Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 377891 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1455 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 11:06:35 »

http://hu.wikipedia.org/wiki/Vaszilij_Grigorjevics_Zajcev
Nem pont idevaló,de pont idevaló. Vannak benne varázsmondatok. "Már gyerekként is pontosan kellett céloznia..."
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
clint
Vendég
« Új üzenet #1456 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 14:54:49 »

Ebben azt hiszem egyetértünk !                   Röhög


Kedvem sincs magyarázkodni de hozzáteszem akik kint voltak magyarok mind ezt állapították meg. Sokszor előbb észrevettek egy vadat a "benszülött" kísérők szabadszemmel mint mi távcsővel .( Néhányan csak álmodnak még az orosz távcsőröl is. Nagy a szegénység - ja meg a gazdagság is.) Katonai élményeikről is beszélgettünk. (Ezek úgy fogták fel az egészet hogy "állampénzen világot láttak" ..............) Szinte mind kivétel nélkül határőr vagy felderítő volt.
Egyszerűen azért mert az egész életüket szinte a természetben töltik vagy tudják hogy mit kell tenni egy hírtelen hóviharban vagy meghalnak - vagy tudnak tájékozódni  vagy meghalnak.
A képen látható srác akinek a pásztor magyaráz Moszkvában végzett vadászati-vadgazdálkodási szakon az egyetemen (igaz nincs talpig Blaserbe öltözve) talán több vadfajt , élőhelyet stb. kell megismerniük mint bár kinek a világon. Lehet kétkedni de nem kilométeres távlövésekről beszélünk mert biza sok hirtelen hegyivadásszá vált vendégnek gondot okozott még a 250-300 méterre megközelíthető vad eltalálása is szuper távcsöves fegyverrel.Egyébként  néhány útleírásban  is lehet olvasni az ilyen nyílt irányzékos lövésekről.  Ezt nem neked írtam clint fórumtárs csak azoknak akiket esetleg érdekelhet.              Emelem



Boar meg te is bevehetitek a "korlátoltnak" ..... a meséjét.  Ördög  Ti azt is elhinnétek, ha mondanám, hogy ami a lábam között van, az a Lehel kürtje és fújnátok éjjel-nappal?  Ördög
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #1457 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 15:00:45 »

Miért Feri ?

Mert kétségbe vonja azt , hogy egy kimustrált hadifegyverrel , ami kitudja milyen állapotu , mikor és hogyan tisztították , mennyi lövés ment ki belőle , milyen a csöve -ami gyári állapotban sem volt a precizitás csúcsa- ,  milyen a sütése , milyen lőszert (valószínüleg hadi ) használ hozzá , annak a lőszernek milyen a minősége -és itt az egyenletességre gondolok - . De még sorolhatnám , hogy miért nem hiszem én sem el a csodát , azt aláírom ,hogy kitűnő a szemük bár azért ott sem mindenki sasszem , de a lövést gyakorolni kell ez az alap , de a lövő csak akkor tudja érvényesíteni a tudását ha a fegyvere ebben partner . Sokkal inkább eltudom képzelni , hogy önvédelemre használják elsősorban és csak másodjára vadászni . Az ismert hosszútávlövők és hegyi vadászok miért ölnek bele annyi energiát és pénzt abba , hogy tudják azt amit a középázsia, szibériai , altaji stb. benszülöttek már gyerek korban kiráznak a kisújukból egy nagyapáikról rájuk maradt hadipuskával. Ezt ugye te sem hiszed , mert itt csak a hitről beszélhetünk mert egyikunk sincs abban a helyzetben , hogy ezeket a "mesterlövészeket" a mindennapokban figyelemmel kisérhesse . Nagyvalószínüséggel inkább a legenda szintjén van ez mint a valóságén .

Amikor ilyen többszáz sőt ezerméteres lövésekről beszéltek miért nem mutatok egy ballisztikai görbét amiből kiderülne , hogy már egy ilyen régebbi hadikalibert lövő puskát már úgy kellen tartani mint egy aknavetőt , de legalábbis igen kényelmetlen helyzetben tartható csak célra . A célból mit lehet látni ?  De adakta akkor minek kellenek a jobbnál jobb céloptikák . Itt könnyen lehet dobálózni a százméterekkel nyílt irányzékkal , de kíváncsi lennék , hogy egy álló süldőt 200 m feletti távolságon 100 emberből hányan találnának el minden lövésre céltávcsővel is ?

A Finn KAKUKOK -mert ugye így hívták az Orosz -Finn háború Finn mesterlövészeit - válogatott emberek voltak , lehetőleg vadász múltal és igaz , hogy gusztikkal lőttek de azt maguk választották ki . A leggyakrabban alkalmazott lőtávjuk 2-300m volt amit egy előre kiépített hihetetlen szinten álcázott fedezékből előre bemért tereptárgyakhoz viszonytva tudtak olyan szinten uralni , az álcázás olyan tökéletes volt , hogy még a lőporfüst sem volt látható , az Oroszok sokszor azt sem tudták , hogy honnan jött a lövés kinek köszönjék meg .

A természet közeli népek biztosan jobb ösztönökkel rendelkeznek és jobban is lőnek valószínüleg mint én v. a legtöbbünk lőni fog valaha , de csodára ők sem képesek .

Üdv ÉN

Ne írj ilyeneket barátom, mert megköveznek és te is "korlátolt" leszel. Hogy mered kétségbe vonni a rég múlt idők meséit? Azoknak a birkapásztoroknak nem kellett röppályával meg  oldalszéllel számolniuk. Spektív szemük volt, satu kezük, a garvitáció meg nem hatott a lőszerükre, oszt jónapot.  Röhög
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #1458 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 15:08:45 »

"" Az elhibázott mormota nem lő vissza.""
Én nem vagyok hosszútávlövő, tehát csak másoktól hallottakra tudok hivatkozni, de tudtommal nyolcszáz méterről a sörösdobozt illik meglőni nekik és sokan használnak orosz hadipuskát...
[/quote]

És a 600 méterről elhibázott vad sem mondja el, hogy 5x mellélőttek.  Röhög
ha illik meglőni a sörösdobozt, akkor illik.  Röhög ezzel nem tudok vitázni.  Röhög
Ez kb. olyan, mintha a feleséged azt momdaná, hpgy egy UFO ejtette teherbe, neked meg el kell hinni.  Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1459 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 16:32:28 »

Igaz nem Nyócötvenhét, de ha már a hitről beszélünk.....

A lényeg 2.30-tól kezdődik.
Aki nem képes felismerni a saját korlátait, azt nem lehet (és nem is kell) meggyőzni a valódi korlátokról sem.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #1460 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 17:00:34 »

Drusza ez egy fantasztikus teljesítmény , egy fantasztikus embertől .  Emelem

De ennek analógiájára , hiába vagyok és tartom magamat izzi-vérig Árpád fejedelem  leszármazotjának -nem szó szerint- Magyarnak , és még vannak így sokan . De mégsem gondolom magamról , hogy ezt a teljesítményt nem , hogy elérjem de akár csak meg is közelítsem , még úgy sem , hogy megkapnám azt a spéci íjjat - lehet kisem bírnám rendesen húzni- , erre mondom én azt , hogy lehet akár a fentebb említettek közül olyanok akik tényleg meghökkentő teljesítményre képesek egy egyszerü hadifegyverrel , nyílt irányzékkal de nem az átlag  a természetes . Attól , hogy egy eszköz elméletben alkalmas egy feladatra nem jelenti azt , hogy lehet is vele azt produkálni . Mert az eszköz csak egy része a komplex egésznek és azért , hogy az egyenlet jó eredményt hozzon kell az , hogy a komplex folyamatban minden a helyén legyen és működjön.

Huuu de nyakatekertre sikeredet , de szvsz. ezt így látom . S.Peti Wave

Üdv itt is Csaba
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1461 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 17:21:05 »

Drusza ez egy fantasztikus teljesítmény , egy fantasztikus embertől .  Emelem

De ennek analógiájára , hiába vagyok és tartom magamat izzi-vérig Árpád fejedelem  leszármazotjának -nem szó szerint- Magyarnak , és még vannak így sokan . De mégsem gondolom magamról , hogy ezt a teljesítményt nem , hogy elérjem de akár csak meg is közelítsem , még úgy sem , hogy megkapnám azt a spéci íjjat - lehet kisem bírnám rendesen húzni- , erre mondom én azt , hogy lehet akár a fentebb említettek közül olyanok akik tényleg meghökkentő teljesítményre képesek egy egyszerü hadifegyverrel , nyílt irányzékkal de nem az átlag  a természetes . Attól , hogy egy eszköz elméletben alkalmas egy feladatra nem jelenti azt , hogy lehet is vele azt produkálni . Mert az eszköz csak egy része a komplex egésznek és azért , hogy az egyenlet jó eredményt hozzon kell az , hogy a komplex folyamatban minden a helyén legyen és működjön.

Huuu de nyakatekertre sikeredet , de szvsz. ezt így látom . S.Peti Wave

Üdv itt is Csaba

Csaba, ezek az emberek egyáltalán nem átlagosak, legalább is a mi fogalmaink szerint. Évezredek óta ott élnek, ritka, tiszta levegőben, nagy magasságban. Aki nem látott jól, az egyszerűen megmurgyelt, vagy egy szakadékba esett be, ha vaksi volt, vagy nem látott vadászni és éhen halt, vagy az ellenség hamarabb észrevette és......
Ezek nem a seggükön veszik a levegőt, ha meg kell mászni két ötszáz méteres hegyet, ami köztük és a préda nyáj között van.... és nem lőnek 800 méterre, mert becserkelik 250-re.... Ők be tudják. A jól fizető kultúr vadásszal azért lövetnek 500 méterről, mert az nem tud velük menni. Ennyi....
Az eszköz meg olyan amilyen, meg kellett vele tanulniuk bánni, mert ha nem, ugyancsak éhen pusztultak... Akár SzKSz, akár más, ez volt. Azelőtt meg ez sem volt, mégis vadásztak.
Ne a huszonegyedik századi elpuhult emberhez hasonlítsd ezeket az embereket! NoNo
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1462 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 19:53:13 »


Nekem is furcsa volt hogy ahol nem túl régen csak a párttitkárnak és a gyárigazgatónak lehetett golyós puskája ott ennyi pásztor lófrál a hátán golyós fegyverrel.
Jó jó 10-20 kilóméterenként találkozni emberrel . Talán más világ is ? Vállat von  A fővadász mondta hogy náluk (vélhetőleg az Ő törzsükben mert ezt is számon tartják - Merkitek) a fiú gyerek 14 éves korában kap egy puskát .  Fejvakarás  Mikor rákérdeztem? Hogy - hogy?  Kicsit elmosolyodott vállat vont " Kap és kész ! " ennyi.  Vállat von 
Még annyit hogy medve hajtás volt a hatóság elrendelése miatti apasztás végrehajtására és Ők lóval hajtottak és néhány " kiválasztott " közülük pont annyi mit a fehér (vagyis hosszú orrú ) vadász, lovon  volt elálló és a négy medvéből négyet ők lőttek. Pedig oda minden vendég magnum fegyverrel utazott.   Emelem

(Ja ! Nem fontos elhinni csak úgy írogatok. )
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1463 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 21:33:27 »

Boar meg te is bevehetitek a "korlátoltnak" ..... a meséjét.  Ördög  Ti azt is elhinnétek, ha mondanám, hogy ami a lábam között van, az a Lehel kürtje és fújnátok éjjel-nappal?  Ördög
Nem fújnánk...elég nagy hólyag vagy már így is... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1464 Dátum: 2014. Szeptember 26. - 21:38:12 »

Drusza ez egy fantasztikus teljesítmény , egy fantasztikus embertől .  Emelem

De ennek analógiájára , hiába vagyok és tartom magamat izzi-vérig Árpád fejedelem  leszármazotjának -nem szó szerint- Magyarnak , és még vannak így sokan . De mégsem gondolom magamról , hogy ezt a teljesítményt nem , hogy elérjem de akár csak meg is közelítsem , még úgy sem , hogy megkapnám azt a spéci íjjat - lehet kisem bírnám rendesen húzni- , erre mondom én azt , hogy lehet akár a fentebb említettek közül olyanok akik tényleg meghökkentő teljesítményre képesek egy egyszerü hadifegyverrel , nyílt irányzékkal de nem az átlag  a természetes . Attól , hogy egy eszköz elméletben alkalmas egy feladatra nem jelenti azt , hogy lehet is vele azt produkálni . Mert az eszköz csak egy része a komplex egésznek és azért , hogy az egyenlet jó eredményt hozzon kell az , hogy a komplex folyamatban minden a helyén legyen és működjön.

Huuu de nyakatekertre sikeredet , de szvsz. ezt így látom . S.Peti Wave

Üdv itt is Csaba
Láttad a minap azt a faszit aki repüló vadat lőtt íjjal? Nem csak libát, galambokat is.
A civilizált világban nem sok ember van, aki utána tudná csinálni.
A dél-amerikai őserdei indiánok közt meg aki nem képes rá, az ha nem is hal éhen de asszonyt nem kap magának, az zicher...
Számomra az is ilyen misztikus, hogy valaki lefutja a maratont. Mégis lefutják, sokan, közülünk is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
clint
Vendég
« Új üzenet #1465 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 06:43:18 »

Nem fújnánk...elég nagy hólyag vagy már így is... Nem

 Igen , akkor szívni kell.  Ördög Na befejeztem a kételkedést és az ürgepásztorok lőkészségének kétségbevonását. A jövő hétre megtanulok én is így lőni (legalábbis azt fogom írni).

Azt a hozzászólást nem látta valaki, amiben "az elhibázott mormota nem lő vissza"?  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1466 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 10:58:22 »

Igen , akkor szívni kell. 
Eltévedtél nyuszifül, ez nem az az oldal ahol ilyetén vágyaidnak teret engedhetsz...
(Gondoltam, segítek és beregisztrállak egy meleg társkereső oldalra, de azt írta a nickedre és emailcímedre, hogy foglalt)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #1467 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 11:52:47 »

Ha már előjött a szó az eredeti német Mauser k98-ról,engedjétek meg,hogy írjak Róla pár sort.Régóta terveztem egy ilyen fegyver beszerzését,de sajnos elég kevés maradt meg eredeti állapotában(legalábbis az országban).Vagy átalakították,vagy hatástalanították őket.Szerencsére azért kb. egy éve sikerült beszereznem egy elég jó állapotban lévőt Kacsint A cső és a tok szinte full gyári állapotban van,valószínűleg nagyon keveset használhatták.Sajnos a zárdugattyút külön tárolhatták,és ezen már látszik az idő(1942-es évjárat)néhány helyen rozsdásodásnak indult.A fegyvert egyébként elsősorban lőtéri használatra vettem,és nem okozott csalódást.Tudja azt a pontosságot amit a mai új fegyverek.És ami a legfurcsább volt számomra,hogy abszolút nem lőszerérzékeny.A S&B FMJ-től(ami talán a legjobban hasonlít az eredeti hadilőszerre) a Geco TM-ig(ami a legkevésbé) mindennel hozza azt a 1,5-2 cm-es szórást 100 méteren.Ráadásul gyári irányzékkal célozva jó helyre mennek a találatok.Nincs lőkép eltolódás.Én ilyennel még nem találkoztam eddig.Most hogy csak ez tudja-e,vagy az összes ilyen volt-e,azt nem tudom.Mondjuk a pontosságán nem csodálkoztam,az amúgy is legendás volt.A németeknek nem is kellett kifejleszteniük külön mesterlövész puskát,csak ezekre kellett megcsinálni a céltávcső szerelék helyét,és kész is volt.Vadászterületen még sajnos nem jutott szóhoz,mert az amúgy is kevés vadászati lehetőségeimre inkább a legújabb márkatársát viszem.De majd talán egyszer nekem is lesz lehetőségem többször vadászni,és akkor eljön majd az Ő ideje is.Természetesen figyelembe véve a nyílt irányzék által behatárolt szűkösebb mozgásteret(jó lővilág,max.100 méter)jóval kevésbé lesz "sikeres".Viszont hogy több élményt ad az biztos(kb. mint az íjas vadászat,amikor az ember szándékosan "butítja" le a felszerelését).
És végül egy kép Róla:
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1468 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 14:39:36 »

Ja.  Ördög célzás+lövés=célzott lövés.  Ördög Nem tudom ki vagy, de csörgesd már meg Simonyi Ottót és mond meg neki, hogy hozzád képest a f@szba sincs.
Elálmosodtam, megyek aludni.  Röhög
 
  nem kell felhívnom , személyesen ismerjük egymást  Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #1469 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 15:29:18 »

 
  nem kell felhívnom , személyesen ismerjük egymást  Emelem


Én is.  Emelem

Értem, akkor biztos te vagy a titkos mentora és te tanítod lőni.
Ne haragudj, de 1000 méterről a 30x30-as vaslemez még neki se megy. Még távcsővel sem.

DE NEM KÖTEKSZEM MÁR SENKIVEL. BE KELL LÁTNOM, HOGY 1000 MÉTER KÖRÜL ÉS MÁR A FASORBA SEM VAGYOK. MÍG MÁSOK 600, 800, 1000 MÉTERRŐL LŐDÖZNEK NYÍLT IRÁNYZÉKKAL SÖRÖSDOBOZOKRA MEG MELLALAKOKRA.


Kiabálni nem kellene... szerintem egy pohár bor mellett vitassátok meg nézeteiteket, élményeiteket. Türelmetlenül Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 27. - 15:51:02 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: