Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72970 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #135 Dátum: 2015. November 08. - 18:09:44 »

mi van, ha valaki rám hagy egy H&H duplát, hát még bele se tehetem.... Vigyorog
 Emelem

  Szerintem azt nem is akarnád beletenni. Vigyorog Egy ollan puskut az ágyban simogatnád estétől reggelig, nappal meg le se tennéd kezedből a "Drágaszágot"  Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #136 Dátum: 2015. November 08. - 22:32:41 »

Szia Attila!
A fegyver tárolására szolgáló helyiségnek az ajtaján van rács? Esetleges ablakán rács vagy ultra erős fólia? A helyiség be van kötve a táv felügyetletbe?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #137 Dátum: 2015. November 08. - 22:39:51 »

Az átadáskor a Gálos Olvtárs által beidézett korm. rendelet (2) bekezdésének vége is nagyon betartandó, mertemiatt is ugorhat a tartási engedély.

(2)94 A kereskedelemért felelős miniszter rendeletében a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint a lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével a lőfegyver átadását - az átadás várható időtartamának megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni, amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt meg kell őrizni.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
sab
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2015. November 09. - 07:40:12 »

Szia Attila!
A fegyver tárolására szolgáló helyiségnek az ajtaján van rács? Esetleges ablakán rács vagy ultra erős fólia? A helyiség be van kötve a táv felügyetletbe?

10 fegyver felett és vagy x lőszer mennyiség felett igen, előírhatja a hatóság, és szokott is élni ezzel a lehetőséggel. Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #139 Dátum: 2015. November 09. - 08:11:16 »

Az átadáshoz elég a magánokirat, de erre valahol van is minta a rendőrség honlapján.
Meggugliztam:
http://www.police.hu/ugyintezes/nyomtatvanyok/fegyverengedelyek

Nemrég bővítenem kellett 3-asról 5-ösre a szekrényt, mert teltházas voltam, és jött az új szerzemény.
Kérdeztem őket, azt mondták, vásárlás előtt vegyem meg az új szekrényt, és jönnek ellenőrizni.

Kijöttek, 5 fegyveres lett a szekrényem, és vehettem a 4. puskát.
Jegyzőkönyvezték a méreteket és a rögzítést. A lakás riasztórendszere hozzájuk van bekötve távfelügyeletben.

Egy galibám volt velük, az orvosi engedély. Na azt nem nagyon értettem, hogy a körzeti orvos által kiállított nyomtatványom, amin szögre egyeztek az adatok az ő nyomtatványukon lévővel, és egy központi orvosi program, kifejezetten vadász sport lőfegyvertartásról szóló beépített nyomtatványa, szóval az miért nem felelt meg nekik. Nem vitatkoztam, visszamentem a körzeti orvoshoz, és mondtam, hogy a T. Hatóság a saját nyomtatványát követeli, és azt kellene kitölteni. Az orvos bambán nézett, mikor összehasonlította a sajátjával, és kitöltötte a rendőrségi orvosi nyomtatványt. Visszavittem, és mindenki örült, mint egy szép nagy családban karácsony szent napján.
 Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #140 Dátum: 2015. November 09. - 08:46:56 »

Vesszek meg, ha értem ezt a "hány férőhelyes" a fegyverszekrény dolgot!  Fejvakarás
Szerintem ehhez a rendőrségnek semmi köze. Ahhoz van köze, hogy szabályosan tárolom e a fegyvert, lőszert vagy sem. Azt, hogy az öt darabos szekrénybe hogyan teszek be hat ( vagy több )  fegyvert az legyen az én dolgom.
A szekrény rögzítése sem kötelező. Azt azért írják csak rá a nyomtatványra, hogy egy későbbi esetleges betörés során nem lehessen ebből vita. Azok a járőrök aki jönnek ellenőrizni a fegyvertartást sajnos nem ismerik az előírásokat, ebből van a sok félreértés.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #141 Dátum: 2015. November 09. - 11:01:07 »

Szia Attila!
A fegyver tárolására szolgáló helyiségnek az ajtaján van rács? Esetleges ablakán rács vagy ultra erős fólia? A helyiség be van kötve a táv felügyetletbe?

Szia Karcsi,

ha tőlem kérdezed és nem "TAL" Attilától, akkor nincs....

De eddig én is úgy tudtam, hogy 10 darabig jó vagyok így is, mert 10 feletti darabszám esetén van az a kötelezettség, amit írtál.
Tehát vehetem úgy is, hogy a rend szigorú őre elvett tőlem egyet... Ördög Ördög
Meg igazán az értelmezhetetlen számomra, hogy miért nem tehetek egy kisebb méretű szekrénybe 10 puskát, ha én bele tudnám tenni valamilyen helykihasználós módon, és nem megyek a 10-en túl.
Egyébként tényleg nem tudom, hogy ilyenkor mi lenne... pl. ha hirtelen kellene vennem, vagy gyorsan átvennem valakitől egy vasat.
A szabályok engedik 10 darabig a tartást a puritán módon (rács, fólia és távfelügyelet nélkül), de szerv által kiállított jkv. 9 ről szól.......... Vállat von Vállat von
Felül írhatja-e a szerv által helyszínen kiállított jegyzőkönyv a jogszabályt?

Valami azt súgja, hogy nem, ha belefér a 10, akkor bele is lehet tenni, és e felett jön a felsorolt szigorúság!
Meg azt is súgja valami, hogy a yard, ha akarna, akkor meg tudna szívatni e miatt..... szóval jobb a béke. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2015. November 09. - 11:03:00 »

Vesszek meg, ha értem ezt a "hány férőhelyes" a fegyverszekrény dolgot!  Fejvakarás
Szerintem ehhez a rendőrségnek semmi köze. Ahhoz van köze, hogy szabályosan tárolom e a fegyvert, lőszert vagy sem. Azt, hogy az öt darabos szekrénybe hogyan teszek be hat ( vagy több )  fegyvert az legyen az én dolgom.
A szekrény rögzítése sem kötelező. Azt azért írják csak rá a nyomtatványra, hogy egy későbbi esetleges betörés során nem lehessen ebből vita. Azok a járőrök aki jönnek ellenőrizni a fegyvertartást sajnos nem ismerik az előírásokat, ebből van a sok félreértés.

Én nem őket okolom ! Van parancsnokuk van fegyverügyi előadó aki negyedóra alatt elmagyarázhatná a lényeget például a KMB eligazításokon ( ha még van ilyen összevonás ) Nincs nagyobb szégyen mikor valaki ELLENŐRIZNI megy és kiderül lényegi dolgokkal nincs tisztában - vagyis azzal amit ellenőrizni kéne .   Az én fegyverszekrényemet mérgemben a legolcsóbb foggal is szétrágható fém öltözőszekrényből barkácsoltam mikor egy hülye jogszabályi változás miatt alkalmatlanná minősült a beépített szekrény huszonötös téglafala .  OOO Röhög  A legutóbbi ellenőrzésen beírták hogy 4 fegyver tárolására alkalmas , mert momentán annyi volt benne de nyugodt szívvel megvenném az ötödiket is mert belefér .   Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #143 Dátum: 2015. November 09. - 11:15:54 »

Én nem őket okolom ! Van parancsnokuk van fegyverügyi előadó aki negyedóra alatt elmagyarázhatná a lényeget például a KMB eligazításokon ( ha még van ilyen összevonás ) Nincs nagyobb szégyen mikor valaki ELLENŐRIZNI megy és kiderül lényegi dolgokkal nincs tisztában - vagyis azzal amit ellenőrizni kéne .   Az én fegyverszekrényemet mérgemben a legolcsóbb foggal is szétrágható fém öltözőszekrényből barkácsoltam mikor egy hülye jogszabályi változás miatt alkalmatlanná minősült a beépített szekrény huszonötös téglafala .  OOO Röhög  A legutóbbi ellenőrzésen beírták hogy 4 fegyver tárolására alkalmas , mert momentán annyi volt benne de nyugodt szívvel megvenném az ötödiket is mert belefér .   Emelem

Amikor a srác kijött megnézni a lőporos szekrényt, elkezdte sorolni a maroklőfegyverre vonatkozó dolgokat.
Nagyon nagy tisztelettel és még nagyobb alázattal kikerestem a nála levő papírok közül, hogy akkor most mit is nézzen, és együtt sorba vettük szépen a leellenőrizendő pontokat.
A kifújó/lefúvó(?) nyílásoknál vesztette el a fonalat, azt végképp nem értette, hogy minek levegőztetni a benn levő cuccot... de nem lázadt ő sem, szépen pipálgatta ki a pontokat, és kis ügyesen aláírt, majd pecsételt.
Majd gratuláltunk egymásnak, hogy ilyen még egyikőnkel sem történt eddig, és mostmár mind a ketten tudjuk egy ilyen bonyolult műveletnél, hogy mit is kell nézni. Nyihi
Nem mondtam neki, hogy engem előtte a kollégái jó pézér le is vizsgáztattak ebből... minek? Vigyorog
Mindenki halál boldog és elégedett volt! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #144 Dátum: 2015. November 09. - 11:37:40 »

Felül írhatja-e a szerv által helyszínen kiállított jegyzőkönyv a jogszabályt?

Valami azt súgja, hogy nem, ha belefér a 10, akkor bele is lehet tenni, és e felett jön a felsorolt szigorúság!

Szerintem meg azon múlik, hogy kell-e a fólia/rács/stb., hogy mennyi puska van beleírva a tartásiba.
Ha csak kilenc, akkor azt tarthatom én egy háromférőhelyes szekrényben ugyanúgy, mint egy 12 férőhelyesben.

De ha a tizenegyediket megyek beíratni, akkor a következő ellenőrzésen jogosan követelik a fóliát/rácsot/stb.-t.

 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1412



« Új üzenet #145 Dátum: 2015. November 09. - 12:59:50 »

Az átadáskor a Gálos Olvtárs által beidézett korm. rendelet (2) bekezdésének vége is nagyon betartandó, mertemiatt is ugorhat a tartási engedély.

(2)94 A kereskedelemért felelős miniszter rendeletében a fegyver és lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet, valamint a lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével a lőfegyver átadását - az átadás várható időtartamának megjelölésével - legkésőbb az átadást megelőző napon kiállított teljes bizonyítóerejű magánokiratba kell foglalni, amelyet az átadott fegyver vonatkozásában az átadó részére kiadott engedély hatályosságának teljes időtartama alatt meg kell őrizni.

Szia Karcsi!

Ez a piros rész elég durva...
Mivel már visszavonásig érvényes a könyvecském.  OOO
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #146 Dátum: 2015. November 09. - 15:48:30 »

Szia Karcsi!

Ez a piros rész elég durva...
Mivel már visszavonásig érvényes a könyvecském.  OOO

Az egészségügyi alkalmasságod is végleges?  Meglepődött  Mert olyat még nem láttam...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
sab
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2015. November 09. - 16:05:27 »

Nem kell tullihegni ezt.

Jogszabály kell megnézni, ismerni, és azzal védekezni, ha eltérő dolgot akar a hatóság.
Ők jogalkalmazók, nem jogalkotók! Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1412



« Új üzenet #148 Dátum: 2015. November 09. - 22:07:37 »

Az egészségügyi alkalmasságod is végleges?  Meglepődött  Mert olyat még nem láttam...

Csak amíg meg nem halok...  Röhög

A lényeg az, hogy amíg a barna könyvem megvan, az összes megsárgult átadási papírt őrizgetnem kell ezek szerint. Vállat von
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #149 Dátum: 2015. November 11. - 19:07:40 »

Az új törvény alapján meghatározott vadgazdálkodási tájegységek elérhetőek valahol részletes térképen? Az a krix-krax Pdf. amit a nyáron kiadtak semmire se jó,nem lehet eligazodni rajta Vállat von.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: