Oldalak: 1 ... 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 [269] 270 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684675 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #4020 Dátum: 2021. Június 07. - 21:16:59 »

Én nem erőltetném.
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4021 Dátum: 2021. Október 31. - 17:28:56 »

Berettával is lehet vakondot fogni.

Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4022 Dátum: 2021. November 25. - 07:54:09 »

Emelem Emelem

Legkiválóbb tiszteletem!

Segítséget/információt szeretnék kérni.
Megindult az agyamban a hülyebogár (persze az asszony még nem tudja  Röhög ), és kidobta, hogy újítsak be egy sörétes puskát.
Nem, mintha nem lenne 3 is (16-os dupla IZS még '57-ből, 12/70-es IZS Bock (ez már orosz, nem szovjet), meg egy 12-es Browning A 500-as), de egyik sem alkalmas/bevizsgált acélsörét kilövésére.
Aztán egyre többet hallani, hogy az ólomsörétnek vége lesz, acélsörét, és egyéb alternatívák jönnek.
Az egyéb alternatívák golyóslőszer, és extra golyóslőszer árban vannak.  Táncol Röhög

Ergo az acélsörét marad majd egy átlagos vadásznak.

Végigolvastam amit lehetett, hogy, s miként van ez, a vége az lett, hogy
a.) használom a régi puskáimat max. 1/2-es szűkítéssel, max. 3,1 mm-es söréttel, max. 720 bar nyomású lőszerrel, aztán elfelejtem a toronykakast, meg a toronylibát,   Nem vagy
b.) veszek egy acélsörétre is megfelelő fegyvert.  Igen

Most jön a kérdés:

Segítsetek abban, hogy milyen fegyvermárkában találok ilyet?  Vállat von
(Blaser, és hasonszőrű társaik anyagi okok miatt IS kíméljenek!)  Stoel


Annyit kérnék, hogy akinek van ilyen, acélsörét kilövésére is alkalmas fegyvere, a típusát, márkáját árulja el nekem, hogy legalább azt tudjam, hogy milyen márkák között kell keresnem.

Köszönettel!   Emelem Emelem Emelem

(A Segítsünk egymásnak topicban is feltettem a kérdést. Remélem nem kerül törlésre duplikáció miatt. )
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4023 Dátum: 2021. November 25. - 09:24:53 »



Elmesélek egy kis történetet, hátha valaki okul belőle.
2021 októberére sikerül összegyűjtenem annyi pénzt, hogy egy Beretta Silver pigeon 1-et kapjak magamtól. Egy Budapesti üzletben vásároltam meg, életem első teljesen új puskáját. Öröm és boldogság.
Nade a beíratás után készülve egy lőterezésre észrevettem, hogy az alsó csőben szorul a choke. Mondom biztosan koszmós. Kipuceváltam rend beraktam, és kiderült, hogy a menet a szar.
Itt még én 1 lövést sem tettem a fegyverrel.
Megkerestem a boltot és megbeszéltük, hogy ez csere lesz és kérek egy újat. Mondták, hogy a Harmonia a forgalmazó és ővelük intézik. Intézték is és kiderült hogy 1 qva darab nincs már a készletükön ezért várják a szállítmányt ami 2-3 hét múlva jön. Szuper mondom!
Na ez a 3 hét letelt és érdeklődtem, de híre hamva sincs semmi szállítmánynak, nem tudják mi a helyzet mert a C19 bebaszott és talán jövő év elején lesz majd. Talán.
Szóval így van nincs berettám. De éppen most tartok ott, hogy elállok az egésztől és inkább veszek mást.
Mint kiderült -nagy valószínőséggel- az olasz belövőhivatalban nem húzták meg a chokot és úgy lőttek vele és megtépődött a menet.
Ennyiből már bejött volna egy egunos...
Szóval ha valaki cserechokkos sörétest vesz az ellenőrizze a boltban mindegyik chokot mindegyik csővel mert egy masszív szopástól tudja magát megmenteni.

 Woest Emelem



Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4024 Dátum: 2021. November 25. - 09:37:45 »


Elmesélek egy kis történetet, hátha valaki okul belőle.
2021 októberére sikerül összegyűjtenem annyi pénzt, hogy egy Beretta Silver pigeon 1-et kapjak magamtól. Egy Budapesti üzletben vásároltam meg, életem első teljesen új puskáját. Öröm és boldogság.
Nade a beíratás után készülve egy lőterezésre észrevettem, hogy az alsó csőben szorul a choke. Mondom biztosan koszmós. Kipuceváltam rend beraktam, és kiderült, hogy a menet a szar.
Itt még én 1 lövést sem tettem a fegyverrel.
Megkerestem a boltot és megbeszéltük, hogy ez csere lesz és kérek egy újat. Mondták, hogy a Harmonia a forgalmazó és ővelük intézik. Intézték is és kiderült hogy 1 qva darab nincs már a készletükön ezért várják a szállítmányt ami 2-3 hét múlva jön. Szuper mondom!
Na ez a 3 hét letelt és érdeklődtem, de híre hamva sincs semmi szállítmánynak, nem tudják mi a helyzet mert a C19 bebaszott és talán jövő év elején lesz majd. Talán.
Szóval így van nincs berettám. De éppen most tartok ott, hogy elállok az egésztől és inkább veszek mást.
Mint kiderült -nagy valószínőséggel- az olasz belövőhivatalban nem húzták meg a chokot és úgy lőttek vele és megtépődött a menet.
Ennyiből már bejött volna egy egunos...
Szóval ha valaki cserechokkos sörétest vesz az ellenőrizze a boltban mindegyik chokot mindegyik csővel mert egy masszív szopástól tudja magát megmenteni.

 Woest Emelem




Robbantsd le a g&tzibe! Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4025 Dátum: 2021. November 25. - 10:24:58 »

Azt majd jövőre az IWÁn a Beretta standdal teszem Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4026 Dátum: 2021. November 25. - 11:31:05 »


Elmesélek egy kis történetet, hátha valaki okul belőle.
2021 októberére sikerül összegyűjtenem annyi pénzt, hogy egy Beretta Silver pigeon 1-et kapjak magamtól. Egy Budapesti üzletben vásároltam meg, életem első teljesen új puskáját. Öröm és boldogság.
Nade a beíratás után készülve egy lőterezésre észrevettem, hogy az alsó csőben szorul a choke. Mondom biztosan koszmós. Kipuceváltam rend beraktam, és kiderült, hogy a menet a szar.
Itt még én 1 lövést sem tettem a fegyverrel.
Megkerestem a boltot és megbeszéltük, hogy ez csere lesz és kérek egy újat. Mondták, hogy a Harmonia a forgalmazó és ővelük intézik. Intézték is és kiderült hogy 1 qva darab nincs már a készletükön ezért várják a szállítmányt ami 2-3 hét múlva jön. Szuper mondom!
Na ez a 3 hét letelt és érdeklődtem, de híre hamva sincs semmi szállítmánynak, nem tudják mi a helyzet mert a C19 bebaszott és talán jövő év elején lesz majd. Talán.
Szóval így van nincs berettám. De éppen most tartok ott, hogy elállok az egésztől és inkább veszek mást.
Mint kiderült -nagy valószínőséggel- az olasz belövőhivatalban nem húzták meg a chokot és úgy lőttek vele és megtépődött a menet.
Ennyiből már bejött volna egy egunos...
Szóval ha valaki cserechokkos sörétest vesz az ellenőrizze a boltban mindegyik chokot mindegyik csővel mert egy masszív szopástól tudja magát megmenteni.

 Woest Emelem





Arra ügyelj, hogy valami írásos nyoma maradjon ennek a reklamációnak lehetőleg dátumokkal és egyéb hitelt érdemlő bizonyítékokkal, mert a dílereknek néha szelektív a memóriájuk, és az alkalmi tudathasadástól kezdve, a változókori memória kiesésig minden kóros elváltozás diagnosztizálható náluk, különösen ha garanciát kéne érvényesíteni.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4027 Dátum: 2021. November 25. - 11:51:05 »

Van nyoma, dátomosan emillel.
A harmóniával is személyesen beszéltem.

Rendesek kvázi mind mert segítőkészek de a covid miatt lesz késés sajnos. És esélyes hogy apróvadas idényben meg sem kapom.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4028 Dátum: 2021. November 25. - 12:32:42 »

Emelem Emelem

Legkiválóbb tiszteletem!

Segítséget/információt szeretnék kérni.
Megindult az agyamban a hülyebogár (persze az asszony még nem tudja  Röhög ), és kidobta, hogy újítsak be egy sörétes puskát.
Nem, mintha nem lenne 3 is (16-os dupla IZS még '57-ből, 12/70-es IZS Bock (ez már orosz, nem szovjet), meg egy 12-es Browning A 500-as), de egyik sem alkalmas/bevizsgált acélsörét kilövésére.
Aztán egyre többet hallani, hogy az ólomsörétnek vége lesz, acélsörét, és egyéb alternatívák jönnek.
Az egyéb alternatívák golyóslőszer, és extra golyóslőszer árban vannak.  Táncol Röhög

Ergo az acélsörét marad majd egy átlagos vadásznak.

Végigolvastam amit lehetett, hogy, s miként van ez, a vége az lett, hogy
a.) használom a régi puskáimat max. 1/2-es szűkítéssel, max. 3,1 mm-es söréttel, max. 720 bar nyomású lőszerrel, aztán elfelejtem a toronykakast, meg a toronylibát,   Nem vagy
b.) veszek egy acélsörétre is megfelelő fegyvert.  Igen

Most jön a kérdés:

Segítsetek abban, hogy milyen fegyvermárkában találok ilyet?  Vállat von
(Blaser, és hasonszőrű társaik anyagi okok miatt IS kíméljenek!)  Stoel


Annyit kérnék, hogy akinek van ilyen, acélsörét kilövésére is alkalmas fegyvere, a típusát, márkáját árulja el nekem, hogy legalább azt tudjam, hogy milyen márkák között kell keresnem.

Köszönettel!   Emelem Emelem Emelem

(A Segítsünk egymásnak topicban is feltettem a kérdést. Remélem nem kerül törlésre duplikáció miatt. )


Üdv!
Sajnos nem nagyon fogsz olcsó puskát találni, amelyik alkalmas az acél söréthez is. E mögött a jól megtervezett akció mögött egy erős vas lobby áll, akik rájöttek, hogy milyen módszerrel lehetne megmozgatni a pangó fegyver piacot. Ez a célja ennek az akciónak. Remélhetőleg nem fogják tudni bevezetni az acél sörét kötelező használatát, ha a vadász és sportlövő körök ellenállása elég nagy lesz ebben az ügyben. Ha mégis sikerrel járnak, marad az új fegyver vásárlása. Az olcsóbb katagóriában, az orosz sörétesek már alkalmasak az acél söréthez is. Ezt nem árt leellenőrízni.
Nekem egy cseh hagyományos dupla mellett, egy Browning Special GTS 12/76 puskám van. Már nem gyártják. Az utóbbi alkalmas acél sötéthez is. Néha ki lehet fogni használt, de jó állapotú Browning B525 puskát, amit megéri megvenni, acél söréthez is akalmas. Ezt kifejezettem tudom javasolni. Nem tudni mennyit enged a költségvetés, de 350 ezer körül már szerencsével sikerülhet venni egyet. Tudom, hogy drága, de a Browning egy nagyon jó márka, hosszú távon is megbízható, ráadásul tartja az árát. Megbízhatóak még és acél söréthez is alkalmasak a Winchester és Beretta újabb puska modelljei is. Egyik márka sem olcsó, itt is a használtak között lesz érdemes keresni azt, amelyik megfelelő lesz. Próbálj meg körülnézni a soretloves.com oldalon. Ezt segítség képpen írtam ide, remélem nem mínősül reklámnak.
 Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4029 Dátum: 2021. November 25. - 13:36:04 »

Üdv!
Sajnos nem nagyon fogsz olcsó puskát találni, amelyik alkalmas az acél söréthez is. E mögött a jól megtervezett akció mögött egy erős vas lobby áll, akik rájöttek, hogy milyen módszerrel lehetne megmozgatni a pangó fegyver piacot. Ez a célja ennek az akciónak. Remélhetőleg nem fogják tudni bevezetni az acél sörét kötelező használatát, ha a vadász és sportlövő körök ellenállása elég nagy lesz ebben az ügyben. Ha mégis sikerrel járnak, marad az új fegyver vásárlása. Az olcsóbb katagóriában, az orosz sörétesek már alkalmasak az acél söréthez is. Ezt nem árt leellenőrízni.
Nekem egy cseh hagyományos dupla mellett, egy Browning Special GTS 12/76 puskám van. Már nem gyártják. Az utóbbi alkalmas acél sötéthez is. Néha ki lehet fogni használt, de jó állapotú Browning B525 puskát, amit megéri megvenni, acél söréthez is akalmas. Ezt kifejezettem tudom javasolni. Nem tudni mennyit enged a költségvetés, de 350 ezer körül már szerencsével sikerülhet venni egyet. Tudom, hogy drága, de a Browning egy nagyon jó márka, hosszú távon is megbízható, ráadásul tartja az árát. Megbízhatóak még és acél söréthez is alkalmasak a Winchester és Beretta újabb puska modelljei is. Egyik márka sem olcsó, itt is a használtak között lesz érdemes keresni azt, amelyik megfelelő lesz. Próbálj meg körülnézni a soretloves.com oldalon. Ezt segítség képpen írtam ide, remélem nem mínősül reklámnak.
 Emelem

 Emelem

Köszönöm a választ. Igen, kb. 350.000,- HUF amire gondoltam.
Tudom, hogy nem olcsó, de manapság mi az?  Nyihi
Azt olvastam, hogy v.mi liliom jel van beleütve abba, ami alkalmas az acélsörét kilövésére.
A Browning  nagyon jó tipp, az A500-asomat is imádom, de ugye az automata, aztán a "zigazmagyarvadász" társasvadászatra nem vihet olyat.
A weboldalt megtekintem, köszönöm.

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4030 Dátum: 2021. November 25. - 13:59:14 »

Emelem

Köszönöm a választ. Igen, kb. 350.000,- HUF amire gondoltam.
Tudom, hogy nem olcsó, de manapság mi az?  Nyihi
Azt olvastam, hogy v.mi liliom jel van beleütve abba, ami alkalmas az acélsörét kilövésére.
A Browning  nagyon jó tipp, az A500-asomat is imádom, de ugye az automata, aztán a "zigazmagyarvadász" társasvadászatra nem vihet olyat.
A weboldalt megtekintem, köszönöm.

 Emelem

Ha a régi Browning A500-as egyébként jól fekszik és kedvenc puska, akkor annak az új változatát is érdemes lehet megnézni. Az újra gyártott Browning A500 már alkalmas acél söréthez is. Lehet az automatát társasvadászaton is vadásziasan használni. Egy használt, de jó állaputú Browning B525 is minden tekintetben jó választás lehet.
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4031 Dátum: 2021. November 25. - 14:14:12 »

A régi Browning A500 utódját, egy pár évvel ezelőtt kezdték el újra gyártani Browning A5 néven. Lényeges változtatás az elődhöz képest,hogy az új modell csöve és a töltényűr is krómozott, és acél söréthez is alkalmas.
 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4032 Dátum: 2021. November 25. - 15:05:17 »

Ha mindenképpen kell acélsörétre vizsgáztatott fegyver és nagyon árézékeny a dolog a pumpásokat is meg lehet nézni, Remington, Mossberg, Winchester esetleg. Vadásziasabb nem lesz a félautomatánál, de ha szereti az acélt olcsóbb talán. Mindenképp ellenőrizd mit tudnak.

Én némi gondolkodás után vettem néhány éve egy B525 Browningot, nem bántam meg, de már akkor is drága volt.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4033 Dátum: 2021. November 25. - 15:08:02 »

A régi Browning A500 utódját, egy pár évvel ezelőtt kezdték el újra gyártani Browning A5 néven. Lényeges változtatás az elődhöz képest,hogy az új modell csöve és a töltényűr is krómozott, és acél söréthez is alkalmas.
 Emelem

 Emelem

Köszönöm! Igen, nézegettem őket, tetszenek is.

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4034 Dátum: 2021. November 25. - 15:27:39 »

Ha mindenképpen kell acélsörétre vizsgáztatott fegyver és nagyon árézékeny a dolog a pumpásokat is meg lehet nézni, Remington, Mossberg, Winchester esetleg. Vadásziasabb nem lesz a félautomatánál, de ha szereti az acélt olcsóbb talán. Mindenképp ellenőrizd mit tudnak.

Én némi gondolkodás után vettem néhány éve egy B525 Browningot, nem bántam meg, de már akkor is drága volt.

 Emelem

Köszönöm!
Az ár-érzékenység nálam azt jelenti, hogy kb. 350e HUF. Ha 380e, attól még nem megyek a falnak. De 500 +os fegyvert nem veszek.  Stoel Mert annyival nem tud többet, mint amennyivel drágább.  Stoel
Igazából ez a hülyebogár által kitalált másik puska kizárólaf a lüke acélsörét mizéria miatt van.
Mert - ismervén a magyar kereskedőket - amint megpendítik, hogy az ólomsörétnek befellegzett (2 v? 3? 5?) - azonnal duplájára ugrik az acélsörétet is lőni tudó puskák ára.

Néztem Bettinsolit, Marocchit, ezekről van viszonylag jó információ is, de pld. Forest nevű is alkalmas acélsöréthez, erről viszont nincs infóm.
Aztán a "nagy klasszikus" IZS is állítólag már csinál ilyen fegyvert, de erről is csak legendák keringenek.

Egyébként azért van véleményem a témáról. A klasszikus IZS-embe 1/4-es, 1/2-es chokkot tekerek, már jó vagyok 3mm-es sörétig, 720 bar nyomásig. A Browning A500-asba beteszem az 1/4-est, ugyanott vagyok.
De ezek a nagy nyomást nem bírják (1370 bar), így az acélsörét tulajdonságai miatt toronykakast nem lövünk.   Röhög
A 16-os IZS problémás, mert az 0,4 - 0,7-es szűkítésű. Ahhoz veszek 2-3 karton lőszert, aztán egy darabig elvagyok, utána meg .... elmegy a dunaújvárosi kohóba.

Szóval akár egy jó állapotú használt is szóba jöhet, a lényeg az alkalmasság.

Mellékesen:
Az életem első fegyvere egy olasz LU-MAR típusú bock volt, 1200 bar-os bevizsgálással. 15 éves korában "csődudor" miatt kiselejtezte a PKLVH.
Azzal több ezer db. 1050 bar os lőszert lőttem el, rúgott, mint a ló.
Az igazi nagynyomású acélsörétek mennyire rúghatnak?  Fejvakarás

 Emelem Emelem

Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Oldalak: 1 ... 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 [269] 270 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: