Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729977 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1365 Dátum: 2009. November 09. - 19:04:56 »

Gratulálok János! Szép rókák! Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1366 Dátum: 2009. November 09. - 19:06:19 »

Jani, szuper!  Igen Emelem  Így tovább...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1367 Dátum: 2009. November 09. - 19:06:52 »

Nemrégiben beruháztam egy Devana sípkészletbe, úgy gondoltam itt az idő kipróbálni. Területünk egy félreeső zugába vonultam, ahol egy alig használatos les áll, egy halastó partján.

Jók is azok a Devana sípok... Gratulálok! Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1368 Dátum: 2009. November 09. - 19:30:39 »

Jani!  Igen

A Devana nyúlsíp különösen jól használható darabja a készletnek, szerintem az a legjobb belőle.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1369 Dátum: 2009. November 09. - 19:36:41 »

Ez igen! Gratulálok!  Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1370 Dátum: 2009. November 09. - 20:34:16 »

Gratulálok Jani!  Igen Emelem Tényleg szép rókák, különösen tetszik, hogy ilyen sötétvörösek. Milyen lőszert használsz most, arra még emlékszem, hogy a Partizánt le akartad váltani.

Igen, eléggé csalódtam a PPU lőszerben. Most S&B SP-t használok, főleg azért, mert nagyon pontosan lövi a puskám. De a mélységi hatása is sokkal jobb.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1371 Dátum: 2009. November 09. - 21:56:22 »

Szép estéd lehetett, gratulálok a rókákhoz és persze a türelmedhez! Emelem  Bion
Azt hiszem én is beszerzek egy rókahívó sípot, tapasztalat alapján melyikre fogékonyabbak a rókák?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1372 Dátum: 2009. November 10. - 15:21:17 »

 Igen Emelem

Rókát behívni, a legjobb és a legnehezebb vadászatok közé tud tartozni..., de néha félelmetesen "butusok" tudnak lenni
 Wave
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1373 Dátum: 2009. November 10. - 17:14:50 »

Szép estéd lehetett, gratulálok a rókákhoz és persze a türelmedhez! Emelem  Bion
Azt hiszem én is beszerzek egy rókahívó sípot, tapasztalat alapján melyikre fogékonyabbak a rókák?

Mindegy ,hogy milyen sípod van. Nem ezen múlik. Egy kicsit itt túl vannak misztifikálva ezek a dolgok. Az a lényeg hogy jó egyenletes legyen a hangja, fals hangokat ne adjon ki. Sajnos mostanában kevés a lehetősége sok embernek nagyobb nyúlvadászatra, vagy nyúlbefogásra eljutni. Ott lehetne hallani több nyúl sírását, és mind máshogy szól. Én már kacsasíppal is hívtam be rókát szükségből, nyúlsírást utánozva. Jó mély hangja volt mégis jött rá a rudi.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1374 Dátum: 2009. November 10. - 17:21:41 »

Itt egy kép étvágygerjesztőnek. Ezt a múltkor hívtam be a les alá amikor disznóra ültem, szórakozásból, ezért megmenekült.

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1375 Dátum: 2009. November 11. - 08:00:31 »

Itt egy kép étvágygerjesztőnek. Ezt a múltkor hívtam be a les alá amikor disznóra ültem, szórakozásból, ezért megmenekült.

Szinte látszik a szemén a rácsodálkozás, hogy te mi a fenét keresel az ő területén. Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1376 Dátum: 2009. November 11. - 08:52:38 »

Jó kép!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1377 Dátum: 2009. November 11. - 12:50:32 »

Szép egészséges fiatal rókának nézem !!  Igen
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1378 Dátum: 2009. November 11. - 14:50:23 »

      "Mindegy ,hogy milyen sípod van. Nem ezen múlik. Egy kicsit itt túl vannak misztifikálva ezek a dolgok. Az a lényeg hogy jó egyenletes legyen a hangja, fals hangokat ne adjon ki. Sajnos mostanában kevés a lehetősége sok embernek nagyobb nyúlvadászatra, vagy nyúlbefogásra eljutni. Ott lehetne hallani több nyúl sírását, és mind máshogy szól. Én már     kacsasíppal is  !!!  hívtam be rókát szükségből, nyúlsírást utánozva. Jó mély hangja volt mégis jött rá a rudi.  "
         Ez igaz mert augusztus közepén hívtunk őzet és a látott rókát hívtam be az őz vészsirám hagjával.  Az volt ott   ??? A koma meg jött mintha               dróton húzták volna pedig nem volt fiatal. 
A legutóbbi vadászaton viszont három róka esett és mindhárom rühös volt ...Nem voltak szépek.
Üdv. bütyök
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1379 Dátum: 2009. November 13. - 00:39:57 »

Sok kárt okoznak az elszaporodó rókák

kisalfold.hu
2009.11.11. 09:34

Megszaporodott a rókák száma a Fertő–Hanság Nemzeti Park területén. A szakemberek szerint intenzívebb vadászat jelentene megoldást.

Elszaporodtak a rókák a nemzeti park területén, így nagyobb kárt okoznak a természetvédelmi területen. A ragadozó ugyanis nem tesz különbséget védett és nem védett állat között.

– A róka a veszettség terjesztője, ám hosszú évek óta folyik a szérummal való immunizálása. Emiatt, valamint a prémje iránti csekély kereslet miatt visszaszorult vadászatuk. Ez sokat segített a ragadozók túlszaporodásában – kezdte Pellinger Attila, a Fertő–Hanság Nemzeti Park zoológusa, osztályvezető. – A populáció azért is bővült, mert a nemzeti park területén és a térségben nincs olyan nagyobb állat, amely zsákmányul ejthetné. Így most több róka pusztíthatja zavartalanul az apróvadat – a nyulat, a fácánt, a foglyot – s a nálunk költő egyes madarak szaporulatát.

A róka nem tesz különbséget a védett és nem védett állatok között. Fotó: Antli István


A nemzeti park védett területein is vadásszák a rókákat, évente tíz-húsz példány kerül terítékre.
Különösen nagy kárt okoz egyes években a fokozottan védett s a földön telepesen fészkelő gulipánok között Mekszikópusztán. Természetvédelmi szempontból a lúd- és récefélék fészekelhagyó, de még röpképtelen fiókáinak elpusztítása is komoly gondot jelent, miként a túzokállományban is jelentős tizedelést végzett-végez. A zsákmányállatok számához képest tehát túl sok a róka. Emellett a ragadozó mindenevő, jó alkalmazkodóképességű, urbanizációra is hajlamos állat, amelynek ma már a lakott területeken is stabil állománya él. Ez azért veszélyes, mert odúban élő kotorékállatként több veszélyes betegség terjesztője. Azokban az években például, amikor igen nagyra nő a rókaállomány, a veszettség mellett megjelenik a rühesség is. A lakókörnyezetben élő rókák által a háziállatokra, vagy akár az emberre is átterjedhetnek a kórokozók. Mindezek miatt a nemzeti park védett területein is vadásszák a rókákat, évente tíz-húsz példány kerül terítékre.





Hmmmm!
Ezt ezek a fránya, vérgőztől elvakult vadászok már évek óta magyarázzák! Fejvakarás
Persze jobb simogatni, és mutogatni reggel a TV-ben az aranyos kis Szmörét! Suicide Burn Fej a falba
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: