Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264643 alkalommal)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #270 Dátum: 2010. Június 28. - 13:36:14 »

Köszönöm a választ.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #271 Dátum: 2010. Június 28. - 20:09:42 »

Mosolyog Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Kornél
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


...


WWW
« Új üzenet #272 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 08:11:17 »

Eddig Ballistolt használtam. Végigolvasva a topicot, rendeltem egy Brunoxot. A már említett emulgeálást leszámítva is jobbnak tapasztaltam. Erőteljesebb sportlövészet után takarítottam el egy Remington 1100 Tactical 4-est, amolyan fél-nagytakarítást csináltam, nagyon szépen és gyorsan szedte fel a vastagabb, makacsabb lerakódásokat is. Ballistollal ez mindig tovább tartott. Csak az a Chemotox-szerű szag ugye... az ne lenne! A Ballistol illata nekem is "verhetetlen" Mosolyog
Naplózva

"Natura unum os et duas aures nobis dedit, quasi admoneret, at multa audiremus et pausa diceremus."
+36 30 865 6769 (Matrix)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #273 Dátum: 2011. Január 04. - 18:41:21 »

Üdvözletem! Emelem
Végigolvasva a topikot, néhány kérdésemre választ kaptam, de nem minden egyértelmű nekem teljesen, ezért kérnék egy kis megerősítést néhány dologban.
Az lenne a kérdésem elsősorban, hogy egy légpuskát hasonló módon és időközönként kell-e olajozni (viszonylag ritka használat mellett), mint egy golyós fegyvert? Illetve, a légpuskát pontosan mely helyeken kell olajozni? És milyen módon? A cső belsején kívül máshol is, ugye? Hol pontosan? Minden apróság érdekel. És még egy kérdés: a WD-40 olaj megfelelő lenne a légpuskám olajozásához? Milyen egyéb eszközökre lesz szükségem az olajozáshoz?
Ha pedig a fegyverágy fa felületén keletkezett felületi sérülés (kőhöz hozzáütődött) ez eltüntethető valamilyen módon? És ha igen, mivel?
Igencsak kezdő vagyok még a témában, így minden dolog érdekel. Előre is köszönöm a válaszaitokat. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #274 Dátum: 2011. Január 05. - 23:31:10 »

Üdv PNorbi!

Ha nem is használod, nem árt meg a puskának, ha minimum 1-2 havonta 1x áttörölöd kívülről olajjal, a WD-40 is jó.
Olajozni, egy csőletörős légpuskát ott kel,l ahol a csőnek a forgástengelye van, mert ott van a legnagyobb kopásnak kitéve a szerkezet, nem kell hogy tocsogjon az olajban, mert a jó szándék ellenére, az sem jó.
Minden használat után javaslom hogy töröld át olajjal kívülről, a forgástengelyt mint mondtam, nem kell agyon olajozni, néhány használatonként töröld le a régi szennyezett olajat, és tegyél rá egy rövid fújásnyit, mozgasd meg párszor a csövet fel le, hogy bemenjen az olaj ahova kell, majd a felesleget töröld le.
A cső belsejét nem kell külön olajozni, tisztítani kell a csövét,égéstermék nem keletkezik egy légpuskában,ezért nem szükséges, felesleges, minden használat után takarítani olajozni a csövet, 1000-1500.-lövésenként javaslok egy alapos tisztítást,hogy a csőben lerakódott ólmot kitakarítsd.
Egy légpuska csövében amúgy sincs semmi keresnivalója az olajnak,maximum takarításnál, meg amíg ki nem viszi az első ötven lövés tökéletesen, a takarítás után vissza maradt olajat, mert csak eldobja a lövést,(mint egy golyós fegyvernél) persze  sörös doboz irtásnál ez nem számít olyan nagyon.  Mosolyog

Nálam szakértőbb is van ebben a témában, de a tusán keletkezett ütődések karcok stb.
A tusa teljes felújításával javítható, ami nem egyszerű, és munkaigényes folyamat, ha azt akarjuk hogy szép legyen a végeredmény.

Emelem


Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #275 Dátum: 2011. Január 05. - 23:46:48 »

A csövet belülről soha sem olajoztam.
Úgy tanultam, hogy minél jobban "fel van kenve" ólommal, annál jobb.

 Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #276 Dátum: 2011. Január 06. - 01:03:26 »

 Fejvakarás Én nem javasoltam, hogy olajozni kell.  Vállat von
Én cső tisztításnál használtam kizárólag, de ha nem az a lényeg, hogy minél kisebb legyen a szórás, akkor jóformán mindegy hogy takarítod vagy sem a csövét, attól még kilövi a diabolo-t és el találja a sörös dobozt, hogy tele van ólomlerakódással a cső.
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #277 Dátum: 2011. Június 14. - 16:53:57 »

Szervusztok!

Múlt héten csütörtökön megáztam vadászat közben a fegyver csövéből is fojt a víz.Másnap délelőtt kihúztam olajos ronggyal meg kefével.Tegnap elővettem és egy fél körömnyi lerakódás a 2 huzag között olajos zsepivel kihúztam és láttam hogy barna színű.Nekiálltam ma kitakarítani Ballistolt használtam de nem jött ki teljesen.

Mi a teendőm?

Üdv:tornay Emelem 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2011. Június 14. - 17:01:58 »

Szervusztok!

Múlt héten csütörtökön megáztam vadászat közben a fegyver csövéből is fojt a víz.Másnap délelőtt kihúztam olajos ronggyal meg kefével.Tegnap elővettem és egy fél körömnyi lerakódás a 2 huzag között olajos zsepivel kihúztam és láttam hogy barna színű.Nekiálltam ma kitakarítani Ballistolt használtam de nem jött ki teljesen.

Mi a teendőm?

Üdv:tornay Emelem 

Próbáld meg Brunox-szal kipucolni és utána gazdagon hagyd Break Free-ben, nekem semmi más nem vált be a víz ellen.
Ha ez sem segít akkor solvent olaj.
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #279 Dátum: 2011. Június 14. - 17:10:45 »

Wetzlar mi az a Break Free? Németet tanulok Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #280 Dátum: 2011. Június 14. - 19:14:07 »

Wetzlar mi az a Break Free? Németet tanulok Mosolyog

A Break Free egy amerikai fegyverolaj, szerintem az egyik legjobb konzerváló olaj.
A Brunox viszont - szerintem - az egyik legjobb napi használatra való és tisztító olaj, nem olyan sűrű, remek résolaj.
Én legalábbis ezekkel vagyok elégedett, sajnos a Ballistollal pórul jártam én is.
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #281 Dátum: 2011. Június 14. - 20:39:59 »

Köszönöm!

Holnap veszek és kipróbálom.Azt is mondta ismerősöm hogy lőjek vele vagy kettőt és az kihozza mert nincs benne régóta.Mi a véleményed?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2011. Június 14. - 21:20:49 »

Azt is mondta ismerősöm hogy lőjek vele vagy kettőt és az kihozza mert nincs benne régóta.Mi a véleményed?

Mond neki, hogy lője így ki a rozsdát az ő puskájából... Ördög
Én első körben rábíznám ezt az olajakra. Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #283 Dátum: 2011. Június 14. - 21:32:30 »

Szerintem jó megoldás a két - három lövés is!
A rozsda úgy működik mint a csiszolópor (smirgli!) és így a huzagolásra sem lesz gond többet! Mosolyog

Tornay!  Ez csak vicc! Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #284 Dátum: 2011. Június 14. - 22:09:25 »

Attila!

Elmondanád hogy csináljam a pucolást? A csövet bedugózzam ha be kell akkor mivel?Meddig álljon benne?


Előre is köszönöm!

Tornay Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: