Oldalak: 1 ... 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 [1392] 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1164815 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #20865 Dátum: 2023. Január 23. - 12:28:44 »

Na, igen!



Ezt a filmet még nem tiltották be súyosan LMBTQ és genderellenes mondanivalójáért!!??  Csodalk Arról már ne is beszéljek, hogy az ominózus mondat egy nagy valószínűséggel keresztyén, fehér és alighanem férfivá váló szereplő szájából hangzik el. Igazi fertő.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20866 Dátum: 2023. Február 07. - 12:44:22 »

https://novekedes.hu/elemzesek/nott-megis-megroggyant-a-hazai-agrarium

15 %-kal növekedett, közben volumenében 30 %-kal csökkent. Na, erre kössél csomót!  Röhög
Ennyit a KSH adatainak szavahihetőségéről.
Beleértve GDP-t, a kapcsolt részekkel egyetemben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20867 Dátum: 2023. Február 16. - 07:59:02 »

Vettem a minap egy liter tejet.
Műanyag palack, az van ráírva, hogy HAZAI TEJ piros-fehér-zöld matrica, stb.
Margit este kiveszi a hűtőből, harsány nevetés hallatszik a konyhából.
Mutatja az oldalán lévő feliratot, idézem:

"Tudta?
A szarvasmarha hímjét bikának, a nőstényét tehénnek, a kicsinyét borjúnak nevezzük.
"

Nem, b+, nem tudtam. Nem jutottam el az általános iskola második osztályáig, ahol a környezetismereti óra ezzel kezdődött. Meg a hatodik osztályig sem, ahol az élővilág órán - átismételve a korábban tanultakat - szó esett mindenféle bendőről, recésről, százrétűről, meg oltóról.
Borzasztó!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #20868 Dátum: 2023. Február 16. - 09:16:48 »

Vettem a minap egy liter tejet.
Műanyag palack, az van ráírva, hogy HAZAI TEJ piros-fehér-zöld matrica, stb.
Margit este kiveszi a hűtőből, harsány nevetés hallatszik a konyhából.
Mutatja az oldalán lévő feliratot, idézem:

"Tudta?
A szarvasmarha hímjét bikának, a nőstényét tehénnek, a kicsinyét borjúnak nevezzük.
"

Nem, b+, nem tudtam. Nem jutottam el az általános iskola második osztályáig, ahol a környezetismereti óra ezzel kezdődött. Meg a hatodik osztályig sem, ahol az élővilág órán - átismételve a korábban tanultakat - szó esett mindenféle bendőről, recésről, százrétűről, meg oltóról.
Borzasztó!

Nem ez a borzasztó Lajos!
Egyszerűen túlképzett vagy.

Egy pedagógus ismerősöm elkűldött néhány részletet a valamelyik csatornán menő ValóVilág tanítási heti epizódjaiból kivonatolva. Csupán azért, mert ezeket a "celebeket" ők pedagógusok állították elő, és igazából ezért kellene tüncikézni, hogy akiknek ez így sikerült, annak tényleg az utcán a helye. Nem a katedra mögött.

Erős volt az ingerencia, hogy belenézzek, mert ezt nem hiszem el, hogy felnőtt emberek ennyire ostobák legyenek, de aztán lebeszéltem megam, inkább elhiszem látatlanban.

Úgyhogy nem felesleges az a felirat a tejes flakonon.

 Emelem

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20869 Dátum: 2023. Február 16. - 10:04:00 »

Nem ez a borzasztó Lajos!
Egyszerűen túlképzett vagy.

Egy pedagógus ismerősöm elkűldött néhány részletet a valamelyik csatornán menő ValóVilág tanítási heti epizódjaiból kivonatolva. Csupán azért, mert ezeket a "celebeket" ők pedagógusok állították elő, és igazából ezért kellene tüncikézni, hogy akiknek ez így sikerült, annak tényleg az utcán a helye. Nem a katedra mögött.

Erős volt az ingerencia, hogy belenézzek, mert ezt nem hiszem el, hogy felnőtt emberek ennyire ostobák legyenek, de aztán lebeszéltem megam, inkább elhiszem látatlanban.

Úgyhogy nem felesleges az a felirat a tejes flakonon.

 Emelem


Voldi! A rák is azért van mert ti röntgeneztek?? Kacsint Ördög
Lófaszt a seggébe,aki párhuzamot von a tüncikéző pedagógus és a társadalom butulása között
Nem kellett előállítanunk őket, megteremnek maguktól is. Például az influencer az egyik legkeresetteb "szakma" a tanulóink között:
https://forbes.hu/uzlet/influenszer-lista-2023-magazin-promo/
Semmi tanulás,csak dől a lé,beszélhetem a hülyeséget sokmilliós megtekintésért.
Nem magyarázkodok,nincs miért,de ne keverjük az emberi  hülyeséghez a pedagógusokat,mert nem ők érte a felelősek.
https://index.hu/tudomany/2013/05/20/egy_evszazada_butul_az_emberiseg/
https://index.hu/tudomany/til/2020/03/10/kevesebb_iq/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #20870 Dátum: 2023. Február 16. - 10:10:54 »

Voldi! A rák is azért van mert ti röntgeneztek?? Kacsint Ördög
Lófaszt a seggébe,aki párhuzamot von a tüncikéző pedagógus és a társadalom butulása között
Nem kellett előállítanunk őket, megteremnek maguktól is. Például az influencer az egyik legkeresetteb "szakma" a tanulóink között:
https://forbes.hu/uzlet/influenszer-lista-2023-magazin-promo/
Semmi tanulás,csak dől a lé,beszélhetem a hülyeséget sokmilliós megtekintésért.
Nem magyarázkodok,nincs miért,de ne keverjük az emberi  hülyeséghez a pedagógusokat,mert nem ők érte a felelősek.
https://index.hu/tudomany/2013/05/20/egy_evszazada_butul_az_emberiseg/
https://index.hu/tudomany/til/2020/03/10/kevesebb_iq/

Maxximálisan egyetértek!  Azt felejti el mindenki, hogy mi hozott anyagból dolgozunk. Megboldogult első igazgatóm szavait kell idéznem. Amikor megkérdezték tőle, hogy miért ilyen hülyék ezek a gyerekek (több mint negyven éve !!) azt mondta: " Azért kérlekszépen, mert nem mi csináljuk őket."
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #20871 Dátum: 2023. Február 16. - 10:14:51 »

Voldi! A rák is azért van mert ti röntgeneztek?? Kacsint Ördög
Lófaszt a seggébe,aki párhuzamot von a tüncikéző pedagógus és a társadalom butulása között
Nem kellett előállítanunk őket, megteremnek maguktól is. Például az influencer az egyik legkeresetteb "szakma" a tanulóink között:
https://forbes.hu/uzlet/influenszer-lista-2023-magazin-promo/
Semmi tanulás,csak dől a lé,beszélhetem a hülyeséget sokmilliós megtekintésért.
Nem magyarázkodok,nincs miért,de ne keverjük az emberi  hülyeséghez a pedagógusokat,mert nem ők érte a felelősek.
https://index.hu/tudomany/2013/05/20/egy_evszazada_butul_az_emberiseg/
https://index.hu/tudomany/til/2020/03/10/kevesebb_iq/
Ne feledjük, komoly kormányzati nyomás van, hogy egyre hülyébb gyerekek kerüljenek ki az iskolapadból.
Bérmunkásnak a multik összeszerelő üzemeibe jó az is, oszt legalább nem töri a fejét komoly társadalmi problémákon, két-háromszavas üzenetekkel irányítható( a bonyolultabbakat pedig meg sem érti, így kisebb az esély, hogy telebeszélik a fjét mindenféle úri huncutságokkal).
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20872 Dátum: 2023. Február 16. - 10:26:32 »

Nem ez a borzasztó Lajos!
Egyszerűen túlképzett vagy.

Kíváncsiságképpen megkérdeztem tegnap az unokáimat is.
A kisebbik kiscsoportos, ő a bikát nem tudta, de a tehenet meg a "bocit" igen.
A nagyobbik nagycsoportos, ő természetesen tudta mindhármat. Olvasni még nem tud, tehát nem a tejesüvegről vette az infót.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #20873 Dátum: 2023. Február 16. - 10:28:11 »

Vettem a minap egy liter tejet.
Műanyag palack, az van ráírva, hogy HAZAI TEJ piros-fehér-zöld matrica, stb.
Margit este kiveszi a hűtőből, harsány nevetés hallatszik a konyhából.
Mutatja az oldalán lévő feliratot, idézem:

"Tudta?
A szarvasmarha hímjét bikának, a nőstényét tehénnek, a kicsinyét borjúnak nevezzük.
"

Nem, b+, nem tudtam. Nem jutottam el az általános iskola második osztályáig, ahol a környezetismereti óra ezzel kezdődött. Meg a hatodik osztályig sem, ahol az élővilág órán - átismételve a korábban tanultakat - szó esett mindenféle bendőről, recésről, százrétűről, meg oltóról.
Borzasztó!
Nem árt tanulni!
Kb 14,30-tól.
https://videa.hu/videok/film-animacio/hofi-geza-rozsa-sandor-parodia-N7OgaeRgMNkDm9OL
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #20874 Dátum: 2023. Február 16. - 10:52:34 »

Voldi! A rák is azért van mert ti röntgeneztek?? Kacsint Ördög


Nem értek én a Röggönyhöz.


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20875 Dátum: 2023. Február 16. - 10:59:48 »


Az okos eszköz szerintem inkább butít, mint okosítana.
Az agy - akár az izomzat - hajlamos a lustulásra. Ha nincs trenírozva, törekszik az "energiaminimumra".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #20876 Dátum: 2023. Február 16. - 13:47:11 »

Ne feledjük, komoly kormányzati nyomás van, hogy egyre hülyébb gyerekek kerüljenek ki az iskolapadból.
Bérmunkásnak a multik összeszerelő üzemeibe jó az is, oszt legalább nem töri a fejét komoly társadalmi problémákon, két-háromszavas üzenetekkel irányítható( a bonyolultabbakat pedig meg sem érti, így kisebb az esély, hogy telebeszélik a fjét mindenféle úri huncutságokkal).

 Igen
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #20877 Dátum: 2023. Február 17. - 08:04:37 »

Az előző hozzászólások után néhány példa a volt általános iskolai osztálytársaimról.
Az egyik srác szakmunkásképzőt végzett csak, ma egy jól menő cége van, kb. 40 melóssal (még a kisfőnökök is szakmunkások) és még alvállalkozókat is foglalkoztat! Egyik alvállalkozója szintén osztálytárs volt, ugyancsak szakmunkás végzettséggel, neki is saját cége van úgy 15 emberrel.
Másik srácnak nyolcadikban még komoly gondot okozott az olvasás, a szövegértésről, meg a tanulásról nem is beszélve,(ha jól emlékszem nem tanult tovább), de az életben nagyon jól megállja a helyét! Rettentő segítőkész és igen jó problémamegoldó képességgel megáldva.
Egyik eminens srác meg mérnök lett, ő pedig éppen csak eléldegél!
Ezek csak a kisarkított példák, a többség átlagosan él, végzettségtől függetlenül. De nekem is az a véleményem, hogy adott posztokon jól megállják a helyüket az alapfokú végzettségűek, felesleges egy túlképzett embert alkalmazni dupla annyi bérért.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20878 Dátum: 2023. Február 17. - 09:08:20 »

A szakmunkás nem hülye. Mi nem róluk beszélgetünk. A szakmunkás ügyes,jobban ért a fa/fém/elektromos/egyéb munkához mint én. A falazáshoz -értsd téglák egymásra helyezése-párhuzamosan és merőlegesen- egy ideje jobban értek. Ördög Meg a metszéshez is talán.  Vigyorog De például az autószerelés számomra héber.  Vállat von Nem a képzettség-,hanem az alapvető intelligencia szintje volt a vitaindító. Ahhoz a pedagógusnak nem sok köze van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20879 Dátum: 2023. Február 17. - 09:46:52 »

A szakmunkás nem hülye. Mi nem róluk beszélgetünk. A szakmunkás ügyes,jobban ért a fa/fém/elektromos/egyéb munkához mint én. A falazáshoz -értsd téglák egymásra helyezése-párhuzamosan és merőlegesen- egy ideje jobban értek. Ördög Meg a metszéshez is talán.  Vigyorog De például az autószerelés számomra héber.  Vállat von Nem a képzettség-,hanem az alapvető intelligencia szintje volt a vitaindító. Ahhoz a pedagógusnak nem sok köze van.

A vitaindító szerintem az alapműveltség volt. (tehén, bika, borjú) Ebben pedig szerepe van van mind a szűkebb családi környezetnek, mind pedig az iskolának.
Az intelligenciához valóban nem sok köze van az oktatásnak, itt a "hozott anyag" a fő tényező.
Ahogy valaha egy Mensa-vezető frappánsan megfogalmazta: egy írástudatlan bantu néger is simán lehet intelligensebb egy doktor elől-doktor hátul egyetemi docensnél, ugyanis a klasszikus intelligencia vizsgálat az egyén problémamegoldó  képességére irányul. Az már másik kérdés, hogy egy penge agy minden információt könnyebben befogad és tárol, mint egy tompa.


A falazáshoz -értsd téglák egymásra helyezése-párhuzamosan és merőlegesen- egy ideje jobban értek.

Egy kőműves mondta egyszer: Nem egy nagy tudomány ez. Ha egymás fölé rakom, fal lesz belőle, ha egymás mellé, akkor meg flaszter.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 [1392] 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: