képeken csak az elsö gyürü alatt van oldalállitó csavar . Nem értek hozzá, de az az érzésem, hogy a hátsó gyürünek is´állithatónak kellene lennie. Mert igy csak oldalrafeszitjük vele a távcsövet. Ez lenne a kérdés, hogy valóban feszülni fog-e igy a távcsö? Nekem nincs EAW-om, de úgy emlékszem, hogy azon elöl és hátul is volt ilyen állitható csavar.
Nem fog feszülni, mert a gyűrű alsó részét egy központos csavar fogja a bakhoz, ami egyben tengelyként is funkcionál.
Vagyis a szereléshez és a hideg beállításhoz enyhén lazára kell hagyni a csavart, majd a vegső belövés előtt mindent kellő nyomatékkel meghúzni,
és utána már csak a tornyokon állítani. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1436 Dátum: 2020. Február 26. - 20:42:56 »

Lehet nem vadászias de marha praktikus és stabil a weawer én amióta megkóstoltam nem vágyok más szerelékre ! Az igaz , hogy "de gustibus non est disputandum" de technikailag a legegyszerűbb (nincs vagy minimális meghibásodás) és hát ugye hadiipari szabvány így minden "is" kapható hozzá !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1437 Dátum: 2020. Február 26. - 21:31:29 »

Ha tudnál felrakni képeket (a sajátodról is), szerintem könnyebb lenne megérteni, miről beszélünk.

Makkmarci!

Sajnos képet nem tudok küldeni, mert még nem vettem meg. Még nem döntöttem, hogy bilincses vagy weaver legyen.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1438 Dátum: 2020. Február 26. - 21:38:09 »

Nem fog feszülni, mert a gyűrű alsó részét egy központos csavar fogja a bakhoz, ami egyben tengelyként is funkcionál.
Vagyis a szereléshez és a hideg beállításhoz enyhén lazára kell hagyni a csavart, majd a vegső belövés előtt mindent kellő nyomatékkel meghúzni,
és utána már csak a tornyokon állítani. Emelem

Üdv!

Köszi, igy már kezdem érteni. Viszont a gyürü csavart már nem lehet meghúzni ha fel van téve a talpra, mert úgy már nem lehet hozzáférni. Szóval hogyan is van ez ?
Lazára hagyjuk a gyürüt a talphoz rögzitö csavart a hidegbelövéshez. Ha kell az elsö gyürü állitó csavarjával oldalban helyesbitünk, a hátsó gyürü meg utána fordul.
Eddig OK. De ekkor már nem férünk hozzá a gyürü rögzitö csavarjához, mert már rajta van a puskán és csak alulról lehet hozzáférni...

Vagyis leírnád az egész folyamatot, hogy egy 5 éves gyerek is megértse? NEm vagyok müszaki tálentum...
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1439 Dátum: 2020. Február 26. - 21:42:45 »

Lehet nem vadászias de marha praktikus és stabil a weawer én amióta megkóstoltam nem vágyok más szerelékre ! Az igaz , hogy "de gustibus non est disputandum" de technikailag a legegyszerűbb (nincs vagy minimális meghibásodás) és hát ugye hadiipari szabvány így minden "is" kapható hozzá !

Üdv!

Igen gondolkozom a weaveren, viszont zastavám van, attól tartok a weaver sin akadályozni fogja a hüvelykivetést. MEgkérdezem tölük, gyártanának-e vastagabb talppal  weaver sint, akkor az egész kicsit magasabbra kerülne és kiférne a hüvely akadály nélkül...

Te milyen gyürüt használsz, a gyári komlói weaver gyürüt vagy mást?

Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: