Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215515 alkalommal)
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #225 Dátum: 2010. December 30. - 16:55:53 »

2010. január 12. + 5nap füst, utána padlás, április május tájékán a kamrába került. Nemigen vesztett a szinéből, pedig volt része a -20-ban párszor Táncol

Recept: a paraszt mindent izlel, szemmértékre csinál. Azt sem tudni pontosan mennyi pirosparika van benne, nem mindent papir szerint kell csinálni Figyelmes olvasás. Van aki köményt, meg porcukrot is tesz bele, mi nem. Ha házipaprikával keszül, abból kevesebb kell, mert sokkal erősebb izű. Igaz jobban is szinez. A szalonnát is szemmértékre tettük hozzá, hús meg a két disznó alkatrészeiből lehulló cafat+egyéb. Mindig van belőle, sosem kellet nagy húst elmetélni a töltelékhez. Biztosan van benne (és mindig) is volt egy-két tokaszalonna darab. A paraszt igy csinálja, az urak meg töketlenkednek, variálnak Röhög
Naplózva
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #226 Dátum: 2010. December 30. - 16:56:25 »

Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #227 Dátum: 2010. December 30. - 17:33:56 »

2010. január 12. + 5nap füst, utána padlás, április május tájékán a kamrába került. Nemigen vesztett a szinéből, pedig volt része a -20-ban párszor Táncol

Recept: a paraszt mindent izlel, szemmértékre csinál. Azt sem tudni pontosan mennyi pirosparika van benne, nem mindent papir szerint kell csinálni Figyelmes olvasás. Van aki köményt, meg porcukrot is tesz bele, mi nem. Ha házipaprikával keszül, abból kevesebb kell, mert sokkal erősebb izű. Igaz jobban is szinez. A szalonnát is szemmértékre tettük hozzá, hús meg a két disznó alkatrészeiből lehulló cafat+egyéb. Mindig van belőle, sosem kellet nagy húst elmetélni a töltelékhez. Biztosan van benne (és mindig) is volt egy-két tokaszalonna darab. A paraszt igy csinálja, az urak meg töketlenkednek, variálnak Röhög
szarvast nem szoktál beletenni?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #228 Dátum: 2010. December 30. - 19:01:02 »

Azt nem, hogyan férne bele Ördög Ördög Ördög Csak némi húsát Okos
Naplózva
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #229 Dátum: 2010. December 30. - 19:02:31 »

"Vadhúst csak a szegény ember tesz a kolbászba."
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #230 Dátum: 2010. December 31. - 07:56:19 »

"Vadhúst csak a szegény ember tesz a kolbászba."
Hát mi szegény parasztok mi mást tehetnénk ahhoz a kis mangalica szalonnához, hogy kalbász legyen belőle. Sajnos a sündisznót mindig összeszedik előttem. Ördög
A tapasztalatom szerint a Segesd környéki erdőben nevelkedett szarvas a legjobb a szalámiba.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #231 Dátum: 2010. December 31. - 08:25:53 »

A tapasztalatom szerint a Segesd környéki erdőben nevelkedett szarvas a legjobb a szalámiba.

Ollik' ember - nagy duzzogva persze - azért a zalait is beletölti. Tegnap kóstoltam meg a karácsony előtt töltöttet. Kicsit nyers még, de nagyon ízlik.
Annyit módosítottam a már klasszikussá vált Boar-recepten, hogy 10 %-kal visszavettem a borsot, és másfélszeresére emeltem az őrölt köményt.

Erdőjáró fórumtalálkozóra hozott kolbásza is nagyon finom volt. Abban még markánsabban éreztem a köményt, kolbász, amit most készítettünk valahol a kettő között van félúton.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #232 Dátum: 2010. December 31. - 08:32:36 »

A zalai szarvas se rossz, de a somogyinak nincs párja! /Sajnos mindig csak egyet kapok! Rííí/
A Boar féle receptet tavaly én is kipróbáltam, azóta azzal a szalámival riasztgatom a területünkről a kóbor kutyákat.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #233 Dátum: 2010. December 31. - 15:03:32 »

A zalai szarvas se rossz, de a somogyinak nincs párja! /Sajnos mindig csak egyet kapok! Rííí/

Pedig a párjából (főleg bőgéskor) lenne az igazi jó pikáns kolbász.


A Boar féle receptet tavaly én is kipróbáltam, azóta azzal a szalámival riasztgatom a területünkről a kóbor kutyákat.

Ha időnként egy kis rántottát is ütsz rá, elszegődöm Vasadra kóbor kutyának.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #234 Dátum: 2010. December 31. - 16:56:19 »

Szia Lajos! Emelem

Pedig én igazán nem teszek bele sok köményt. Én ezeket a recepteket használom.
Főleg az első, a negyedik, és a nyolcadik oszlopban lévőket, azzal a különbséggel, hogy a húst megosztom 70-30 %-ban a szarvas javára!



« Utoljára szerkesztve: 2010. December 31. - 17:36:01 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #235 Dátum: 2010. December 31. - 23:03:49 »


A Boar féle receptet tavaly én is kipróbáltam, azóta azzal a szalámival riasztgatom a területünkről a kóbor kutyákat.
Ahhoz kérlek rendes alapanyag kell. A betongödörből kimentett, pestisben elhalálozott ötnapos disznókból nem lesz jó, azokat a saját recepted szerint kell elkészíteni...
(Főzz belőlük pálinkát Ördög)
Amúgy kár ennyit vesződni a kutyariasztással. Elég, ha kiteszed a fényképedet az útkereszteződésekbe, esetleg kilógatod a zoknidat a fasorok szélén(bár ez utóbbi elég drasztikus, lehet, a vad is elköltözik)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #236 Dátum: 2011. Január 01. - 11:52:23 »


Pedig én igazán nem teszek bele sok köményt. Én ezeket a recepteket használom.
Főleg az első, a negyedik, és a nyolcadik oszlopban lévőket, azzal a különbséggel, hogy a húst megosztom 70-30 %-ban a szarvas javára!


Lehetséges, hogy a nyolcadik oszlopban lévőt kóstoltuk?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #237 Dátum: 2011. Január 10. - 09:28:53 »

Sziasztok!
Valamikor olvastam füstölt őzcombról, de nem tudom, hogy hol.
Szeretnék csinálni egyet, hogy megkóstoljuk.
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy készítsem elő füstöléshez és mennyi ideig kell füstölni?
Naplózva

Üdv:Kapszli
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #238 Dátum: 2011. Február 22. - 14:05:03 »

Tegnap disznót vágtunk apósommal. Negyven kiló kolbász lett:



Van még a decemberi vágásból is bőven Ördög

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #239 Dátum: 2011. Február 22. - 14:09:29 »

Közösség elleni izgatás....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: