Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273479 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #390 Dátum: 2011. Március 04. - 19:54:37 »

Sanyooo megnyugtatlak, érzem a különbséget! De azt ne mond, hogy Széchenyi az ilyen 10.000 darabos terítékekre írta ezeket a szavakat. Ha jól gondolom pontosan azokra a vadászatokra amelyeknek ő is részese volt nem is egyszer. Hát én arre válaszoltam az idézetekkel, hogy ő is igen csak hajszolta a rekordokat!!

Ferenc Ferdinánd trónörökös nyúlvadászatára írta, ha jól emlékszem, aki ékhajtásban ezer nyúlnál többet lőtt egy nap. Azt is írta, hogy köztudott volt a trónörökösről, hogy milyen önző "vadász"! (Széchenyi nem ezt a szót alkalmazta, de most nem jut eszembe)
Sportértéke nem volt ennek, mert a nyulak szépen bejöttek 20-30 méterre, hogy Ferdinánd szépen kupán lőhesse őket.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #391 Dátum: 2011. Március 04. - 21:22:54 »

Tótmegyeren egy példaszerű vadgazdálkodás folyt, aminél a nagy terítékű vadászatok jelentették a betakarítást, az egész éves munka gyümölcsét.
Nem beszélve arról, hogy 70-80 éve jobb élőhelyek voltak, amik elviselték, lehetővé tették ezt.

És ismerjük az argentin viszonyokat?
Tudjuk, hogy mi van ott, miért van annyi gerle és milyen hatással vannak az élőhelyükre?

Egyébként meg, szerintem már tökmindegy hogy valaki egy nap 1000-et lő vagy tízszer többet.
Lehet etikusan is lőni sokat, és etikátlanul keveset.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #392 Dátum: 2011. Március 04. - 21:30:14 »

És ismerjük az argentin viszonyokat?
Tudjuk, hogy mi van ott, miért van annyi gerle és milyen hatással vannak az élőhelyükre?

Egyébként meg, szerintem már tökmindegy hogy valaki egy nap 1000-et lő vagy tízszer többet.
Lehet etikusan is lőni sokat, és etikátlanul keveset.

Így van! Most már bevallom én teljesen etikátlanul lőttem egy nyulat életemben, de ezret csak etikusan lőnék!  Vigyorog
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #393 Dátum: 2011. Március 04. - 22:25:42 »

És ismerjük az argentin viszonyokat?
Tudjuk, hogy mi van ott, miért van annyi gerle és milyen hatással vannak az élőhelyükre?

Egyébként meg, szerintem már tökmindegy hogy valaki egy nap 1000-et lő vagy tízszer többet.
Lehet etikusan is lőni sokat, és etikátlanul keveset.

Igen, sajnos ismerjük a dél-amerikai viszonyokat, roppant egyszerű, letisztult arc poetica: "Pénzért bármit."
Ugye Te sem azt gondolod, hogy ez valamiféle vadkár elhárító vadászat volt??  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #394 Dátum: 2011. Március 04. - 22:42:01 »

Igen, sajnos ismerjük a dél-amerikai viszonyokat, roppant egyszerű, letisztult arc poetica: "Pénzért bármit."
Ugye Te sem azt gondolod, hogy ez valamiféle vadkár elhárító vadászat volt??  Ördög

OK! Akkor szervezz itt Magyarországon olyan gerlézést ahol ennyit lőnek!!!!!
Te mondtad: Pénzért bármit! Tessék, szervezd meg!!
Ahol ennyi madár van, az csinál is valamit, nem?
Először azt hittem, viccből írtad ezt a hsz-t....

Na, majd holnap egy kicsit bővebben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2011. Március 04. - 23:02:03 »

OK! Akkor szervezz itt Magyarországon olyan gerlézést ahol ennyit lőnek!!!!!
Te mondtad: Pénzért bármit! Tessék, szervezd meg!!
Ahol ennyi madár van, az csinál is valamit, nem?
Először azt hittem, viccből írtad ezt a hsz-t....

Na, majd holnap egy kicsit bővebben.

Ez csak attól függ, hogy mennyi a pénz! Ha a pénz nem számít lövetek én bárhol 11.000 gerlét bárkivel. Szomorú Én vadásztam "patinás" helyen kacsára, ahol a sofőr rugdosta le a madarakat az uaz platójáról. Régi míves vadászhagyományokkal rendelkező "vadgazdaság" volt, ha akarod megnevezem! Szomorú
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #396 Dátum: 2011. Március 04. - 23:32:35 »

Ez csak attól függ, hogy mennyi a pénz! Ha a pénz nem számít lövetek én bárhol 11.000 gerlét bárkivel. Szomorú Én vadásztam "patinás" helyen kacsára, ahol a sofőr rugdosta le a madarakat az uaz platójáról. Régi míves vadászhagyományokkal rendelkező "vadgazdaság" volt, ha akarod megnevezem! Szomorú

Aha..
Értem  :Mosolyog
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #397 Dátum: 2011. Március 04. - 23:53:16 »

Aha..
Értem  :Mosolyog

Nem érdekel melyik Dunántúli vadgazdaságról beszélek?
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #398 Dátum: 2011. Március 05. - 08:22:44 »

Nem érdekel melyik Dunántúli vadgazdaságról beszélek?

Őt lehet, hogy nem. De engem igen!
Naplózva

Dávid
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #399 Dátum: 2011. Március 05. - 11:19:35 »

lövetek én bárhol 11.000 gerlét bárkivel.

Nem tudnál. Magyarországon nem. Szerintem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #400 Dátum: 2011. Március 05. - 11:44:53 »

Nem tudnál. Magyarországon nem. Szerintem.

Persze hogy nem. Szerintem ennyit lelőni csak ott lehet, ahol nagy tömegben, fanatikusan, eltéríthetetlenül vonulnak. Egyébként hol tűrnének el 14 000 lövést, 4 másodpercenként?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #401 Dátum: 2011. Március 05. - 14:14:34 »

Igen, sajnos ismerjük a dél-amerikai viszonyokat, roppant egyszerű, letisztult arc poetica: "Pénzért bármit."
Ugye Te sem azt gondolod, hogy ez valamiféle vadkár elhárító vadászat volt??  Ördög

Én úgy tudom, hogy az egyik legnagyobb probléma ott egy valamilyen mérges kígyóval van.
Ez a kígyó a gerlék tojásait fogyasztja, a gerlefészkek pedig a cukornádban (nem emlékszem már pontosan, nem biztos hogy pont cukornád) vannak.
A gond akkor van, amikor dolgoznak benne, nagyon sok embert marnak meg ezek a kígyók.
A kígyók számának csökkentésére van kiadva ez a nagy gerleapasztás.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #402 Dátum: 2011. Március 06. - 17:40:36 »

Én úgy tudom, hogy az egyik legnagyobb probléma ott egy valamilyen mérges kígyóval van.
Ez a kígyó a gerlék tojásait fogyasztja, a gerlefészkek pedig a cukornádban (nem emlékszem már pontosan, nem biztos hogy pont cukornád) vannak.
A gond akkor van, amikor dolgoznak benne, nagyon sok embert marnak meg ezek a kígyók.
A kígyók számának csökkentésére van kiadva ez a nagy gerleapasztás.

Ez számomra nem túl életszerű, de nem sokára úgy valagba leszünk rúgva az offolásért, hogy Argentínáig repülünk, akkor majd utána járunk az esetnek, és kiderítjük az igazságot!   Kacsint Vigyorog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #403 Dátum: 2011. Március 06. - 18:18:16 »

Persze hogy nem. Szerintem ennyit lelőni csak ott lehet, ahol nagy tömegben, fanatikusan, eltéríthetetlenül vonulnak. Egyébként hol tűrnének el 14 000 lövést, 4 másodpercenként?

Meg ahova odaviszik kosárba és párosával kiengedik! Ne mond, hogy nincs ilyen, régen például a galamblövészet nem "agyaggalambra" ment, hanem kosárból engedték a "korongot"!
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #404 Dátum: 2011. Március 06. - 19:01:04 »

Meg ahova odaviszik kosárba és párosával kiengedik! Ne mond, hogy nincs ilyen, régen például a galamblövészet nem "agyaggalambra" ment, hanem kosárból engedték a "korongot"!

Sanyooo, csevegőben! (Találtam valamit, szerintem ez lehet az, amiről beszélünk.)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: