Oldalak: 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923812 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4770 Dátum: 2011. Június 23. - 08:33:47 »

Tök mindegy ki mit ír Sanyi! Szerintem egy jót vadásztál, egy jó társaságban! Ez a lényeg!  Igen Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #4771 Dátum: 2011. Június 23. - 08:36:14 »

Gondolom.
Vagy ha igen, akkor azt úgy hívják, hogy jogosulatlan vadászat.
De ez már úgyis mindenkinek a lelkiismeretére van bízva.

Persze hallottam már én is ilyet: "Lőttem egy zsiráfot, mert kellett a falunapra"
(zsiráf = hasonló spíszer a két bütyök miatt)

Egy biztos: nem tartom jó dolognak ilyenkor a spíszereket lövöldözni. Még ha a magas hivatal engedélyezi is.
Rakja csak föl azt az agancskát, amit akar vagy tud, aztán majd ősszel, télen meglőjük, ha kevésre vitte.

A "vadkár van adjatok egy szarvast" vagy "kéne valami a falunapra" dolgokat meg el lehet intézni az ünőkkel.
Szerintem.

Hangsúlyozom, nem bántásiból írtam, írom ezeket, szimplán csak ez a véleményem.
Van akinek nem fér bele a májusi rókalövés, van akinek belefér (nekem speciel belefér). Van akinek nem fér bele a nyári "zsiráflövés", van akinek belefér (nekem speciel nem fér bele). Nem vagyunk egyformák. Wave

 Igen
 Emelem Wave
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #4772 Dátum: 2011. Június 23. - 11:45:31 »

Ez a video....  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Röhög Röhög

a pontot oda rakta a végére, legalább őszinte
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #4773 Dátum: 2011. Június 23. - 12:29:51 »

"Oryxlövő, akáciarügy" tudja mit, miért és hogyan !  Emelem

Sakac !
Te a fotón is, meg a terítéken is a "kicsiket" szereted ?!  Ördög   Szóltam a szenteknek, hogy bikából legalább egy 7 kilós 10-est utaljanak ki neked, az idei repi keretükből ...!   Vigyorog
 Emelem Wave

Oryxot is lehet lőni??? Sam6 Tegnap este engedtünk el vagy hatot!! Tasli Stoel Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #4774 Dátum: 2011. Június 23. - 13:02:44 »

"Rakja csak föl azt az agancskát, amit akar vagy tud, aztán majd ősszel, télen meglőjük, ha kevésre vitte."......És leadjuk tehénbe.....És ezt még a magas Hivatal meg sem engedi.Bocsánat,de nem bírtam ki...
Tudod ezzel az a baj,hogyha rendesen beírod bikába,akkor a keretedet viszi.....Plusz kilövési keretet nem szívesen adnak,szerintem sincs szükség rá,elégnek kell lenni az eredeti kilövési tervnek.
A másik: van lehetőséged fiatal bikát lőni.Kiáll télen eléd egy rudli.Az 5 éves bika is ebbe tartozik.Szerintem mindenki először az érdekes,rendellenes bikát keresi,ha van mód rá.Ezután a felemás villást,dárdást.Ha ilyen sincs,akkor jön a spiszer....Általában nagyon keveset mutatnak be bírálatra,valószínűleg a leírt okok miatt.....Most nagyon őszinte voltam....
Egyébként szigorúan saját vélemény:Azzal,hogy meglövök egy ilyen bikát ,megmentek egy ünőt!! Ezekből a bikákból soha nem lenne tizenkilós,viszont ami ünőt meglősz falunapra,honnan tudod,hogy nem egy tizenkilós bika anyját lőtted meg???Tudom:elbíráljuk előtte.....

Wetzlar!
"Szép lassan úgysem lesz a szarvasra idény sem, lehet majd lőni egész évben.".....Ezt éreztem annak.És ebben van igazság.Hasonlóan gondolom Én is,de annyi oldalról szorítják a VT-t,hogy muszáj csinálni...Egyébként nemcsak ezzel,hanem az utóbbi évek "terméseivel" is nagyon haladunk abba az irányba,hogy unokáinknak már csak mesélni tudjunk róla,hogy valamikor VADÁSZTUNK SZARVASRA......

Maradok tisztelettel:    Vig Imre
Naplózva
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #4775 Dátum: 2011. Június 23. - 13:12:01 »

"Oryxlövő, akáciarügy" tudja mit, miért és hogyan !  Emelem

Karcsi Bátyám!

Mindig öröm ismerőssel találkozni,itt különösen! Emelem Emelem
Sakac bűvészkedett kicsit a gépen,így van lehetőségem ide is benézni.Csak most látom,hogy mennyi ismerős... Táncol
Naplózva
Vig Imre
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #4776 Dátum: 2011. Június 23. - 13:15:26 »

Oryxlövő, akáciarügy"---Oryxlövő,akácos(sanyi)rügy......Most látom mit hagytam ki!
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #4777 Dátum: 2011. Június 23. - 14:06:54 »

Ezekből a bikákból soha nem lenne tizenkilós,viszont ami ünőt meglősz falunapra,honnan tudod,hogy nem egy tizenkilós bika anyját lőtted meg???Tudom:elbíráljuk előtte.....

Maradok tisztelettel:    Vig Imre


Szia Imre!  Emelem

Sok dolgot hasonlóan gondolok mint te!
2 hete kiballagott a búzába elém 7 bikácska, 6 csapos, másodfüves és egy harmadfű bika. Mi is megkértük ünőre az engedély, mert ilyenkor mindenhol zsizseg a szarvas, nagyrészt bikák. Tiporja a búzát, csipkedi a napraforgót, és ha ezek lementek akkor jön a kukorica. Én is elgondolkoztam rajta, hogy nem jobb lenne-e egy egy ilyen gyenge csapost kivenni és kicsit visszafogni a suhancok merészségéből, mint azt a kevés ünőt abajgatni. De hát az engedély csak ünőre szól, úgyhogy természetesen csöndben maradt a puska. Azt azért hozzátenném, hogy a 6 csapos közül egyiknek a csapja sem érte el a füle hosszát. Igaz, hogy dunántúlhoz képest sokkal gyengébb az itteni (Mátra - Mátraalja) állomány és őszintén megmondom, hogy fogalmam sincs, hogy hol kellene tartaniuk hosszban! De akkor ezek szerint mind a 6 kivaló az állományból!?
Egyébként pedig szarvas nálunk még sose volt annyi mint mostanában. Lassan több kárt okoz mint a disznó.

Naplózva

Üdv: Bence
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4778 Dátum: 2011. Június 23. - 15:06:57 »

Teljesen rossz ivararány beállítás ...!  Nyihi  Ördög  Vigyorog

Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #4779 Dátum: 2011. Június 23. - 15:14:13 »

Teljesen rossz ivararány beállítás ...!  Nyihi  Ördög  Vigyorog



 Meglepődött   Hejjj, ha azzal a szerszámmal betalál a másik bika hullatójába, lesz ám dinom-dánom! Röhög Vigyorog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4780 Dátum: 2011. Június 23. - 16:24:23 »

Szia Imre!  Emelem

Sok dolgot hasonlóan gondolok mint te!
Azt azért hozzátenném, hogy a 6 csapos közül egyiknek a csapja sem érte el a füle hosszát. Igaz, hogy dunántúlhoz képest sokkal gyengébb az itteni (Mátra - Mátraalja) állomány és őszintén megmondom, hogy fogalmam sincs, hogy hol kellene tartaniuk hosszban! De akkor ezek szerint mind a 6 kivaló az állományból!?
Egyébként pedig szarvas nálunk még sose volt annyi mint mostanában. Lassan több kárt okoz mint a disznó.



Üdv.

"ezek szerint mind a 6 kivaló az állományból!? "

IGEN KIVALÓ ("selejt" ha kb. 30cm-től rövidebb)!!!

100gímbikából 90! "selejt" errefelé!!! Már többször leírtam mi az oka, biztos olvastad...

De találtak idén szép villás 40-50cm-es csapokat is, hát ezeket kellene meghagyni, vigyázni kellene rájuk, hogy karácsonykor ne a kolbászba kerüljenek! Én is láttam egyet Egerszalók mellett. Ezt a "villás csapot" Sirok mellett találták, és találtak hasonlót Pétervására mellett is!



De februárban hajtásban Szederkénypuszta határában 6 fiatal gímbikát gyilkoltak le, köztük egy ilyen villás csapos... A másik fórumon egy a vadászatban részt vevő hajtó rakott is fel fotókat a "mészárlásról" én lementettem, de inkább nem mutatom... Na többek között ezért tart itt a Mátraalján a gímállomány ahol...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4781 Dátum: 2011. Június 23. - 16:43:09 »

Wetzlar!
"Szép lassan úgysem lesz a szarvasra idény sem, lehet majd lőni egész évben.".....Ezt éreztem annak.

Ez nem gúny, hanem tény és nem célzottan szólt, hanem általánosságban íródott.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4782 Dátum: 2011. Június 23. - 17:11:57 »

Szia Imre!  Emelem

Sok dolgot hasonlóan gondolok mint te!
2 hete kiballagott a búzába elém 7 bikácska, 6 csapos, másodfüves és egy harmadfű bika. Mi is megkértük ünőre az engedély, mert ilyenkor mindenhol zsizseg a szarvas, nagyrészt bikák. Tiporja a búzát, csipkedi a napraforgót, és ha ezek lementek akkor jön a kukorica. Én is elgondolkoztam rajta, hogy nem jobb lenne-e egy egy ilyen gyenge csapost kivenni és kicsit visszafogni a suhancok merészségéből, mint azt a kevés ünőt abajgatni. De hát az engedély csak ünőre szól, úgyhogy természetesen csöndben maradt a puska. Azt azért hozzátenném, hogy a 6 csapos közül egyiknek a csapja sem érte el a füle hosszát. Igaz, hogy dunántúlhoz képest sokkal gyengébb az itteni (Mátra - Mátraalja) állomány és őszintén megmondom, hogy fogalmam sincs, hogy hol kellene tartaniuk hosszban! De akkor ezek szerint mind a 6 kivaló az állományból!?
Egyébként pedig szarvas nálunk még sose volt annyi mint mostanában. Lassan több kárt okoz mint a disznó.



Ja bocsi, kihagytam egy oldalt meg egy mondatot: ("2 hete...")  Stoel elnézést  Vadász Wave Okos
Naplózva

" There is good out there "
Fegbock
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4783 Dátum: 2011. Június 23. - 17:20:55 »

Nálunk is van szépen szarvas! Vadászat közben -az elmúlt 1-2 hétben- minden alkalommal láttam több nagy bikát és sok kicsit. Aztán egyik este gondoltam kimegyek puska nélkül, csak kamerával és csinálok néhány felvételt! Ugyanazokon a területrészeken ezúttal csak egy első, egy második és egy harmadik agancsú bikácskát láttam!!! Hogy is van ez?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #4784 Dátum: 2011. Június 23. - 19:36:45 »

Egyébként szigorúan saját vélemény:Azzal,hogy meglövök egy ilyen bikát ,megmentek egy ünőt!! Ezekből a bikákból soha nem lenne tizenkilós

 Fejvakarás

Tudod régen az öregek az ilyen fiatal bikákat meg se nézték (pláne nem barkában), azt mondták, majd megnézzük pár év múlva. Az első-második agancsú gyengébb bikák behozhatják a lemaradásukat, sőt túl is szárnyalhatják a korábban erősebb kortársukat. Ezt nagyon sokan alá tudnák támasztani. Persze nem szélsőségesen gyenge egyedekről van szó, ahol esetleg valamilyen idült betegség is beleszól a dolgokba.
Pláne egy júniusi barkás bikucin mit lehet megállapítani? ? ?

Lehet fiatal első borjas tehén az anyja, később születésű. Később lazán kompenzálhatja a lemaradást.

Volt egy kis kosbárány egy ismerősömnél. Összetörték a korosabbak rendesen. Az őszi méréskor rávágtam barátomnak, "ezt le se mérem", olyan elmaradott volt szarvacskája. Egy év múlva ki se tűnt a kortársai közül...

És jöhetnének a példák.

Én se szeretnék bántani senkit, de én igencsak szótlanul zsigerelnék egy ilyen barkás bikucit...és nem a meghatottságtól!
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: