Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 413029 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1320 Dátum: 2012. Június 18. - 17:37:35 »

Vigyorog  Röhög





     Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög    Hol van ez a "kis rév "  vagy  Mindszent   ? 
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1321 Dátum: 2012. Június 18. - 19:04:19 »

Vigyorog  Röhög

A mindszenti horgásztanya gondnoka.

A szememben többet ér az öreg félnótás, mint egy tömött metrószerelvény  Kacsint Vigyorog

Fog is karistolni még egy pár évet. Adja Isten!  Piál Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1322 Dátum: 2012. Június 18. - 19:09:33 »

Egy ilyen "fazonnal" akkor is élmény egy horgásznap, ha egy kapásom sincs! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1323 Dátum: 2012. Június 20. - 12:40:26 »

Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1324 Dátum: 2012. Június 20. - 20:37:22 »


Valamelyik modi tegye át a receptgyűjteménybe a "töltött kárókatonát".
Bár nem hinném hogy sokan elkészítik. :Mosolyog
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1325 Dátum: 2012. Július 02. - 13:56:20 »

Üdv a  Peca társaknak!
Jövő héten elgurulunk egy kis családos kempingezésre a Földközi tengerhez.
Pontosabban Szardínia lesz a célpont.
Egyetlen gyerekkori makrélahorgászatot kivéve semmiféle tengeri horgászat gyakorlatom sincsen.
Mondjuk ez sem volt igazi peca, mert egy méteres rúdon volt egy hatalmas multiorsó, a végszerelék volt vagy 5 méter hosszú, 50 centinként egy-egy 10 centis előkével.
A kisméretű horgokon fehér toll volt, a végén meg egy kilós ólom.
Egy gumikajakkal kimentünk a La Manche csatornára, leengedtem a szereléket kb. 50 méterre, majd visszatekertem.
Ahogy jött felfelé, egyre nehezebb lett kurblizni. Aztán felbukkant az első 30-40 dekás hal. Szinte mindegyik horgon volt egy makréla.
A zsinórt pedig előkéstől-horgostól felspulnizta a brutál nagy csőrlő, ahogy egyre több halat sikerült a jeges dobozba gyűjteni.
Gyakorlatilag 3 eresztésből tele fogtam a húsosládát egyenméretű olajzöld hallal  Vigyorog.

Úgy gondoltam, ha már egy hetet eltöltünk a tenger mellett, kellene egy kicsit lógatni is.
Hátha sikerülne frissen fogott tengeri halat a parázs fölé tenni a kempingben  Főz, az élményről ugye nem is beszélve.
Szigorúan csak parti peca jöhet szóba.
Művelt már valaki ilyent?
Olyanok érdekelnének, hogy mivel lehet érdemes csalizni, zsinór és horogméret, szerelék összeállítása, stb...
Első blikkre nekem egy erősebb feeder bot képe ugrik be, egy rendesebb (60-80g) végólommal, páternoszteren pedig 2-3 horoggal, egymástól 30-40 centikre.
Leszünk keleti homokosabb és nyugati, sziklás oldalon is.
Minden ötletet szívesen fogadok.  Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1326 Dátum: 2012. Július 02. - 14:55:05 »

Olyanok érdekelnének, hogy mivel lehet érdemes csalizni, zsinór és horogméret, szerelék összeállítása, stb...
Első blikkre nekem egy erősebb feeder bot képe ugrik be, egy rendesebb (60-80g) végólommal, páternoszteren pedig 2-3 horoggal, egymástól 30-40 centikre.
Leszünk keleti homokosabb és nyugati, sziklás oldalon is.
Minden ötletet szívesen fogadok.  Wave

Szia!

Horvátországi, meg olasz tengerparti élményeim vannak ezzel kapcsolatban.

Gyakorlatilag jó az elgondolásod, feeder bottal jót fogsz tudni horhászni, minden húsféle jó csalinak. Elsőként keress csigákat a köveken, késsel le tudod feszegetni és máris tűzheted fel csalinak. A partközelben aztán ezzel, pici horoggal tudsz fogni az ajakoshalakból 5-8-10 cm-es példányokat, azokat felvágva aztán már komolyabb méretű csalit is fel tudsz kínálni.
De jó például a tengeri sün húsa is, a feltört ház pedig jó etetni.

De olyan nagyon nem bíztatlak kapitális fogásokkal. Ilyenkor a partmenti sekély vízekben nincs számottevő nagyságú hal. A kikötök környékén (kikötőben) tudsz fogni a tengeri pérekből 20-30-40 dkg-os példányokat, csak az asszonynak ne mutasd meg hol fogtad  Ördög mert a legtöbb a szennyvíz kifolyók környékén található, egyébként nagyon jóízű, vastag húsú halakról van szó.

A partmenti sekély vízben aztán foghatsz még keszegféléket, durbincs féléket. Ezeket a srácaimmal spiccbottal a kikötő móló külső oldaláról szoktuk fogni. 1-2 g-os úszó, mint egy itthoni keszegezésre készülve. Egy-két szelet beáztatott, összenyomott kenyér felhővel szép kis csapatot lehet magad elé állítani, folyamatos kis gombócok dobásával. Élvezetes peca, mégha nem is túl nagyok a halak.

A feedert is elsősorban ezek fogják cibálni. Mondjuk egyszer az egyik gyermekem picker bottal Mandre kikötőben fogott egy majd kilós seebass nevű szépséget, össze is szaladt a fél kikötő, akkora halat nem láttak régóta.

A sziklás részeken gondolom ott is fogható a fenék közelében a skorpióhal. Óvakodj tőle, lehetőleg ne érintsd meg, tüskéi mérget tartalmaznak, és ott is szúr, ahol nem számítasz rá.

Hirtelen ennyi. Viszonylag egyszerű felszereléssel jót lehet szórakozni, a nagyobb komolyabb halakhoz más felszerelés kell, meg nem árt egy csónak sem.

Egyébként az ajakoshalakat is fogyasztják platnin megsütve, a keszegekről nem is beszélve!

Üdv:Voldi

De kérdezed meg Boar kollegát, mesél majd a szigonyozásról, az meg még egy jó sport. Hátha kirándulni akar a felszerelése Szardíniára  Röhög

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1327 Dátum: 2012. Július 02. - 17:28:06 »


Minden ötletet szívesen fogadok.  Wave
Minden ötletet?
Akkor kabbe! Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1328 Dátum: 2012. Július 02. - 17:28:49 »



De kérdezed meg Boar kollegát, mesél majd a szigonyozásról, az meg még egy jó sport. Hátha kirándulni akar a felszerelése Szardíniára  Röhög


Te meg pláne kabbe! Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1329 Dátum: 2012. Július 02. - 17:36:15 »

Minden ötletet?
Akkor kabbe! Ördög
Akkor te meg b@szd meg a szigonyodat!!!  Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1330 Dátum: 2012. Július 02. - 17:36:59 »

Szia!

Horvátországi, meg olasz tengerparti élményeim vannak ezzel kapcsolatban.

Gyakorlatilag jó az elgondolásod, feeder bottal jót fogsz tudni horhászni, minden húsféle jó csalinak. Elsőként keress csigákat a köveken, késsel le tudod feszegetni és máris tűzheted fel csalinak. A partközelben aztán ezzel, pici horoggal tudsz fogni az ajakoshalakból 5-8-10 cm-es példányokat, azokat felvágva aztán már komolyabb méretű csalit is fel tudsz kínálni.
De jó például a tengeri sün húsa is, a feltört ház pedig jó etetni.

De olyan nagyon nem bíztatlak kapitális fogásokkal. Ilyenkor a partmenti sekély vízekben nincs számottevő nagyságú hal. A kikötök környékén (kikötőben) tudsz fogni a tengeri pérekből 20-30-40 dkg-os példányokat, csak az asszonynak ne mutasd meg hol fogtad  Ördög mert a legtöbb a szennyvíz kifolyók környékén található, egyébként nagyon jóízű, vastag húsú halakról van szó.

A partmenti sekély vízben aztán foghatsz még keszegféléket, durbincs féléket. Ezeket a srácaimmal spiccbottal a kikötő móló külső oldaláról szoktuk fogni. 1-2 g-os úszó, mint egy itthoni keszegezésre készülve. Egy-két szelet beáztatott, összenyomott kenyér felhővel szép kis csapatot lehet magad elé állítani, folyamatos kis gombócok dobásával. Élvezetes peca, mégha nem is túl nagyok a halak.

A feedert is elsősorban ezek fogják cibálni. Mondjuk egyszer az egyik gyermekem picker bottal Mandre kikötőben fogott egy majd kilós seebass nevű szépséget, össze is szaladt a fél kikötő, akkora halat nem láttak régóta.

A sziklás részeken gondolom ott is fogható a fenék közelében a skorpióhal. Óvakodj tőle, lehetőleg ne érintsd meg, tüskéi mérget tartalmaznak, és ott is szúr, ahol nem számítasz rá.

Hirtelen ennyi. Viszonylag egyszerű felszereléssel jót lehet szórakozni, a nagyobb komolyabb halakhoz más felszerelés kell, meg nem árt egy csónak sem.

Egyébként az ajakoshalakat is fogyasztják platnin megsütve, a keszegekről nem is beszélve!

Üdv:Voldi

De kérdezed meg Boar kollegát, mesél majd a szigonyozásról, az meg még egy jó sport. Hátha kirándulni akar a felszerelése Szardíniára  Röhög



Nem kell ahhoz annyi minden! Mosolyog
Valamikor régebben agonizáltunk a melegben a Görög tengerparton, este felé jött egy öreg bennszülött, kezében nagy átmérőjű "motolla", mert másnak nem nevezhetem, rajta kb 100 méter damil, 3-4 horog, végólom. Megpörgette a feje felett az ólmos damilt, és dobott egy olyan jó 50 métereset. Először lassan, óvatosan, majd egyre gyorsabban csévélte vissza. Minden dobásra fogott 2-3 "snecit"! Mikor megvolt a vacsorára való, tele volt a nylonzacskó "szák", befejezte és haza ment!  Vigyorog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1331 Dátum: 2012. Július 02. - 17:37:13 »

Voldi!
Köszi a tippeket Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1332 Dátum: 2012. Július 02. - 17:42:56 »

De kérdezed meg Boar kollegát, mesél majd a szigonyozásról, az meg még egy jó sport. Hátha kirándulni akar a felszerelése Szardíniára  Röhög

Te meg pláne kabbe! Ördög Ördög

Most mééé? Csak idehaza tilos szigyozni, ott nem, ott teljesen elfogadott hagyományos halászmódszer. Csak úszol a gumispuskával, aztán.... lehúzod róla a vacsorát.   Ördög  Utána meg, ha sok a karja elkalapálod vele a sziklát!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1333 Dátum: 2012. Július 02. - 17:53:41 »

Most mééé? Csak idehaza tilos szigyozni, ott nem, ott teljesen elfogadott hagyományos halászmódszer. Csak úszol a gumispuskával, aztán.... lehúzod róla a vacsorát.   Ördög  Utána meg, ha sok a karja elkalapálod vele a sziklát!  Röhög
Szerintem az olaszoknál nem igazán sanszos a szigonyozás. Bár soha nem voltam ott, de az alapján, amit hallottam róluk, azokon a helyeken, ahová az átlag turista csónak nélkül eljut, eléggé ki vannak pucolva a vizek. A görög partokat is az olasz szigonyosok pucolják ki. Amúgy nyavalyások, mikor én egyszál gatyában órákig ki sem jöttem a vízből, ezek nyakig neoprénben vacogtak viszont lőttek mindenre ami él és mozog, tízcentis halacskákra.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1334 Dátum: 2012. Július 02. - 17:59:19 »

Szerintem az olaszoknál nem igazán sanszos a szigonyozás. Bár soha nem voltam ott, de az alapján, amit hallottam róluk, azokon a helyeken, ahová az átlag turista csónak nélkül eljut, eléggé ki vannak pucolva a vizek. A görög partokat is az olasz szigonyosok pucolják ki. Amúgy nyavalyások, mikor én egyszál gatyában órákig ki sem jöttem a vízből, ezek nyakig neoprénben vacogtak viszont lőttek mindenre ami él és mozog, tízcentis halacskákra.

Szardínia az más szerintem. Nem is igazán vallják olasznak magukat. Csend, béke és nyugalom. Kecskék és birkák, szikla, napsütés, borok. De inkább kecskék, meg hal, víz. Persze nem a zsúfolt turista központokról beszélek.

Csaba gyűjtsd az információt a szigetről, hátha hasznos lesz valamikor...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: