Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 316910 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #750 Dátum: 2014. Január 16. - 21:03:45 »

Az enyém egyszer ágyba hozta a reggelit és levitte a kutyát hugyozni.
Vagy belepisált az ágyamba és megetette a kutyát......nem emlékszem már pontosan.
De csak egyszer, soha többet.
Ilyent más kaliber nem tud.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #751 Dátum: 2014. Január 16. - 21:05:19 »

Az előző szösszenetem Móka Miklós Úr kérdéseire volt a válasz.
Csak kitöröltem nagy érzékkel az idézetet, mielőtt elküldtem a hsz-t.... Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #752 Dátum: 2014. Január 16. - 21:10:09 »

Te mit képzelsz magadról mester?  Vagy kötekedni jöttél?
Kaptál nagyon autentikus emberektől remek választ.
Komolyan kérdezlek, ha belolvasol a fórumba olyan szakmaisággal találkozol, melyhez képest az SB kérdésed egy mikromolekula.
Kérem válaszoljál, mit szeretnél, vagy húzzál el a pitsába!
Horrido
És én még azon gondolkodtam ÖÖÖÖ-zek ..vagy el küldjek Ördög
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #753 Dátum: 2014. Január 16. - 22:21:44 »

Te mit képzelsz magadról mester?  Vagy kötekedni jöttél?
Kaptál nagyon autentikus emberektől remek választ.
Komolyan kérdezlek, ha belolvasol a fórumba olyan szakmaisággal találkozol, melyhez képest az SB kérdésed egy mikromolekula.
Kérem válaszoljál, mit szeretnél, vagy húzzál el a pitsába!
Horrido

Kedves Horrido,

nem, egyáltalán nem kötekedni jöttem, nem pattanásos, frusztrált szűz tini vagyok aki forum trollkodásban éli ki magát.

nem képzelek magamról semmit.

pontosabban semmi olyat amiért  - pontosan az azok iránti tiszteletből akik nagyon komoly szakmai tudásuk birtokában eddig is válaszoltak az itt felmerült kérdésekre - ne olvasnék először is becsületesen végig 50 oldalt (az egyébként minden ilyen szakmai forumon is jelenlevő töltelékkel, offtopikkal, ökörködéssel stb.-vel együtt) és ezek után ne próbálnék meg úgy feltenni egy kérdést amire nem találtam meg a választ, hogy arra, ha valakinek van kedve, energiája és tapasztalata akkor ne tudjon a lehető legkisebb erőfeszítéssel válaszolni. [jelen esetben: jó. használd. bp.-en itt és itt lehet kapni; vagy nemjó mást ajánlok stb].

ahhoz sem képzelem magam nagyembernek, hogy amint látom, hogy valaki vette a fáradságot és válaszolt akkor a lehető leggyorsabban visszaírjak és kétszer is megköszönjem neki(k) a segítséget [még akkor is hogy ha a válaszokat elolvasva nyilván való, hogy egy kezdőnek az első két válasz után még muszáj lesz egy kérdést feltennie, bármennyire is jószándékú(ak) volt(ak) aki válaszolt(ak)].

ugyanebben a postban írtam a végére valamit ami szerintem ironikus volt (ez természetesen ízlés dolga amin nem vitatkozom) de semmiképpen nem sértő, obszcén, durva, méltatlan vagy hasonló - de mindezt úgy, hogy kétszer is leírtam, hogy mind az 50 oldalt előtte végigolvastam, ergo aki egy kicsit is akarja érti, hogy viccnek szántam. remélem nem a kibaszott 1982-ból ránk maradt smiley hiánya okozta a félreértést.

nem mindenki tartja viccesnek? elfogadom, nem kell végigolvasni, nem kell rá reagálni. vagy azt kell írni hogy kedves forumtárs ez egy komoly forum egy komoly kaliberről komoly emberekkel itt nem illik/szabad viccelni és akkor az is teljesen jogos.
van aki viccesnek gondolja és ír rá hasonlóan (ugye megint csak szerinte) vicceset

és van, aki mint Te Horrido azonnal a legrosszabbat feltételezed és gyakorlatilag elküldesz a picsába.... szükségtelen és indokolatlan is ezzel kapcsolatos dühöd, de remélem tisztáztam a helyzetet.

üdv
-b-

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #754 Dátum: 2014. Január 16. - 23:14:58 »

Kedves Horrido,

nem, egyáltalán nem kötekedni jöttem, nem pattanásos, frusztrált szűz tini vagyok aki forum trollkodásban éli ki magát.

nem képzelek magamról semmit.

pontosabban semmi olyat amiért  - pontosan az azok iránti tiszteletből akik nagyon komoly szakmai tudásuk birtokában eddig is válaszoltak az itt felmerült kérdésekre - ne olvasnék először is becsületesen végig 50 oldalt (az egyébként minden ilyen szakmai forumon is jelenlevő töltelékkel, offtopikkal, ökörködéssel stb.-vel együtt) és ezek után ne próbálnék meg úgy feltenni egy kérdést amire nem találtam meg a választ, hogy arra, ha valakinek van kedve, energiája és tapasztalata akkor ne tudjon a lehető legkisebb erőfeszítéssel válaszolni. [jelen esetben: jó. használd. bp.-en itt és itt lehet kapni; vagy nemjó mást ajánlok stb].

ahhoz sem képzelem magam nagyembernek, hogy amint látom, hogy valaki vette a fáradságot és válaszolt akkor a lehető leggyorsabban visszaírjak és kétszer is megköszönjem neki(k) a segítséget [még akkor is hogy ha a válaszokat elolvasva nyilván való, hogy egy kezdőnek az első két válasz után még muszáj lesz egy kérdést feltennie, bármennyire is jószándékú(ak) volt(ak) aki válaszolt(ak)].

ugyanebben a postban írtam a végére valamit ami szerintem ironikus volt (ez természetesen ízlés dolga amin nem vitatkozom) de semmiképpen nem sértő, obszcén, durva, méltatlan vagy hasonló - de mindezt úgy, hogy kétszer is leírtam, hogy mind az 50 oldalt előtte végigolvastam, ergo aki egy kicsit is akarja érti, hogy viccnek szántam. remélem nem a kibaszott 1982-ból ránk maradt smiley hiánya okozta a félreértést.

nem mindenki tartja viccesnek? elfogadom, nem kell végigolvasni, nem kell rá reagálni. vagy azt kell írni hogy kedves forumtárs ez egy komoly forum egy komoly kaliberről komoly emberekkel itt nem illik/szabad viccelni és akkor az is teljesen jogos.
van aki viccesnek gondolja és ír rá hasonlóan (ugye megint csak szerinte) vicceset

és van, aki mint Te Horrido azonnal a legrosszabbat feltételezed és gyakorlatilag elküldesz a picsába.... szükségtelen és indokolatlan is ezzel kapcsolatos dühöd, de remélem tisztáztam a helyzetet.

üdv
-b-



Értem én ezt, legalábbis próbálom, de szakmailag mit kérdezel és mit szeretnél? Vállat von
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #755 Dátum: 2014. Január 16. - 23:56:03 »

Horrido,

ajanlottak egy konkret s&b loszert (hpbt match 168gr sierra) loteri gyakorlashoz ehhez a konkret fegyverhez. a kerdes az lett volna a gurukhoz, hogy szerintuk/szerintetek is jo-e, szereti-e a loszert a puska, hogy van-e itthon (en neten nem talaltam)..?
csak loteri hasznalatra kell (ergo bizonyos mertekig arerzekeny a kerdes) es ha valakinek van itt pozitiv tapasztalata akkor szivesen belevagok/bevasarolok, de ha lebeszeltek rola es javasoltok mast akkor (is) hallgatok ratok.
udv es kosz
b
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #756 Dátum: 2014. Január 17. - 05:50:21 »

ajanlottak egy konkret s&b loszert (hpbt match 168gr sierra) loteri gyakorlashoz ehhez a konkret fegyverhez. a kerdes az lett volna a gurukhoz, hogy szerintuk/szerintetek is jo-e, szereti-e a loszert a puska, hogy van-e itthon (en neten nem talaltam)..?
No, hogy végre van kérdés is, így konkrétabban lehet rá reagálni.
Ha valóban visszaolvastál (és esetleg nem csak ebben a topikban) akkor azt is egyből érezned kellene, hogy egy konkrét fegyvercső/lőszer (lövedék) együttes tulajdonságára kérdést feltenni az egyik legfeleslegesebb dolog, amit el lehet képzelni.
És ez a kibaszott tézis nem '82-ből maradt ránk.
Ezért azt gondolom, hogy ha te ezt mégis komolyan gondolod, akkor közel sem vagy akkora penge, mint ahogyan a stílusod alapján magadról gondolod.
Mert azt a 11 éves fiam is tudja, hogy nincs két egyforma cső, így egy ilyen komolytalan kérdésre komolyan akar válaszolni, az vagy tök hülye a témához, vagy .......őőő.....izé....nincs más alternatíva.
Ide pedig képzelj egy tetszés szerinti szmájlit '98-ból, mert haladunk ám a korral.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #757 Dátum: 2014. Január 17. - 08:12:45 »

köszönöm a gyors válaszokat (mégsem halt meg ennek a kalibernek a foruma sem....) azért tettem fel a kérdést mert becsülettel végigolvastam az első 50 oldalt és ezt a kérdést nem láttam, magáról a s&b (Saller-Bélának becézve ha jól láttam) hideget-meleget is olvastam.
szóval szerintetek vegyek nyugodtan egy dobozzal itthon és ha jól viszi maradhat gyakorolni (mondjuk ha 300men egy slim cigisdoboz oldalszélességnyit szór az nem olyan rossz nem... :-) ? 

köszönöm még egyszer

és ha már válaszoltatok volna még 1-2 kérdésem az előző 50 oldal után:

- tényleg a .308win a világon a legjobb kaliber és sokkal de sokkal jobb mint a 30.06-os?
- leírnátok azt a konkrét lőszert amivel gyakorlás nélkül lyukat-lyukba és 350m-en futó rókát tűzberogyva tudok lőni?
- nincs még iPhone/Android alkalmazás a lőkészség fejlesztésére, még mindig a béna lőtéren kell és ráadásul személyesen gyakorloni?
- igaz hogy a sauer-t a némeetk úgy fejlesztették ki hogy mindenhol minden vadat meg lehessen vele lőni -- csak ezt eddig titkolták előlünk?

-b-

Menj a pißába !  Remélem a moderátorok segítenek is ebben !     
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #758 Dátum: 2014. Január 17. - 09:56:42 »

Érdekes, valakinek tapsolnak a hülye stílusához, valakit meg kapásból elküldenek a 3,14csába.  Fejvakarás
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #759 Dátum: 2014. Január 17. - 11:08:56 »

Én azt gondolom, ahogy a társadalmi érintkezésnek, úgy a fórumbeli kommunikációnak is megvannak az írottak mellett az íratlan szabályai is.
Ha túl gyorsan történik a hülyeség, minden más előzmény nélkül, látod azért más megitélés alá esik sokak részéről... bevallom, részemről is.
Azért valami előjáték legyen már, nem csak úgy beleverni a pacskerba a hülyeséget, azt sem tudod kitől..... Vállat von
A cinkelések elsődlegesen személyek, fórumtársak közötti baráti - na, néha nem csak baráti - évődések, oda-vissza alapon.
Mintegy megfűszerezve a szakmaiságot. Vagy néha csak helyettesítve azt, de nem bárdolatlan, mindenki részére odab@szott módon! Fejvakarás

Valószínűleg ez lehet az ami egyébként kifejezetten úriember módon kommunikáló fórumtársaknál is kiverte a biztosítékot.

Meg tudod vannak varázsszavak, amit csak nők, meg nagyarcú pattanásos frusztrált tinik nem tudnak kimondani. Hamár így berúgta valaki az ajtót... Fejvakarás
Biztos apró betűvel írták, de én még nem láttam ilyet......
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #760 Dátum: 2014. Január 17. - 11:47:49 »

Az előző oldalakon tulajdonképen egy kommunikációs törvényszerűségre látunk példát. A problémát több jelenség egybeesése is okozza. Az internetes fórumok nonverbalitása és a verbális közlés közötti differenciák rossz irányba tolják a beszélgetés tartalmát a személyek élő kapcsolat nélküli beszélgetését nem pótolják a mimikai, és artikulációs piktogramok sem. Az ironikus megfogalmazásokat megjegyzéseket árnyalt mondandókat , az internetes fórumokon nehéz átadni. Jelen esetben az is generálta a problémát, hogy a kérdező a humoros megjegyzéseit mimikai vagy artikulációs piktogramok alkalmazása nélkül tette meg.  Én úgy gondolom, hogy jelen esetben egy rosszul sikerült metakommunikációnak lehetünk részesei amit rontott a téma felületes szakmaisága.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #761 Dátum: 2014. Január 17. - 12:20:04 »

Tisztelt Forumozók! Hölgyek (amennyiben van az érintettek között) és Urak!

teljes mértékben elismerve igazatokat a tekintetben, hogy túl korai  -és emiatt indokolatlan is - volt így utólag a humorizálás - és azt is, hogy szemtől szemben nyilván egyértelműbb lett volna a teljesen ártatlan jó szándék. megkövetlek benneteket és elnézést kérek mindenkitől aki számára bármilyen okból, szempontból rossz szájízű, provokáló, bántó lett volna a poszt. semmilyen ilyen szándék nem volt és nincs is bennem.

úgyhogy mea maxima culpa. tévedtem. hibáztam. elnézést kérek mindenkitől.

nem szeretném a kifejezetten szakmai al-topikot ezzel (sem) szét-offolni, így nem írok vissza mindenki posztjára, de csak ezen okból, nem udvariatlanságból.

ha moderátorok úgy látják jónak akkor az erre vonatkozó postokat nyugodtan töröljék.

remélem maradhatok továbbra is gyakori/folyamatos olvasó és néha (még ha hülyeséget vagy triviálisat is) kérdező szereplője a forumnak.

szakmaiságom még hiányzik, írtam, hogy kezdőnek kezdő (ha fiatal nem is) vagyok, de kezdőnek kell lennem, hogy sok idő múlva középhaladó is lehessek, ebben segítsetek légyszíves.

üdv szép napot mindenkinek
-b-
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #762 Dátum: 2014. Január 17. - 12:21:26 »

Az előző oldalakon tulajdonképen egy kommunikációs törvényszerűségre látunk példát. A problémát több jelenség egybeesése is okozza. Az internetes fórumok nonverbalitása és a verbális közlés közötti differenciák rossz irányba tolják a beszélgetés tartalmát a személyek élő kapcsolat nélküli beszélgetését nem pótolják a mimikai, és artikulációs piktogramok sem. Az ironikus megfogalmazásokat megjegyzéseket árnyalt mondandókat , az internetes fórumokon nehéz átadni. Jelen esetben az is generálta a problémát, hogy a kérdező a humoros megjegyzéseit mimikai vagy artikulációs piktogramok alkalmazása nélkül tette meg.  Én úgy gondolom, hogy jelen esetben egy rosszul sikerült metakommunikációnak lehetünk részesei amit rontott a téma felületes szakmaisága.

Professzor Úr!

 OOO Meghajol
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #763 Dátum: 2014. Január 17. - 12:24:25 »

      oconor, huszlavika!   Igen   Emelem

Mintha saját gondolataim megfogalmazását látnám, a két fentebbi hsz.-ban.  Stoel  Stoel  Stoel ..

Mindkettőtöknek!  Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #764 Dátum: 2014. Január 17. - 13:08:33 »

Én azt gondolom, ahogy a társadalmi érintkezésnek, úgy a fórumbeli kommunikációnak is megvannak az írottak mellett az íratlan szabályai is.
Ha túl gyorsan történik a hülyeség, minden más előzmény nélkül,
Érdekes, valakinek tapsolnak a hülye stílusához, valakit meg kapásból elküldenek a 3,14csába.  Fejvakarás

Még senkit sem küldtem el ilyen rövid" ismeretség " után de aki 15.-én regisztrál a fórumba és 16.-án már ilyen szándékosan provokatív hozzászólást tesz az eléggé megérdemli hogy ne nagyon tapogasson az ember.  Humorban nem ismerek tréfát !             Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: