Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 802798 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2460 Dátum: 2014. Február 23. - 19:51:14 »

Ez most kiknek szólt?  Vállat von
neked Ördög Okos
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2461 Dátum: 2014. Február 23. - 19:53:42 »

Mivel a fórum változatlanul nem egy chatroom, Péterünk társaságát egy időre nélkülözni leszünk kénytelenek...
Ez van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2462 Dátum: 2014. Február 23. - 20:01:44 »

neked Ördög Okos

Mi vagyok én, hogy többesszámban beszéljenek rólam? Hatökör, de félkegyelmű (ezért marad három), az egyik meg nem beszámítható? Így marad kettő?  Ördög

Ezért Neked:  Tasli  Tasli  Tasli  Röhög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2463 Dátum: 2014. Február 23. - 20:33:13 »

mennyi okos ember gyűlt össze 1 helyen Sam6

Ha nem tetszik, hogy azok, akik mindent megtesznek a vad fennmaradásáért és védelméért, kinyilvánítják a nemtetszésüket a magadfajták ellen, nyugodtan keress másik fórumot. Ferinek teljesen igaza van! Amióta január egyet ütött az óra, mást nem látni, mint hogy illetéktelenek a határt járják. Akármerre néz az ember, bolyongó zombik.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2464 Dátum: 2014. Február 23. - 20:33:58 »

Ha nem tetszik, hogy azok, akik mindent megtesznek a vad fennmaradásáért és védelméért, kinyilvánítják a nemtetszésüket a magadfajták ellen, nyugodtan keress másik fórumot. Ferinek teljesen igaza van! Amióta január egyet ütött az óra, mást nem látni, mint hogy illetéktelenek a határt járják. Akármerre néz az ember, bolyongó zombik.

Február egyet akartam írni természetesen!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #2465 Dátum: 2014. Február 23. - 20:46:56 »

Ha nem tetszik, hogy azok, akik mindent megtesznek a vad fennmaradásáért és védelméért, kinyilvánítják a nemtetszésüket a magadfajták ellen, nyugodtan keress másik fórumot. Ferinek teljesen igaza van! Amióta január egyet ütött az óra, mást nem látni, mint hogy illetéktelenek a határt járják. Akármerre néz az ember, bolyongó zombik.

Azért azt se felejtsük el, hogy februárban még vannak hajtások!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2466 Dátum: 2014. Február 23. - 20:56:45 »

Azért azt se felejtsük el, hogy februárban még vannak hajtások!

Nem felejtjük el, sőt, magukat vadászoknak valló barmok is járják az erdőt, viszont itt most nem arról volt szó. Arról nem nagyon beszélnek, hogy az agancsozók miatt mennyi trófeás vad agancstöve sérül, mennyi balesetet vagy vészhelyzetet okoznak a felelőtlen agancsgyűjtők (attól rettegek, hogy nálunk mikor kergetnek rá az M7-re egy rudli gímet), akiknek ráadásul egy jó része sima tolvaj.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2467 Dátum: 2014. Február 23. - 21:04:46 »

..... jó része sima tolvaj.

 NoNo NoNo NoNo  Nem sima. Megélhetési! Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2468 Dátum: 2014. Február 23. - 21:11:25 »

NoNo NoNo NoNo  Nem sima. Megélhetési! Stoel

Akkor legyen megélhetési tolvaj, bár errefelé a többségük nem az.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2469 Dátum: 2014. Február 23. - 22:25:51 »

Mi vagyok én, hogy többesszámban beszéljenek rólam? Hatökör, de félkegyelmű (ezért marad három), az egyik meg nem beszámítható? Így marad kettő?  Ördög

Ezért Neked:  Tasli  Tasli  Tasli  Röhög
Stoel Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2470 Dátum: 2014. Február 23. - 23:53:40 »

Azért azt se felejtsük el, hogy februárban még vannak hajtások!
Így van. Például én is szerveztem egyet, kényszerűségből. Ellenben területünk szarvasállománya nulla db. A hajtás előtt is annyi volt.
De lent Dél Somogyban és Baranyában, valamint a Balaton parton az M7 kőröshegyi felhajtónál is zavartak elém agancsozók szarvasrudlit fényes nappal. Ez utóbbinál nagyon kicsin múlott az is, hogy közéjük rongyoljak meg az is, hogy a mögöttem jövő belémcsattanjon-lévén egy hosszú szerpentin a felhajtó és a szarvasok úgy ugráltak be mert korlát van végig.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2471 Dátum: 2014. Február 24. - 09:52:25 »

valaki volt már gyöngyös felé?

Igen, ott lakok...

De azért óvatosan szétnéztem a területen...



Agancsot ezt az egyet találtam, csizmanyomot, éppen eldobott cigicsikket annál többet...
Naplózva

Üdv: Bence
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2472 Dátum: 2014. Február 24. - 10:19:04 »

Azért azt se felejtsük el, hogy februárban még vannak hajtások!

Érzek leheletnyi különbséget az egynapos hajtás, meg a terület napi szinten történő zavarása között. Április elejére az őz már nem mozog világosban nálunk!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #2473 Dátum: 2014. Február 24. - 16:35:09 »

Nem felejtjük el, sőt, magukat vadászoknak valló barmok is járják az erdőt, viszont itt most nem arról volt szó. Arról nem nagyon beszélnek, hogy az agancsozók miatt mennyi trófeás vad agancstöve sérül, mennyi balesetet vagy vészhelyzetet okoznak a felelőtlen agancsgyűjtők (attól rettegek, hogy nálunk mikor kergetnek rá az M7-re egy rudli gímet), akiknek ráadásul egy jó része sima tolvaj.
Vannak gátlástalan agancsozók, ez tény! De Ti (vadászok) sem vagytok jobbak a Deákné vásznánál!! A Mi (tisztességes agancsozók) tevékenységünk csak egy hónapot ölel fel az évből, ellenben Ti szinte egész évben puskával a vállatokon járjátok az erdőt. Kioltjátok a vad életét a trófeájáért, én csak az elhullajtott agancsát veszem fel a földről. Félreértés ne essék, tudom, hogy szükség van a vadászatra, mert a Magyarországon élő nagyvad fajoknak nincs természetes ellensége, és a létszámukat szabályozni kell. Tudom, most az fog következni, hogy Ti etetitek a vadakat. Tényleg? Nagyvad etetőt még csak a 12 hónap az erdőn című természetfilmben láttam, pedig 20 éve erdőjáró vagyok. Ha elindulnék most, az első 15(!) utamba eső szóró teljesen üres lenne! Mire veritek a melleteket, mikor már egy kezünkön meg lehet számolni, hány 10 év feletti bika van az országban! A Ti tevékenységetek nem vadgazdálkodás, hanem garázdálkodás!! Lehet minket "letolvajozni", de nálam az ötven akárhányadik erdőtörvényt felülírja a természet törvénye! Akinek nem inge, ne vegye magára, de bátran öltözködhettek mindnyájan! Lassan már ott tartunk, hogy az agancsozó a hibás, mert már lassan érmes bika sem esik az országban. A jelen kor "vadgazdálkodóinak" szakértelme a dupla nulla kategóriába tartózik, pénzéhségük pedig határtalan!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2474 Dátum: 2014. Február 24. - 16:50:39 »

Vannak gátlástalan agancsozók, ez tény! De Ti (vadászok) sem vagytok jobbak a Deákné vásznánál!! A Mi (tisztességes agancsozók) tevékenységünk csak egy hónapot ölel fel az évből, ellenben Ti szinte egész évben puskával a vállatokon járjátok az erdőt. Kioltjátok a vad életét a trófeájáért, én csak az elhullajtott agancsát veszem fel a földről. Félreértés ne essék, tudom, hogy szükség van a vadászatra, mert a Magyarországon élő nagyvad fajoknak nincs természetes ellensége, és a létszámukat szabályozni kell. Tudom, most az fog következni, hogy Ti etetitek a vadakat. Tényleg? Nagyvad etetőt még csak a 12 hónap az erdőn című természetfilmben láttam, pedig 20 éve erdőjáró vagyok. Ha elindulnék most, az első 15(!) utamba eső szóró teljesen üres lenne! Mire veritek a melleteket, mikor már egy kezünkön meg lehet számolni, hány 10 év feletti bika van az országban! A Ti tevékenységetek nem vadgazdálkodás, hanem garázdálkodás!! Lehet minket "letolvajozni", de nálam az ötven akárhányadik erdőtörvényt felülírja a természet törvénye! Akinek nem inge, ne vegye magára, de bátran öltözködhettek mindnyájan! Lassan már ott tartunk, hogy az agancsozó a hibás, mert már lassan érmes bika sem esik az országban. A jelen kor "vadgazdálkodóinak" szakértelme a dupla nulla kategóriába tartózik, pénzéhségük pedig határtalan!
Isten veled! Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: