Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224408 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #585 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 18:44:16 »

Építettem jó pár fix lest , elmúlt években olyat ami zárt, ablakos stb. Építettem mobil leseket vadkárra és cipeltem ki.
Szerintetek ki ült a legtöbbet ezeken a leseken? Az, aki egy szeget nem ütött be , egy órát nem áldozott arra, hogy elkészüljenek ezek  a dolgok.  Aztán tele lett a hócipő.....
Igaz, hogy nem lehet mindenhova bemenni vele, de vadkárban nekem megteszi, Gondolni meg bármit lehet.
Én például azt gondolom, hogy a gerinc műtétem óta így könnyebben  nézek körbe távcsővel  vagy tartok célra.  Így csak egy-két napig érzem a vadászatot, előtte meg egy hétig kínlódtam....  ja és zsigereléshez,  ha tehetem, csörlővel emelem meg a vad elejét és csörlővel teszem fel a platóra a műtét óta.  Szeretek kint lenni és valamit ki kell találni, hogy minden működjön.A vadászat befejezése, vagy az hogy a puskámat is más vigye nekem nem alternatíva. Valahogy olyan hozzászólásokban reménykedtem, hogy ezt és ezt még jobban, máshogy, praktikusabban stb.


Lkarcsi, ezt nem nagyon lehetett volna praktikusabban elkészíteni!  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #586 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:02:11 »

Szia LKarcsi!

Gratulálok a mobil-leshez! Igen
Nekem hasonló (kicsit könnyebb szerkezettel) van, a Niva tetejére szerelhető. Annyival másabb még, hogy az enyémet sajnos fel-le kell szerelni.
Ennek a herkentyűnek az eredményessége megkérdőjelezhetetlen. Szél szerint állhat be az emberfia bárhová (már ahová az autó be tud menni). Nálam vadkár elhárításnál többször bebizonyosodott a létjogosultsága.

Üdv.: Beregi Vadász  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #587 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:54:18 »

Karcsi!
Ne húzd fel magad:az első dolgom lesz egy ilyesmit összehozni,ha megtehetem. Miért? Mert senki sem egyforma:ültem már olyan lesen, amin el sem fértem,amitől féltem,hogy összedől alattam,amin lódarázs fészek volt,amiről első pillanatban tudtam,hogy rossz helyen van...stb. Egy ilyen megoldással egyik sem fordulhat elő,vagy ha igen, azért csak magam okolhatom. (Én még egy kicsit emelnék a magasságán:a platóra hajtva még benne van majd' egy méter...) Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #588 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 22:56:39 »

Karcsi!
(Én még egy kicsit emelnék a magasságán:a platóra hajtva még benne van majd' egy méter...) Wave
Stoel Az ülést én külön kezelném és az emelvény elférne a platóba hajtva...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2013. Október 01. - 07:04:40 »

Idézet
Stoel Az ülést én külön kezelném és az emelvény elférne a platóba hajtva...

Dehogy húzom fel magam :-) Az idegeskedés csak magadnak árt, soha nem annak aki kiváltotta.

Ez a platóba hajtott emelvény érdekes lehet, hogyan gondolod a megoldását?
A telepítését kellene megoldani úgy, hogy kevés fizikai erő kelljen. Valami hidraulika?
A mostanit általában a terület közelében hajtom fel, aztán úgy autózom be a helyszínre, azért ilyen masszív. A vadászat helyszínén már semmi zörgést nem akarok.
Még egy méter igen jól jöhet néha.
Ennek az anyagköltsége 15 körül volt. főleg MÉH telep.  Jelenleg lábbal forgatom és tartom meg, de valamikor átalakítom. Nem csak kerékagy és felni lesz rajta, hanem fékdob is . Akkor lehetne kézifékkel rögzíteni amennyiben csak egy irányba kell figyelni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #590 Dátum: 2013. Október 01. - 10:06:36 »



Dehogy húzom fel magam :-) Az idegeskedés csak magadnak árt, soha nem annak aki kiváltotta.

Ez a platóba hajtott emelvény érdekes lehet, hogyan gondolod a megoldását?
A telepítését kellene megoldani úgy, hogy kevés fizikai erő kelljen. Valami hidraulika?
A mostanit általában a terület közelében hajtom fel, aztán úgy autózom be a helyszínre, azért ilyen masszív. A vadászat helyszínén már semmi zörgést nem akarok.
Még egy méter igen jól jöhet néha.
Ennek az anyagköltsége 15 körül volt. főleg MÉH telep.  Jelenleg lábbal forgatom és tartom meg, de valamikor átalakítom. Nem csak kerékagy és felni lesz rajta, hanem fékdob is . Akkor lehetne kézifékkel rögzíteni amennyiben csak egy irányba kell figyelni.


Ügyes - megfelelő, neked kifejezetten hasznos kompromisszum.
Sok jó lövést róla.

 Wave
Naplózva

Üdv End
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #591 Dátum: 2013. Október 01. - 10:18:04 »

Üdv!
Ez meg az én mobil lesem. Bevált, kényelmes, gyorsan mozgatható :-)



Üdv!  Emelem  Szerintem király! Nevet
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #592 Dátum: 2013. Október 01. - 10:29:15 »

Üdv!  Emelem  Szerintem király! Nevet

Szerintem meg a királyon van korona  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #593 Dátum: 2013. Október 01. - 11:08:21 »

Szerintem meg a királyon van korona  Röhög

Hacsak nem kalapos király.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #594 Dátum: 2013. Október 01. - 15:31:58 »

Hacsak nem kalapos király.
A kalapos volt az alapos...(Igaz a javát visszavonta.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2013. Október 01. - 15:42:36 »

Építettem jó pár fix lest , elmúlt években olyat ami zárt, ablakos stb. Építettem mobil leseket vadkárra és cipeltem ki.
Szerintetek ki ült a legtöbbet ezeken a leseken? Az, aki egy szeget nem ütött be , egy órát nem áldozott arra, hogy elkészüljenek ezek  a dolgok.  Aztán tele lett a hócipő.....
Igaz, hogy nem lehet mindenhova bemenni vele, de vadkárban nekem megteszi, Gondolni meg bármit lehet.
Én például azt gondolom, hogy a gerinc műtétem óta így könnyebben  nézek körbe távcsővel  vagy tartok célra.  Így csak egy-két napig érzem a vadászatot, előtte meg egy hétig kínlódtam....  ja és zsigereléshez,  ha tehetem, csörlővel emelem meg a vad elejét és csörlővel teszem fel a platóra a műtét óta.  Szeretek kint lenni és valamit ki kell találni, hogy minden működjön.A vadászat befejezése, vagy az hogy a puskámat is más vigye nekem nem alternatíva. Valahogy olyan hozzászólásokban reménykedtem, hogy ezt és ezt még jobban, máshogy, praktikusabban stb.


Teljesen egyetértek veled . Ilyen szempontból kicsit hiányzik pick- up de én azért ennyi hókuszpókuszt nem csináltam - feltettem a platóra egy szál deszkát ülésnek, oldalra lövésnél néha a lőbotot is használtam a deszkán meg felcsúszott a mázsás kan is ha úgy adódott. Biztos hogy sokkal jobb mint a földön széken ücsörögni de ha nincs más megoldás.............                            Emelem
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2013. Október 01. - 18:11:53 »

Biztos hogy sokkal jobb mint a földön széken ücsörögni de ha nincs más megoldás.............                            Emelem

Pedig igazából az volt a szép amikor a kényelmes horgászszéket vittem , meg a hátizsákot, puskát és beültem bokrok takarásába, nád szélébe, le nem vágott vaddohányba.
Ezt ma jelenleg csak 3 fordulóból tudom megtenni.Viszont nem adom fel, ma is  kimegyek ha az idő engedi.
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2013. December 04. - 07:43:48 »

 Az erdei lest is sikerült kialakítani "kényelmesre" .
Két oldalon szóróval.   Az egyik szórót vadkamera figyeli  és nem csak a vadak miatt 






Kétoldalt kapaszkodó... a műtét óta









[/img]
Ezt a szórót látogatják inkább a disznók. Nem a most zöld területre etetünk, hanem bent a sötét részen. Eredetileg igen közeli szóró volt, megnyújtottuk jó 50 méterre.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #598 Dátum: 2013. December 04. - 12:11:20 »





Kukoricára áztató . . . !  Ördög  Nyihi









Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2013. December 04. - 17:06:30 »

 Röhög Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: