Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143023 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1095 Dátum: 2019. Január 28. - 08:09:19 »

Szintet lépett a "marketing"...
Ha azok a csúnya vadásztársaságok nem fizetik ki a "védelmi pénzt", majd jönnek a szakértő urak és jól ledrónozzák a fejüket(hektáronként háromezer forintért)...
A vadásztársaságok nincsenek felkészülve rá, hogy olyanok szívják a vérüket akik belülről látják/látták a rendszer működését és ezért ott tudnak ártani ahol a legjobban fáj.
Persze, igénybe vehetik a "szakértő urak" egyre drágábban mért szolgáltatásait, igénybe fogják venni a termelők is aztán az egésznek egy nyertese lesz-igen, a "szakértő", az a szakértő aki arra az asztalra szarik ahonnét nemrég még evett.
 Nem
Tőled ennél többet nem is vártam, még szerencse, hogy a véleményed számomra szart sem számít Vigyorog

Aki meg képes felül emelkedni a primitív indulatain, az eldönti, hogy miként cselekszik a jövőben.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1096 Dátum: 2019. Január 28. - 08:16:30 »

Én nem a becsületességét, pártatlanságát kérdőjelezem meg, hanem alapból a létjogosultságát.
Szerintem tökéletesen elég az a kár, amit a vad csinált, felesleges ezt a költséget igazlátók foglalkoztatásával tovább növelni.
Mondjuk elég ferde szemmel néz is rám a helyi kárbecslő, mert két éve semmi munkát nem adtuk neki. Megegyeztem mindenkivel.
Ahol megvan a hajlam és a képesség a megegyezésre, ott az is a normális, ha a tábla szélén, vagy akár fehér abrosz mellett egymás kezébe csapnak.
De amikor irreális elvárásokkal vannak egymás iránt, illetve megy az adok-kapok a régi sérelmek (vélt es valós, illetve ezek elegyei) miatt, ott nehéz egyezkedni.
Mert találkozni eleg sűrűn érdekes elképzelésekkel.
Milliós kárért cserében felajánlott süldő, és a földhasználó részéről követelt 5x-ös kártérítés,...... egyik sem lehet tárgyalási alap.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1097 Dátum: 2019. Január 28. - 08:17:20 »

Tőled ennél többet nem is vártam, még szerencse, hogy a véleményed számomra szart sem számít Vigyorog


Ezt örömmel hallom. Mert amikor évekkel ezelőtt eldicsekedtél vele, hogy vadkárszakértő leszel, azt mondtam, a Jóisten mentse meg a vadásztársadalmat a magadfajtáktól.
Amit mostanában mindkét oldalról(termelők és vadászatra jogosultak) hallok a működésetekről, az alapján szavaim beigazolódni látszanak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1098 Dátum: 2019. Január 28. - 08:31:25 »

Ezzel nem  értek egyet.  A szakértő, ha becsületes, akkor pártatlan, és ezt alapesetben nem is szabad megkérdőjelezni.  A pártatlanság (elfogultság) - a tudáson kívül- a legnagyobb jellemzője kell, hogy legyen, mert egy hitelét vesztett szakértő nem igen kap munkát.  A másik az, hogy egy szakértő vagy a vadászati, vagy a földművelési ágazatból kerül ki,  így valamelyik fél mindég elfogultsággal vádolhatná. 

Én sem szeretek vadkárt fizetni, és biztos kézzel lábbal védeném az igazamat, de azt azért tudomásul kellene venni, hogy a kárt meg kell előzni, és valakinek meg is kell fizetni! (Már amennyire lehet)  A földtulajdonosoknak viszont  tudomásul kellene venni, hogy a vadkár megelőzése az ő kötelessége is. Ezért  nem értek egyet annak jelenlegi megosztásával sem. Nekem az igazságos megosztás egy 50-50, vagy legfeljebb  egy 60-50 százalék lenne.   Miért a vadásztársaságok fizetik teljes egészében pl. a  vadvédelmi kerítés költségeit. Nem akarok itt belemenni egyéb tulajdonosi , vadászati jog, stb viszonyokba, de az tarthatatlan, hogy a vad teljes költségét mi álljuk, és mindenki más a markát tartja!  A területbérletért több száz, vagy ezer forintot fizetünk  hektáronként, mi etetjük, itatjuk óvjuk egy terület teljes vadállományát, mi fizetjük a károkozását, akár baleset esetén is. De szinte mindenütt csak akadályokba ütközünk, ha vadgazdálkodási berendezéseket akarunk létesíteni, ha ráhajtunk egy olyan vetésszélére ahol a tulajdonos jogtalanul beszántja a térképen jelölt utakat is,.....sorolhatnánk. Tudom, több mint 9 millió ember eszik, és "csak" 65 ezer vadászik, ezért soha nem lehet igazunk.

Ezeket a problémákat nem az oldja meg, hogy egy újabb vámszedő réteg csapódik az eddigiekhez.
Ne érts félre, nem a vadkárszakértő mint intézmény létét tartom feleslegesnek. Biztos emlékszel rá, többször említettem, hogy Édesapám is az volt.
De ez a gusztustalan nyomulás amit Gálosék művelnek, mely szerint nélkülük semmi nem történhet mert ők a titkok kizárólagos tudói, ez már erős. Nyilván mindenkinek lehetősége van megvásárolni a szolgáltatásikat. De attól, hogy egy zöldruhás ürgepásztor drónt reptet a mező felett, nem lesz kevesebb a vadkár. Azt mindenképp ki kell fizetni. Innentől lehet matekozni, kinek van pénze a baromi drágává vált szolgáltatásokra? Azoknak, akik többletbevételt remélnek belőlük vagy azoknak, akiknek csak a költségeit növeli? Az már csak az én többé-kevésbé laikus magánvéleményem, hogy ezt a drónos felmérést némileg szélhámosságnak tartom, méghozzá baromi drága szélhámosságnak. Hogy aztán meddig fog működni, majd elválik. Jött be hozzám egy gazdálkodó partnerünk fülig érő szájjal, hogy jól megszívatták a sefagot mert drónnal mérték fel a vadkárt és többszöröse lett az előző évinek. Ha a mezei vadásztársaságoknak nincs is érdekérvényesítő képessége, az erdészeteknek és a "nagykutyák" kezébe került igazán vadbő területeknek van, márpedig a vadkár zöme ezeknél keletkezik. Majd elválik, mikor unják meg.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1099 Dátum: 2019. Január 28. - 08:41:10 »

Megegyeztem mindenkivel.

Mert meg akartál egyezni mindenkivel.  Vigyorog  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1100 Dátum: 2019. Január 28. - 09:31:48 »

Mert meg akartál egyezni mindenkivel.  Vigyorog  Emelem


Doki, énmiattam az összes bíró éhen halhatna, mert több mint negyedszázados gazdasági pályám során egyetlen egyszer voltam bíróságon, akkor is berendelt tanúként.
Az ügyvédekre ugyanezt (sajnos  Ördög) nem mondhatom el, mert szerződéseket heti-havi rendszerességgel kötök.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1101 Dátum: 2019. Január 28. - 10:57:29 »

Doki, énmiattam az összes bíró éhen halhatna, mert több mint negyedszázados gazdasági pályám során egyetlen egyszer voltam bíróságon, akkor is berendelt tanúként.
Az ügyvédekre ugyanezt (sajnos  Ördög) nem mondhatom el, mert szerződéseket heti-havi rendszerességgel kötök.

Ugye!?  Van humorérzéke a Teremtőnek, ez régóta nyilvánvaló.

Úgy lehetett, hogy merengett a Világra, majd feltette a kérdést: Mit adjak ezeknek: konszenzust, vagy bírót?  Lássuk csak, a konszenzus fogytán van, kellett a fecskének meg a libának a vonuláshoz  Fejvakarás  ,  meg kedd is van, több konszenzust ma már nem teremtek.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1102 Dátum: 2019. Január 28. - 12:01:38 »

Jó duma!  Igen
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1103 Dátum: 2019. Január 28. - 12:06:41 »

Ugye!?  Van humorérzéke a Teremtőnek, ez régóta nyilvánvaló.

Úgy lehetett, hogy merengett a Világra, majd feltette a kérdést: Mit adjak ezeknek: konszenzust, vagy bírót?  Lássuk csak, a konszenzus fogytán van, kellett a fecskének meg a libának a vonuláshoz  Fejvakarás  ,  meg kedd is van, több konszenzust ma már nem teremtek.  Ördög

Amúgy is, bírók híján szegényebbek lennénk a mondással, mely szerin "Lötyög mint bíró seggében a lófasz!"... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1104 Dátum: 2019. Január 28. - 12:49:06 »

Ez a mondás szerintem nem a mostanság bírónak nevezett jogszolgáltatókra, hanem a régi községi elöljárókra születhetett. A mostani hivatalsegéd meg volt a kisbíró.
Anyósom még a polgármestert is bírónak mondta egy ideig, a 90-es évek elején.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1105 Dátum: 2019. Január 28. - 14:10:17 »

A drónos vadkárfelmérés a legnagyobb kib@szás a vadászokkal szembe, az elmúlt 1000 év alatt!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1106 Dátum: 2019. Január 28. - 14:20:56 »

A drónos vadkárfelmérés a legnagyobb kib@szás a vadászokkal szembe, az elmúlt 1000 év alatt!
Úgy látszik, eztán nem csak a vadkár hanem a vadkárszakértők ellen is védekeznünk kell... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1107 Dátum: 2019. Január 28. - 15:25:09 »

A drónos vadkárfelmérés a legnagyobb kib@szás a vadászokkal szembe, az elmúlt 1000 év alatt!
Ilyenkor kell elővenni a 12-s duplát vagy bockot!  Ördög Ördög Nyihi Nyihi Vadász
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1108 Dátum: 2019. Január 28. - 16:20:29 »

Ilyenkor kell elővenni a 12-s duplát vagy bockot!  Ördög Ördög Nyihi Nyihi Vadász


Kutyaharapást szőrével ! ............... Drónelfogó drón  olcsón eladó !  Ördög  Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1109 Dátum: 2019. Január 28. - 17:04:22 »

Kutyaharapást szőrével ! ............... Drónelfogó drón  olcsón eladó !  Ördög  Röhög
Itt egy hagyományos megoldás:

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: