Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264114 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #615 Dátum: 2013. április 09. - 19:34:29 »

Urak! A véleményetekre, tapasztalatotokra lennék kíváncsi a csőkígyóval kapcsolatban. Eddig én még nem használtam, most kaptam a ajándékba a kisebbik fiamtól. Ő 30.06 puskához kérte, de az eladó .32 és 8mm-es  méretűhöz adták neki a vadászboltban. Ma visszavitte, hogy kicseréltesse, de az eladó azt ajánlotta, hogy használjam nyugodtan, mert ő is ezt használja a 30.06-hoz. Ha nem tetszik, akkor használtan is kicseréli.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #616 Dátum: 2013. április 09. - 20:47:13 »

Urak! A véleményetekre, tapasztalatotokra lennék kíváncsi a csőkígyóval kapcsolatban. Eddig én még nem használtam, most kaptam a ajándékba a kisebbik fiamtól. Ő 30.06 puskához kérte, de az eladó .32 és 8mm-es  méretűhöz adták neki a vadászboltban. Ma visszavitte, hogy kicseréltesse, de az eladó azt ajánlotta, hogy használjam nyugodtan, mert ő is ezt használja a 30.06-hoz. Ha nem tetszik, akkor használtan is kicseréli.

Annyi gond adódhat, hogy a rézsörtés része kicsit intenzívebben fog elhasználódni, de van annyira rugalmas, hogy szerintem (!) semmi galibát nem okoz... Én szárazon használom, de szerintem egy fantasztikus portéka! Én egyáltalán nem bántam meg a vásárlását...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #617 Dátum: 2013. április 09. - 21:04:44 »

Sziasztok

Köszönöm mindenki hozzászólását. Tapasztaltam magam is és másoktól is hallottam, hogy a fegyvert nem tisztítják meg minden használat után. Úgy tűnik tényleg van ebben valami. Ki fogom próbálni, hogy csak csőkígyóval kihúzom, de nem olajjal tisztítom.

 Emelem

Üdv;
Dani
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #618 Dátum: 2013. április 09. - 21:50:36 »

Urak! A véleményetekre, tapasztalatotokra lennék kíváncsi a csőkígyóval kapcsolatban. Eddig én még nem használtam, most kaptam a ajándékba a kisebbik fiamtól. Ő 30.06 puskához kérte, de az eladó .32 és 8mm-es  méretűhöz adták neki a vadászboltban. Ma visszavitte, hogy kicseréltesse, de az eladó azt ajánlotta, hogy használjam nyugodtan, mert ő is ezt használja a 30.06-hoz. Ha nem tetszik, akkor használtan is kicseréli.

Szerintem itt is volt róla szó, hogy érdemesebb vastagabbat használni az adott kalibernél. Én 7x64-hez és 9.3x62-höz használom. A 7x64-et mindig tisztára húzza, a 9.3-ason, van hogy többször át kell vezetni. Mindegyikhez a hozzávalót nyúzom. Nagyon praktikus holmi.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #619 Dátum: 2013. április 11. - 18:44:47 »

Uraim, köszönöm a válaszokat!
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #620 Dátum: 2013. április 12. - 08:05:56 »

Urak! A véleményetekre, tapasztalatotokra lennék kíváncsi a csőkígyóval kapcsolatban. Eddig én még nem használtam, most kaptam a ajándékba a kisebbik fiamtól. Ő 30.06 puskához kérte, de az eladó .32 és 8mm-es  méretűhöz adták neki a vadászboltban. Ma visszavitte, hogy kicseréltesse, de az eladó azt ajánlotta, hogy használjam nyugodtan, mert ő is ezt használja a 30.06-hoz. Ha nem tetszik, akkor használtan is kicseréli.

Nagyon rendes eladó volt.
Nagyon tökéletes hozzá  8mm-es.
Tapasztalatból mondom.
A 7x64-eshez haveromnak mondjuk a 7.62-est választottam.
Átmegy rajta,és legalább jól kipucerja,mikor kipróbáltam a .308-asomhoz a 7.62-est,akkor úgy éreztem a 8mm-eshez képest,hogy a 7.62-es  "majdnem átesett"rajta.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #621 Dátum: 2013. április 12. - 08:29:39 »

Sziasztok

Van ismét egy kérdésem. Mivel tisztítsam meg a csövet (belülről), hogy a tisztítás utáni olajmaradékot el tudjam távolítani?
Egy öreg puskát vettem gyakorolni, aminek a csöve már rég nem tükrös és a lőtéren az első 2 lövést úgy eldobja, mint a ... (utána már nem szórja)
Olvastam itt, hogy nedvszívó papírral kell felitatni az olajat a csőből lövés előtt, de akárhányszor tolom át és hallgatom, hogy nyiszorog a csőben a papír, nem sikerül a kívánt eredményt elérni. Arra gondoltam, hogy talán tisztaszesszel húznám ki a csövet, közvetlenül lövészet előtt.


Köszönöm.

Szia !
minőségi jó lőszert használok.
Lövés után szinte alig észrevehető az,hogy egyáltalán lőttek a puskával,azért látni,de nem veszélyes,ahogy kinéz.
Minden használat után csőkígyóval áthúzom szárazon a csöveimet.
A csőkígyót kb 15-20 használat után kimosom.
Amíg nem volt csőkígyó,addig a műanyag kefével kilöktem nagyjából a lőpormaradványokat,majd 1-szer elnyomtam benne a bronzkefét,majd a rongykefét,és kész.
Soha nem dobálta a lőszert sehova.
Olajat belülről a csövem kb. 2 doboz lőszer ellövése után lát.
Csőkígyóval kihúzott csőbe olaj,hagyom,had dolgozzon.
Bronzkefe kitisztítja a trutymót.
A kalibernél kisebb bronzkefére WC papírt tekerek,annyit,hogy épp hogy csak át tudom nyomni a csövön.
Ezzel kilököm a trutyit.
Ismét olaj,majd bronzkefe.
Ezek után annyi wc papírt nyomok át a csövön,hogy nyikorogjon,és persze tök tisztán jöjjön ki.
Az első egy két lövés lehet még nem lesz hajszálpontos,de kielégítő.
Ismét nem kap 40-50 lövésig egy csepp olajat sem belülről a cső.
Amikor kb. 15 doboz lőszer kimegy a csőből,akkor Robla solo mil következik.
Soha semmi baj nincs a pontossággal,a csövem állapota kitűnő.

Szerintem belülről a csövek olajozását túlzásba viszik sokan.



 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 12. - 12:24:17 írta Pyrus » Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #622 Dátum: 2013. április 12. - 19:03:17 »

Nagyon rendes eladó volt.
Nagyon tökéletes hozzá  8mm-es.
Tapasztalatból mondom.
A 7x64-eshez haveromnak mondjuk a 7.62-est választottam.
Átmegy rajta,és legalább jól kipucerja,mikor kipróbáltam a .308-asomhoz a 7.62-est,akkor úgy éreztem a 8mm-eshez képest,hogy a 7.62-es   átesett"rajta.

Nos, tegnap este kipróbáltam és először alig tudtam áthúzni rajta. Jónak tűnik a cucc. Igen Remélem sokat kell használnom!
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #623 Dátum: 2013. Június 01. - 16:52:29 »

Szervusztok!

Nagy a baj! Délelőtt a fegyver tutujgatása közben a csőtorkolat felől véletlenül észrevettem, hogy berozsdásodott belülről a cső!!! (úgy tűnik az utóbbi hetek időjárása megtette a magáét - persze a legutóbbi lövészet után elmaradt az ápolás...  Tasli). úgy néz ki, mintha csak a barázdákban lenne egy leheletnyi vékony réteg rozsda, de már ez is elég ok a teljes kétségbeesésre  Rííí   De a nagy mea culpa-zástól nem fog kitisztulni a cső, úgyhogy kérem írjátok meg, hogy mitévő legyek!
Mivel és hogyan tisztítsam ki? Robla solo-val áztassam be, aztán filckoronggal toljam ki, vagy bronzkefélni is kell? Találtam még a neten az alábbit: Ballistol USTA rozsdaoldó. Ez utóbbit szabad a csőbe fújni/önteni, vagy épeszű ember csak a kertkapura használja? Esetleg VFG csőpasztával próbálkozzak?  Nem szeretnék még nagyobb kárt okozni a csőben...

Most aztán mindenféle jótanácsnak nagyon örülnék!
Előre is köszi a segítséget!  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #624 Dátum: 2013. Június 01. - 21:58:44 »

Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #625 Dátum: 2013. Június 01. - 22:02:49 »

íme, megörökítve a gyalázat...

így, hogy jobban megnéztem rájöttem, hogy nem a barázdákban, hanem az ormozaton van a rozsda, ez viszont elgondolkodtatott. lehet, hogy ez nem is rozsda, hanem a felkenődött réz/tombak?  Vállat von
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #626 Dátum: 2013. Június 01. - 23:27:58 »

íme, megörökítve a gyalázat...

így, hogy jobban megnéztem rájöttem, hogy nem a barázdákban, hanem az ormozaton van a rozsda, ez viszont elgondolkodtatott. lehet, hogy ez nem is rozsda, hanem a felkenődött réz/tombak?  Vállat von

Az a felkenődött réz tombak.
Egyetlen darab  sako superhammerhead  ellövése után így néz ki a huzagolásom a 30.06-osomban.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #627 Dátum: 2013. Június 02. - 08:39:45 »

íme, megörökítve a gyalázat...

így, hogy jobban megnéztem rájöttem, hogy nem a barázdákban, hanem az ormozaton van a rozsda, ez viszont elgondolkodtatott. lehet, hogy ez nem is rozsda, hanem a felkenődött réz/tombak?  Vállat von
Szerintem,ha sokat nézegeted,attól nem múlik el,és ha zavar a cső szennyeződése,akkor ess neki amivel szoktál,vagy olvass vissza,hogy ki mivel suvickol...Amit felsoroltál fegyverápolót bármelyk jó.Rozsdamarót hanyagold szerintem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #628 Dátum: 2013. Június 02. - 15:28:34 »

Szervusz Szabi.

Gondolom nem mai db a puskád .Amit látunk a képen az kb anyagok felkenödése az oromzaton (réz,tombak,ólom).Erre van egy spéci folyadék a Ballistolnak Robla Solo a neve ez egy igen agresziv anyag vigyáz rá,hogy a barnitásra ne csöpennyen rá. a müv a köv : cseppents egy két cseppet mondjuk WFG tisztitó filcre és kezd el a csövet belüllről tisztitani nagy valoszinüsággel olyan rézoxid szinű lesz a filc(kékes zöld).ez addig csináld mig ilyen szine lesz a filceknek (közben cseréld a filceket de sose tocsogjon a filc ettöl az anyagtól) akár 20 db filc is elfogyhat.
Ha evvel végeztél akkor fegyverolalyal tisztitsd ki a csövet.Ez után húzd szárazra és ellenörizd a szórásképet mert változni fogg az majdnem 100%.
Ez az anyag igen roszz illatú mivel szalmiákszesz is van benne ,érdemes kint a mülyeben vagy garázsban végezni a müvelett.Várom az eredményt.
üdv:HSanyi

 
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #629 Dátum: 2013. Június 02. - 17:48:31 »

Szervusz Szabi.

Gondolom nem mai db a puskád .Amit látunk a képen az kb anyagok felkenödése az oromzaton (réz,tombak,ólom).Erre van egy spéci folyadék a Ballistolnak Robla Solo a neve ez egy igen agresziv anyag vigyáz rá,hogy a barnitásra ne csöpennyen rá. a müv a köv : cseppents egy két cseppet mondjuk WFG tisztitó filcre és kezd el a csövet belüllről tisztitani nagy valoszinüsággel olyan rézoxid szinű lesz a filc(kékes zöld).ez addig csináld mig ilyen szine lesz a filceknek (közben cseréld a filceket de sose tocsogjon a filc ettöl az anyagtól) akár 20 db filc is elfogyhat.
Ha evvel végeztél akkor fegyverolalyal tisztitsd ki a csövet.Ez után húzd szárazra és ellenörizd a szórásképet mert változni fogg az majdnem 100%.
Ez az anyag igen roszz illatú mivel szalmiákszesz is van benne ,érdemes kint a mülyeben vagy garázsban végezni a müvelett.Várom az eredményt.
üdv:HSanyi

 

Szia !

Ezt én úgy szoktam,hogy gumidugóval lezárom a cső száját,és a töltényúr felől feltöltöm ezzel az anyaggal,és 24 órán át állni hagyom benne.
Mikor kiöntöm,akkor kékes,zöldes folyadék lesz belőle.
Olyasmi szaga van ennek az anyagnak,mint az ammóniának,ha jól emlékszem.
Régen csináltam ilyent,csak egy valag lőszer ellövése után van értelme kotyverálni vele.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: