Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314899 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #840 Dátum: 2014. Március 30. - 19:06:04 »

Kérem, igenisértettem! Ördög Angyal
Ihol va-e:

100 méter, álló lőpadról (jobban szeretek ülve belőni, de most erre volt lehetőség), no meg az elmúlt 2 éjszakán összesen 5 óra alvás után Stoel
Azt a felmászót éreztem az elsütés pillanatában......jó ez a puska Igen
Az elsütése nagyjából ugyan olyan, mint az R93-é volt. talán egy picit még határozottabb a sütési pontja, ami nekem jobban fekszik...habár azzal sem lőttem rosszul.
Ez 185 graines Lapua Mega, de a cseh 180-assal is kb. ugyan ezt tudja.
 Wave

Szép Tőled ez a szóráskép, de, hogy a lőlap nem volt függőleges teljesen, az látható. Mosolyog Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #841 Dátum: 2014. Március 30. - 20:07:12 »

Szép Tőled ez a szóráskép, de, hogy a lőlap nem volt függőleges teljesen, az látható. Mosolyog Emelem
Ennyit belehúzott!  Röhög Látnék ilyet gyakran!!!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sab
Vendég
« Új üzenet #842 Dátum: 2014. Március 31. - 08:34:17 »

Ennyit belehúzott!  Röhög Látnék ilyet gyakran!!!!

Nem arra gondoltam, hogy jobbos egy kicsit, ha nem a találatokon lévő szakításokon látható, hogy nem függőleges volt a lőlap, vagy a tábla.

Jobbosságára ad, vagy már adott egy-két klicket és kész.

Kalibert ismerve, szerintem így képről olyan 3,0-3,5cm-es lehet a szóráskép.

Ez nagyon jó, új fegyvertől, és ilyen támasztékból. Igen Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #843 Dátum: 2014. Március 31. - 09:11:45 »

Jobbosságára ad, vagy már adott egy-két klicket és kész.
Kalibert ismerve, szerintem így képről olyan 3,0-3,5cm-es lehet a szóráskép.
Ez nagyon jó, új fegyvertől, és ilyen támasztékból. Igen Emelem
Emelem
Egy kattintás elég volt neki (Schmidt Bender Classik 3-12x50 Hungary).
Nem mértem, de ott van valahol a 3 cm körül, amivel meg is vagyok elégedve Igen
Ha kisebb lett volna a festett célpont, akkor valószínűleg jobban össze tudom rakni a lövéseket, de vendégségben voltam a belövésnél és ez a lőlap volt kirakva.
Ha saját lapra lövök be fegyvert, akkor 3 cm-es korongot festek fel, mert a "kis cél- kis hiba" elv a belövéskor nálam hatványozottan érvényes Vigyorog
Az is benne van a szórásban, hogy mikor ezt a triplát lőttem, a cső már puszta kézzel nehezen fogható állapotban volt, túl 10 lövésen elég gyorsan egymás után.
Majd készítek még hozzá ezt-azt, kíváncsi leszek rá, hogy a különböző lövedékekkel és por adagokkal mennyit fog változni +/- ?
Vadászni megmaradok a 180-185 grain-es bogyóknál, habár a gyári belövő igazolásán 165-ös Hornady lövedék szerepel, mint referencia.
De ha a nehéz lövedékekkel is megmarad 4 centin belül, akkor nem állok át a könnyebbekre, vadra 200 méteren felülre nem igen lövök, jobban szeretem inkább ha 50-70 méterre (de akár még közelebbre) kerülök hozzájuk.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #844 Dátum: 2014. Március 31. - 09:47:33 »

Amennyiben valakinek bejött ez a flinta, itt van egy másik is.., szinte fillérekért.

Csak egy baj van vele.   Ki kell menni érte.  Stoel  Stoel  Stoel ..

http://www.egun.de/market/item.php?id=4787838&PHPSESSID=fd3df1207639b3fdc4a75e5a77e684a7

     Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #845 Dátum: 2014. Március 31. - 11:53:13 »

Én nem is értem miért nem szakadnak minimum össze , de inkább "lulbaluk" . Druszám látszik , hogy lenne még mit tanulnod egyik másik fórumozó olvtárstól . Mellesleg én is elégedett lennék ezzel a szórásképpel ilyen feltételekkel .

Üdv Én (akimostegykicsitírigy)
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #846 Dátum: 2014. Március 31. - 15:57:52 »

Én nem is értem miért nem szakadnak minimum össze , de inkább "lulbaluk" . Druszám látszik , hogy lenne még mit tanulnod egyik másik fórumozó olvtárstól . Mellesleg én is elégedett lennék ezzel a szórásképpel ilyen feltételekkel .

Üdv Én (akimostegykicsitírigy)
Röhög
Nagyon sokan mesélték már, hogy nekik bezzeg mindig összeszakad, aztán amikor színt kellett vallani a gyakorlatban, akkor jött a nagy elvérzés és a véget nem érő magyarázkodás..... Ördög
Sőt a műfaj Nr.1. címet viselője a vadászat előtt teli pofával mesélte a támadó oroszlános kalandját, majd a dámbikától 60 méterre úgy reszketett, mint a kocsonya és egy tár lőszerből csak egy láblövésre futotta. Amikor megkérdeztem, hogy az volt-e a baj, hogy nem támadott ránk bömbölve és csillogó szemfogakkal, akkor meg nagyon csúnyán nézett rám a boci szemeivel..... Nyihi
Persze ismerek olyan lőtehetséggel és hozzá megfelelő eszközökkel felszerelt vadászt, aki ugyan ezt a szórást bármikor produkálja 200 méteren is, de 300-on sem lő sokkal rosszabbat.
De maradjunk annyiban, hogy aki nem farokhosszabbításként foglalkozik a lövészettel, annak ez egy átlagosan jó minőségű felszereléssel, egy átlagos napon, megfelelő eredmény Igen
Nekem mindenképp az.

Üdv (én is, deneirígykedjkicsitse Vigyorog)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #847 Dátum: 2014. április 01. - 14:55:42 »

Reggel 5-kor ébresztő, 6-kor felbrummogott a V2-es, 8-kor már vártam a soromat a PKLV Kft. telepén.
Max 15 perc álldogállás után sorra kerültem, az egész ceremónia nem volt több 5 percnél.
Ebédidő végére már Dombóváron voltam a Yardon, puska beírva mindenhová 10 perc alatt.
Lassan kezdem magamitthon is Európában érezni.... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #848 Dátum: 2014. április 01. - 15:33:05 »

Reggel 5-kor ébresztő, 6-kor felbrummogott a V2-es, 8-kor már vártam a soromat a PKLV Kft. telepén.
Max 15 perc álldogállás után sorra kerültem, az egész ceremónia nem volt több 5 percnél.
Ebédidő végére már Dombóváron voltam a Yardon, puska beírva mindenhová 10 perc alatt.
Lassan kezdem magamitthon is Európában érezni.... Vigyorog

29 óra alatt 3200 km, reggelre itthon, Pödzsóba átül, nyitásra várással együtt PKLV-n 20 perc sor - mer a csókos a brájzlerral bepofátlankodott elém  - 5 perc alatt műszaki, illetékes Yardon 10 perc papírmunka, vissza Pestre, puska szekrénybe, összeesés, másnap reggel puskának örülés.  Ördög  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #849 Dátum: 2014. április 01. - 15:38:30 »

Reggel 5-kor ébresztő, 6-kor felbrummogott a V2-es, 8-kor már vártam a soromat a PKLV Kft. telepén.
Max 15 perc álldogállás után sorra kerültem, az egész ceremónia nem volt több 5 percnél.
Ebédidő végére már Dombóváron voltam a Yardon, puska beírva mindenhová 10 perc alatt.
Lassan kezdem magamitthon is Európában érezni.... Vigyorog

    Üdv Csaba!

És mond csak.., mennyibe fájt, az az 5 perces ceremónia?  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #850 Dátum: 2014. április 01. - 16:42:29 »

És mond csak.., mennyibe fájt, az az 5 perces ceremónia?  Emelem
Azt hiszem, hogy 3200 Ft volt.
Ha még azt is elintéznék, hogy ne kelljen emiatt Nagyfaluba bumlizni....... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #851 Dátum: 2014. április 01. - 17:28:48 »

Ha még azt is elintéznék, hogy ne kelljen emiatt Nagyfaluba bumlizni....... Vigyorog

Aki, képes Korzikára legurigázni egy kv-ra.., az ne nagyon panaszkodjon.   Stoel  ..

Felénk már nem kell bumlizni.  Táncol ..        Mivel jól állunk, segítőkész Fegyverboltosokból.  Taps

Áldassék a neved, Ákos!  Igen  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #852 Dátum: 2014. április 01. - 19:21:21 »

Aki, képes Korzikára legurigázni egy kv-ra..

Felénk már nem kell bumlizni.  Táncol ..        Mivel jól állunk, segítőkész Fegyverboltosokból.  Taps
Egy KV-ra akár Marokkóba is...de szigorúan 2 keréken Vigyorog

Segítőkész fegyverboltos lenne itt is, de az is 60 km, 2x oda-vissza.
Akkor az egyszeri 150 oda-vissza már nem olyan nagy difi....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #853 Dátum: 2014. április 01. - 19:45:21 »

Egy KV-ra akár Marokkóba is...de szigorúan 2 keréken Vigyorog


    Igen  Igen  Igen ..  Vigyorog ..

Fizikailag, még csak-csak bírnám valahogy.., de a Phantom Jetem, 8l-t is bepuszil százon..  Rííí .. 

A "kisnyugdíjamból", sajnos nem telik már rá, ilyen üa. árak mellett.  :Mosolyog ..
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #854 Dátum: 2014. április 23. - 20:09:01 »

Szia !
Kérdezhetek egyet?
A te .308 win. cz550-ed kivehető táras?
Az enyém nem,és amikor nem " izomból " töltök ,akkor az utolsó 2 cm-en nehezen tudom előrenyomni a zárdugattyút,ill lezárni a kart.
Ezt minden márkájú lőszerrel így csinálja.
Amikor egy lőszert nagyon sokszor csőre töltöm,akkor fémsorja van a töltényűr elejénél,(gyalulja kicsit).
Próbáld ki ,hogy nem lendületesen töltesz,hanem lassan tolod előre a kart,az utolsó 2 centin meg kell "erőszakolni" az eszközt (legalábbis nálam).
Volt a puskám egy nagyon ügyes,jó fegyvermesternél,de ezen nem tudott segíteni ,ill. egy picit finomodott a járása.
Ha a tied nem akad,akkor megpróbálom máshoz elvinni az enyémet.Ha a tied is akad,akkor így jártam,ezek ilyenek gyárilag.
A 30.06 Cz-ből átrakom a zárdugattyút,akkor sokkal simábban megy,de akkor sem tökéletes,de nagyágrendekkel jobb.
A 30.06-osom úgy teszi csőre a lőszert ,mint az álom,a tárleredukált .308-as pedig akad,nem kicsit.
A kukákok az elejét redukálták le a tárnak,nem a végét,és a tár elengedi a lőszert idejekorán,ami a rövidebb mivoltánál fogva még ekkor keresztbe is áll.
Amikor úgy töltöm,hogy jó lendületesen,akkor minden a helyére kerül.
Volt Zastavám,még az is finomabban rakosgatta a lőszert csőre.

Köszi
bull
        " Az nem lehet hogy a hüvelyvonó karom kicsit erősebb, vagy kicsit más az alakja a zárfejnél elöl, és nehezebben pattan be a helyére a hüvelytalp!       Nekem a k98-as mausernél volt ilyen probléma ,a csőbe rakott lőszerre nem tudtam rázárni a zárdugatyút  , ott a hüvelyvonó volt a ludas ,  egy nagyon finom tűreszelő +polírozás orvosolta a dolgot."

Ördögöd van bull!
Elvittem a cz 550-et  fegyvermesterhez,megskubizta ,és helyben  megcsinálta ,megvártam,elbeszélgettünk,kivett egy kicsit a hüvelyvonóból,polír,és mint a vaj úgy jár a köcölle.
Ja bocs ,majd elfelejtettem :kereken 0 Ft-ot fizettem.Megpróbálom neki majd valahogy  viszonozni.
Nagyon príma lett.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: