Oldalak: 1 ... 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923767 alkalommal)
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #6840 Dátum: 2012. Május 27. - 11:04:37 »

akkor az én agancsom nagyon csak selejt  :Mosolyog :/
Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #6841 Dátum: 2012. Május 27. - 11:16:19 »

Gyors "skiccet" készítettem hogyan lenne helyes a rajz a mai időbentapasztalataim szerint egy egészséges, szép koronás, 10kg körüli trófeát felrakó bika esetében, ami nem selejt!


 Mosolyog  Okos
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6842 Dátum: 2012. Május 27. - 13:52:44 »

Összeszedem, (fogom is) meg hidd el sok volt már a kezemben, (2007-ben 130 db agancsot találtam!) már egyszer említettem, hogy minden évben körülbelül 5 mázsa agancsot látok a környékről, de nem volt 2,5-2,7 kilótól nagyobb, nehezebb dárdás még egyszer sem benne! (...és nem azért mert eldugták, mert ha találtak volna, hallottam volna róla hidd el...)

Én nem gyűlölök egy bikát (állatot) sem tévedésben vagy, én csak azt szeretném, ha olyan 3kg-vagy attól nehezebb (14-16-18-as) agancsokat szedjenek az agancsmániások tavasszal ami igazán megdobbantja a szívet, amiből legalább egy normálisabb csillárt lehetne csinálni, vagy ide csalnák ősszel a vendégvadászokat, de ha Te folyton azt állítod, hogy minden bikát megkell hagyni, mert benne van a kapitális trófeára való hajlam, azzal hidd el csak ártasz, mert nem szabad! Az állomány javítás érdekében, jobb híján (pénz híján) ezerrel kell selejtezni... Vagyis picit megközelítse a gímszarvas állomány minősége a 80-90s évek eleji minőséget. Nem ritka errefelé az a bika ami egyszer sem dárdás, Te vagy tévedésben!!!Amit mutatok egyik sem tápos bika, és én sohasem gyűlöltem a sokágú agancsokat, sohasem mondtam, hogy a szép koronások táposak, éppen ellenkezőleg... Ésszerű, érvekkel, tapasztalatokkal alátámasztott vita részemről is mehet, sőt!  Emelem




"... ,de ha Te folyton azt állítod,hogy minden bikát meg kell hagyni,mert benne van a kapitális trófeára való hajlam,azzal hidd el csak ártasz,mert nem szabad!"
Arra kérlek rugaszkodj el ettől a valótlan feltételezéstől,mert nem ezt mondtam!
Egész Eurázsia mérsékelt övi részén a szarvasok 90%-a legalább egyszer felrak dárdás agancsot.7% legalább egyszer villás és 3%,mely soha nem rak fel villás,vagy dárdás agancsot.
Történelem előtti időkben az utóbbi aránya elérte a 10 %-ot,az első pedig csak a szerény 70%-ot adta az állományból.
A különbség a tervszerű élőhelyfejlesztésnek és a szubjektív selejtezésnek köszönhető!
Újfent kérlek,rakjál egymás mellé az általad feltett képekből dárdásokat,akkor talán észreveszed a közöttük levő különbségeket!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #6843 Dátum: 2012. Május 27. - 13:55:14 »

Gyors "skiccet" készítettem hogyan lenne helyes a rajz a mai időben

Összedobtam én is egyet!  Kacsint


Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6844 Dátum: 2012. Május 27. - 14:05:52 »

Elaccc Majesztró  !

Ha csak 5 -6 évig -("pénz híján")- így kezelnéd a szabadterületi állományodat , igencsak megnyúlna az arcod !  A Vértesben , a grófi feljegyzések szerint 1843-tól , - a mai napig kíméletlenül selejtezik a villás bikákat . Szeptemberben még a sofőr és a takarítónő is kap vendéget rájuk ... ! Ördög  Mégis a számuk nem csökken , csak ingadozik .  169 éve , egyszer több , egyszer kevesebb ... !
A genetika , az öröklődés és öröklés , az alkalmazkodás , az egyedi fejlődés stb. is változik . Zárt területen , ellenőrzés alatt is generációkon keresztül tart . mire egy általunk kívánt , jónak , hasznosnak , vagy csak szépnek tartott tulajdonság öröklődően és stabilan rögzül .
Szabad területeken meg lehet jól gazdálkodni , célt kitűzve mindent megtenni a szarvasért , --- meg lehet játszadozni is . Az eredmény az optimális kiszolgáláson, az állomány ismeretén és a helyi környezeten múlik .

 Wave Emelem

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6845 Dátum: 2012. Május 27. - 15:59:10 »

Elaccc Majesztró  !

Ha csak 5 -6 évig -("pénz híján")- így kezelnéd a szabadterületi állományodat , igencsak megnyúlna az arcod !  A Vértesben , a grófi feljegyzések szerint 1843-tól , - a mai napig kíméletlenül selejtezik a villás bikákat . Szeptemberben még a sofőr és a takarítónő is kap vendéget rájuk ... ! Ördög  Mégis a számuk nem csökken , csak ingadozik .  169 éve , egyszer több , egyszer kevesebb ... !
A genetika , az öröklődés és öröklés , az alkalmazkodás , az egyedi fejlődés stb. is változik . Zárt területen , ellenőrzés alatt is generációkon keresztül tart . mire egy általunk kívánt , jónak , hasznosnak , vagy csak szépnek tartott tulajdonság öröklődően és stabilan rögzül .
Szabad területeken meg lehet jól gazdálkodni , célt kitűzve mindent megtenni a szarvasért , --- meg lehet játszadozni is . Az eredmény az optimális kiszolgáláson, az állomány ismeretén és a helyi környezeten múlik .

 Wave Emelem


Károly!  Emelem

"A Vértesben , a grófi feljegyzések szerint 1843-tól , - a mai napig kíméletlenül selejtezik a villás bikákat . Szeptemberben még a sofőr és a takarítónő is kap vendéget rájuk ... !"

Hát itt a legnagyobb probléma, most mondtad el a legnagyobb problémát!!!

Olyan dilettáns emberek selejtezik a villás bikákat, akiknek halvány lila gőzük sincs, hogy milyen trófeaproduktumra képes bikát lőnek ki. (tisztelet a kevés kivételnek!) Nézd meg a rajzomon lévő 3.4.5. éves bikák agancsait, villások, pedig gyönyörű koronások lehetnének, ha idő előtt nem lőnék ki őket! Aztán lapozz vissza a mátraballai bika agancsaira, a nevemre klikkelve a legelső itteni hozzászólásaimra, abból kiderülhet, hogy hogyan lehet egy 7 éves villás bikából aranyérmes 14-es...

Pénzhiányt arra írtam, hogy máshogyan nem tudnak a szarvassal gazdálkodni mint régen, etetők, vadföldek...stb (A földtulajdonosok sajnálják az euróikat belefektetni, inkább az árfolyammal, meg tőzsdével spekulálnak  Nem) De megfelelő szakmai selejtezéssel elérhető lenne sok minden.

A 80-90-es évekbe errefelé alig volt villás bika, (ami volt az is elérte a 7-8 kilót, meg az öregkort,) és most sem az van többségben... Csak most már a törpe bikák szaporodnak, mert a nagyobbakat középkorban szedik kifelé, mindegy milyen az agancsa, nyomja a súlyt, mutatós legyen kit érdekel elaccc nyüzsgése, hülyeségei  Nyihi Tasli... Azt sem látják mire lőnek, hű 12 éves lőhető... a f...szt 6 éves mínuszos. Aztán azzal elintézve, hogy bocsi...

Felkellene ismerni az agancsokról mivel van dolgunk, de a nagy rohanásban (pénzhajhászásban) kit érdekel a hullott agancs. Nézd már meg idén a hullott agancs topikban, hány magyar vadász elemezgette a hullott agancsokat, hány vadászt érdekelt, milyen az állomány, mit kell kiszedni, mit kell megtartani...stb
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6846 Dátum: 2012. Május 27. - 16:00:05 »

Összedobtam én is egyet!  Kacsint




Feri!  Emelem  Nagyobb méretet tegyél már, mert alig látszik. Egyébként:  Igen Igen Igen Wave
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6847 Dátum: 2012. Május 27. - 21:55:27 »

Károly!  Emelem

"A Vértesben , a grófi feljegyzések szerint 1843-tól , - a mai napig kíméletlenül selejtezik a villás bikákat . Szeptemberben még a sofőr és a takarítónő is kap vendéget rájuk ... !"

Hát itt a legnagyobb probléma, most mondtad el a legnagyobb problémát!!!

Olyan dilettáns emberek selejtezik a villás bikákat, akiknek halvány lila gőzük sincs, hogy milyen trófeaproduktumra képes bikát lőnek ki. (tisztelet a kevés kivételnek!) Nézd meg a rajzomon lévő 3.4.5. éves bikák agancsait, villások, pedig gyönyörű koronások lehetnének, ha idő előtt nem lőnék ki őket! Aztán lapozz vissza a mátraballai bika agancsaira, a nevemre klikkelve a legelső itteni hozzászólásaimra, abból kiderülhet, hogy hogyan lehet egy 7 éves villás bikából aranyérmes 14-es...

Pénzhiányt arra írtam, hogy máshogyan nem tudnak a szarvassal gazdálkodni mint régen, etetők, vadföldek...stb (A földtulajdonosok sajnálják az euróikat belefektetni, inkább az árfolyammal, meg tőzsdével spekulálnak  Nem) De megfelelő szakmai selejtezéssel elérhető lenne sok minden.

A 80-90-es évekbe errefelé alig volt villás bika, (ami volt az is elérte a 7-8 kilót, meg az öregkort,) és most sem az van többségben... Csak most már a törpe bikák szaporodnak, mert a nagyobbakat középkorban szedik kifelé, mindegy milyen az agancsa, nyomja a súlyt, mutatós legyen kit érdekel elaccc nyüzsgése, hülyeségei  Nyihi Tasli... Azt sem látják mire lőnek, hű 12 éves lőhető... a f...szt 6 éves mínuszos. Aztán azzal elintézve, hogy bocsi...

Felkellene ismerni az agancsokról mivel van dolgunk, de a nagy rohanásban (pénzhajhászásban) kit érdekel a hullott agancs. Nézd már meg idén a hullott agancs topikban, hány magyar vadász elemezgette a hullott agancsokat, hány vadászt érdekelt, milyen az állomány, mit kell kiszedni, mit kell megtartani...stb
A dilettánsokat ne a sofőrök és a takarítónők között keresd!Elégedj meg a vadászok nagy százalékával!
Ismertem olyan sofőrt,aki szenvedélyes agancskereső és vadásztársasági tag volt,minden szeptemberben a kísérők "kezdőcsapatában" lépett a pályára.
Ismertem olyan takarítónőt,aki trófeakikészítésben (egyetlen jelöltként)a megye legjobbja volt.
Állami cégeknél minden kísérő a trófeakifőzőben kezdte a tanulást,azután mehetett csak ki a területre.Aki nagyot tévedett(mint a tavalyi,(ez a villás bika nem lehet több,mint 8 kg,aztán 15 lett)az addig,míg nem tanulta meg rendesen a szükséges ismereteket,a trófeafőzőben segédkezett.Ha ezután sem ment a dolog,fájó szívvel továbbküldték.
Idézem írásodat!
-"Fel kellene ismerni az agancsokról,mivel van dolgunk,"
Erre kértelek én is,hogy rakj egymás mellé az általad feltett képekből néhányat és hasonlíts össze őket!
Ha nem látod a különbséget,akkor 10 cm-es szakaszokra gondolatban szedd szét és azokban a pontokban vizsgáld meg.
Ha ráhangolódtál erre a módszerre,be fogod látni igazságomat,hogy legalább ötféle létezik a villásokból is és a dárdásokból is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6848 Dátum: 2012. Május 27. - 22:52:46 »

Ha ráhangolódtál erre a módszerre,be fogod látni igazságomat,hogy legalább ötféle létezik a villásokból is és a dárdásokból is!

Die Themen sind von da , schon bei Ihnen ... !    Vigyorog

Innentől már tiéd a téma ... !    Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6849 Dátum: 2012. Május 27. - 23:39:37 »



 Vigyorog



Vigyorog Vigyorog
 

 
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6850 Dátum: 2012. Május 28. - 07:50:58 »

A dilettánsokat ne a sofőrök és a takarítónők között keresd!Elégedj meg a vadászok nagy százalékával!
Ismertem olyan sofőrt,aki szenvedélyes agancskereső és vadásztársasági tag volt,minden szeptemberben a kísérők "kezdőcsapatában" lépett a pályára.
Ismertem olyan takarítónőt,aki trófeakikészítésben (egyetlen jelöltként)a megye legjobbja volt.
Állami cégeknél minden kísérő a trófeakifőzőben kezdte a tanulást,azután mehetett csak ki a területre.Aki nagyot tévedett(mint a tavalyi,(ez a villás bika nem lehet több,mint 8 kg,aztán 15 lett)az addig,míg nem tanulta meg rendesen a szükséges ismereteket,a trófeafőzőben segédkezett.Ha ezután sem ment a dolog,fájó szívvel továbbküldték.
Idézem írásodat!
-"Fel kellene ismerni az agancsokról,mivel van dolgunk,"
Erre kértelek én is,hogy rakj egymás mellé az általad feltett képekből néhányat és hasonlíts össze őket!
Ha nem látod a különbséget,akkor 10 cm-es szakaszokra gondolatban szedd szét és azokban a pontokban vizsgáld meg.
Ha ráhangolódtál erre a módszerre,be fogod látni igazságomat,hogy legalább ötféle létezik a villásokból is és a dárdásokból is!

(Rakok fel egymás mellé dárdásokat, nyugi gusztálgathatod  Ördög csak nincs mind nálam, nem én találtam, majd megpróbálom megszerezni...)

Nem kell szétvagdosnom, se gondolatban, se fizikailag, mert tudom, hogy sokféle létezik dárdásból is, de:

Errefelé egyik sem tornázza fel az agancs tömeget 2,5-2-7 kg-tól többre, és a szárhosszt 120 centire, mert 6-7 éves korában kulminál a bika... (biztos van ilyen is, de fehérholló)

Egyébként ha felkeresel egy profi késkészítőt ő mutat neked szétvagdosott darabokat én már voltam, hát szívbajt kaptam, főleg mikor megkérdezte, hogy érdekel-e egy 10-es kehelyalakú korona, mert olyan vaskos, laposkás, hogy nem tud vele mit kezdeni...  Meglepődött Ördög    Gyorsan elis jöttem onnan... bár előtte még elmesélte, hogy egy német vadász mikor meglátta nála a 6kg súlyú fél szárat (még akkor egészben volt) elkezdett kiabálni, hogy "kapitális kapitális, mennyibe kerül..." gyorsan a fűrész alá tettem és szétvágtam, mert rengeteg késnyél kijött az aljából...  Tasli Tasli Tasli  elég is volt...  Ördög  Egy kapitális agancs szétvágása, számomra bűn, vétek, idiotizmus...

De mutatok mindjárt még idiotizmusra példát, ha már itt tartunk...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6851 Dátum: 2012. Május 28. - 08:44:21 »

Szóval izmusok... :idiotizmus:

Magyar vagy, egy egyszerű magyar vidéki falusi ember. Sokmindent nem tudsz a világról, de minek is, az más dóga  Nyihi

Az erdőbe is csak gombázni jársz, ott is mindig egy útvonalon, de egyszer találsz egy csontdarabot, amiről azt hallottad értékes csak még "nyers" állapotába van...  Fejvakarás vannak akik szeretik, kiteszik a falra, valamilyen állaté vót...         (most egy másik állaté lett  Ördög)


Szóval:  ez így nem szép úgy hallottam, hogy ezeket a csúnya sötét rücsköket lekő csiszóni rúlla, akkó szép lesz. Elő a sarokcsiszolót oszt neki a csúnya rücsköknek  Nyihi  hű ez nagyon büdös, meg sokáig tartana az egészről lecsiszolni, mennyi korong elkopna  Fejvakarás dehát rücskösen meg mégcsúnyább  Fejvakarás mitcsináljunk. Azé kiteszem a falra hátra a fészerbe, hagylássa aki eljön milyen úri vagyok nekem is van ilyen  Táncol de a koponya része hátul nagyon elállna a faltú úúú  Fejvakarás uccu neki fűrészt gyorsan szerezzünk, de nekem nincs fűrészem, majd a szomszédot megkérem együtt fűrészeljünk, van gépe...

Átmenek a szomszédba, mondom neki, szomszéd lekéne vágni ezt a koponyát egyenesre, mert nagyon összevissza erre alul, eláll a faltú...  Fejvakarás
---A szomszéd városba dolgozik, tanútt ember, ő már tudja mi a dörgés etéren, ezért mikor meglátja a kapitális aranyérmes bika trófeáját elönti a sárga irigység...  Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Szép szép de nem az igazi, majd ha hosszába ketté szabjuk a koponyát, meg lecsiszolod az egész ragyát róla, akkor mutatós lesz... Ördög No gyere szomszéd levágom én neked szívesen, Ördög azzal neki állnak fűrészelni... (a hátsó gondolatok: hű mekkora agancs, gyönyörű trófea, de ha nem az enyém, nehogy már ezé a hülye szomszédé legyen, hagy tegye tönkre...  Ördög)

A közös munka végén, haza megy a boldog tulajdonos, és gyönyörködik az eddigi  munkájában, (a hátsó gondolatok: dejó ember ez a szomszéd, milyen segítőkész, mindig tudtam, hogy nemhiába művelt, okos,iskolázott, a politikához, gazdasághoz is ért... Ördög) közben eltervezi, hogy felfúrja egy 1466-os csavarral,  Ördög csak előbb szerez fát hozzá, meg lecsiszolja a többi rücsköt, aztán ledobja a fészerbe és ott porosodik 15-20 évig... Míg az unoka meg nem találja...

A szemág alsó részénél is elkezdte a csiszolást, aztán valamiért mégis meggondolta magát...  Vállat von  Ördög

(Na ilyen bikák voltak erre régen... képes ez a hely is  Emelem )











Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6852 Dátum: 2012. Május 28. - 11:21:59 »

Pár hónapja volt vita a kárpáti típus körül.Akkor nem,de most találtam hozzá anyagot.Ha volt már fent ez az ábra akkor sorry,de gyakorolni sosem árt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6853 Dátum: 2012. Május 28. - 12:25:33 »

......de a koponya része hátul nagyon elállna a faltú úúú  Fejvakarás uccu neki fűrészt gyorsan



Több bikának kellett így levágni a felső fogsorát a bírálat után, német vendégek kérésére, főleg a '80-as években Vállat von.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6854 Dátum: 2012. Május 28. - 12:45:11 »

Üdv Mindenkinek!
Mindenkinek más az ízlése.
Meg éppen mi a "divat".De még így is eredetibb, mint az egykoron faragott fejre felcsavarozott agancsok.
Jómagam a "nagykoponya" híve vagyok, mert még lefőzés után is lehet érdekes dolgokat találni a koponyán.
Gondolok itt a foghibákra, furcsa csontkinövésekre és az őznél a gyöngyfogra.
És végül a nagykoponyával kikészített trófeát a legkönnyebb kevésbé szembetűnően rögzíteni az alátétre.
Üdv: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: