Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221498 alkalommal)
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #690 Dátum: 2022. Január 16. - 20:30:17 »

Nagyon kedves vagy Bull, hogy figyelmembe ajánlod a Blasert, de sajna  kb. duplája a Sabattinak és nem hiszem, hogy annyival jobb is...
Erre az MMR huzagolásra  kiváncsi lennék, hogy a gyakorlatba hogy működik és mennyit bír.

Az MRR a Multi Radial Rifling rövidítése, a 2017-es Shot Show-n mutatták be. Ez az újdonság engem is érdekelt, azért néztem utána. Ez egy független web oldal, és a leírásban egyértelműen dícsérik ezt az új fajta huzagolást. Több szempontból is jobbnak találták a hagyományos huzagolásnál. Minden esetre érdekes.
https://www.all4shooters.com/en/shooting/rifles/sabatti-new-precision-rifling-profile/
 Emelem


Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #691 Dátum: 2022. Január 17. - 07:25:30 »


Már látom előre némelyik használtpuska-eladót , hogy megmagyarázza: a kilőttcsövű Zastavája igazából multiradiális Nyihi


Az MRR a Multi Radial Rifling rövidítése, a 2017-es Shot Show-n mutatták be. Ez az újdonság engem is érdekelt, azért néztem utána. Ez egy független web oldal, és a leírásban egyértelműen dícsérik ezt az új fajta huzagolást. Több szempontból is jobbnak találták a hagyományos huzagolásnál. Minden esetre érdekes.
https://www.all4shooters.com/en/shooting/rifles/sabatti-new-precision-rifling-profile/
 Emelem



Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #692 Dátum: 2022. Január 17. - 08:35:31 »

Már csak a terepi tapasztalatok kellenének, hogy ez bizony nem egy kilőtt ZKK...)))
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #693 Dátum: 2022. Január 17. - 08:54:41 »

Már csak a terepi tapasztalatok kellenének, hogy ez bizony nem egy kilőtt ZKK...)))

Magyar nyelven erről semmit nem lehet találni. A Youtube-on vannak fenn videók tesztekről, ha beütöd a keresőbe azt, hogy "MRR rifling", több filmet is meg lehet nézni. Hogy azután ezekből mennyi a reklám, azt nem tudni. Igazi teszt az lenne, ha ki lehetne próbálni.
 Emelem
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #694 Dátum: 2022. Január 17. - 09:02:30 »

Így van, de szerintem előbb-utóbb lesz valaki itthon is aki rárepül, mert tényleg szép, az az alumínium nem "olyan" alumínium, a reteszelése meg szerintem szuper.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #695 Dátum: 2022. Január 17. - 09:19:47 »

Igen, úgy látszik, hogy Jaeger-féle bukó blokk záras. Az a bukó blokk pedig acélból van, és a zárás még meg van erősítve a csőfarba benyúló két stifttel, amit a Beretta bock sörétes puskáknál is használnak. A zárása biztonságosnak néz ki.
Ha csőkampón és csapon fordul a cső, akkor az is rendben lehet. Ezt az utóbbit meg kellene nézni egy vadászboltban, ha már valahol van ezekből a puskákból.
 Emelem
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #696 Dátum: 2022. Január 17. - 09:48:19 »

Közben megnéztem egy több, mint félórás videót az MRR-ről, ahol összehasonlították a hagyományos huzagolással lőtéren 200(!)m-ről. Azon kívül, hogy a koma jól lő, jónak bizonyult
az MRR, bár meleg csőnél mindkettő "elmászott". Az MRR kevésbé... Mondjuk hagyományos, de vágott huzagolásnál a pontosság meleg csőnél is megmarad.
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #697 Dátum: 2022. Január 17. - 10:15:39 »

Még annyit, hogy a koma szerint a pontosság némi polírozással tovább javítható (bár szerintem ez általában is igaz...).
Kezd szimpatikussá válni az SKL20...)))
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #698 Dátum: 2022. Január 17. - 12:04:12 »

Nagyon kedves vagy Bull, hogy figyelmembe ajánlod a Blasert, de sajna  kb. duplája a Sabattinak és nem hiszem, hogy annyival jobb is...

Nono...
A sabatti alapmodelljével hasonlítod össze, úgy, hogy nem tudod, ezt a kalibert mennyi extra zsozsóért gyártanák le neked. A blaserhez helyből ott a váltócső is, meg olyan szinten össze van karmolászva és olyan fája van, hogy azt igensok pénzből tudnád reprodukálni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #699 Dátum: 2022. Január 17. - 13:23:01 »

Nono...
A sabatti alapmodelljével hasonlítod össze, úgy, hogy nem tudod, ezt a kalibert mennyi extra zsozsóért gyártanák le neked. A blaserhez helyből ott a váltócső is, meg olyan szinten össze van karmolászva és olyan fája van, hogy azt igensok pénzből tudnád reprodukálni.
K-95- hoz sincsen sajnos, azok a karmolászott, meg foltosfás verziók meg amúgy is ajaj…. Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #700 Dátum: 2022. Január 17. - 13:33:26 »

Nagyon kedves vagy Bull, hogy figyelmembe ajánlod a Blasert, de sajna  kb. duplája a Sabattinak és nem hiszem, hogy annyival jobb is...
Erre az MMR huzagolásra  kiváncsi lennék, hogy a gyakorlatba hogy működik és mennyit bír.

Addig amíg nem volt a kezedben mind a kettő, ne mondj véleményt, hogy mi mennyit ér.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #701 Dátum: 2022. Január 17. - 15:45:11 »

Ezért lenne jó olyan valaki véleményét tudni, akinek mindkettő volt a kezébe. Sajnos a "kedv" meghatározó tud lenni...
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #702 Dátum: 2022. Január 17. - 15:49:38 »

Haenel jaeger 9 van esetleg valakinek ? Egyre többet nézegetem én is  ezeket a gavallér  fegyvereket. A maguk  2,4-2,5 kg  sulyukkal  mennyire lehet rugdosós ?

Nekem az van, 8X57JRS-ben. 3,2 kg távcsővel együtt és semennyire nem rugdosós (70kg vagyok). 3 éve nyúzom mindenes puskaként és elégedett vagyok vele. Negatívuma az elsütőszerkezet műanyag alkatrészei - ahogy már a nagytesó Merkel K3-ban is - erre panaszkodott más is, nekem el nem tört soha semmi még, újkorában egyszer az egyik bizbasz kiakadt és nem lehetett feszteleníteni, de azóta ez sem jött elő. A másik, hogy a csőbevonata nem a legcsúcsabb, ha megázik akkor az hamar meglátszik a törlőruhán, egy ideje már elmélkedek hogy kap egy Cerakote bevonatot.
Ebben a kaliberben a gyors lőszert nem szereti, Norma Ecostrike-ot kipróbáltam, eléggé szórta. A lassabb 12,8g-osokkal viszont stabil.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #703 Dátum: 2022. Január 17. - 16:41:40 »

Ezért lenne jó olyan valaki véleményét tudni, akinek mindkettő volt a kezébe. Sajnos a "kedv" meghatározó tud lenni...

Az említett Haenel Jaeger 9 is esélyes lehet, ha gondolod. Árban ugyanott van hozzávetőleg, mint a Sabatti. A Vadvil-AKAH katalógusban 1903.-EUR ár van megadva. Gyártják .30R Blaser kaliberben is, amihez az RWS is gyárt jelenleg négy féle töltényt, a Blaser pedig legalább egyet, CDP lövedékkel. Magáról a puskáról még annyit, hogy a sütése rückstecheres és direkt sütésű. Ez is előny lehet a Sabattival szemben, ahol csak direkt sütés van. Ha mindenképpen 8x75RS kaliber kellene, talán fel lehet dörzsáraztatni a 8x57JRS kaliberű cső töltényűrét 8x75RS-hez. Az ormózat és huzag átmérő azonos, a drall hossz az nem biztos. Ha nem egyforma, akkor nem lehet átalakítani. A dörzsár nem hétköznapi és annak a költsége, plusz a munkadíj is növelné a költségeket. Hogy ki lenne az a fegyvermester, akire ezt a munkát rá lehetne bízni, az kérdéses.
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #704 Dátum: 2022. Január 17. - 17:32:03 »

Ezért lenne jó olyan valaki véleményét tudni, akinek mindkettő volt a kezébe. Sajnos a "kedv" meghatározó tud lenni...
SKL98-am van, 30R kaliberben. Nagyon szeretem, elegáns jó puska, 30 körüli nagyvadat lőttem vele. Volt a kezembe 20-as, kijavították a 98 legfőbb hibáját a szereléksínt. Azonnal cserélek, ha lesz a szerintem leg jobb gavallér kaliber a 30R. Vadásztam K95 Lux-al, szintén az említett kaliberrel. Hááááát................, csak nem tudom érdemes-e még erre a kis időre?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: