Oldalak: 1 ... 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 [565] 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923840 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8460 Dátum: 2013. Január 27. - 13:58:57 »

A természet művészete:







(egy "kis" emberi beavatkozással, de attól még gyönyörű  Stoel  Wave Kacsint )
A képen látható eredmény a bika apukának és anyukának köszönhető.Az emberi beavatkozás majd a gombkészítésnél kerül előtérbe.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8461 Dátum: 2013. Január 27. - 20:16:58 »

Hát úgy látszik, mégis sok a talány ezekkel a felemás szárú, koszorú nélküli bikákkal.
Eszembe jutott különben, hogy Fekete István is lőtt egy olyan bikát, melynek a két szára olyan volt, mintha nem is ugyanahhoz a bikához tartozna. Sőt, mintha egészen különböző bikákhoz.
Utánaolvastam, hogy vajon említ-e koszorúnélküliséget. Sajnos erre nem tért ki. Az egyik szára gyöngyös jégágas villás vörös színű, a másik gyöngynélküli fekete (?) jégágas koronás, vagy 30 centivel rövidebb... Öreg korúnak írta, betegségről (láthatóról) nem tesz említést...
Kíváncsi lettem volna, hogy a rövidebbik száron volt-e koszorú?...


Hol is lehet ez a trófea, meg van-e még valahol?
 Emelem

Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8462 Dátum: 2013. Január 27. - 21:44:13 »

Hát úgy látszik, mégis sok a talány ezekkel a felemás szárú, koszorú nélküli bikákkal.
Eszembe jutott különben, hogy Fekete István is lőtt egy olyan bikát, melynek a két szára olyan volt, mintha nem is ugyanahhoz a bikához tartozna. Sőt, mintha egészen különböző bikákhoz.
Utánaolvastam, hogy vajon említ-e koszorúnélküliséget. Sajnos erre nem tért ki. Az egyik szára gyöngyös jégágas villás vörös színű, a másik gyöngynélküli fekete (?) jégágas koronás, vagy 30 centivel rövidebb... Öreg korúnak írta, betegségről (láthatóról) nem tesz említést...
Kíváncsi lettem volna, hogy a rövidebbik száron volt-e koszorú?...


Hol is lehet ez a trófea, meg van-e még valahol?
 Emelem


Ha az egyik rózsa nélküli,akkor az a vörös színű,nem a fekete!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8463 Dátum: 2013. Január 27. - 21:57:39 »


Ez van a Guglin .



Két szarvasagancs , két vadbőr és néhány falitányér . . . !!!  :Mosolyog Fejvakarás Vállat von

 Wave Emelem







Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8464 Dátum: 2013. Január 30. - 15:28:12 »

Ez van a Guglin .



Két szarvasagancs , két vadbőr és néhány falitányér . . . !!!  :Mosolyog Fejvakarás Vállat von

 Wave Emelem
Ezek vagyunk Mi!
Emlékszobának elnevezett hálófülke!


« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 30. - 18:49:34 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8465 Dátum: 2013. Január 30. - 19:11:46 »

Ez van a Guglin .
Két szarvasagancs , két vadbőr és néhány falitányér . . . !!!  :Mosolyog Fejvakarás Vállat von

 Üdvözletem!  Emelem

Hát ez tényleg nem sok, talán Göllén a múzeumban van még pár dolog (sajnos még nem jutottam el oda.).
Hol lehet az a bika?

 Emelem







Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8466 Dátum: 2013. Január 30. - 21:09:41 »

Eltűnt ?!  Vállat von

Kárpótlásként nézegesd ezeket . . . !!   Vigyorog Vigyorog



 Wave Emelem

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8467 Dátum: 2013. Január 31. - 08:50:52 »

Eltűnt ?!  Vállat von

Kárpótlásként nézegesd ezeket . . . !!   Vigyorog Vigyorog



 Wave Emelem



Károly!  Meglepődött Hol találtad ezt a fotót! Tudsz valamit ezekről a trófeákról? Gondolom kerti bikák voltak... hazaiak ? A festményeim között a falamon szívesen elnézegetnék egy ilyen gyönyörű különleges,  "művészeti alkotást",  Vigyorog  nem érdekel, ha kerti sem...   Kacsint     (((...ezért kapok most?  Stoel Tasli  Ördög  ...nem tehetek róla, baromira teszik mind a 4.  Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8468 Dátum: 2013. Január 31. - 10:10:11 »

A festményeim között a falamon szívesen elnézegetnék egy ilyen gyönyörű különleges,  "művészeti alkotást",  Vigyorog  nem érdekel, ha kerti sem...   Kacsint 

Az alkotások között jó helyen lesz .  A trófeafalra azért ne tedd ... !!!   Ördög Ördög Ördög











 Wave Bow Emelem

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8469 Dátum: 2013. Január 31. - 11:00:32 »

Elképzeltem az arcokat, amikor meghívom a barátokat egy poharazgatásra és szerényen lecsücsülök a félhomályban fölém tornyosuló  agancserdő alá... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8470 Dátum: 2013. Január 31. - 11:05:31 »

Az alkotások között jó helyen lesz .  A trófeafalra azért ne tedd ... !!!   Ördög Ördög Ördög


Láttam már nem egy másolatot a fehován is, de az igazi közelébe sem jöhet egyik sem! Távolról (fotóról) megtévesztő tuti, de ha félméterről megnézed simán észrevehető, hogy nem a bika testéből nőtt... Főleg annak aki sokat látott, fogott, eredetit...  Wave  Meg a tudat, hogy nem csont, hanem műanyag, meg "hiányzik az aurája"...stb  Ördög  Sajnálom, hogy Horkai Zoli eladta az összes nagy agancsát, trófeáját, (legalábbis nekem ezt mondta Vállat von) pedig egy 15-20 kilós ágas bogas kerti is csodaszép tud lenni, szívesen elnézegetném a falamon...  Vigyorog Legalábbis számomra... Azért nem tagadom a hegyvidéki 10 kilós koromfekete villás,  babszemnagyságú gyöngyökkel se csúnya... más kategória...Ördög Ördög Ördög ...lenne, ha lenne... de már nincs is erre olyan, csak 4-5 kilós törpe ilyen-olyan... OOO
Naplózva

" There is good out there "
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #8471 Dátum: 2013. Január 31. - 11:44:39 »

.. Azért nem tagadom a hegyvidéki 10 kilós koromfekete villás,  babszemnagyságú gyöngyökkel se csúnya... más kategória...Ördög Ördög Ördög ...lenne, ha lenne... de már nincs is erre olyan, csak 4-5 kilós törpe ilyen-olyan... OOO
 

 Elaccc   Emelem ! El a kezekkel , neked ez nem tetszhet  Röhög Röhög Stoel  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8472 Dátum: 2013. Január 31. - 12:15:38 »

 

 Elaccc   Emelem ! El a kezekkel , neked ez nem tetszhet  Röhög Röhög Stoel  Emelem

Pedig hidd el, komolyan mondom, hogy tetszik egy oan is!   Wave

Egyébként amelyik trófea, vagy agancs eltér a megszokottól, érdekes, valami miatt különleges a számomra, és érett, koros az állat, inkább azok tetszenek. (((De fontos, hogy ne legyen betegség, sérülés miatt torz, deformált az agancs  Figyelmes olvasás))) Lehet az a gyöngy miatt, az ágszám miatt, a vastagság esetleg hosszúság, érdekes terpesztés, vagy érdekesek az ágak hajlása, ívei, szép hófehér tűhegyesek az ágvégek, vendégágas, dupla jégág, osztott középág, villás szemág...stb  ///A farkaságas agancs már nem annyira tetszik, azt az ágat én hibának, vagy feleslegesnek látom...  Vállat von ///Ha látszik, hogy érett, erős, egészséges az állat, domináns, mutatni akar valamit az agancsával, trófeájával, amivel a teheneknek imponálhat, na azok nekem is impozánsak... Lehet, hogy szarvastehén voltam előző életemben ?  Fejvakarás  Röhög Konkretizálni nem tudnék, hogy melyik tetszik igazán, de mikor meglátok egy agancsot vagy trófeát és megindít valamit bennem, összeszorul a gyomrom ha ránézek, ha kirepíti a fantáziám, eláraszt az adrenalin, vagy nem is tudom, hogy mi... na azt egész életemben szeretném nézegetni, hozzáérni...stb  Vállat von  Ördög Ördög Ördög  Nooormalis?
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8473 Dátum: 2013. Január 31. - 13:26:40 »

Íme az egyik kedvenc fotóm, igazi szívdobbantó látvány, egy tökéletes aganccsal, amiből sugárzik az erő:  (bár csak én fotózhattam volna  :Mosolyog Kacsint)





Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8474 Dátum: 2013. Január 31. - 14:33:49 »

Hát úgy látszik, mégis sok a talány ezekkel a felemás szárú, koszorú nélküli bikákkal.
Eszembe jutott különben, hogy Fekete István is lőtt egy olyan bikát, melynek a két szára olyan volt, mintha nem is ugyanahhoz a bikához tartozna. Sőt, mintha egészen különböző bikákhoz.
Utánaolvastam, hogy vajon említ-e koszorúnélküliséget. Sajnos erre nem tért ki. Az egyik szára gyöngyös jégágas villás vörös színű, a másik gyöngynélküli fekete (?) jégágas koronás, vagy 30 centivel rövidebb... Öreg korúnak írta, betegségről (láthatóról) nem tesz említést...
Kíváncsi lettem volna, hogy a rövidebbik száron volt-e koszorú?...

Wildheger küldi a következő képeket, a magyarázattal együtt:

585.1 - ágas,de nem bogas részleges rózsával.



Ausztria 2010 - igazán bogas,de alig ágas.


Sallér - egy igazán rózsa nélküli.


 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 [565] 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: