Oldalak: 1 ... 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 [559] 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923748 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8370 Dátum: 2013. Január 12. - 15:10:01 »

Na, itt az említett bika teljes dísze. (A képeket a katalinpusztai trófeakiállításon készítettem. A bemutatott mindkét bika a galgamácsai-acsai tömbből való)
Különben - most, hogy megnéztem a képeimet - rájöttem, hogy nem ez az a bika, ami szerintem kilógott a sorból, rosszul emlékeztem... Fejvakarás
Ezen látszik, hogy amúgy is valami nagy baj volt, tippem szerint a jobb oldalon valamilyik lábcsonja sérülhetett korábban.
Vagy nem.  Ördög



Üdv Silvestris!
Talán a vendéget kísérő Úr el tudná mondani, hogy milyen rendellenességet láttak/találtak a bikán. Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8371 Dátum: 2013. Január 12. - 19:53:49 »

Emmeg, kimaradt...  Fejvakarás
Ne essünk abba a hibába,hogy a fenti trófeát ezzel a hullatott párossal azonosnak gondoljuk!
Egészen más a középág,a trófeásnál a szár folytatása a korona első fele,a hullatottnál a hátsó fele és a d1 tűzési magassága is más típusra utal,nem fér bele a variabilitási tartományba.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8372 Dátum: 2013. Január 12. - 20:07:22 »

Na, itt az említett bika teljes dísze. (A képeket a katalinpusztai trófeakiállításon készítettem. A bemutatott mindkét bika a galgamácsai-acsai tömbből való)
Különben - most, hogy megnéztem a képeimet - rájöttem, hogy nem ez az a bika, ami szerintem kilógott a sorból, rosszul emlékeztem... Fejvakarás
Ezen látszik, hogy amúgy is valami nagy baj volt, tippem szerint a jobb oldalon valamilyik lábcsonja sérülhetett korábban.
Vagy nem.  Ördög



A kedvencem: 
 






Egy ilyen típusú bika trófeája díszítette anno a mácsai vadászház falát is (emlékeim szerint komolyabb körméretekkel, súllyal).
 Emelem
Kereszteződött példány,de annak a típusnak a bélyegeit amelyikre gondoltam, bal szár a szemág méretét kivéve magán hordozza.Elmentettem a megfelelő mappába.
Köszönöm Silvestris.
A kiállítás trófeáinak elvileg gödöllői típusoknak kellene lenni. Vagy tévedek?
Ezeken az újságíró felvételeken kívül nincs róluk más képed?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8373 Dátum: 2013. Január 12. - 20:23:45 »

Igen. Lehetséges, hogy agancsfelrakáskor sérült, vagy még gyógyulgatott?
Lábcsontok sérülésének sokszor láthattuk már hatását az ellentétes oldalon, a koponyasér Emelemülés is hathat így??

Kíváncsi lennék, levetette volna ezt az agancsot az idén?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8374 Dátum: 2013. Január 12. - 20:49:24 »

Kíváncsi lennék, levetette volna ezt az agancsot az idén?
Igen!
Nekem van ebből a típusból hullott agancsom.
Mikor megmutattam Forsteh-nek és elmondtam,mit gondolok:
-Leette egy baktérium,azért ilyen.Az elméleteddel kurva nagyot fogsz bukni!
Felpattant a motorjára és otthagyott.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8375 Dátum: 2013. Január 12. - 21:01:39 »

Kíváncsi lennék, levetette volna ezt az agancsot az idén?

Üdv Attila!
Mindenképpen levetette volna.
Viszont az, hogy mit rakott volna fel helyette.....
De vannak itt szakértők, majd ők biztosan tudnak erre válaszolni.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8376 Dátum: 2013. Január 12. - 21:02:40 »

Szervusz Wildheger!  Emelem
Szervusz J.vadász!  Emelem

Köszönöm a válaszotokat! Emelem
Azért kérdeztem, mert jó pár éve láttam egy kertben tartott bakot amelyiknek 3 évesen megsérült az egyik agancstöve és ilyen rózsa nélküli, érdekesen torz agancsot rakott fel arra a tőre. Az a szár állítólag nem hullott aztán le soha. Mikor elpusztult kértem a fejét, de nem kaptam meg, később meg a család kidobta a "halálfejet"! Tasli

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
erwin01
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #8377 Dátum: 2013. Január 12. - 21:14:28 »

Tisztelt Urak!
A kalsszikus gím mínusz potos minősítést keresem nyomtatható állapotban, ha valakinek meg van köszönném.
Üdv.: erwin01
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8378 Dátum: 2013. Január 12. - 21:15:41 »

Kereszteződött példány,  . . .
Köszönöm Silvestris.

Dugnak ezek keresztbe-kasul . . . !   Nyihi Nyihi Nyihi    Szakértő legyen a talpán , aki kibogozza , hogy mellik , melliktől szármadzik . . . !  Ördög Ördög Vigyorog

 He? Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8379 Dátum: 2013. Január 12. - 21:26:30 »

Szervusz Wildheger!  Emelem
Szervusz J.vadász!  Emelem

Köszönöm a válaszotokat! Emelem
Azért kérdeztem, mert jó pár éve láttam egy kertben tartott bakot amelyiknek 3 évesen megsérült az egyik agancstöve és ilyen rózsa nélküli, érdekesen torz agancsot rakott fel arra a tőre. Az a szár állítólag nem hullott aztán le soha. Mikor elpusztult kértem a fejét, de nem kaptam meg, később meg a család kidobta a "halálfejet"! Tasli


Amint a képen látható ez nem torz,tehát a következő is hasonló lett volna.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #8380 Dátum: 2013. Január 12. - 21:30:49 »

Tisztelt Urak!
A kalsszikus gím mínusz potos minősítést keresem nyomtatható állapotban, ha valakinek meg van köszönném.
Üdv.: erwin01

Ezt?

Naplózva
erwin01
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #8381 Dátum: 2013. Január 12. - 21:46:35 »

Ezt?

Igen ezt keresem de ha nyomtatom alíg olvasható, ezért keesek jobb minőséget.
Válaszodat köszönöm!
Üdv.:erwin01
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #8382 Dátum: 2013. Január 12. - 21:46:52 »

Szervusz Wildheger!  Emelem
Szervusz J.vadász!  Emelem

Köszönöm a válaszotokat! Emelem
Azért kérdeztem, mert jó pár éve láttam egy kertben tartott bakot amelyiknek 3 évesen megsérült az egyik agancstöve és ilyen rózsa nélküli, érdekesen torz agancsot rakott fel arra a tőre. Az a szár állítólag nem hullott aztán le soha. Mikor elpusztult kértem a fejét, de nem kaptam meg, később meg a család kidobta a "halálfejet"! Tasli



Szervuszt Druszám! Wave

Ahogy elnézem, ez az agancsprobléma nem is annyira ritka.
Mikor a vadászvizsgát letettem, egy nagyon kedves vadászbarátom a falán kifüggesztett őzbaktrófeákkal tesztelt (biztos kíváncsi volt, hogy nem-e egy fél disznóért csusszantam át a rostán Vigyorog).
Na szóval, mikor az utolsóhoz értünk, azt kérdezte, hogy mi a különlegessége ennek a baknak. Én személy szerint a mustrát egy trófeánál mindig a koszorúnál kezdem.
Na hát annak a baknak egyáltalán nem volt nem hogy az egyik, de még a másik agancstövön sem rózsája. Mikor ezt közöltem Vele, gratulált, mert mondván eddig mindenki az ágakat kezdte el számolgatni és a gyöngyözést vizslatta. Úgy kellett néhány cimboráját rávezetni a lényegre. Nos de most a lényeg nem is ez, hanem hogy az említett baknak nem hogy hiányos volt a koszorúja, hanem egyáltalán nem volt neki olyan.
Nem tudom, de lehet hogy beigazolódik Wildheger tézise, mi szerint nem biztos hogy sérülés okozza ezt a fajta "abnormitást", hanem valamely baktériumtörzs lép közbe. Barátom nem tudta megmondani az okát, mikor feltettem neki a költői kérdést.

Örökletes nem lehet egy ilyen agancstípus? Vállat von Nem vagyok szakértő, csak találgatok.

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8383 Dátum: 2013. Január 12. - 21:51:09 »

Szervuszt Druszám! Wave

Ahogy elnézem, ez az agancsprobléma nem is annyira ritka.
Mikor a vadászvizsgát letettem, egy nagyon kedves vadászbarátom a falán kifüggesztett őzbaktrófeákkal tesztelt (biztos kíváncsi volt, hogy nem-e egy fél disznóért csusszantam át a rostán Vigyorog).
Na szóval, mikor az utolsóhoz értünk, azt kérdezte, hogy mi a különlegessége ennek a baknak. Én személy szerint a mustrát egy trófeánál mindig a koszorúnál kezdem.
Na hát annak a baknak egyáltalán nem volt nem hogy az egyik, de még a másik agancstövön sem rózsája. Mikor ezt közöltem Vele, gratulált, mert mondván eddig mindenki az ágakat kezdte el számolgatni és a gyöngyözést vizslatta. Úgy kellett néhány cimboráját rávezetni a lényegre. Nos de most a lényeg nem is ez, hanem hogy az említett baknak nem hogy hiányos volt a koszorúja, hanem egyáltalán nem volt neki olyan.
Nem tudom, de lehet hogy beigazolódik Wildheger tézise, mi szerint nem biztos hogy sérülés okozza ezt a fajta "abnormitást", hanem valamely baktériumtörzs lép közbe. Barátom nem tudta megmondani az okát, mikor feltettem neki a költői kérdést.

Örökletes nem lehet egy ilyen agancstípus? Vállat von Nem vagyok szakértő, csak találgatok.

Üdv.: Beregi  Emelem
Ha baktérium okozná,miért nem jut el az apikális(csúcsi) elágazásig?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8384 Dátum: 2013. Január 12. - 21:54:13 »

Bizonyosan igazatok van, csak azon gondolkodok, ha ez egy baktérium, akkor miért csak a rózsát zabálja le, és miért nem támadja eleve az agancstövet, vagy a szárat is magasabban? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 [559] 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: