Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Haditechnika  (Megtekintve 120167 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #540 Dátum: 2013. Január 17. - 09:05:11 »

De ez csak az én véleményem. Bow

Meg az enyém is !    Tiszteleg Emelem Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #541 Dátum: 2013. Január 17. - 09:49:35 »

Egy szomszédos országról csak megjegyezném (Ausztria), hogy a sorkatonaság a mai napig kötelező.

És csak megjegyzem, hogy az a személy aki valamiért kibújt, vagy e.ü-s szolgálatot választott, az a munkavállaláskor ferde szemmel tekintik és a társadalom is ekként tekint rá. Emelem

Náluk a kötelező sorkatonai szolgálat dicsőség, és büszkék is rá, hogy voltak.

Tudom, ez nem hasonlítható össze velünk, de a történetet csak azért említem, mert én is voltam Mo-on 10 évig hivatásos, 86-96-ig.

Szombathely, anno Garasin. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #542 Dátum: 2013. Január 17. - 10:00:01 »

Tudom, ez nem hasonlítható össze velünk...
Svájcban ugyan ez a helyzet.
Azzal a kis különbséggel, hogy a hatékonyabb mozgósítás érdekében leszerelés után mindenki magánál tartja a gépkarabélyát és maga gondoskodik a megfelelő műszaki állapotáról....
Na, mi lenne ebből nálunk?? Fejvakarás........ Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2013. Január 17. - 10:14:23 »

Svájcban ugyan ez a helyzet.
Azzal a kis különbséggel, hogy a hatékonyabb mozgósítás érdekében leszerelés után mindenki magánál tartja a gépkarabélyát és maga gondoskodik a megfelelő műszaki állapotáról....
Na, mi lenne ebből nálunk?? Fejvakarás........ Ördög

Hangos ürítés . Kacsint Vigyorog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #544 Dátum: 2013. Január 17. - 10:17:39 »

Kis zöngével:

Lehet, hogy a pápát emiatt védi a Svájci Gárda és nem a Magyar Gárda?  Vállat von
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #545 Dátum: 2013. Január 17. - 10:19:23 »

Svájcban ugyan ez a helyzet.
Azzal a kis különbséggel, hogy a hatékonyabb mozgósítás érdekében leszerelés után mindenki magánál tartja a gépkarabélyát és maga gondoskodik a megfelelő műszaki állapotáról....
Na, mi lenne ebből nálunk?? Fejvakarás........ Ördög

Csak néhány apróság, ami hirtelen eszembe jut:
-Verbális eszközök, meg ásó, kapa, vasvilla helyett néhányan ezzel zárnák rövidre a konfliktust a szomszéddal. Vigyorog
-És ilyen híreket hallanánk:
" Nyugodt hetet hagytunk magunk mögött, csak 3 pénzszállító autót raboltak ki fegyverrel"- nyilatkozná a Rendőrség
sajtóreferense. Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #546 Dátum: 2013. Január 17. - 10:22:18 »

Lehet, hogy a pápát emiatt védi a Svájci Gárda és nem a Magyar Gárda?  Vállat von

 Röhög Igen Emelem

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #547 Dátum: 2013. Január 17. - 10:36:04 »

én is voltam Mo-on 10 évig hivatásos, 86-96-ig.

Szombathely, anno Garasin. Emelem
Khmm...én '88-'89-ben húztam ott az igát...Kányási, Hende keze alatt igazgattam a műszaki raktárt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #548 Dátum: 2013. Január 17. - 10:41:26 »

Khmm...én '88-'89-ben húztam ott az igát...Kányási, Hende keze alatt igazgattam a műszaki raktárt...

No, akkor Te is kifogtad a "jót". Kacsint Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #549 Dátum: 2013. Január 17. - 10:46:23 »

No, akkor Te is kifogtad a "jót". Kacsint Vigyorog
Nem panaszkodom...egy hónapot lehúztam a konyhán szakácsként, az kutyakemény volt...gyakorlatilag kényszermunka minden nap hajnali négytől este tízig vagy még tovább. Kevesen voltunk annyi emberre, ráadásul tizennyolcéves, vékonycsontú előfelvételisként a nem bántóan intelligens henteslegények között igencsak lapítani kellett. Ehhez képest a műszaki század gyógyüdülés volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #550 Dátum: 2013. Január 17. - 11:11:37 »

Épeszű ember ép gépből nem ugrik ki !   Stoel

Ép ember, ép gépből, ép ésszel nem ugrik ki.
Ezt a pilóták mondták. Évente volt nekik egy kötelező ugrás. Embereket ennyire becarva még soha nem láttam.  Ördög
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #551 Dátum: 2013. Január 17. - 11:52:13 »

Nem panaszkodom...egy hónapot lehúztam a konyhán szakácsként, az kutyakemény volt...gyakorlatilag kényszermunka minden nap hajnali négytől este tízig vagy még tovább. Kevesen voltunk annyi emberre, ráadásul tizennyolcéves, vékonycsontú előfelvételisként a nem bántóan intelligens henteslegények között igencsak lapítani kellett. Ehhez képest a műszaki század gyógyüdülés volt.


Az előfelvételiseket találóan "táposnak" hívtuk az említett műintézményben! /1983-85-ig/ Ráadásul akkor a 65-ben születettek voltak ott, és ugye egy csomó minden 65 mintáju volt, többek között a nyeszlet táposaink is! Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #552 Dátum: 2013. Január 17. - 12:31:54 »

Khmm... igazgattam a műszaki raktárt...
Ördög Ördög Ördög
Lehetett választani !  Raktáros , írnok , póstás . . . .  puskát adtak ???   Nyihi

 Wave Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #553 Dátum: 2013. Január 17. - 14:44:46 »

Ördög Ördög Ördög
Lehetett választani !  Raktáros , írnok , póstás . . . .  puskát adtak ???   Nyihi

 Wave Emelem
6db lőszert lőttem el az AMD-ből az egy év alatt...de a századnál a többiek se puffogtattak többet.
Nekünk az volt a dolgunk, hogy imitációs mezőket telepítsünk a nyulaknak...meg az, hogy felrobbantsuk azokat a célokat, amiket a tüzér uraknak kellett volna eltalálni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #554 Dátum: 2013. Január 17. - 15:14:55 »

1970. február. Dombóvár-szülészet, a 4. emeleten...........első élményeim: Navazze, ezmegmialóf@sz???!!! Ááááááááááááá Ördög



 Fejvakarás     1970. február 7 Nagymaros.  (részlet) 

Reggel 5 órakor indultunk S Lajos, K.Gyula, Édesapám és én Nagymarosra vaddisznóhajtásra.
Az út tükör jég, a Népligetnél nekicsúsztunk a villanyoszlopnak. A sárvédő rágyűrődött a jobb első kerékre, amit egy vastagabb ággal kifeszegettünk annyira, hogy rendesen elforduljon a kerék.
Éppen odaértünk a találkozóra.
.........................
11 órától leállók voltunk a Gabula Törökmező felőli oldalán. Kívételesen én is Apámmal mentem, és nem hajtani. Ahogy leálltunk Apám átadta a golyóst és csak annyit mondott: " Nem magyarázok semmit, megvan a vizsgád. Ebben a hajtásban Te vadászol!"
Kb egy óra telt el, amikor a szembe lévő erdőből a kutyák által hajtott kb 80 kg disznó jött egyenesen felénk a bokros írtáson keresztül.
Olyan negyven méterre lehetett mire a kutyáktól rá tudtam lőni. Kissé hátralőttem, a disznó ordított mind a sakál. Gyors ismétlés után második lövésem a disznó előtt vagy 4 méterrel verte a havat. A disznó közben magától elcsendesedett. A szomszéd leálló (aki egyben a társaság vadászmestere volt) odajött és egy laposüveggel hadonászva gratulált! Édesapám alig tudta visszaküldeni a helyére.  Alig ért vissza, az előző disznó nyomán egy másik hosonforma jött. Elszaladt a fekvő disznó mellet amikor meglőttem. Az helyben maradt.
...........
(ez nincs a naplómban, de ahogy emlékszem, vagy negyvenen elvertek! 
Ez első és második vaddisznóm története. A két megrepedt agyar egy alátéten most is az ebédlőnk falát díszíti! A mai napig nem felejtem el Édesapám könnyes szemeit ahogy gratulált! Sajnos nekem egyik fiam sem érdeklődik a vadászat iránt!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: